Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=БУРЖУАЗІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Постернак О. О. 
Буржуазія південних губерній Російської імперії під час революції 1905 - 1907 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. О. Постернак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 15 с. — укp.

Охарактеризовано чисельність, джерела формування, майновий і національний склад, систему представницьких організацій південноросійської буржуазії на початку XX ст. Проаналізовано участь підприємців регіону в роботі органів земського та міського самоврядування, у виборах щодо Державної думи та Державної ради Російської імперії, у діяльності ліберальних і консервативних політичних партій під час революції. Розглянуто політичне й економічне становище гірничопромислової буржуазії Півдня Росії, основні напрями її корпоративної діяльності та взаємодії з урядом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)522-285 + Т3(4УКР)522-285
Шифр НБУВ: РА373294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Волосник Ю.П. 
Зародження нової буржуазії та розвиток приватнопідприємницької діяльності в Україні в 1920-ті - на початку 1930-х рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Ю.П. Волосник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 30 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії зародження нової буржуазії та становлення приватнопідприємницької діяльності в Україні в 1920 - 1930 рр. З'ясовано зміст поняття "нова буржуазія", яку визначено як сукупність приватних підприємців якісно нового соціального утворення. Спростовано тезу про суто деструктивну роль нової буржуазії в економічному розвитку країни. Визначено джерела її формування, структуру, соціально-професійний і національний склад, специфічні риси та якісні відмінності від старої дореволюційної буржуазії. З'ясовано соціально-правовий статут непманів у радянській державі. Вперше на підставі використання матеріалів податкової статистики встановлено кількісні параметри нової буржуазії, проведено її розподіл за групами за рівнем прибутку, досліджено динаміку змін структури та складу за роки непу. Висвітлено діяльність окремих приватних підприємців. Розглянуто соціокультурні особливості, основні етапи, напрями, форми та методи приватнопідприємницької діяльності непманів у торгово-промисловій і фінансово-кредитній сферах. Досліджено процес ліквідації приватного підприємництва та методи експропріації радянською державою нової буржуазії в Україні. Показано роль надзвичайних органів, а також ДПУ у процесі вилучення накопичень приватних підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 +
Шифр НБУВ: РА333156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гринчак М.О. 
Промислова буржуазія Півдня України та еволюція її соціально-економічних вимог у II половині XIX - на початку XX сторіччя: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Гринчак ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерел і літератури показано процес формування промислової буржуазії. Виявлено соціальні та національні джерела становлення промислової еліти. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на розвиток промисловості, його позитивні та негативні аспекти. Створено узагальнювальний соціальни портрет південного промисловця. Охарактеризовано питання, які порушувалися на з'їздах гірничопромисловців Півдня. Розглянуто політику підприємців у "робітничому питанні". Висвітлено питання вимог буржуазії у суспільно-політичній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-285 + Т3(4УКР7)61-299 +
Шифр НБУВ: РА357951

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського