Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=АУРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Мойсеєнко В.О. 
Клінічна оцінка фізичних методів діагностики та лікування уражень езофагогастродуоденальної зони у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.О. Мойсеєнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено клінічній оцінці фізичних методів діагностики та лікування уражень езофагогастродуоденальної зони (ЕГДЗ) у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Визначено, що у більшості хворих на ХГН езофагогастродуоденопатії (ЕГДП) розвиваються на тлі ХГН, у 17% хворих - передують йому, а їх частоту і характер зумовлено стадією, перебігом й активністю основного захворювання. Терапію даних уражень слід проводити з урахуванням усіх патогенетично значимих екзо- та ендогенних чинників (генетичні маркери, показники гуморальної регуляції, тип особи, гіпертензія, інвазія H. Pylori, радіаційне опромінення тощо). Опрацьовано способи диференціальної діагностики первинних і вторинних ЕГДП. З метою раннього виявлення уражень ЕГДЗ у хворих на ХГН за наявності протипоказань до інвазивних методів діагностики створено комплекс неінвазивних фізичних скринінг-методів, який включає іридологічне, електропунктурне, аурально-емісійне, сонографічне, дерматогліфічне, цитобіофізичне дослідження. У хворих на ХГН з катаральними, ерозивними, виразковими ураженнями слизової оболонки ЕГДЗ і наявністю рефлюксної хвороби доцільним є використання комплексів фізичних методів лікування (резонансна та інформаційно-хвильова терапія, програмний гемодіаліз, ентеросорбція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА308266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вінтонів Т.М. 
Реальна онімія як засіб образності в історичній оповіді: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.М. Вінтонів ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто поетонімію художніх творів на історичну тематику, яка функціонує за умов художньої дійсності. Проаналізовано "зону реальності", що має певне відношення до осіб і об'єктів, які існували у часи історії України, зображені митцями, і мали наймення, омонімічні поетонімам. Виявлено семантико-стилістичні властивості та функції поетонімів-історизмів, їх роль у формуванні поетонімосфери історичних оповідей. Здійснено спробу зіставити та у порівняльному аспекті проаналізувати окремі репрезентативні одиниці поетоніміконів українських, російських, польських і французьких історичних оповідей, хронотопи яких стосуються реалій української історії. Проаналізовано онімні одиниці, які відображають структурно-стилістичні особливості власних назв у історичній оповіді. Зазначено, що різноманітність форм іменування не суперечать стану онімної системи мови зображуваних часів і подій. Це уможливлює певні підстави для віднесення всіх досліджених творів до тих, у яких очевидний принаймні "ономастичний" реалізм. Семантика та конотативна аура кожного з досліджених поетонімів суттєво доповнюється контекстуальними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4)-357 +
Шифр НБУВ: РА359706

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського