Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (286)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>K=АНІЗОТРОПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гуйван 
Анізотропія діелектричних властивостей кристалів KHsub2/subPOsub4/sub, KDsub2/subPOsub4/sub і NaKCsub4/subHsub4/subOsub6/sub 4Hsub2/subO при дії зовнішнього тиску та електричного поля: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ганна Михайлівна Гуйван ; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний ун-т". — Ужгород, 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022
Шифр НБУВ: РА361815

Рубрики:

      
2.

Гулатіс І.Л. 
Анізотропія електротранспорту, надлишкова провідність і структурна релаксація у ВТНП монокристалах системи 1-2-3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Л. Гулатіс ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні параметри, температурні, концентраційні, часові, польові та баричні залежності окремих резистивних параметрів сполук високотемпературних надпровідних купратів (ВТНП) системи 1-2-3. Встановлено фізичні закономірності проходження динамічних фазових переходів. Розкрито особливості взаємовпливу процесів локалізації носіїв, флуктуаційної та псевдощілинної аномалій за умов дії зовнішніх чинників (низької температури, високого тиску та магнітного поля), а також структурної анізотропії та заданої топології дефектів кристалічної решітки у ВТНП-сполуках системи 1-2-3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367997

Рубрики:

      
3.

Ревякіна М.Г. 
Анізотропія критичного струму YBasub2/subCusub3/subOsub7 - x/sub, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / М.Г. Ревякіна ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено вимірювання величини анізотропії транспортного критичного струму за орієнтації зовнішнього магнітного поля в околиці площини односпрямованих двійників та порівняно її з результатом теоретичного розрахунку. Показано, що в сильних магнітних полях за умов обертання вектора поля від ab-площини реалізується перехід від пружного механізму крипу до пластичного, що обумовлено розходженням у кутових залежностях енергії активації у разі реалізації пружного та пластичного механізмів крипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.242,022 + В371.1,022
Шифр НБУВ: РА320882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Зацарна О.В. 
Анізотропія крихкої міцності деформованих полікристалічних металів з ОЦК граткою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.В. Зацарна ; НАН України; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень впливу попередньої пластичної деформації розтягом і стиском на рівень крихкої міцності деформованого металу. Розроблено методику експериментального визначення величини крихкої міцності деформованого матеріалу. Досліджено вплив гостроти текстури на рівень крихкої міцності деформованого металу. Встановлено існування критичних кутів розмиття текстурної компоненти, починаючи з яких з'являється вплив текстури на крихку міцність. Виявлено, що значення цих кутів залежить від типу текстури та матеріалу. Запропоновано модель крихкого руйнування деформованого металу, відповідно до якої основними факторами, що впливають на рівень крихкої міцності деформованого металу, є кристалографічна текстура та залишкові мікронапруження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.222 +
Шифр НБУВ: РА368635

Рубрики:

      
5.

Пащенко О.В. 
Анізотропія магнітних та надпровідних властивостей в нестехіометричних рідкоземельних перовскітах REBa/sub2/subCusub3/subOsub6+ delta/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Пащенко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Показано, що на анізотропію магнітних і надпровідних властивостей впливають вміст кисню, величина та напрям зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА321082

Рубрики:

      
6.

Свечнікова О.С. 
В'язко-пружна анізотропія полімерних високоорієнтованих волокон: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.С. Свечнікова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджується природа в'язко-пружної анізотропії високоорієнтованих полімерних волокон (ВПВ). Розроблено метод визначення поперечних компонент дійсної та уявної частин тензора комплексної податливості ВПВ. Встановлено, що, по-перше, у ВПВ існує досконалий орієнтаційний порядок, який характеризується дисперсією кута нахилу; по-друге, для ВПВ характерна яскраво виражена анізотропія теплових середньо-квадратичних флуктуацій, що виражається в тому, що поперечна компонента тензора теплових середньо-квадратичних флуктуацій на порядок перевищує поздовжню; по-третє, в'язко-пружна анізотропія ВПВ обумовлена анізотропією релаксаторів. Запропонована ймовірна модель сегментальної рухливості ВПВ в області склування, основна особливість якої полягає в тому, що два сегменти (з яких складається релаксатор) внаслідок активаційного стрибка переходять із нахиленого положення в розгорнуте, паралельне осі орієнтації волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-106.3

Рубрики:

      
7.

Тунгалаг Н. 
Визначення параметрів обертання, форми та зміщення фотоцентра астероїдів методами чисельного моделювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н. Тунгалаг ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2004. — 20 с.: табл. — Бібліогр.: с. 17. — укp.

Проведено фотометричні ПЗЗ-спостереження п'яти астероїдів, за яким оцінено їх періоди обертання та вперше визначено координати полюсу, напрямок, швидкість обертання та форму трьох з них, зокрема, 122 Gerda, 221 Eos та 700 Auravictrix. З використанням комбінованого методу (амплітуда - зоряна величина плюс метод епох) визначено координати полюсів, сидеричні періоди обертання та співвідношення півосей фігури, в загальному для 39-ти астероїдів, а для 21-го з них ці параметри визначено вперше. У процесі визначення параметрів обертання та форми астероїдів з використанням комбінованого методу у фотометричній моделі трьохосного еліпсоїда вперше використано закон розсіювання світла Акімова та фазову функцію, запропоновану В.Г.Шевченком, як найбільш відповідних розсіюючим властивостям поверхонь астероїдів. Систематизовано дані стосовно параметрів обертання та форми 196-ти астероїдів, одержаних іншими дослідниками. За результатами дослідження показано: анізотропія в розподілі осей обертання за екліптичною широтою має місце тільки для астероїдів з прямим напрямком обертання; ступінь анізотропії та переважання прямого напрямку обертання над зворотним зростають відповідно збільшенню діаметрів астероїдів; глибина мінімуму в залежності долі астероїдів зі зворотним обертанням від їх діаметрів для астероїдів M-типу набаго більша, ніж для S типів і, тим більше, для C-типів, що дає підставу зробити припущення стосовно можливої тенденції залежності глибини мінімума від густини речовини астероїдів (зростання її від C та інших низькоалбетних астероїдів з найменшою густиною до астероїдів S-типу і до M-астероїдів, що мають найбільшу густину). Уперше проведено числове моделювання величини зміщення фотоцентра астероїда відносно геометричного для різних законів розсіювання світла (теоретичний та емпіричний закони Акімова, закони Хапке, Дамберта та Ломмеля - Зеєлігера). Показано, що зміщення фотоцентра має величину, яку необхідно враховувати під час існуючих точнісних позиційних спостережень астероїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА329472

Рубрики:

      
8.

Хижний В. І. 
Високочастотне електромагнітне збудження звуку в провідних та магнітних структурах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. І. Хижний ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2011. — 31 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження, присвяченого вирішенню проблеми електромагнітного збудження звуку на частостах 200 - 600 Мгц в металі, напівпровідниковій гетероструктурі та магнітному діелектрику. Показано, що у вольфрамі за гелієвої температури за умов просторової та часової дисперсії виявлено ряд нових ефектів деформаційного механізму генерації звуку: збудження поперечних звукових мод різного типу, анізотропія деформаційного потенціалу, нелінійна генерація звуку подовжньої поляризації. У напівпровідникових SiGe/Si гетероструктурах виявлено ефект генерації звуку ВЧ - електричним полем і вивчено його особливості. Запропоновано модель генерації звуку, пов'язану з кулонівським механізмом взаємодії прострового неоднорідного розподілу ВЧ - поля і зарядів в гетероструктурі. У антиферомагнетику бараті заліза вперше виявлено та вивчено ефект акустичного двопроменезаломлювання та його тонку структуру. Запропоновано модель ефекту, пов'язану з наведеною одноосьовою базисною анізотропією. Встановлено вклад п'єзомагнетизму в магнітопружну енергію кристала, який пояснює ряд уперше виявлених ефектів: пом'якшення немагнітної пружної моди, ВЧ - магнітної генерації подовжнього звуку, магнітопольових резонансів подовжнього звуку і їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В376.1,022
Шифр НБУВ: РА384515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Вахней О.Г. 
Вплив H, C, N і Si на електронну структуру та фізичні властивості кристалів на основі сполук Fe і Cr: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Вахней ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.1,022

Рубрики:

      
10.

Авдюшина О.В. 
Двовимірні задачі теорії пружності для анізотропного півпростору з порожнинами та тріщинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.В. Авдюшина ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод розв'язання двовимірних задач теорії пружності для багатозв'язного анізотропного півпростору за умов, якщо його матеріалові властива загальна прямолінійна анізотропія. Основні елементи даного методу: аналітичне продовження комплексних потенціалів на верхні півплощини всіх узагальнених комплексних змінних, зведення задач для плоскої границі до серії задач лінійного спряження, отримання їх загальних розв'язків, виділення сингулярностей комплексних потенціалів у кінцях тріщин, задоволення граничних умов на контурах отворів і тріщин методом найменших квадратів. Розв'язано ряд нових задач для анізотропного півпростору та півплощини з отворами та тріщинами. Досліджено вплив параметрів анізотропії, геометричних розмірів і кількості отворів або тріщин, їх близькості до плоскої або прямолінійної границі на значення та розподіл напружень і пружного потенціалу, а також на зміну коефіцієнтів інтенсивності напружень. Виявлено ряд нових механічних закономірностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж436.4-02
Шифр НБУВ: РА313584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Клевець П.М. 
Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.М. Клевець ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію переорієнтаційних фазових переходів у двовимірних феромагнітних плівках та досліджено фазові стани двовимірних негейзенбергівських магнетиків. Побудовано модель переорієнтаційних фазових переходів, що враховує вплив магнітодипольної та могнітопружної взаємодій і одноіонної анізотропії, яка залежить від температури. За даною моделлю переорієнтація намагніченості з легковісної фази в площинну відбувається через кутову фазу. З'ясовано, що кількісні оцінки температурного інтервалу існування кутової фази складають приблизно 105 K. У моделі за умов урахування магнітодипольної взаємодії й одноосьової анізотропії може реалізуватися переорієнтаційний фазовий перехід за температурою з легковісної фази в площинну. Відзначено, що вплив магнітопружної взаємодії на формування доменної фази виявляється в гібридизації пружних і магнітних збуджень та у збільшенні інтервалу полів існування доменної фази. Якщо "похила" анізотропія діє в площині плівки, то в системі може реалізуватися п'ять типів фазових станів. Знайдено спектри квазічастинок у негейзенбергівському феромагнетику для випадків "об'ємної" та "плоскої" магнітопружної взаємодій. У випадку "плоскої" магнітопружної взаємодії у разі фазового переходу з феромагнітної фази у квадрупольну відбувається розм'якшення подовжньо поляризованих квазіфононів. Показано, що в ізотропних негейзенбергівських антиферомагнетиках квадрупольна фаза нереалізується ні за яких співвідношень між константами білінійного та біквадратичного обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.34,022 +
Шифр НБУВ: РА330195

Рубрики:

      
12.

Трошін О.М. 
Закономірності енергетичних співвідношень у високонавантажених трібосистемах і шляхи підвищення їх зносостійкості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / О.М. Трошін ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основним фактором, від якого залежить швидкість роботи дисипації в трібоелементах, є швидкість роботи дисипації, що значно більше в трібоелементі, який має менше значення модуля пружності та більше значення коефіцієнта Пуассона. Визначено, що для нижчих кінематичних пар швидкість дисипації відрізняється на 2 - 3 порядки, для вищих кінематичних пар - в 1 - 3 рази. Розроблено структурну та математичну моделі трібосистеми як "теплового генератора". Зазначено, що тепловим генератором у трібосистемі є трібоелемент, у якого більша величина швидкості роботи дисипації. Проаналізовано, що зниженню швидкості зношування та коефіцієнта тертя сприяють процеси масопереносу, анізотропія структури та трібохімічні реакції на поверхні тертя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413
Шифр НБУВ: РА373029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Гузій М.І. 
Магнітна анізотропія докембрійських гранітоїдів (на прикладі Середньопридніпровського блока Українського щита): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / М.І. Гузій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

На основі великого фактичного матеріалу отримано реперні оцінки параметрів анізотропії магнітної сприйнятливості. Визначено характерні риси магнітної текстури різних за генезисом та структурно-тектонічним положенням гранітоїдів. Запропоновано класифікацію порід за групами анізотропії. Виділено інформативні характеристики магнітної анізотропії. Проаналізовано анізотропію теоретичної феро-парамагнітної моделі гірської породи. Детально проаналізовано параметри анізотропії та просторову орієнтацію магнітної текстури гранітоїдів та метаморфічних утворень Середньопридніпровського блока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.1(45УКР)-24 + Д59(45УКР)43

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Завойський В.М. 
Магнітна анізотропія порід і використання її для розв'язку структурних задач: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / В.М. Завойський ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці магнітоструктурного аналізу, який грунтується на зв'язку між анізотропією магнітної сприйнятливості і деформацією порід, а також методам інтерпретації магнітних аномалій. Розроблено методику магнітоструктурного аналізу, встановлено закономірні зв'язки між тензорним полем сприйнятливості і генезисом тектонічних структур. Показано важливість врахування закономірностей магнітної анізотропії для підвищення однозначності інтерпретації магнітних аномалій. Розроблено алгоритми і програми розв'язування прямої і оберненої задачі магніторозвідки з урахуванням магнітної анізотропії порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415

Рубрики:

      
15.

Міхерський Р.М. 
Магнітна структура епітаксіальних плівок ферит-гранатів в просторово-неоднорідних магнітних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.М. Міхерський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично встановлено, що в епітаксіальних плівках ферит-гранатів з перпендикулярною анізотропією та підвищеною коерцитивністю існує температурний гістерезис доменної структури. Показано, що у певному співвідношенні констант одноосьової та ромбічної анізотропій в епітаксіальних плівках ферит-гранатів з кристалографічною орієнтацією поверхні може існувати анізотропія типу "похила легка площина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА312306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Расщупкіна М.С. 
Міжфазні поверхні в процесах кристалізації розплавів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.С. Расщупкіна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Наукове дослідження проведено шляхом моделювання з використанням спеціально розроблених комп'ютерних програм, що реалізують нові різновиди методики кінетичного Монте-Карло моделювання та удосконаленої методики моделювання дифузійних процесів за методом сіток. Встановлено, як на однорідність плівок під час рідкофазної епітаксії впливають величина переохолодження й енергія зв'язку з підкладкою. Шляхом Монте-Карло моделювання росту кристалів зі змішаних розплавів встановлено, як величина міжатомної взаэмодії різнойменних атомів впливає на структуру поверхні первинних гранних кристалів. Виявлено природу ефекту покращання адгезії до підкладки потрійного розплаву з активним В-компонентом у разі введення С-компонента, який сильно взаємодіє з основним А-компонентом і слабо взаємодіє з В-компонентом. Вперше відтворено всі стадії процесу утворення плівок з газової фази. Визначено фактори, що впливають на щільність напилених плівок, а також на контактні кути малих крапель, що зростають під час конденсації. Уперше виконано моделювання спрямованого твердіння з одночасним урахуванням анізотропії швидкості росту й поверхневого натугу. Встановлено що ця анізотропія більше впливає на розвиток збурень і сприяє утворенню більш регулярних структур. Встановлено, що теоретично очікувана стійкість фронту за дуже низьких швидкостей протягування зразка не підтверджується результатами Монте-Карло моделювання через локальні флуктуації швидкості росту, а структура кристала, що утворюється за таких умов, є вкрай недоконалою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143.1,022 + Г582.2,0 +
Шифр НБУВ: РА367526

Рубрики:

      
17.

Кришеник В.М. 
Наведена анізотропія та релаксаційні ефекти в аморфних халькогенідах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.М. Кришеник ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.224,022 + З843.324-06 +
Шифр НБУВ: РА340914

Рубрики:

      
18.

Настишин Ю.А. 
Оптична анізотропія деформованих та дефектних структур в рідких кристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.А. Настишин ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2006. — 37 с. — укp.

Розроблено метод вимірювання кута переднахилу, виявлено гібридну деформацію в нематику за допомогою оптичної коноскопії в магнітному полі, алгоритм для аналітичного комп'ютерного моделювання коноскопічних картин деформованих нематиків. Розкрито причини часткового неузгодження результатів сучасних теоретичних моделей з експериментальними залежностями оптичної фазової затримки R в нематиках як функції прикладеної напруги V вищої від переходу Фредерікса. Описано механізми нефізичних (вольт-залежних та від'ємних) значень коефіцієнта зенітального зчеплення W під час вимірювання методом високого поля. Розглянуто метод вимірювання коефіцієнта зенітального зчеплення за даними залежності R(V) без вимірювання залежності електроємності від прикладеної напруги. Проаналізовано температуру передперехідних флуктуацій в ізотропній фазі хромонематика методами статичного та динамічного розсіяння світла за умов фазового переходу в нематичну фазу для визначення температурної залежності довжини хромонічних агрегатів та узгодження експериментальних даних з теорією Ландау-де-Жена для розсіяння світла в ізотропній фазі термотропного рідкого кристалу. Досліджено оптичну анізотропію в фрустрованих рідкокристалічних фазах, зокрема, блакитних, передперехідній області ізотропної фази холестеричних рідких кристалів та смектика Q. Доведено трансформацію дефектів холестерика під час переходу до TGBA фази та розглянуто механізми даних перетворень за допомогою поляризаційної мікроскопії, наведено топологічну класифікацію індукованих дефектів у зазначеній фазі, розроблено метод її ідентифікації за дефектами з поляризаційного мікроскопа.Визначено структуру гелікоїдних стрижнів у процесі переходу з ізотропної фази в B7 фазу в нехіральних бананоподібних рідких кристалах, викладено рекомендації для ідентифікування банано-фаз за їх поляризаційно-мікроскопічними текстурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35в641.0,022 + В343в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА343048

      
19.

Васильків Ю.В. 
Оптична і пружна анізотропія з врахуванням гірації та п'єзоіндукованих і доменних конфігурацій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Ю.В. Васильків ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В379.34,022 + В379.36,022 с3
Шифр НБУВ: РА371899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Андрущак А.С. 
Просторова анізотропія електро-, п'єзо- та акустооптичних взаємодій у кристалічних матеріалах твердотільної оптоелектроніки: автореф. дис... д-ра. техн. наук: 01.04.07 / А.С. Андрущак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 39 с. — укp.

Удосконалено інтерферометричні та поляризаційно-оптичні методи дослідження анізотропних кристалічних матеріалів. Розроблено універсальний підхід до аналізу анізотропії електрооптичного, фотопружного й акустооптичного ефектів у кристалах довільної симетрії, що базується на побудові й аналізі вказівних поверхонь, а також нову технологію покращання параметрів електро- та акустооптичних комірок. Проаналізовано й обрано експериментальні геометрії застосування вивчених кристалічних матеріалів, які забезпечують високу ефективність відповідних електро-, п'єзо- й акустооптичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + З861-01 +
Шифр НБУВ: РА369037

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського