Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (240)Книжкові видання та компакт-диски (184)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКОВЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Яковець І.І. 
Аграрно-економічні засади раціонального використання ресурсного потенціалу спиртопродуктового підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.І. Яковець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження проблеми підвищення ефективності виробництва спирту, лікеро-горілчаних виробів та іншої продукції спиртової промисловості на базі раціонального використання ресурсного потенціалу всіх інтегрованих у процесі виробництва галузей спиртопродуктового підкомплексу. Розроблено методичні рекомендації для визначення сукупної вартості ресурсного потенціалу та використання даного інтегрального показника під час оцінки ефективності виробничої діяльності підприємств спиртопродуктового підкомплексу. Висвітлено питання фінансового аналізу та економічної оцінки підприємницької діяльності в спиртопродуктовій галузі. Доведено залежність ефективності виробництва від рівня розвитку сировинної зони, видів сировини, рівня безвідходності її переробки та інших складових організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3-553 687
Шифр НБУВ: РА312848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яковець І.О. 
Засоби художньої виразності в дизайні текстилю (Черкаський регіон): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / І.О. Яковець ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стан і розвиток дизайну текстилю Середнього Подніпров'я Центральної України. Визначено специфіку засобів художньої виразності в дизайні текстилю, розглянуто виробничі технології й окремі композиційно-художні прийоми, притаманні майстрам даного регіону. Виділено й охарактеризовано види художнього текстилю за різними критеріями: способом виготовлення (художні тканини ручного та машинного виробництва) і за призначенням (текстиль для одягу, текстиль в інтер'єрі). Виявлено, що дизайнер текстилю осмислює технологію виготовлення відповідної продукції як специфічний художній засіб, що визначає такі зовнішні показники її якості, як фактура текстилю, його блиск, текстура, частота поверхні, характер графічного зображення. Наведено загальну оцінку історії розвитку дизайну текстилю Черкаського регіону та суміжних з ним регіонів у контексті всієї території України. Виявлено характерні риси художнього текстилю Черкащини та сучасні тенденції розвитку дизайну текстилю регіону в контексті актуальних проблем художньо-проектної культури. До наукового обігу введено нові архівні матеріали та мистецькі твори, що стосуються дизайну текстилю Черкаського регіону та перебувають у приватних зібраннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Яковець К.Л. 
Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / К.Л. Яковець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено процедуру кількісної оцінки колекторських властивостей гірських порід та їх нафтогазонасичення на підставі врахування ступеня достовірності вхідної інформації, що дозволяє зменшити похибку визначення підрахункових параметрів. Вперше в процесі кількісної інтерпретації промислово-геофізичних даних реалізовано непараметричну модель для оцінки колекторських властивостей і нафтогазонасиченості порід та доведено її більшу ефективність у порівнняні з традиційним параметричним методом в ускладнених ситуаціях. За допомогою методу багатовимірних аналогів визначено підрахункові параметри для оцінки обсягів вуглеводнів. Запропоновано новий спосіб збільшення інформаційної цінності накопиченої в Україні промислово-геофізичної інформації за рахунок використання її в процесі інтерпретації даних геофізичних досліджень свердловин (ГДС) з метою підвищення якості прогнозу продуктивності. Вперше запропоновано методику кількісної інтерпретації даних ГДС, яка самовдосконалюється у процесі застосування в напрямку підвищення достовірності оцінки фільтраційно-ємнісних властивостей і нафтогазонасиченості порід за рахунок інформації, якою наповнюється база даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42 + Д443.42 + Д443.42
Шифр НБУВ: РА352794

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Яковець 
Монастирі та собори України як уособлення християнської письменної культури: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Лариса Миколаївна Яковець ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-647.2 + Э370.9(4УКР)-647.2 + Э370.9(4УКР)-647.2
Шифр НБУВ: РА365305

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яковець І.С. 
Первинна класифікація засуджених до позбавлення волі та їх розподіл в установи виконання покарань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.С. Яковець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні з урахуванням нових соціально-економічних умов здійснено комплексне дослідження, розроблено теоретико-методологічні положення та практичні рекомендації щодо здійснення первинної класифікації засуджених до позбавлення волі та їх розподілу в установи виконання покарань. Удосконалено наявне в доктрині кримінально-виконавчого права визначення поняття "первинна класифікація засуджених до позбавлення волі". Розкрито сутність, цілі, суб'єкти, критерії та вихідні засади здійснення первинної класифікації засуджених. Особливу увагу приділено проблемам організації діяльності комісій з питань розподілу засуджених до позбавлення волі, порядку визначення виду установи виконання покарань, встановлення місця відбування покарання й механізму захисту прав засуджених осіб. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до кримінально-виконавчого законодавства з метою уникнення існуючих протиріч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА344941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Яковець К.І. 
Розвиток та становлення топографії бічних стінок носа в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / К.І. Яковець ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням морфологічних методів досліджено становлення та зміну синтопії складових бічних стінок носа, періоди інтенсивного й уповільненого їх росту, критичні періоди, варіанти та можливі вади розвитку. Визначено, що наприкінці зародкового періоду розвитку відбувається процес сполучення ротової порожнини з носовою. На початку передплодового періоду, внаслідок випинання епітелію бічних стінок носа у прилеглу мезенхіму, уворюються носові ходи та носові раковини. Наприкінці п'ятого - на початку шостого місяця носові раковини формуються як кісткові структури. Найменш вираженим є нижній носовий хід. Закладка верхньощелепних пазух відбувається у передплодів 32,0 - 44,0 мм, клиновидної - у передплодів 46,0 - 56,0 мм, решітчастих комірок і лобових - у плодів 150,0 - 180,0 мм тім'яно-куприкової довжини. Наприкінці плодового періоду розвитку найбільш вираженими є верехньощелепні та решітчасті пазухи, залози слизової оболонки бічних стінок носа є похідними епітеліальної вистилки. Найбільш густа сітка кровоносних судин знаходиться на вільних кінцях носових раковин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*693.211*33 +
Шифр НБУВ: РА357950

Рубрики:

      
7.

Яковець Г. М. 
Тактика ведення пацієнток з безплідністю після хірургічної стимуляції овуляції з приводу кломіфен-резистентної форми синдрому полікістозних яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г. М. Яковець ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Увагу приділено підвищенню ефективності та безпечності відновлення репродуктивної функції у жінок з кломіфен-резистентною формою синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) після хірургічної стимуляції овуляції. На підставі вивчення гормонального профілю сироватки периферичної крові в динаміці, вивчення вмісту стероїдних гормонів та антимюлерів гормон у фолікулярній рідині, проведення експериментального дослідження, патогенетичного обгрунтування тимчасового феномену інверсії чутливості до кломіфен-цитрату, співставлення ефективності різних режимів ад'ювантної терапії та протоколів екстракорпорального запліднення після лапароскопічної оваріальної хірургії розроблено тактику ведення пацієнток з кломіфен-резистентною формою СПКЯ після хірургічної стимуляції овуляції, що призвело до збільшення випадків настання вагітності та зниження розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р569.715.2-59 +
Шифр НБУВ: РА380744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Яковець Л. А. 
Токсико-екологічна безпека зернової продукції залежно від інтенсивності хімізації виробництва в умовах Лісостепу правобережного / Л. А. Яковець. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – взаємозалежність між токсико-екологічною характеристикою основної продукції агроценозів, різними рівнями хімізації землеробства і станом окремих агроекосистем Лісостепу правобережного.Мета дослідження – провести екологічну оцінку і обґрунтувати принципи регулювання токсико-екологічної безпеки основної продукції агроценозів за різних рівнів хімізації землеробства в умовах Лісостепу правобережного.Методи дослідження – загальнонаукові (аналізу, експерименту, спостереження, гіпотези, індукції, дедукції) – для вибору напрямів досліджень й опрацювання фактичного матеріалу; спеціальні – польовий (вивчення взаємодії об'єкта з антропічними чинниками; облік продуктивності агроценозів); хімічний – визначення агрохімічних властивостей і вмісту елементів у ґрунті, основної продукції агроценозів; статистичний – встановлення на основі кореляційно-регресійного аналізу достовірності отриманих результатів і зв'язків між різними чинниками та наслідками.Теоретичні і практичні результати – для агроекосистем Лісостепу правобережного рекомендовані ресурсоощадні елементи технології вирощування сільськогосподарських культур і способи унормування вмісту полютантів у насінні агроценозів при зберіганні та переробці за токсико-екологічними критеріями.Новизна – вперше на прикладі агроекосистем Лісостепу правобережного проведено оцінку якості основної продукції агроценозів за токсико-екологічними показниками залежно від абіотичних і антропічних чинників, у т.ч. рівнів інтенсивності хімізації землеробства; доведено можливість унормування вмісту полютантів у насінні культур агроценозів до меж ГДК за ресурсоощадної хімізації землеробства.Ступінь упровадження – результати дослідження впроваджені у ПП «ЗЕТО», с. Мурафа при зберіганні зерна пшениці озимої обсягом 150 т, зерна ячменю ярого – 110 т, насіння ріпаку озимого – 130 т; ПП «Стрілець», с. Стрільники при зберіганні зерна пшениці озимої обсягом 140 т, зерна ячменю ярого – 108 т, насіння ріпаку озимого – 125 т, ПП «Колос-Лан», с. Болган при зберіганні зерна пшениці озимої обсягом 110 т, зерна ячменю ярого – 125 т, насіння ріпаку озимого – 100 т та Уладово-Люлинецьку дослідно-селекційну станцію Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, с. Уладівське при зберіганні зерна пшениці озимої обсягом 120 т, зерна ячменю ярого – 100 т, насіння ріпаку озимого – 120 т.Сфера (галузь) використання – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.^UObject of study – interdependence between toxic-ecological characteristics of the main production of agrocenoses, different levels of chemicalisation of agriculture and the state of individual agro-ecosystems of the forest-steppe right-bank.The aim of the study – to carry out ecological assessment and substantiate the principles of regulation of toxic-ecological safety of the basic production of agrocenoses at different levels of chemicalisation of agriculture in the conditions of the Forest-steppe of the right-bank.Research methods – general scientific (analysis, experiment, observation, hypotheses, induction, deduction) – for choosing directions of research and processing of actual material; special – field (study of the interaction of the object with anthropic factors; accounting for the productivity of agrocenoses); chemical - determination of agrochemical properties and content of elements in soil, the main production of agrocenoses; statistical – establishing, based on correlation-regression analysis, the reliability of the results obtained and the relationships between the various factors and consequences.Theoretical and practical results – for the agro-ecosystems of the forest-steppe of the right bank, resource-saving elements of technology of cultivation of crops and ways of normalization of the content of pollutants in seeds of agrocenoses during storage and processing by toxic-ecological criteria are recommended.Novelty – for the first time on the example of the right-bank forest-steppe agro-ecosystems the quality assessment of the main production of agrocenoses by toxic-ecological indicators was conducted depending on abiotic and anthropic factors, including levels of intensity of chemistry of agriculture; the possibility of normalization of the content of pollutants in seeds of crops of agrocenoses to the limits of MPC with the resource-saving chemization of agriculture is proved.The degree of implementation – the results of the study were implemented in PE "ZETO", v. Murafa during storage of winter wheat grain volume of 150 t, spring barley grain – 110 t, winter rapeseed seeds – 130 t; PE " Strilets ", v. Strilnyky during storage of winter wheat grain volume of 140 t, spring barley grain – 108 t, winter rapeseed seeds – 125 t, PE "Kolos-Lan", p. Bolgan when storing 110 tonnes of winter wheat, 125 tonnes of spring barley, 100 tonnes of winter rapeseed, and the Uladovo-Liulynetsku Research and Breeding Station of the Institute of Bioenergy Crops and Sugar Beets of the National Academy of Sciences of Ukraine, pv. Uladivske when storing winter wheat with a volume of 120 t, spring barley grain – 100 t, winter rape seeds – 120 t.Scope (area) of use – growing of cereals (except rice), legumes and oilseeds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Чугай Н. М. 
Трансформація як засіб формування середовища для розвитку дітей / Н. М. Чугай. — Б.м., 2021 — укp.

Головною науковою проблемою дисертаційного дослідження є формування середовища для розвитку дітей, яке здатне до трансформації та сприяє соціально-комунікативному, пізнавальному, мовленнєвому, художньо-естетичному та фізичному розвитку дітей. Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вивчення і аналізу новітніх формотворчих процесів у світовій дизайнерській практиці 2000-2019-х років, які свідчать про глибокі зміни в трактуванні теми трансформації в промисловому дизайні, про значні перебудови художньої мови дизайну. Сучасні формотворчі процеси в дизайні потребують їх аналізу та оцінки у контексті всього досвіду використання трансформації як засобу формування середовища для розвитку дітей. Наукова новизна роботи полягає в комплексному розгляді й аналізі особливостей формування середовища для розвитку дітей, здатного до трансформації. Вперше на основі наявних зразків дитячих меблів розроблено типологію трансформації меблів та обладнання середовища для розвитку дітей; розширено і удосконалено конструктивно-технологічні та художньо-образні особливості трансформації меблів та обладнання середовища для розвитку дітей; обґрунтовано функції, які виконує трансформація у формоутворенні предметного наповнення середовища для розвитку дітей та функції, які виконують меблі-трансформери для гри; запропоновано дефініцію визначень «дитячі меблі» та «меблі, що перевертаються»; запропоновано авторську модель середовища для розвитку дітей з функцією трансформації. Удосконалено спеціалізований матеріал, пов'язаний з формуванням предметного наповнення середовища для розвитку дітей. Підкреслено необхідність використання конструктивно-технологічних та художньо-образних особливостей трансформації в проєктуванні середовища для розвитку дітей. Удосконалено типову модель створення такого середовища.^UThe main scientific problem of the dissertation research is children's development environment formation, which is capable of transformation and promotes socio-communicative, cognitive, speech, artistic, aesthetic and physical children's development. The relevance of the research topic is due to the need of studying and analyzing of the latest design processes in the world design practice in 2000-2019, which indicate profound changes in the interpretation of the theme of transformation in industrial design, the significant restructuring of the artistic language of design. The researched processes in design need their analysis and evaluation in the context of the whole experience of using transformation as a means of children's development environment formation. The scientific novelty of the work lies in the complex consideration and analysis of the formation peculiarities of the environment, which is capable of transformation, for children's development. For the first time on the basis of existing samples of children's furniture the typology of transformation of furniture and the equipment of environment for children's development has been developed; the constructive-technological and artistic-figurative features of transformation of furniture and equipment of children's development environment have been expanded and improved; the functions performed by the transformation in the formation of the subject content of children's development environment and the functions performed by the furniture-transformers for playing have been substantiated; the definition of "children's furniture" and "shape-shifting furniture" has been proposed; the author's model of the environment with the function of transformation for children's development has been proposed. Specialized material related to the subject content formation of children's development environment has been improved. The necessity of using constructive-technological and artistic-figurative features of transformation in designing children's development environment has been emphasized. The typical model of creating children's development environment has been improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Яковець А. І. 
Експериментальне обґрунтування нових методів лікування глаукоми / А. І. Яковець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності лікування глаукомної оптичної нейропатії шляхом визначення впливу культивованих постнатальних мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня на морфо-функціональний стан зорового аналізатора в експерименті.^UThis dissertation is devoted to the issue of how to enhance the treatment effectiveness in glaucomatous optic nerve by identifying the effect of cultured adult multipotent neural crest-derived stem cells on the structure and functionality of the visual system in the experiment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського