Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (179)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ШТЕФАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Штефан З.Б. 
Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу будівельно-монтажних організацій (на матеріалах корпорації "Укрбуд"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / З.Б. Штефан ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено види потенціалів, їх зміст, структуру і роль у виробничому процесі, теоретично обгрунтовано поняття "виробничий потенціал" будівельно-монтажних організацій, розкрито проблеми його використання в ринкових умовах господарювання. Розроблено науково обгрунтовані положення з удосконалення методології, методики і організації економічного аналізу будівельно-монтажних організацій. Запропоновано методику аналізу впливу виробничого потенціалу на строки будівництва об'єктів, собівартість і фінансові результати господарської діяльності, визначено шляхи підвищення ефективності використання виробничого потенціалу підрядних будівельно-монтажних організацій України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-64

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Штефан 
Економіко-енергетичні засади ефективного використання ресурсів у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Людмила Борисівна Штефан ; НАН України; Інститут економіки. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55 + У9(4УКР)320-55 + У9(4УКР)320-55
Шифр НБУВ: РА327120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Штефан Г.А. 
Літературна спадщина Ентоні Манді: специфіка взаємодії традиції та новаторства: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Г.А. Штефан ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавсті комплексно досліджено творчий доробок англійського письменника Ентоні Манді доби пізнього Ренесансу. Проаналізовано поетику творів митця з застосуванням дослідницької методології, в якій поєднано принципи соціокультурології та нового історизму. Зокрема, розглянуто його літературні експерименти у контексті мистецьких пошуків доби Відродження та розкрито сутність новацій. Доведено, що в поетиці роману "Зелото" проявляється засвоєний письменником досвід філософських діалогів, ренесансної новелістики, ліричної поезії, пальмеринівських рицарських романів і джесту. З'ясовано, що мандівські п'єси збагатили національну драматичну традицію прийомами, запозиченими в античних і тогочасних континентальних митців. Систематизовано наукові уявлення про жанрову природу та структуру пейджента. Запропоновано власну дефініцію даної жанрової моделі. Досліджено поетику драматичного твору Е.Манді "Тріумф Золота".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Манді, Е. 4/5 +
Шифр НБУВ: РА355275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Штефан Н.В. 
Методи та алгоритми ефективної обробки результатів вимірювального експерименту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / Н.В. Штефан ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики, Харк. держ. н.-д. ін-т метрології. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання побудови алгоритмів статистичної обробки результатів вимірювального експерименту. Проаналізовано співвідношення для оцінки результату вимірювання, отримане на підставі точного визначення границь ефективності відомих оцінок та дослідження їх лінійних комбінацій. На підставі розрахунку граничних значень ексцесів розподілів для діапазонів найбільшої ефективності різних оцінок середнього квадратичного відхилення наведено практичні рекомендації щодо їх використання з урахуванням зсуву, що виникає за малої кількості спостережень. Запропоновано експрес-метод визначення довірчих коефіцієнтів за характеристиками форми симетричних та несиметричних розподілів для оцінювання границь випадкової похибки результату одноразового вимірювання. Висвітлено значення коефіцієнтів t-розподілу, визначено границі випадкової похибки за малими вибірками. Розкрито вплив трансформації закону розподілу похибок за нелінійного перетворення на ширину та зміщення довірчого інтервалу. На підставі дослідження різних методів ідентифікації розподілів за малими вибірками показано можливість підвищення її ефективності шляхом використання методу імовірнісних сіток, суть модифікації якого полягає в перетворенні емпіричної інтегральної функції розподілу та математичній оцінці відповідності перетвореної функції заданій теоретичній, що не потребує графічної побудови та суб'єктивності прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.с8 +
Шифр НБУВ: РА329647

Рубрики:

      
5.

Штефан Є. В. 
Наукове обгрунтування вибору раціональних конструктивно-технологічних параметрів процесів і обладнання харчових та фармацевтичних виробництв: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.12 / Є. В. Штефан ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 44 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади створення математичних моделей деформаційних, температурних і масообмінних процесів переробки харчових дисперсних матеріалів, що забезпечило ефективне теоретичне дослідження взаємозв'язку між конструктивними параметрами обладнання, структурно-механічними властивостями сировини та технологічними показниками її переробки з метою визначення їх раціональних значень. Сформульовано крайову задачу механіки дисперсних волого насичених харчових матеріалів у режимі пружно-в'язко-пластичного деформування твердої фази з урахуванням скінченних переміщень та ефектів термомеханічної зв'язаності. Розроблено математичну модель термомеханічного стану дисперсних систем у нерівноважних процесах харчових виробництв у реальному часовому вимірюванні, яка враховує конкретні конструктивно-технологічні параметри обладнання, структурно-механічні та реологічні властивості сировини. Розроблено наукові основи створення інформаційних технологій проектування процесів та обладнання з переробки дисперсних харчових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5 + Л66-5
Шифр НБУВ: РА385091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Штефан 
Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Олена Олександрівна Штефан ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33 + Х892.19(4УКР)172
Шифр НБУВ: РА311125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Штефан Л.А. 
Становлення та розвиток соціальної педагогіки як науки в Україні (20 - 90-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Л.А. Штефан ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2003. — 43 с. — укp.

Відтворено еволюцію соціальної педагогіки як самостійної галузі наукового знання в Україні в 1920 - 1990-х рр. На підставі аналізу конкретно-історичних обставин та зв'язків соціальної педагогіки з іншими науками про людину визначено етапи розвитку цієї науки: 1920-ті - перша половина 1930-х рр. - інтенсивної розробки соціально-педагогічної теорії та практики; друга половина 1930-х - перша половина 1950-х рр. - нагромадження практичного досвіду соціальної роботи; друга половина 1950-х - перша половина 1980-х рр. - відродження соціальної педагогіки в системі наук про людину; друга половина 1980-х - 1990-ті рр. - розвитку соціальної педагогіки як системи. Розкрито суть соціальної педагогіки як науки, суспільно-політичні, соціально-економічні й організаційно-педагогічні передумови її зародження. Узагальнено зміст, провідні напрями, форми та методи соціально-педагогічної діяльності, що стосується роботи з дітьми різних категорій на кожному з етапів розвитку соціально-педагогічної теорії. Виявлено й охарактеризовано провідні тенденції розвитку соціально-педагогічної науки в досліджуваний період. Визначено перспективи творчого використання прогресивних ідей соціально-педагогічної теорії та практики за сучасних умов України. Виявлено та угруповано прогностичні тенденції розвитку цієї науки в XXI ст. Введено до наукового обігу значну кількість невідомих і маловідомих архівних документів, окремих фактів та теоретичних положень, пов'язаних з еволюцією соціально-педагогічної теорії та практики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322811

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Штефан В.В. 
Удосконалення процесу електрохімічного синтезу іон-радикальних солей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / В.В. Штефан ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади удосконалення електрохімічного синтезу іон-радикальних солей. Установлено, що електродна реакція у розчинах амідів включає димеризацію катіон-радикалів, а у хлоровмісних розчинниках залежно від концентрації ЕТ має місце наступна хімічна реакція псевдопершого порядку або адсорбція та попередня хімічна реакція. З'ясовано, що вміст оксометалатів у розчинах амідів впливає на механізм анодних реакцій шляхом зміни коефіцієнтів дифузії протиіонів, що призводить до утворення іон-радикальних солей (ІРС), що має вигляд полікристалічного порошку або монокристалів. На підставі аналізу кінетичних параметрів катодних реакцій за участю комплексів ізодитіон-он-дитіолатів з металами родини феруму доведено, що комплекси нікеля є перспективними протиіонами для створення провідних матеріалів. Уперше синтезовано іон-радикальні солі за участю оксометалат-іонів, перхлорат-іонів та нікелатів dmid за нестаціонарних режимів. Визначено межі варіювання параметрів електролізу (потенціалу, густини струму, швидкості розгортання, тривалості прямого та зворотного імпульсу, паузи) для керування синтезом ІРС за характеристиками: кількість центрів зародкоутворення, розміри та форма кристалів, швидкість росту. Для діагностики початкових стадій синтезу, а також прогнозування електропровідності синтезованих ІРС застосовано метод імпедансної спектроскопії. Запропоновано технологію керованого синтезу ІРС з прогнозованими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л357.6 +
Шифр НБУВ: РА339050

Рубрики:

      
9.

Штефанич Г.Г. 
Формування професійно-моральної стійкості у майбутніх офіцерів МВС України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.Г. Штефанич ; Нац. акад. держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2003. — 18 с. — укp.

Уточнено суть професійно-моральної стійкості офіцерів МВС України, визначено її структурні компоненти: загально-світоглядний і мотиваційно-смисловий (спрямованість), емоційно-оцінний та регулятивно-вольовий (саморегуляцію), когнітивно-пізнавальний і операціонально-змістовий (активність). Визначено критерії, показники й рівні сформованості професійно-моральної стійкості у курсантів вищих військових навчальних закладів МВС України. Обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування стійкості: гуманізація взаємовідносин викладацько-офіцерського складу з курсанатами; посилення спрямованості навчально-виховного процесу на розвиток їх моральної свідомості; створення ситуацій у навчальній та професійній діяльності, які вимагають напруження морально-вольових зусиль; розвиток у курсантів потреби та практичної готовності до морально-вольового самовдосконалення. Розроблено педагогічну модель діяльності керівників і офіцерів-вихователів даних підрозділів щодо підвищення ефективності формування професійно-моральної стійкості курсантів за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.024 + Х819(4УКР)112.011р
Шифр НБУВ: РА326960

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Штефан В. В. 
Електрохімічні процеси в технології функціональних молібден- та вольфрамвмісних покриттів / В. В. Штефан. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – є гомо- і гетерофазні процеси електрохімічного синтезу композиційних багатокомпонентних систем, що містять сполуки W, Mo на алюмінії; W, Mo, V, Cе, Zr, Cu на титані; Mo на залізі; W на сріблі та осадження Mo із Со на міді та нікелі та сплавах на основі цих металів. Мета дослідження – розробка теоретичних основ та технологічних засад електрохімічного нанесення поліфункціональних покриттів на основі сполук молібдену та вольфраму з керованими властивостями. Методи дослідження – лінійна та циклічна вольтамперометрія, хронопотенціометрія, електрохімічна імпедансна спектроскопія, оптична та скануюча електронна мікроскопія, гравіметрія, рентгеноструктурний фазовий аналіз. Теоретичні і практичні результати – встановлено важелі керування та кінетичні закономірності електрохімічних процесів за участю оксоаніонів молібдену та вольфраму в водних розчинах із широким діапазоном рН. Практичне значення роботи полягає в розробці технологічних показників електрохімічних процесів осадження покриттів: Со-Мо на М0 та Х80Н20; Al2O3·Mo(W)Oy на Д16; Ag2O·WOy на сріблі; TiOx∙РOy∙W(Мо)Oz, TiOx∙WOy·CeOy∙ZrOz∙CuOn, TiOx∙MoOy на ОТ4-0; FeOx∙MoOy на 08Х18Н10, які забезпечують кероване включення молібдену і вольфраму до їх складу залежно від практичного застосування осадів для підвищення твердості, хімічної стійкості в агресивних середовищах, антикорозійних, електроізоляційних та електрокаталітичних властивостей. Новизна – експериментально доведено гіпотезу про можливість керування природою електрохімічних процесів, за участю іонів молібдену (VI) та вольфраму (VI), пов'язана з досягненнями в дослідженні стану форм їх іонів у водних розчинах. Ступінь упровадження – ефективність запропонованих технологій доведена позитивними дослідно-промисловими випробуваннями у ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, ПАО “УКРНАФТОХІМПРОЕКТ”, Huawei Technologies Co., Ltd., ТОВ “Укрспецеко” та впроваджено в ДП “Завод імені В.О. Малишева”. Результати досліджень використано в навчальному процесі кафедри технічної електрохімії НТУ «ХПІ». Сфера використання – технологія електрохімічних функціональних покриттів, у науково-дослідних та проектних інститутах, у навчальному процесі ВНЗ України.^UThe subject of this research is homo- and hetero phase processes of electrochemical synthesis of composite multicomponent systems containing compounds W, Mo on aluminium; W, Mo, V, Cе, Zr, Cu on titanium; Mo on iron; Won silver and deposition of Mo and Co on copper and nickel and alloys based on these metals. The research objective is the development of the theoretical foundations and technological principles of electrochemical application of polyfunctional coatings based on molybdenum and tungsten compounds with controlled properties. The Research methods that have been used are the following: linear and cyclic voltammetry, chronopotentiometry, electrochemical impedance spectroscopy, optical and scanning electron microscopy, gravimetry, X-ray diffraction phase analysis. The results obtained – the controls and kinetic regularities of electrochemical processes with the participation of molybdenum and tungsten oxoanions in aqueous solutions with a wide range of pH were determined. The practical implication of the work is to develop the technological parameters of the electrochemical processes of coating deposition: Co-Mo on M0 and Х80Н20; Al2O3·Mo(W)Oy on D16; Ag2O·WOy on silver; TiOx∙РOy∙W(Мо)Oz, TiOx∙WOy·CeOy∙ZrOz∙CuOn, TiOx∙MoOy on OT4-0; FeOx∙MoOy on 08Х18Н10, which provide controlled inclusion of molybdenum and tungsten into their composition depending on the practical application of deposits to increase hardness, chemical resistance in aggressive environments, anticorrosion, electrical insulation and electro-catalytic properties. The novelty - the hypothesis about the controlling possibility by the electrochemical processes nature, with the participation of molybdenum (VI) and tungsten (VI) ions, associated with the achievements in the study of the forms state of their ions in aqueous solutions is experimentally proved. The implementation level consists of pilot-industrial trials at the NSC “Kharkiv Institute of Physics and Technology”, Public JSC “UKRNAFTOKHIMPROECT”, LLC “Ukrspececco”, Huawei Technologies Co., Ltd. and implementation of the scientific work results at the state enterprise “Malyshev Plant” that proved the efficiency of technologies and a high level of the functional properties of obtained materials. The results of the study have been implemented in the educational process of the Department of Technical Electrochemistry of the NTU “KhPI”. The area of this research application is the technology of electrochemical functional coatings, in research, development and design institutes, and in the training process of the Ukrainian universities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Булгакова А. С. 
Технологія електроосадження функціональних покриттів Со-Мо, Со-Мо-ТіО2 / А. С. Булгакова. — Б.м., 2020 — укp.

В сучаснійелектрохімічній науці велика кількість робот пов'язана із одержанням тадослідженням фізико-хімічних та функціональних властивостей покриттів. Перспективністьвикористання таких покриттів у багатьох сферах промислової діяльностіпов'язана з унікальним поєднанням властивостей матеріалів цього класу,таких як твердість, жароміцність, хімічна стійкість, електрокаталітичнаактивність, стійкість до зношування, магнітна проникність. Дисертаційна робота направлена на розробку технології одержання композиційного покриття Со-Мо-ТіО2 з підвищеними функціональними властивостями. Об'єкт дослідження – процеси електрохімічного одержання покриттів Со-Мо і Со-Мо-ТіО2 з комплексних електролітів. Предметом дослідження є технологічні параметри та кінетичні закономірності електроосадження функціональних покриттів Со-Мо та Со-Мо-ТіО2 з аміачно-трилонатних електролітів.У дисертаційній роботі вирішена науково-практична задача розробки процесів електрохімічного одержання покриттів з підвищеними функціональними властивостями. науковопрактична задача розробки процесів електрохімічного одержання покриттів зпідвищеними функціональними властивостями.Метою роботи є розробка технологіїодержання композиційного покриття Со-Мо-ТіО2 з підвищенимифункціональними властивостями.Дослідження здійснені за допомогою як класичних, так і принципово нових сучасних методів: кінетику катодного відновлення досліджували методом лінійної вольтамерометрії (ЛВА) і імпедансної спектроскопії; фазовий склад осадів визначали за даними рентгенофазового аналізу (РФА), морфологію поверхні та елементний склад отриманих зразків вивчали за допомогою скануючого електронного мікроскопа (СЕМ); мікротвердість покриттів визначали за Вікерсом; каталітичну активність покриттів тестували на реакції виділення водню; корозійну поведінку вивчали методоми імпедансної спектроскопії та поляризаційного опору. Наукова новизна отриманих результатів:– запропонований аміачно-трилонатний електроліт дляелектроосадження композиційного покриття Со-Мо-ТіО2 з можливістюкеруванням функціональними властивостями одержаних осадів;– за допомогою визначеної величини енергії активації впершевстановлені лімітуючі стадії осадження покриттів Со-Мо та Со-Мо-ТіО2;– на основі досліджень кінетичних залежностей процесу осадженнякомпозиційного покриття Со-Мо-ТіО2 з аміачно-трилонатного електролітувперше запропонований механізм його формування;– виявлений зв'язок між режимом електрохімічного осадження іструктурою та складом композиційного покриття Со-Мо-ТіО2, одержаного заміачно-трилонатного електроліту;– вперше показана роль діоксиду титану як модифікуючої добавки длязабезпечення функціональних властивостей покриття і встановлений зв'язокміж складом і структурою осаду та його мікротвердістю, каталітичноюактивністю і корозійною стійкістю;– вперше встановлені технологічні показники електроосадженнякомпозиційного покриття та запропонована карта технологічного процесуйого одержання.Практична цінністьдисертаційної роботи полягає у використанні її результатів:– в Харківській філії ПАО «Укрнафтохімпроект» (м. Харків) –дослідно-промислові випробування зразків з металопокриттям Со-Моодержаних електрохімічним способом;– в Національному технічному університеті «Харківськийполітехнічний інститут» при розробці і впровадженню в навчальний процескафедри «Технічна електрохімія» технологічної інструкції одержанняпокриття Со-Мо-ТіО2.^UIn the modernelectrochemical science, a large number of robots are associated with obtaining andstudy of physicochemical and functional properties of coatings. Perspectiveuse of such coatings in many areas of industrial activityassociated with a unique combination of properties of materials of this class,such as hardness, heat resistance, chemical resistance, electrocatalyticactivity, wear resistance, magnetic permeability. The dissertation work is directed on development of technology of reception of a composite covering of Co-Mo-TiO2 with the raised functional properties. The object of research is the processes of electrochemical production of Co-Mo and Co-Mo-TiO2 coatings from complex electrolytes.The subject of the study is the technological parameters and kinetic patterns of electrodeposition of functional coatings Co-Mo andCo-Mo-TiO2 from ammonia-trilonate electrolytes. In the dissertation work the scientific and practical problem of development of processes of electrochemical reception of coverings with the raised functional properties is solved. scientific and practical task of developing processes of electrochemical production of coatings fromincreased functional properties.The purpose of the work is to develop technologyobtaining a composite coating of Co-Mo-TiO2 with elevatedfunctional properties.The research was carried out using both classical and fundamentally new modern methods: the kinetics of cathodic reduction were studied by linear voltammetry (LVA) and impedance spectroscopy; the phase composition of the precipitates was determined according to X-ray phase analysis (X-ray diffraction), the surface morphology and elemental composition of the obtained samples were studied using a scanning electron microscope (SEM); the microhardness of the coatings was determined by Vickers; the catalytic activity of the coatings was tested for hydrogen evolution reactions; corrosion behavior was studied by impedance spectroscopy and polarization resistance. Scientific novelty of the obtained results:- the proposed ammonia-trilonate electrolyte forelectrodeposition of composite coating Co-Mo-TiO2 with the possibilitymanagement of functional properties of the received sediments;- using a certain amount of activation energy for the first timethe limiting stages of deposition of Co-Mo and Co-Mo-TiO2 coatings have been established;- based on studies of the kinetic dependences of the deposition processcomposite coating of Co-Mo-TiO2 from ammonia-trilonate electrolytethe mechanism of its formation is offered for the first time;- the connection between the mode of electrochemical deposition andstructure and composition of the composite coating Co-Mo-TiO2, obtained fromammonium trilonate electrolyte;- the role of titanium dioxide as a modifying additive forensuring the functional properties of the coating and the established connectionbetween the composition and structure of the sludge and its microhardness, catalyticactivity and corrosion resistance;- for the first time technological indicators of electrodeposition are establishedcomposite coating and the proposed map of the technological processits receipt.Practical valuedissertation work is to use its results:- in the Kharkiv branch of PJSC Ukrnaftohimproekt (Kharkiv) -experimental and industrial tests of samples with metal coating Co-Moobtained by electrochemical method;- at the National Technical University "KharkivPolytechnic Institute "in the development and implementation of the educational processDepartment of "Technical Electrochemistry" technological instructions for obtainingCo-Mo-TiO2 coating.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Пащенко Б. С. 
Закономірності мембранного розділення дисперсних систем з урахуванням структурно-механічних параметрів фільтрувальних елементів та осаду / Б. С. Пащенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальних проблем дослідження закономірностей процесу мембранного розділення рідких дисперсних систем з врахуванням структурно-механічних параметрів керамічних фільтрувальних елементів та ущільнення шару осаду, що виникає на їх поверхні. Розроблено метод теоретичного дослідження процесу мембранного фільтрування з врахуванням структурно-механічних параметрів фільтрувальних керамічних мембран та шару осаду, що виникає на її поверхні. Розроблена математична модель ультрафільтрації з використанням керамічних фільтрувальних елементів, яка базується на представленні фільтрувального елементу у вигляді пористого вологонасиченого каркасу разом із шаром осаду, який описується із використанням моделі континуально-дискретного дисперсного матеріалу. Досліджено вплив деформування керамічного мембранного елемента на кінетику ультрафільтрації рідких дисперсних систем, зміну пористості, проникності та критичного зниження продуктивності обладнання, механізм блокування прохідного перетину пори за рахунок деформування шару осаду. Виявлено, що внаслідок дії експлуатаційного навантаження основним фактором при зниженні продуктивності обладнання є ущільнення шару осаду. Отримані числові значення зміни пористості, коефіцієнтів проникності мембрани та шару осаду, а також час перекриття пор мембрани часточками осаду. Порівняння результатів розрахунків з даними фізичного експерименту свідчать про високу точність розробленого методу. Отримані результати досліджень впроваджені у виробництво та навчальний процес Національного університету харчових технологій.^UThe dissertation is devoted to the solution of urgent problems of investigation the regularities of the process of membrane separation of disperse systems, taking into account the structural and mechanical parameters of ceramic filter elements and the compaction of the sediment layer that occurs on their surface. Based on the analysis of the scientific literature and our own experimental studies it was found, that none of the theoretical models takes into account the deformation of ceramic filter elements during the ultrafiltration process which, together with the formation of a sedimentary layer, affects the characteristics of the membrane itself and the process parameters. The experimentally obtained numerical values and graphical dependences of the decrease in ultrafiltration productivity and the flow rate of the washing solution during the washing of the ceramic element on the duration of the process. A method has been developed for theoretical research of the process of membrane separation of liquid dispersion systems. A mathematical model of ultrafiltration with using ceramic filter elements has been developed, taking into account into account the structural and mechanical parameters of the membrane element and the sediment layer, patterns of change of their permeability coefficient. The design scheme of the ultrafiltration process based on the representation of the filter element in the form of porous moisture-proof framework containing a liquid dispersion system is developed. Such a continuum approach makes it possible to take into account the time variation of the sediment permeability coefficient under the action of operational load. The mechanism of overlapping the passage section of the pore due to the elastic-plastic deformation of the sediment layer is investigated. For this, on the basis of Slichter's theory, model of deformable porous continuous-discrete dispersed material is developed, that effectively reflects the nature of the porous structure change of the filtering medium. The developed algorithms are used as the basis of the created digital model PLAST-GiD. The main result of the simulation is the determination of dependencies of the decrease in the productivity of ultrafiltration equipment on changes in the permeability coefficient and compaction of the sediment layer, as well as numerical values of the permeability coefficient and changes in the diameter of its particles. The porosity of the membrane element varies from 0,51 to 0,46, and the permeability coefficient varies from 1.1 to 0.9 m3/(m2∙s∙Pa). The theoretical time to complete blocking of pores was 1595 s, and during physical experiment it was about 1600 s. The adequacy of the developed mathematical description by Fisher's criterion is proved. The results of the carried out scientific researchers are put into production: at the processing enterprise of Company Limited “Solomensky MZP” and also introduced into the educational process of the National University of Food Technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кануннікова Н. О. 
Електрохімічні технології формуванняметалоксидних композицій на сталі 08Х18Н10 / Н. О. Кануннікова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси електрохімічного формування металоксидних композицій, що містять сполуку молібдену або цирконію або алюмінію або титану на сталі 08Х18Н10. Предметом дослідження є кінетичні закономірності та технологічні параметри процесу формування металоксидних композицій, що містятьсполуку молібдену або цирконію або алюмінію або титану на нержавіючій сталі у сульфатно-хлоридних та хромвмісних електролітах; фізико-хімічнівластивості оксидних покриттів. Дисертаційне дослідження присвячене розробці технологічних показників процесу формування металоксидних композицій на сталі 08Х18Н10 із протикорозійними, електроізоляційними властивостями. Розглянуто та проаналізовано світовий досвід щодо отриманнякомпозиційних оксидних покриттів на хромонікелевих сталях.^UThe object of the study are the processes of electrochemical formation of metal oxide compositions containing a compound of molybdenum or zirconium or aluminum or titanium on AISI 304 steel. The subject of the study is the kinetic patterns and technological parameters of the process of forming metal oxide compositions containing a compound of molybdenum or zirconium or aluminum or titanium on stainless steel in sulfatechloride and chromium-containing electrolytes; physicochemical properties of oxide coatings. The dissertation research is devoted to development of technological indicators of process of formation of metal oxide compositions on AISI 304 steel with anticorrosive, electroinsulating properties. The world experience in obtainingcomposite oxide coatings on chromium-nickel steels is considered and analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Штефан А. С. 
Механізм доказування у цивільному судочинстві. / А. С. Штефан. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню механізму доказування у цивільному судочинстві. Розроблено авторську концепцію механізму доказування, його елементів та принципів. Визначено конструктивні характеристики доказування, його суб'єктів та мети, доказового права, змагальності, судової істини, предмету доказування, допустимості доказів, тягаря доказування, оцінки доказів, зловживання цивільними процесуальними правами, співвідношення доказів і засобів доказування, показань свідка, письмових, речових та електронних доказів, висновку експерта, особливостей дії механізму доказування на стадіях залучення доказів у справу, дослідження та оцінки доказів. Розглянуто роль механізму доказування в реалізації права на судовий захист, змістовну сутність принципів доказування, функції норм цивільного процесуального права у доказуванні, види процесуальних юридичних фактів, цивільні процесуальні правовідносини та докази як елементи механізму доказування.^UThe dissertation is devoted to the complex study of the problems of the mechanism of proof in civil proceedings which includes analysis of the elements of the mechanism of proof in the relationship between the provisions of the current legislation of Ukraine, modern doctrinal teachings and problems of legal enforcement practice. The characteristic signs of proof in civil legal proceedings are investigated. The definition of proof is formulated as a kind of perception that combines the mental and practical activity of its subjects, aimed at achieving the correspondence between the circumstances of the case and the court's conclusions in these circumstances and is carried out by means of evidence in a procedural form. It is argued that evidence law is a legal phenomenon that does not belong to any of the elements of the system of law but is an independent complex entity. The legal construction of evidence law contains the rules of procedural law and substantive law, the order of proof is governed by the rules of procedural law and substantive law creates the prerequisites for proof. It is established that the mechanism of proof belongs to the sphere of procedural legal mechanism and serves as one of the factors that ensure implementation of the right to judicial protection. The elements of the mechanism of proof are: rules of civil procedural law that regulate the proof; procedural legal facts; civil procedural legal relations; evidence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Тверезенко О. О. 
Цивільно-правовий договір як підстава набуття майнових прав інтелектуальної власності / О. О. Тверезенко. — Б.м., 2021 — укp.

Тверезенко О. О. Цивільно-правовий договір як підстава набуття майнових прав інтелектуальної власності. ‒ Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Київ, 2021.У роботі розроблено нові підходи до розв`язання теоретико–прикладних проблем, пов`язаних із необхідністю забезпечення балансу інтересів учасників цивільного обороту під час набуття майнових прав інтелектуальної власності на підставі договору.Розглядаються правова та економічна природа майнових прав інтелектуальної власності, їх види, визначаються підстави набуття та виникнення майнових прав інтелектуальної власності, система договорів, на підставі яких набуваються майнові права інтелектуальної власності, та надається загальна характеристика таких договорів. Досліджується сутність обмеження майнових прав інтелектуальної власності, визначаються їх види, аналізуються обмеження, передбачені законом, щодо набуття майнових прав інтелектуальної власності на окремі ОПІВ на підставі договору. Аналізуються особливості набуття майнових прав інтелектуальної власності на підставі договору на службові ОПІВ, ОПІВ, створені за замовленням, а також у сферах наукової та науково-технічної діяльності, національної безпеки та оборони.Сформовано пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів України, якими регулюються цивільні відносини та відносини у сфері інтелектуальної власності.Ключові слова: майнові права інтелектуальної власності; підстави набуття майнових прав інтелектуальної власності; обмеження майнових прав інтелектуальної власності; договори щодо відчуження майнових прав інтелектуальної власності.^UTverezenko O.O. Civil law contract as a basis for acquiring economic rights of intellectual property. -Manuscript.Dissertation for the scientific degree of a Candidate of Legal Sciences (Doctor of Philosophy), specialty 12.00.03 - Civil Law and Civil Process; Family Law; International Private Law. Scientific and Research Institute of Intellectual Property of the National Academy of Legal Sciences of Ukraine. Kyiv, 2021.The dissertation is a complex scientific research of the legal nature of a civil law contract as a basis for the acquisition of economic intellectual property rights. The paper formulates a number of theoretical and practical provisions, conclusions, proposals that are important for the development of the doctrine of civil law and intellectual property law, as well as for law enforcement practice.The author of the dissertation develops new approaches to solving theoretical and practical problems related to the need to balance the interests of participants in civil turnover during the acquisition of economic intellectual property rights on the basis of the contract.The urgency of the problem lies in the fact that during the conclusion of agreements in the field of intellectual property you need not only to understand the specifics of the object of such an agreement, but also to know the limits of rights that apply to a particular IPO or specific to a particular(area national security and defense), due to the need to ensure a fair balance of interests of participants in civil relations. The dissertation provides the overview of the legal and economic nature of intellectual property rights, their types, the grounds for acquisition and emergence of intellectual property rights, the system of agreements on the basis of which intellectual property rights are acquired, and provides a general description of such agreements. It is proposed to consider the term "property" as a general concept that applies to two types of objects: tangible objects (property law) and intangible objects (intellectual property law). The specificity of each of these types of objects are revealed, which is manifested in the peculiarities of establishing the legal regime of such objects, including the definition of the content and scope of rights related to them.The peculiarities of intellectual property rights in relation to different types of IPR have been studied, it has been established that the subjects of rights to scientific discoveries and innovation proposals do not posses exclusive rights to these objects.It is proved that the concept of "emergence of intellectual property rights" and "acquisition of intellectual property rights" are paired concepts: "emergence of intellectual property rights" is applied to the primary subjects of intellectual property rights; "Acquisition of intellectual property rights" is applied to secondary subjects of intellectual property rights and is related to legal facts, including the conclusion of agreements on the basis of which the property rights of intellectual property are alienated, or other transactions aimed at obtaining by secondary subjects of law economic intellectual property rights.The classification of agreements was proposed regarding the acquisition or possible acquisition of intellectual property rights.The intellectual property legal terminology used in the legislative acts of Ukraine regarding restrictions of intellectual property rights has been unified and the types of restrictions of intellectual property rights have been systematized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Михайлов А. О. 
Розроблення методів проектування ресурсозберігаючих технологій виготовлення деталей обладнання харчових виробництв / А. О. Михайлов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробленню методів дослідження закономірностей процесів формоутворення деталей обладнання харчових виробництв з порошкових та пористих матеріалів. Метою роботи є наукове обґрунтування ресурсозберігаючих технологій виготовлення конструктивних елементів обладнання харчових виробництв з використанням методів математичного моделювання процесів деформування дисперсних матеріалів. У першому розділі роботи була проведена класифікація деталей машин і апаратів харчових виробництв, встановлені умови та особливості їх експлуатації. Обґрунтована доцільність застосування ресурсозберігаючих технологій, до числа яких відносяться методи порошкової металургії, запропонований ряд типових деталей, що доцільно отримувати цими методами. Проведений аналіз методів моделювання процесів деформування порошкових і пористих середовищ та існуючих програмних систем, що дозволило обґрунтувати основні напрями досліджень. У другому розділі розроблена математична модель процесів формоутворення структурно-неоднорідних пористих матеріалів. Проведено наукове обґрунтування вибору моделі пластичного деформування порошкових матеріалів. На основі узагальненої моделі пластичного деформування порошкових і пористих матеріалів та методу скінчених елементів розроблено методику визначення раціональних конструктивно-технологічних параметрів ресурсозберігаючих технологій виготовлення деталей обладнання харчових виробництв. Порівняння результатів обчислень з результатами, отриманими іншими авторами, підтвердило адекватність розробленої методики моделювання.У третьому розділі проведені дослідження процесів одержання деталей конструкційного призначення машин і апаратів харчових виробництв з пористих спечених заготовок. Розглянуті процеси отримання втулок циліндричної форми методом штампування, штампування деталей, що мають внутрішню конусоподібну поверхню та процеси отримання втулок із внутрішнім фланцем методом радіального видавлювання, а також процес зворотного видавлювання. Встановлено, що: - наявність радіальної течії при штампуванні виробів типу "втулка" призводить до підвищення рівня накопичених пластичних деформацій матеріалу; - при штампуванні біметалевих заготовок, що мають внутрішню конусоподібну поверхню, уникнути явища видавлювання менш міцного шару з під більш міцного можна за рахунок відмінності початкових пористостей шарів;- на заключному етапі радіального видавлювання втулки із внутрішнім фланцем розподіл щільності за об`ємом виробу вирівнюється, при цьому розподіл величини накопиченої пластичної деформації істотно нерівномірний; - при зворотному видавлюванні наявність недосконалих контактів у матеріалі пористих заготовок призводить до появи зон розущільнення порошкового матеріалу та зменшення величини накопиченої пластичної деформації в цих зонах. Моделювання процесів одержання фільтруючих елементів для технологічного обладнання спиртового виробництва проведено в четвертому розділі. Розглянуті процеси пресування фільтруючих елементів циліндричної форми та фільтруючих елементів складної форми у вигляді колби. Встановлено, що: - розподіл величини пористості при радіально-ізостатичному пресуванні порошкового фільтруючого елемента циліндричної форми нерівномірний, зі збільшенням радіуса величина пористості зростає; - при виготовленні багатошарових фільтруючих елементів доцільно застосовувати схему ущільнення на оправку, а не на матрицю; - величина пористості при пресуванні порошкових фільтрів у вигляді колби розподілена за об`ємом виробу нерівномірно, її розподіл залежить від схеми ущільнення - застосування комбінованої схеми дозволяє отримати більш рівномірний розподіл пористості. П'ятий розділ присвячений результатам практичного застосування дисертаційної роботи. Результати комп'ютерного моделювання і встановлені закономірності деформування порошків і пористих матеріалів були використані при одержанні багатошарових фільтрів та тонкостінних втулок. Основні результати роботи впроваджено у виробництво на Луцькому МПД ДП «Укрспирт» (м. Луцьк) для очищення технічних рідин від механічних забруднень та на підприємстві ТОВ “ГРАНТЕХ ІНЖИНІРИНГ”. Ключові слова: деталі машин і апаратів, ресурсозберігаючі технології, порошкова металургія, дисперсні системи, порошкові матеріали, пористі заготовки, пластичність, метод скінчених елементів, пресування, штампування, видавлювання, фільтруючі елементи^UThe dissertation is devoted to the resource - saving technologies designing methods development of manufacturing parts of food production equipment. The aim of the work is scientific substantiation of manufacturing technologies for food productions equipment structural elements by the mathematical modeling methods for dispersed materials deformation processes using. In the work first section the classification of machines parts and devices of food production was carried out, the conditions and features of their exploitation were established. The expediency of using resource-saving technologies, which include methods of powder metallurgy, is justified. A number of typical details that it is expedient to receive by these methods are offered. The analysis of methods of modeling of processes of deformation of powder and porous materials and existing software systems is carried out. The main tasks of the research are defined.In the second section the formation processes mathematical model of structurally inhomogeneous porous materials is developed. The scientific substantiation of the powder materials plastic deformation model selection is carried out. On the basis of the powder and porous materials plastic deformation generalized model and the finite elements method, the definition of technique for rational constructive-technological parameters resource-saving manufacturing technologies of food production equipment parts is developed. Comparison of the calculation results with the results obtained by other authors confirmed the adequacy of the developed modeling methodology. In the third section researches of processes of reception of details of a design purpose of machines and apparatus of food manufactures from porous sintered preparations are carried out. The processes of obtaining cylindrical bushings by the method of stamping, stamping of parts having an inner conical surface and the processes of obtaining bushings with an inner flange by the method of radial extrusion are considered. It is established that: - the presence of radial material flow during stamping of products “bushing” type leads to the increasing of the level of accumulated material plastic deformations; - when stamping bimetallic blanks having an inner conical surface, the phenomenon of extrusion of a less strong layer from under a stronger layer can be avoided due to the difference in the initial porosity of the layers; - at the final stage of radial extrusion of the bushing with an internal flange distribution of density on volume of a product is equalized, thus distribution of value of the saved plastic deformation is essentially uneven; - during back-extrusion, the presence of imperfect contacts in the material of porous blanks leads to the appearance of loosening zones of the powder material and a decrease in the value of accumulated plastic deformation in these zones. The modeling of processes of obtaining filter elements for technological equipment of alcohol production is carried out in the fourth section. The pressing processes of filter elements of cylindrical shape and filter elements of complex shape in the form of a flask are considered. It is established that: - the distribution of the porosity value during radial-isostatic pressing of the powder filter element of cylindrical shape is uneven, with increasing radius the porosity value increases; - in the manufacture of multilayer filter elements, it is advisable to apply the consolidation scheme on the mandrel, and not on the matrix; - the value of porosity at pressing of powder filters in the form of a flask is distributed on volume of a product unevenly, its distribution depends on the consolidation scheme, application of the combined scheme allows to receive more uniform distribution of porosity. The fifth section is devoted to the results of practical application of the work. The results of computer simulation were used to obtain multilayer filters and thin-walled bushings. The main results of the work were implemented in the production at the Lutsk MPD of SE "Ukrspirt" (Lutsk) for cleaning technical fluids from mechanical contamination and at the enterprise "GRANTECH ENGINEERING". Keywords: parts of machines and apparatus, resource-saving technologies, powder metallurgy, dispersed systems, powder materials, porous blanks, plasticity, finite element method, pressing, stamping, extrusion, filter elements


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського