Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (243)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕСТАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Шестаков С.В. 
Адміністративно-правовий статус працівника міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Шестаков ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено етіологію поняття "правовий статус", узагальнено його розуміння в науці та практиці. Визначено поняття, структуру та особливості адміністративно-правового статусу працівника міліції. Проаналізовано зарубіжний досвід регулювання даного статусу, запропоновано можливості його застосування в Україні. Визначено місце адміністративно-правового статусу в системі правовідносин та правового становища, детально досліджено порядок реалізації зазначеного статусу працівника міліції в правовідносинах конкретних видів. Здійснено класифікацію прав та обов'язків працівника міліції як складових його адміністративно-правового статусу. Проаналізовано практику його правового регулювання та реалізації, а також наведено конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02 +
Шифр НБУВ: РА328313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шестак А.М. 
Архетипи в поезії Т. Шевченка: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.М. Шестак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянтуо поезію Т. Шевченка в контексті аналітичної психології К. Юнга, одним з основних понять якої є архетипи, досліджено художні особливості, виникнення, формування та функціонування архетипних образів, їх видозміна, що відбувалася протягом усього життя поета. Акцентовано увагу на трьох першообразах, що в різних варіантах найчастіше зустрічаються у Шевченкових творах, зокрема, Велика Матір, Тінь і Самість. Розкрито значення кожного з цих архетипів у глобальному, загальнолюдському сенсі, визначеному К.Юнгом, і в контексті всього корпусу поезії Т.Шевченка. Розглянуто відгалуження теорії архетипів, заявлені послідовниками К.Юнга, здобутки "архетипного" шевченкознавства та розроблено цілковито нову систему аналізу творів літератури, що базується на розбудові моделі архетипного образу, закладеного в основу будь-якого твору та здатного наближати зміст цього твору до читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г. 535 +
Шифр НБУВ: РА369685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шестакова А.Б. 
Вибір методу повторної операції у хворих з пізніми ускладненнями аорто-стегнових реконструкцій при облітеруючих захворюваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.Б. Шестакова ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів обстеження 140-ка хворих після виконання повторних реконструктивних операцій на черевній частині аорти та периферичних артеріях визначено чинники пізніх післяопераційних ускладнень. Розроблено показання та хірургічну тактику лікування пізніх тромбозів протезів і аневризм анастомозів. Розроблено комплекс методів обстеження та лікування хворих з пізніми ускладненнями аорто-стегнових реконструкцій. Визначено п'ять типів ураження шляхів відтоку у зоні дистального анастомозу з урахуванням способу первинної реконструкції. Відзначено, що завдяки застосуванню індивідуалізованої тактики, розроблених способів оперативного лікування у разі повторних реконструктивних операцій досягнено позитивний результат у 89,7 % хворих з пізнім тромбозом протеза та у 90,5 % хворих з хибними аневризмами анастомозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-99 +
Шифр НБУВ: РА340823

Рубрики:

      
4.

Шестак І.М. 
Державне управління сферою промислової власності України в умовах її членства у Світовій організації торгівлі: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.М. Шестак ; Рада по вивч. продуктив. сил України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність і складові сфери промислової власності. Досліджено умови розвитку сфери промислової власності в Україні та виявлено основні тенденції, притаманні цій сфері за кордоном. Розглянуто особливості державного управління сферою промислової власності в Україні та проаналізовано нормативно-правові засади її існування та розвитку. Обгрунтовано на засадах самоорганізації та з урахуванням життєвого циклу об'єкта промилової власності принципи державного управління сферою промислової власності в Україні за умов її членства у СОТ. Досліджено стан організаційно-методичного забезпечення функціонування механізмів державного управління сферою промислової власності України й обгрунтовано напрями розвитку механізмів державного управління даною сферою. Розроблено механізми державного управління сферою промислової власності України за умов відхилень у ній та з використанням нових можливостей, що з'являються чи можуть з'являтися. Удосконалено структуру системи державного управління сферою промислової власності та визначено напрями розвитку нормативно-правового й інформаційного забезпечення функціонування системи державного управління даною сферою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141-21,01 +
Шифр НБУВ: РА369631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шестак В.С. 
Державний контроль в сучасній Україні (теоретико-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.С. Шестак ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та загальнометодологічні питання комплексного аналізу контрольної діяльності в сучасній Україні. Визначено поняття державного контролю, його інтерпретовано як функцію, стадію державного управління, засіб забезпечення реалізації управлінських рішень. Висвітлено стадії, функції, засоби контрольної діяльності. Розглянуто питання взаємоконтролю влад у контексті дії системи "стримувань та противаг". З'ясовано основні ознаки органів контрольної влади, встановлено наявність в Україні органів квазіконтрольної влади. Наведено основні види державного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071
Шифр НБУВ: РА317662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шестакова К.Г. 
Епідеміологічне, клініко-патогенетичне обгрунтування організації етапного лікування та реабілітації хворих похилого та старечого віку на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.Г. Шестакова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу епідеміологічних, клініко-інструментальних показників у хворих похилого та старечого віку з ускладненим хронічним бронхітом і супровідними кардіо- та церебральними захворюваннями. Запропоновано індивідуальні схеми реабілітаційно-етапного лікування категорій хворих, які передбачають алгоритм диспансерного спостереження за хворими, схеми індивідуальної медикаментозної корекції базисного лікування хронічного бронхіту, спрямовані на одночасне профілактичне лікування супровідних захворювань органів системи кровообігу. Доведено ефективність ербісолу у комплексній терапії хворих з важким перебігом хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шестакова К.Ю. 
Етнічна ідентифікація на українському пограниччі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / К.Ю. Шестакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто процес етнічної ідентифікації та його зумовленість просторовою організацією суспільства. Здійснено аналіз пограниччя як багатопланового простору, зокрема, географічного, соціокультурного, соціального й етнічного. Поглиблено зміст поняття "етнічна ідентифікація", розкрито його особливості з урахуванням інтеракційних і суб'єктивно-символічних аспектів. Уперше обгрунтовано та розширено застосування концепції пограниччя до етнічних ідентифікаційних процесів на українському соціокультурному просторі. Розвинуто положення щодо регіональних чинників формування етнічної ідентифікації, базуючись на концепції пограниччя та її тривимірного розуміння: територіального, соціокультурного й особистісного. Запропоновано тезу про необхідність дослідження сучасного українського пограниччя. Виявлено особливості його функціонування на прикладі українсько-польського, українсько-румунського й українсько-російського прикордоння. З'ясовано, що означені терени становлять пограниччя культур, етносів, держав, спільнот, традицій, норм і цінностей суспільного життя. Установлено, що одними з найсуттєвіших чинників етнічної належності на українсько-польському пограниччі є мова та віросповідання. Відзначено, що мовний чинник домінує також у процесі етнічної ідентифікації спільнот українсько-російського пограниччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*332.111.3-231.1 +
Шифр НБУВ: РА338710

Рубрики:

      
8.

Шестакова С.О. 
Лексико-семантичні інновації у системі сучасної української номінації (на матеріалі ергонімів і прагмонімів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.О. Шестакова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність лексико-семантичного способу словотвору, його основні механізм та модельні різновиди, розглянуто аспекти активізації лексико-семантичних субститутів. Подано класифікації лексико-семантичних інновацій у системі ергонімів і прагмонімів за основними мотиваційними ознаками та характером лексичних основ. Досліджено своєрідність номінації різних груп ергонімів і прагмонімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.4
Шифр НБУВ: РА318133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Шестак Л.В. 
Ліцензування як адміністративно-правовий інститут: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Шестак ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано правові засади здійснення ліцензування. Визначено поняття та сутність ліцензування як окремого інституту адміністративного права. Надано характеристику ліцензійного провадження як окремого виду адміністративного процесу. Висвітлено питання застосування примусових заходів щодо порушення порядку й умов ліцензування. Охарактеризовано комплексну класифікацію ліцензій за різними критеріям: юридичною силою, терміном дії, способом дозволу, визначеним в ліцензії, суб'єктом ліцензування. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення законодавства в сфері ліцензування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА339607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шестак С.В. 
Недержавний контроль за діяльністю міліції: теоретико-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шестак ; Харк. нац. ун-т внутріш. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито природу державного контролю, з'ясовано його місце в загальній системі контрольної діяльності. Проаналізовано сфери та форми здійснення недержавного контролю в Україні. Розроблено класифікацію суб'єктів і принципів недержавного контролю над міліцією, охарактеризовано його основні напрямки, обгрунтовано необхідність його обмеження. Досліджено міжнародний досвід недержавного контролю за діяльністю поліції, розкрито його теоретичний, нормативний та інституційний аспекти, а також особливості прояву в різних типах правових систем. Узагальнено та систематизовано нормативно-правові засади забезпечення належного недержавного контролю за діяльністю міліції в Україні, зроблено пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 +
Шифр НБУВ: РА369035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шестакова М.В. 
Синтез, будова і властивості комплексних тетрафторборатів міді(II), цинку(II), кадмію(II) та свинцю(II) з азотовмісними органічними основами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.В. Шестакова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 17 с. — укp.

За допомогою різних фізико-хімічних методів дослідження встановлено склад і будову одержаних сполук. Висвітлено визначальну роль елетронно-донорної здатності органічного ліганду в утворенні тетрафторборатних комплексів металів відповідного складу та будови. Визначено характер зв'язування тетрафторборат-іона в даних сполуках. На підставі вивчення термічних властивостей досліджуваних комплексів встановлено схеми їх термолізу. Доведено можливість використвання термічного аналізу для підтвердження стану аніона в координаційних сполуках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.16
Шифр НБУВ: РА312803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шестакова М. В. 
Суїцидальна поведінка при депресіях у хворих похилого віку (клініко-психопатологічна характеристика та система профілактики): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / М. В. Шестакова ; АМН України, ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, психометричного та патопсихологічного дослідження одержано нові дані щодо феноменології суїцидальної поведінки у хворих на депресивні розлади похилого віку (ПВ). Визначено клініко-психопатологічну структуру депресій у осіб ПВ з суїцидальною поведінкою. Проаналізовано ступінь суїцидального ризику у хворих ПВ з клініко-психпатологічною структурої депресій. Виявлено предиктори суїцидальної поведінки та вивчено патопсихологічні механізми її формування у осіб ПВ з депресивними розладами. Обгрунтовано принципи та систему профілактики суїцидальної поведінки даної категорії хворих, яка базується на застосуванні диференційованої фармако- психотерапії, проведенні психоосвітніх заходів з пацієнтами та їх родичами, лікуванні супутньої соматичної та неврологічної патології, залученні до системи соціальної підтримки самотніх і соціально ізольованих пацієнтів, а також застосуванні психотерапії, спрямованої на опрацювання саногенних форм емоційного, когнітивного та поведінкового реагування на суїцидогенні чинники зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324
Шифр НБУВ: РА382163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шестакова Е.Г. 
Теоретичні аспекти співвідношення текстів художньої літератури та масової комунікації: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08; 10.01.06 / Е.Г. Шестакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Визначено принципово нові аспекти співвідношеня текстів художньої літератури та масової комунікації у контексті цілісності словесності Нового та Новітнього часів, які стосуються насамперед буття словесної свідомості загалом, її основних форм, специфіки побутування різних типів (художньої літератури та масової комунікації) та уможливлюють дану цілісність. Досліджено кардинальні злами всередині словесно-культурної свідомості Нового часу, які здійснюються не лише у ряді трансформацій усередині художнього типу слова, художньої свідомості взагалі, але й у швидкій легітимації якісно нового типу словесності масової комунікації. Доведено, що словесність Нового та Новітнього часів є тим простором, який концептує в собі й знаходить на всіх щаблях побутування адекватні значеннєві, естетичні смисли, форми та способи втілення складної взаємодії художнього, естетичного та позахудожнього, позаестетичного. Визначено словесно-культурні джерела, статус слова, естетичну реальність твору словесності масової комунікації в цілісності словесності. Охарактеризовано стан художнього типу словесності, актуалізований не стільки "художньоцентричністю", скільки цілісністю словесності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.033 + Ш100.01 + Ч620.10 +
Шифр НБУВ: РА344950

Рубрики:

      
14.

Шестакова Т.В. 
Формування готовності майбутніх педагогів до професійного самовдосконалення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Шестакова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження феномену самовдосконалення особистості. Розкрито зміст професійного самовдосконалення педагога, охарактеризовано його сутнісні ознаки та складові, провідні методи, етапи та механізм реалізації. З'ясовано суть поняття "готовність до професійно-педагогічного самовдосконалення", охарактеризовано її структурні компоненти, а саме: мотиваційно-цінісний, когнітивно-інтелектуальний, операційно-діяльнісний. Відповідно до специфіки компонентів готовності до самовдосконалення виділено головні напрямки й етапи формувальних впливів на її розвиток у студентів педагогічних вищих навчальних закладів. Експериментально доведено залежність формування їх готовності до професійного самовдосконалення від педагогічних умов, а саме: забезпечення особистісної орієнтованості навчально-виховної взаємодії, посилення ціннісно-смислового спрямування студентів на педагогічну працю, набуття досвіду їх професійної самоосвіти, самовиховання, самоактуалізації та самоменеджменту, гармонізації зовнішніх впливів і внутрішньої активності студентів, врахування специфічності та поетапності формувальних впливів на розвиток компонентів готовності до самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА346746

Рубрики:

      
15.

Шестаковська Т. Л. 
Формування та реалізація державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України / Т. Л. Шестаковська. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і запроопоновано оригінальний підхід до нового вирішення науково-теоретичного завдання, що полягає в обґрунтуванні основних засад формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України. Встановлено, що державна політика інноваційного розвитку аграрного сектору як найбільш прогресивний засіб досягнення цілей і задоволення потреб усього суспільства повинна розглядатися як складна, багатоелементна система, яка має здатність до самовдосконалення, саморозвитку й самовідновлення. Представлено теоретико-методологічну архітектуру комплексного механізму формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору, яка спирається на принципи ефективного державного регулювання (алгоритмічності; консюмеризму; міжінституційної комплементарності; резільєнтності; цифровізації; екологічності).Запропоновано комплементарну міжінституційну модель державного управління інноваційним розвитком аграрного сектору, орієнтовану на комплексне регулювання інноваційної діяльності аграрного сектору, зокрема, процесом формування, передачі й реалізації наукових розробок у виробництво інноваційної аграрної продукції. Визначено сутність та зміст організаційно-економічного механізму реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору. Розроблено структуру та визначено ключові етапи механізму реалізації державної політики комерціалізації інновацій в аграрному секторі України. Систематизовано особливості та перспективи використання Blockchain-технології в інформаційному механізмі державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору.Обґрунтована доцільність та формалізована змістовність авторської концепції формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору комплементарного типу. Обґрунтована доцільність та формалізована змістовність формування імперативів державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України на засадах концепції «зеленої економіки» та кластеризації. Запропоновано структуру механізму державного регулювання земельних відносин в умовах децентралізації, який включає такі складові: нормативно-правову, організаційно-адміністративну, фінансово-економічну, екологічну та встановлення власності на землю. Обґрунтована доцільність та формалізована змістовність інструментарію оцінки ефективності формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України. Визначена мета та необхідність когнітивного моделювання інноваційного розвитку аграрного сектору державки.^UThe thesis presents a theoretical generalization and proposes an original approach to the new solution of the scientific and theoretical problem, which is to substantiate the basic principles of the formation and implementation of the state policy of innovation development of the agricultural sector of Ukraine. It is established that the state policy of innovative development of the agricultural sector as the most progressive means of achieving the goals and meeting the needs of the whole society should be considered as a complex, multi-element system that has the capacity for self-improvement, self-development and self-renewal. The theoretical and methodological architecture of the complex mechanism of formation and implementation of the state policy of innovative development of the agricultural sector is presented, which consists of a set of principles of effective state regulation. A complementary interinstitutional model of state management of innovative development of the agricultural sector is proposed, which is focused on complex regulation of innovative activity of the agricultural sector, in particular, the process of formation, transfer and implementation of scientific developments in the production of innovative agrarian products. The essence and content of organizational and economic mechanism of realization of the state policy of innovative development of agrarian sector are determined. The structure and structure of the mechanism of realization of the state policy of commercialization of innovations in the agrarian sector of Ukraine have been developed. The features and perspectives of the use of Blockchain technology in the information mechanism of the state policy of innovative development of the agrarian sector are systematized. The expediency and formalized content of the author's concept of formation and realization of the state policy of innovative development of agrarian sector of complementary type are substantiated. The expediency and formalized content of the formation of imperatives of the state policy of innovative development of the agrarian sector of Ukraine on the basis of the concept of "green economy" and clustering are substantiated. The structure of the mechanism of state regulation of land relations in the conditions of decentralization is proposed, which includes the following components: regulatory, organizational, administrative, financial and economic, environmental and land ownership. The expediency and formalized content of the toolkit for assessing the effectiveness of forming and implementing the state policy of innovative development of the agrarian sector of Ukraine is substantiated. The purpose and necessity of a cognitive model of innovative development of agrarian sector that contributes to solving urgent problems of public policy have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шестакова О. В. 
Структурно-семантичні та функціональні особливості лінгвістичної термінології сучасної корейської мови. / О. В. Шестакова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вперше у вітчизняному кореєзнавстві було описано основні методологічні концепції та теоретичні праці, які використовуються у сучасній корейській лінгвістиці, і які можна віднести до наступних мовознавчих шкіл: традиційна лінгвістика, дескриптивна лінгвістика, трансформаційногенеративна граматика. До теоретичної бази, сформованої корейськими лінгвістами відносимо праці Чу Ші Кйона, Чхве Хйон Бе, Ко Йонг Ґина, Нам Ґі Шіма, Ю Хйон Кйонга. Описано етапи становлення лексикографічної галузі, яка є відправною точкою перших термінознавчих праць. Уперше у вітчизняному кореєзнавстві проаналізовано вплив міжнародних термінознавчих праць на формування термінознавства корейської мови. Описано основні теоретичні концепції, що використовуються у сучасному корейському термінознавстві, проблеми стандартизації лінгвістичної термінології та ключові дискусійні питання сучасної корейської лінгвістики.^UFor the first time in Ukrainian Korean studies, main methodological concepts and theoretical works that are being used in modern Korean linguistics were described. These concepts and works can be divided into three groups: traditional linguistics, descriptive linguistics and transformational-generative grammar. The theoretical basis of Korean linguistics includes works of the following Korean linguists: Ju Si-gyeong, Choe Hyeon-bae, Go Yeong-geun, Nam Gi-sim, Yu Hyeon-gyeong. Main stages of Korean lexicography development, which was a preliminary step of terminology studies development, were described. Intra- and extralinguistic factors of terminology formation were determined. For the first time in Ukrainian Korean studies, the influence of international scientific works related to terminology studies on the formation of Korean terminology studies is analyzed. The main theoretical concepts used in modern Korean terminology studies, linguistic terminology standardization problems, and key controversial issues of modern Korean linguistics are described.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шестак В. Г. 
Оптимізація азотного живлення ячменю озимого на темносірому опідзоленому ґрунті Західного Лісостепу: автореферат дис. ... д.філософ : 201 / В. Г. Шестак. — Б.м., 2023 — укp.

Підвищені дози внесення азоту створюють небезпеку втрати нітратів через вимивання вертикальними і латеральними потоками, активізують емісію закису азоту, як парникового газу. Питання їх ефективного мінерального і, зокрема, азотного удобрення з дотриманням сучасних принципів захисту природного довкілля в умовах змін клімату, зумовили необхідність вирішувати актуальну проблему оптимізації азотного живлення в поєднанні з використанням стабілізатора азоту нітрапірину на темно-сірому опідзоленому ґрунті Лісостепу Західного. Упродовж 2019-2022 років проведено досліди у Львівському національному університеті природокористування у районі Пасмового Побужжя природо-кліматичної зони Західного Лісостепу. Мета досліджень – з’ясувати агрономічну доцільність нітрапірину та вплив різних норм і форм азотних добрив на врожайність ячменю озимого на темно-сірому опідзоленому ґрунті у Західному Лісостепу. Ґрунт – темно-сірий опідзолений легкосуглинковий слабогумусований. Використані традиційні методи польових досліджень та стандартизовані методики лабораторних аналізів.У дисертаційній роботі запропоновані ефективні норми азотного удобрення ячменю озимого з поєднанням внесення нітрапірину для оптимізації азотного живлення культури, запобігання втрат азоту через вимивання нітратів, попередження емісії закису азоту в атмосферу.^UIncreased doses of nitrogen application are dangerous due to nitrate losses. Leaching is occurred by vertical and lateral flows. The emission of nitrous oxide as a greenhouse gas is activated. The question arose of effective mineral and, in particular, nitrogen fertilization in compliance with modern principles of natural environment protection in conditions of climate change. It became necessary to solve the urgent problem of optimization of nitrogen nutrition in combination with the use of the nitrogen stabilizer nitrapyrin on the dark gray podzolized soil of the Western Forest Steppe. Experiments were carried out at the Lviv National Environmental University in the area of Pasmovy Pobuzhzhia of the nature and climate zone of the Western Forest Steppe during 2019-2021. The purpose of the research is to find out the agronomic effectiveness of nitrapyrin and the effect of different rates and forms of nitrogen fertilizers on the yield of winter barley on dark gray podzolized soil in the Western Forest Steppe. The soil is a dark gray podzolized light loam with low humus. Traditional methods of field research and standardized methods of laboratory analyzes were used.The dissertation proposed effective rates of nitrogen fertilization of winter barley with a combination of nitrapyrin application to optimize nitrogen nutrition of the crop, prevent nitrogen loss due to leaching of nitrates, prevent the emission of nitrous oxide into the atmosphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шестакова Ю. Д. 
Інвестиції в корпоративні права: господарсько-правовий аспект: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Ю. Д. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням питань щодо виокремлення й характеристики поняття та ознак інвестицій в корпоративні права, адже саме на сучасному етапі розвитку економіки України, в умовах воєнного стану та руйнувань вкрай важливим є формування господарського законодавства, яке сприяє залученню інвестицій, задля відновлення та підвищення ефективності вітчизняної економіки. Взагалі, інвестування є привабливим різновидом економічної активності, якому притаманне певне розгалужене нормативне спеціальне забезпечення та обʼєктно-субʼєктна характеристика. Воно може стосуватися умов та порядку відчуження майна, коштів, цінних паперів, які є складовими статутного капіталу та виразом корпоративних прав інвестора.Корпоративне інвестування є одним із провідних інструментів у цьому контексті, адже за його допомогою створюються умови для залучення інвестицій у державі, без яких складно розраховувати на капіталовкладення в промисловість, що забезпечує обороноздатність, подолання наслідків війни та подальшого розвитку країни. Як інститут господарського права, саме право на корпоративні права, у тому числі через їхній інвестиційний зміст, складає усталену систему норм, яка потребує всебічного дослідження з метою вироблення дієвих засобів сприяння інвестиційної активності, привабливості та конкурентоздатності.У дослідженні надано визначення права корпоративного інвестування як інституту господарського права, змістом якого є сукупність однорідних правових норм, які регулюють порядок та умови здійснення самостійної та/або спільної діяльності щодо реалізації (виникнення, зміни, припинення)суб’єктивних корпоративних прав шляхом внесення інвестицій. Норми інституту права корпоративного інвестування опосередковують виникнення, зміну та припинення правовідносин обігу корпоративних прав з інвестиційною складовою, які визначають зміст корпоративних інвестиційних правовідносин і характеризують динаміку зазначеного інституту.Уперше виокремлене інвестиційне акціонерне господарювання як набуття та здійснення вирішального впливу на акціонерне товариство, що має на меті покращення економічної спроможності такого товариства та досягнення його прогресивних виробничих результатів шляхом приросту акціонерного капіталу та долучення до бізнесу інвестиційно активних суб’єктів.^UThe dissertation is a comprehensive study of issues related to the identification and characterization of the concepts and features of investments in corporate rights. In the current stage of Ukraine's economic development, amidst a state of war and widespread destruction, it is extremely important to form economic legislation that promotes the attraction of investments, in order to restore and increase the efficiency of the domestic economy. In general, investment is an attractive form of economic activity characterized by specific and extensive regulatory support and object- subject characteristics. It may involve conditions and procedures for the alienation of property, funds, and securities that constitute components of statutory capital and expression of the corporate rights of the investor.Corporate investment is one of the leading instruments in this context, as it creates conditions for attracting investments to the state. Without these conditions, it is challenging to rely on capital investment in industries that ensure defense capability, overcoming the consequences of war, and further development of the country. As an institution of economic law, the law of corporate rights, including through their investment content, constitutes an established system of norms that requires comprehensive research to develop effective means of promoting investment activity, attractiveness, and competitiveness.In the research, the definition of corporate investment law is provided as an institution of economic law, the content of which consists of a set of homogeneous legal norms regulating the procedure and conditions for carrying out independent and/or joint activities related to the realization (emergence, change, termination) of subjective corporate rights through the infusion of investments. The norms of the institution of corporate investment law mediate the emergence, change, and termination of legal relationships involving the circulation of corporate rights with an investment component. These norms define the content of corporate investment legal relationships and characterize the dynamics of the mentioned institution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського