Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАВИЦЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Ставицький В.М. 
Математичне моделювання керованого асинхронного електропривода з вентильно-трансформаторним інвертором для шахтного електровоза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.М. Ставицький ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель електромеханічної системи вентильно-трансформаторний інвертор - асинхронний двигун (ВТІ - АД), що описує статичні процеси в системі, яка відрізняється від відомих урахуванням нелінійної взаємодії між електрорушійною силою (ЕРС) обертання та ЕРС джерела, обумовленого наявністю в схемі вентильних елементів. Розроблено математичну модель електромеханічної системи ВТІ - АД, що описує динамічні процеси в електроприводі за умов варіювання параметрів схеми та системи керування електроприводом, яка відрізняється від відомих урахуванням провідності різноманітних вентилів, а також урахуванням специфічного трансформаторного зв'язку між джерелом напруги, двигуневим навантаженням і однофазними, інвертувальними ланками. Обгрунтовано аналітичні залежності, що визначають раціональні значення керованих величин у всьому діапазоні варіювання механічних координат, обумовленому механічною характеристикою приводу; які відрізняються від відомих характерними особливостями схеми ВТІ та специфічними вимогами до тягового приводу, оснащеного автономним джерелом живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.22-048.2
Шифр НБУВ: РА319098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ставицький А.В. 
Прогнозування основних статей платіжного балансу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.В. Ставицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено динамічний кореляційний аналіз основних статей платіжного балансу України для визначення можливої структури його моделі. Розроблено та проведено індексний аналіз, який дозволяє на підставі даних зовнішньої торгівлі та валютних курсів визначити реальні зміни в економіці. Здійснено прогноз щодо основних статей платіжного балансу за допомогою 12 відомих, розроблених і модифікованих статистичних методів, що базуються на аналізі часових рядів. Узагальнено методику використання експертних оцінок для підвищення точності статистичних методів, прикладом чого є модель прогнозування у разі зміни економічних ситуацій. Визначено найкращі методи та запропоновано шляхи їх реалізації для прогнозування основних статей платіжного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969.5в611
Шифр НБУВ: РА315884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ставицька О.Г. 
Психологічні особливості використання невербальних засобів спілкування у діяльності вчителя: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Г. Ставицька ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менеджм. освіти". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічні особливості використання невербальних засобів спілкування у діяльності вчителя. Проаналізовано сучасний стан теоретичних і прикладних досліджень невербальної комунікації та показано суперечливість, неоднозначність у трактуванні особливостей використання даних засобів у діяльності вчителя. Розглянуто вплив невербальної поведінки вчителя на емоційні стани учнів у міжособистісній взаємодії. Обгрунтовано методики їх дослідження й апробовано програму професійно орієнтованого навчання з розвитку й оволодіння педагогами вміннями та навичками використання невербальних засобів комунікації у професійній діяльності. Доведено, що осмислення вчителем власних невербальних проявів, їх критична самооцінка й усвідомлення можливостей розвитку вмінь і навичок їх продукування та використання сприяють ефективності педагогічної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.2 + Ч314 +
Шифр НБУВ: РА364589

Рубрики:

      
4.

Ставицька С.О. 
Психолого-педагогічні умови подолання особистісної тривожності у дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.О. Ставицька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню та узагальненню психолого-педагогічних умов подолання особистісної тривожності у дітей молодшого шкільного віку ( умови розвитку і формування пізнавальної , емоційно-вольової та мотиваційної сфер особистості; умови організації навчальної діяльності; умови виховання в сім'ї). Виявлені основні фактори виникнення тривожності молодших школярів в міжособистісній взаємодії; охарактеризовані форми і показники її прояву та динаміка розвитку. На основі систематизованих критеріїв визначені рівні особистісної тривожності молодших школярів. Запропонована теоретично обгрунтована і практично перевірена комплексна програма подолання особистісної тривожності у дітей молодшого шкільного віку і виявлені умови її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.1-52

Рубрики:

      
5.

Ставицька О.В. 
Регулятивна роль державного управління в контексті розвитку енергетичної політики України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Ставицька ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні тенденції й особливості енергетичної політики України та проблеми її реалізації у період ринкових трасформацій. Обгрунтовано необхідність державного регулювання енергетичної сфери у контексті впливу енергетичної політики на стабілізацію та економічне зростання держави. Обгрунтовано закономірності управління енергетичною сферою. Розглянуто питання формування інституційних передумов державного управління енергетикою країни. Визначено основні напрями та принципи реалізації державної енергетичної політики. Особливу увагу приділено питанням державного регулювання структурних змін в енергетичній галузі та формування заходів удосконалення енергетичної політики. Доведено необхідність створення дієвих механізмів державного управління в паливно-енергетичній галузі шляхом удосконалення фінансової, цінової, податкової та митної політики з урахуванням інтересів виробників і споживачів енергоресурсів та ефективного захисту внутрішнього ринку. Обгрунтовано шляхи удосконалення державного управління енергетичним комплексом. Визначено необхідні та достатні умови стабілізації процесу забезпечення паливними та енергетичними ресурсами господарсько-соціального комплексу. Наведено пропозиції щодо удосконалення державної системи його управління та функціонування. Доведено необхідність формування оптимальної енергетичної політики та реформування паливно-енергетичного комплексу як необхідної умови входження України до світового економічного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З1(4УКР) + У9(4УКР)0-554-18-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336666

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ставицький А.В. 
Універсальні функції соціально-політичного міфу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 09.00.03 / А.В. Ставицький ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Систематизовано та проаналізовано функції соціально-політичного міфу, що дозволяють виявити принципи структурного розподілу функцій, вибудовування їх внутрішньої ієрархії. Вперше в соціологічній літературі показано специфіку та особливості сучасного міфу (на відміну від її класичної, архаїчної форми), побудованого на виразно тлумачних фактах. Запропоновано основу класифікації та загальної структури функцій сучасного міфу, яка дозволяє розділити їх на три основних групи: функції універсальні, соціально-політичні та прикладні, використані для безпосереднього впливу на свідомість. Визначено характер функцій та ступінь наслідків впливу міфу на суспільство та особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*622 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА327222

Рубрики:

      
7.

Ставицька А. В. 
Розвиток світового ринку інформаційних технологій в умовах глобалізації / А. В. Ставицька. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено науково-методичні основи розвитку та структуру світового ринку інформаційних технологій в умовах глобалізації; визначені економіко-організаційні та регулюючі інструменти світового ринку інформаційних технологій; ідентифіковано особливості розвитку національних ринків інформаційних технологій у світовому інформаційному просторі. Проведено аналіз динаміки і проблематики розвитку світового ринку інформаційних технологій; здійснено компаративна оцінка національних ринків інформаційних технологій в межах світового ринку; визначено потенціал інформаційних технологій України в межах світового ринку. Розкрито тенденції і перспективи розвитку світового ринку інформаційних технологій; розроблено заходи подолання глобальних та регіональних диспропорцій розвитку національних ринків інформаційних технологій у межах світового інформаційного простору; запропоновано стратегічні напрями розвитку національного ринку інформаційних технологій України в умовах глобалізації. Науково-практичні рекомендації виступають підґрунтям вдосконалення структури регулюючих інституцій національного ринку інформаційних технологій України за рахунок введення нового спеціалізованого органу із широким спектром контрольно-наглядових функцій та можливістю ініціювання відповідальності за порушення законодавства у сфері ІТ.^UThe research-methodical bases of development and structure of the world information technology market in the conditions of globalization are researched; economic-organizational and regulatory instruments of the world information technology market are defined; the peculiarities of development of national information technology markets in the world information space are identified.The dynamics and problems of the development of the world information technology market are analyzed; the comparative assessment of national IT markets within the global market is done; the potential of Ukraine information technology market within the world market is defined. The tendencies and prospects of development of the world information technology market are revealed; measures to overcome global and regional disparities in the development of national information technology markets within the global information space are taken; the strategic directions of development of the national information technology market of Ukraine in the conditions of globalization are offered.Taking into account the relevant trends, the author proposes a conceptual basis for the future functioning of the world information technology market, which implies the need to increase gross investment in information technology in less developed countries, which, due to additional resources, will be able to increase revenues from IT implementation and cover the greater part of the market that will positively affect on the development of the world information technology market in general. The strategic directions of development of the national market of information technologies of Ukraine with the definition of four situational-influencing groups of factors of the domestic and foreign market environment and four scenario-strategic development measures are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ставицький В. В. 
Піроло(піридо)[1,2-a]триазоло(триазино)[c]хіназоліни: синтез, модифікація, фізико-хімічні та біологічні властивості / В. В. Ставицький. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці стратегії спрямованого пошуку протизапальних агентів з використанням методології insilico, invitro та invivo, в межах якої синтезовано ряд невідомих заміщених піроло(піридо)[1,2-a]триазоло(триазино)[c]хіназолінів, при цьому встановлено вплив ряду чинників на перебіг тандемноїгетероциклізації, вивчені фізико-хімічні властивості, протизапальна, антирадикальна та ЛОГ-інгібуюча активність синтезованих сполук, встановлені якісні (SAR-аналіз) та кількісні (QSAR-аналіз) закономірності «структура – активність», розроблені «фармакофорні» моделі для подальшої розробки ефективного напрямку оптимізації даної гетероциклічної системи, виявлений АФІ з високою протизапальною активністю, який рекомендований для подальших біологічних досліджень. Вперше створена віртуальна бібліотека піроло-(піридо-)[1,2-a][1,2,4]¬триазоло-([1,2,4]триазино-)-[c]хіназолінів як потенційних протизапальних засобів. Досліджено особливості взаємодії 2-(3-R-1Н-1,2,4-триазол-5-іл)- та 2-(6-R-2,5-дигідро-5-оксо-1,2,4-триазин-3-іл)анілінів з кетокарбоновими кислотами (4-оксопентанова, 4-оксо-4-фенілбутанова, 2-оксопентандіова, 3-oксогептандіова, 5-оксогексанова кислоти) та показано, що у залежності від умов проведення гетероциклізації (розчинник, температура, тривалість) продуктами можуть бути як частково гідровані [1,2,4]триазоло-(триазино-)[c]хіназолін-пропанові (бутанові) кислоти так і піроло-(піридо-)[1,2-a][1,2,4]триазоло-(триазино-)[c]хіназоліни. Розроблені оптимальні умови синтезу були використані для препаративного одержання останніх. Запропоновано методи формування невідомих 2-R1-4a-метил-(феніл-)-5,6-дигідропіроло[1,2-a][1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназолін-7(4aH)-oнів, 3-R1-5a-метил-(феніл-)-6,7-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолін-2,8(5aH)-діонів, 2-R1-4a-метил-4а, 5,6,7-тетрагідро-8Н-піридо[1,2-a][1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназолін-8-онів, 3-R1-5a-метил-5а,6,7,8-тетрагідро-2H, 9Н-піридо[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолін-2,9-діонів, 2-R1-7-oксо-6,7-дигідропіроло[1,2-a][1,2,4]триазоло[1,5-c]¬хіназолін-4a(5H)- та 3-R1-2,8-діоксо-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолін-5a(6H)-карбонових (пропанових) кислот. Проведена структурна модифікацію карбоксильної групи у піроло[1,2-a]¬[1,2,4]триазоло-(триазино-)[c]хіназолін-карбонових (пропанових) кислот з метою з метою покращення фармакокінетичних, фармако-технологічних характеристик. При цьому, розроблено методи синтезу естерів і амідів 2,8-діоксо-3-R1-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолін-5a(6H)-карбонових (пропанових) кислот. В процесі виконання роботи синтезовано 106 сполук (90 вперше) для яких проведене всебічне дослідження фізико-хімічних властивостей з використанням комплексу методів (ІЧ-, 1Н, 13С ЯМР-спектроскопія, хромато-мас- та мас-спектрометрія, рентгеноструктурний аналіз), що дозволило встановити напрямки протікання реакції гетероциклізації та особливості будови їх молекул. Встановлено, що серед піроло-(піридо-)[1,2-a][1,2,4]триазоло-([1,2,4]¬триазино-)-[c]хіназолінів висока протизапальна активність характерна для заміщених 2,8-діоксо-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіна¬золін-карбонових кислот, які на моделі карагенінового та формалінового набряку перевищують референс-препарат «Диклофенак», а прогностичні значення афінності та візуалізації розміщення зазначених сполук в активних центрах біомішенейстали теоретичною платформою для вивчення ймовірного механізму їх дії, а саме інгібування ДФПГ та ЛОГ методами invitro. Показано, для зазначених гетарилкарбонових кислот у більшості випадків характерна висока ЛОГ-інгібуюча і антирадикальна активність, що може розглядатись як один із можливих механізмів протизапальної активності. Вперше за результатами скринінгу синтезованих сполук invivo встановлено якісну (SAR), кількісну (QSAR) закономірність «структура-активність», створені «фармакофорні» моделі для розробки ефективного напрямку оптимізації та подальшого прогнозування прояву протизапальної активності серед піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолінів. Показано, до «критичних» фармакофорних фрагментів, що обумовлюють прояв протизапальної активності, окрім самого гетероциклу можна віднести атом Оксигену у положенні 2, карбоксильну та етилкарбоксильну групу у положенні 5а. Додатковими факторами , що сприяють прояви протизапальної дії є наявність метильної групи або 4-флуорофенільного фрагменту у положенні 3 та атомів Флуору у положеннях 11, 12. Розроблена стратегія пошуку НПЗЗ серед піроло-(піридо-)[1,2-a]триазоло-(триазино-)[c]хіназолінів та продуктів їх модифікації дозволила виявити перспективний АФІ з високою протизапальною активністю, а саме 3-(3-метил-2,8-діоксо-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолін-5a-(6H)-іл)-пропанову кислоту, яка є практично нетоксичною (ЛД50 > 1500 мг/кг) у порівнянні з натрію диклофенаком, перевищує його за ефективністю та терапевтичним індексом.^UThe thesis is devoted to the development of a strategy for directed search of anti-inflammatory agents using the in silico, in vitro and in vivo methodology, within which a number of unknowns substituted pyrrolo(pyrido)[1,2-a]triazolo(triazino)[c]quinazolines were synthesized. At same time, the influence of several factors on the course of tandem heterocyclization, physicochemical properties, anti-inflammatory, anti-radicaland LOX-inhibitory activity of the synthesized compounds were established. The interaction features of 2-(3-R-1H-1,2,4-triazol-5-yl)- and 2-(6-R-2,5-dihydro-5-oxo-1,2,4-triazine-3-yl)anilines with ketocarboxylic acids (4-oxopentanoic, 4-oxo-4-phenylbutanoic, 2-oxopentanedioic, 3-oxoheptandioic, 5-oxohexanoic acids) were investigated. The developed optimal conditions were used for the preparative synthesis of the above. Also the methods of forming unknown 2-R1-4a-methyl-(phenyl-)-5,6-dihydropyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazoline-7(4aH)-ones, 3-R1-5a-methyl-(phenyl-)-6,7-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazoline-2,8(5aH)-diones, 2-R1-4a-methyl-4a,5,6,7-tetrahydro-8H-pyrido[1,2-a]-[1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazoline-8-ones, 3-R1-5a-methyl-5a,6,7,8-tetrahydro-2H,9H-pyrido[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazoline-2,9-diones, 2-R1-7-oxo-6,7-dihydropyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazoline-4a(5H)- and 3-R1-2,8-dioxo-7,8-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazoline-5a(6H)-carboxylic (propanoic) acids have been proposed. The structural modification of the carboxyl groupin pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazolo-(triazino-)[c]quinazoline-carboxylic (propanoic) acids was the aimofimproving the pharmacokinetic and pharmaco-technological characteristics. Inthiscase, methods for the synthesis of estersandamides of 2,8-dioxo-3-R1-7,8-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazoline-5a(6H)-carboxylic (propanoic) acids were developed. The Tandem heterocyclization of 2-(6-R1-2,5-dihydro-5-oxo-1,2,4-triazin-3-yl)anilines with diethyl 4-oxoheptanedioate provedtobe a more efficient method of ester synthesis. It was shown, that 3-R1-2,8-dioxo-7,8-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino¬[2,3-c]quinazoline-5a(6H)-carboxylic acid seas ilyform water-solubles alts with inorganic an dorganic bases. During the studies 106 compounds (90 for the first time) were synthesized for which a comprehensive study of physicochemical properties was performed using a set of methods (IR, 1H, 13C, NMR spectroscopy, chromato-mass and massspectrometry, X-ray diffraction analysis), which allowed to establish the directions oft heheterocyclization reaction and the peculiarities of their structure. It was found, that among pyrrolo-(pyrido-)[1,2-a][1,2,4]triazolo-([1,2,4]triazino-)-[c]quinazolines high anti-inflammatory activity was characteristic for substituted of 2,8-dioxo-7,8-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazoline-carboxylic acids, which in the model of carrageen an and formaline demaexceed the reference drug «Diclofenac», and prognostic values of affinity and visualization of the secom pounds in active centers of biotargets have become a the oretical platform for studying the probable mechanism of their action, namely inhibition of DFPG and LOG by invitro methods. It was shown, that mentioned getarylcarboxylic acids in most cases were characterized by high LOG-inhibitory and antiradical activity, which could beconsidered as one of the possible anti-inflammatory mechanisms. For the first time, the in vivo screening results of the synthesized compound sall owed to establish qualitative (SAR), quantitative (QSAR) «structure-activity» relationships and to create pharmacophoremodels as an effective direction of optimization and further prediction of anti-inflammatory activity among pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazolines. It is shown, that the «critical» pharma cophore fragments that cause the manifestation of anti-inflammatory activity, in addition to the heterocycle itself, include the Oxygen atom in the second position, the carboxyl and ethylcarboxyl group sin the 5ath position. Additional factors that contribute to the manifestations of anti-inflammatory activity were the presence of a methyl group or 4-fluorophenyl fragment in the third position and fluor ineatom sin the 11th and 12th positions. The developed strategy of NSAID search amongpyrrolo-(pyrido-)[1,2-a]triazolo-(triazino-)[c]quinazolines and products of their modification allowed to reveal a promising active pharmaceutical ingredient with high anti-inflammatory activity, namely 3-(3-methyl-2,8-dioxo-7,8-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazoline-5a(6H)-yl)-propanoic acid, which is virtually on-toxic (LD50>1500 mg/kg) compared to diclofenac sodium, exceeds it in efficacy and therapeutic index and is recommended for fur the rin-depth pharmacological studies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського