Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (141)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛИНЬК$<.>+<.>A=ИЛЛАРИОН$<.>+<.>A=ИЛЛАРИОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Слинько В.Є. 
Вплив домішок зі змінною валентністю на фізичні властивості твердих розчинів на основі телуридів свинцю, олова та германію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Є. Слинько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження впливу домішок зі змінною валентністю (Ga, Mn, Cr, Yb, Eu, Er) на фізичні властивості твердих розчинів на основі PbTe, SnTe і GeTe, які є перспективними матеріалами для застосування в оптоелектоніці та спіновій електроніці. Установлено експоненціальний характер розподілу домішок (висхідний і низхідний) та його зв'язок з атомною вагою компонентів твердих розчинів. Запропоновано моделі перебудови енергетичного спектра носіїв заряду під дією тиску в n-PbGeTe:Ga та за зміни тиску та складу матриці - в nPbSnTe:Ga. Виявлено унікальне фізичне явище, а саме: гігантський від'ємний магнітоопір (падіння опору майже на три порядки) в p-PbMnYbTe та від'ємний магнітоопір з амплітудою ~30 % величини - в nPbMnYbTe та від'ємний магнітоопір з амплітудою ~30 % величини - в nPbMnCrTe. Досліджено аномальний ефект Холла в p-SnMnEuTe і p-SnMnErTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 +
Шифр НБУВ: РА357401

Рубрики:

      
2.

Слинько Є.І. 
Діагностика і хірургічне лікування судинних новоутворень та судинних мальформацій спинного мозку і хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Є.І. Слинько ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Досліджено особливості локалізації, морфології, мікрохірургічної анатомії, ангіоструктури, гемодинаміки різних типів спінальних судинних мальформацій та судинних пухлин і розроблено загальну класифікацію даної патології. Проаналізовано взаємозв'язок особливостей локалізації, ангіоструктури, гемодинаміки між собою. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації, ангіоструктури, гемодинаміки спінальних судинних мальформацій та пухлин. Встановлено інформативність сучасних методів діагностики, розроблено діагностичні критерії та алгоритм обстеження хворих зі спінальними судинними мальформаціями та судинними пухлинами. Розроблено показання до нейрохірургічних втручань залежно від ангіоструктури, особливостей гемодинаміки, розташування судинних пухлин та судинних мальформацій спинного мозку та хребта. Удосконалено технологію ендоваскулярних, мікрохірургічних, комбінованих втручань. Запропоновано та впроваджено нові методики видалення інтрамедулярних та інтравертебральних судинних утворень, стабілізації безпосередньо живлячих судин. На підставі результатів хірургічних втручань наведено рекомендації щодо операційної тактики залежно від типів спінальних судинних мальформацій та пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96
Шифр НБУВ: РА319162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Слинько О.П. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.П. Слинько ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процес міжрядного обробітку, зокрема в захисних зонах просапних культур. Розроблено й експериментально апробовано робочий орган ротаційного типу (РОРТ) з метою покращення процесу обробітку грунту. Проаналізовано існуючі конструкції робочих органів просапних культиваторів, зокрема тих, що працюють у захисній зоні рядка. Виявлено недоліки й обгрунтовано шляхи їх усунення. На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень підтверджено доцільність обраних напрямків модернізації просапного культиватора типу КРН-4,2 шляхом обладнання його робочими органами ротаційного типу. Розроблено програму та методику експериментальних досліджень, обгрунтовано конструкції та принцип роботи лабораторної та лабораторно-польової установок. Встановлено вплив швидкості руху агрегату та глибини обробітку грунту на повноту знищення бур'янів в захисних зонах і ступінь пошкодження культурних рослин. Проведено розрахунок економічного ефекту використання розробленого обладнання для обробітку навколорядкових зон просапних культур і підтверджено доцільність впровадження у виробництво РОРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.8 +
Шифр НБУВ: РА345732

Рубрики:

      
4.

Слинько Г.О. 
Порушення спінального кровообігу. Клініка, діагностика, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.О. Слинько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На підставі комплексних клініко-інструментальних досліджень одержано нові дані щодо патогенетичних механізмів виникнення спінальних судинних порушень і систематизовано типи порушень спінального кровообігу. Здійснено оцінку клінічної картини спінальних судинних порушень за допомогою стандартизованої бальної шкали неврологічної симптоматики та математичних програм статистичної обробки. На підставі клініко-статистичного аналізу виділено клінічні типи порушень спінального кровообігу. З'ясовано ступінь неврологічних порушень та їх регрес після лікування залежно від типу патології. Обгрунтовано новий системний підхід щодо розробки нових діагностичних методик. Встановлено інформативність сучасних методів діагностики. Розроблено діагностичний алгоритм і критерії визначення спінальної судинної патології. На підставі дослідження механізмів виникнення порушення спінального кровообігу обгрунтовано базові принципи патогенетичного лікування. Проаналізовано перспективи неврологічного відновлення залежно від рівня ураження, характеру перебігу та давності захворювання і втрачених функцій, а також типу судинної патології, що зумовила виникнення порушення спінального кровообігу. Вперше на основі статистичного аналізу доведено кореляцію між результатами лікування та глибиною неврологічних симптомів до проведення терапевтичних заходів і типом порушення спінального кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.9-52 +
Шифр НБУВ: РА336837

Рубрики:

      
5.

Слинько Д.В. 
Процесуально-правовий механізм формування і прийняття рішень в органах внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Слинько ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми теорії юридичного процесу, його види в діяльності органів внутрішніх справ (ОВС), процесуально-правовий механізм формування та прийняття рішень в ОВС. Досліджено питання правової діяльності ОВС, поняття правових підстав прийняття рішень в ОВС. Проаналізовано фактори, що впливають на прийняття рішень в ОВС, наведено вимоги, які до них висуваються. Розглянуто принципи процесуальної діяльності ОВС та стадії даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-8
Шифр НБУВ: РА319919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Слинько Г.І. 
Розвиток основ структуроутворення і керування властивостями фосфористих чавунів, які працюють в умовах циклічних навантажень та підвищення температур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Г.І. Слинько ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 35 с. — укp.

Удосконалено основні принципи структуроутворення та методи керування властивостями фосфористих чавунів для литих заготовок деталей машин, які працюють за умов циклічних навантажень і підвищених температур. Встановлено загальні закономірності та принципи формування мікроструктури чавунів з пластинчастим і кулястим графітом залежно від ступеня їх легуванння фосфором і впливу масштабного чинника. Встановлено, що фосфідна евтектика у кількості 1 - 6 % набуває значення зміцнювального структурного складника та підвищує міцність, твердість, зносо- та термостійкість, а також оброблюваність фосфористих чавунів. Виявлено, що негативний вплив фосфідної евтектики на пластичні властивості та циклічну тріщиностійкість менш значний у порівнянні з дією зростаючої кількості фериту, розмірів його зерен і графіту. Запропоновано комплексну систему керування властивостями чавунів, яка включає аналітичне визначення необхідних характеристик структурних складників і технологію їх одержання. На підставі наукових положень та проведених систематичних досліджень впливу фосфору та металургійних чинників на структуру та властивості чавунів розробено їх економнолеговані зразки різних класів. З урахуванням одержаних результатів взаємозв'язку характеристик структурних складників і властивостей фосфористих чавунів розроблено способи та технології їх плавлення, легування, модифікування, термічної обробки та поверхневого зміцнення, що дозволило забезпечити необхідний рівень механічних та експлуатаційних властивостей деталей машин. Одержані зразки фосфористих чавунів, способи та технології їх виготовлення та зміцнення поверхонь тертя впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308 +
Шифр НБУВ: РА335053

Рубрики:

      
7.

Слинько В.І. 
Спосіб побудови матрично-значних функцій Ляпунова в теорії стійкості руху: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / В.І. Слинько ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено стійкість руху великомасштабних неперервних та дискретних за часом систем загального вигляду, лінійних неавтономних, квазілінійних та керованих систем на основі матрично-значних функцій Ляпунова. Запропоновано новий спосіб побудови елементів матрично-значних функцій Ляпунова, на основі якого встановлено нові достатні умови асимптотичної стійкості рухів нелінійних великомасштабних систем, лінійних неавтономних систем, лінійних та квазілінійних дискретних за часом систем, умови експоненціальної полістійкості рухів автономних систем та x-полістійкості руху одного класу нелінійних систем. На основі побудованої матрично-значної функції Ляпунова одержано форму керувань, що стабілізують рух абсолютно твердого тіла, яке несе рухомі матеріальні точки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617.1 + В213.3-7
Шифр НБУВ: РА321148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Слинько В.І. 
Стійкість руху механічних систем: гібридні моделі: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.01 / В.І. Слинько ; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Вирішено проблеми стійкості стаціонарних рухів з ударними впливами континуально-дискретних механічних систем і систем за умов неповної інформації. Відзначено, що математичні моделі цих класів механічних систем є гібридними, опис яких поєднує різні типи динамічних систем. Для механічних систем з ударними впливами запропоновано узагальнення теорем прямого методу Ляпунова на основі двох допоміжних функцій, нові способи побудови кусково-диференційовних допоміжних функцій для лінійних і суттєво нелінійних систем. Установлено нові умови стійкості за Ляпуновим і практичної стійкості стаціонарних рухів цього класу систем. Ці умови значно послаблюють припущення щодо динамічних властивостей неперервності та дискретності компонент відповідної системи диференціальних рівнянь збуреного руху. Для квазілінійних механічних систем з дискретним регулятором одержано умови стійкості за Ляпуновим і практичної стійкості руху. Розв'язано задачу про динамічну імпульсну стабілізацію стаціонарного обертання динамічно симетричного твердого тіла на струнному підвісі. Вивчено механізми втрати стійкості положень відносної рівноваги дволанкового математичного маятника, точка підвісу якого здійснює імпульсні коливання. З застосуванням запропонованого способу побудови матричнозначного функціоналу Ляпунова встановлено умови асимптотичної стійкості лінійної гібридної системи диференціальних рівнянь збуреного руху з розподіленою компонентою. Встановлено умови стійкості стаціонарного обертання твердого тіла на струнному підвісі, що взаємодіє з з пружною мембраною. Для механічних систем за умов неповної інформації побудовано математичну модель у вигляді нечіткого диференціального рівняння. Запропоновано метод якісного аналізу нечітких диференціальних рівнянь, який грунтується на розщепленні фазового простору нечіткого диференціального рівняння в прямий добуток підпросторів і зведенні нечіткого диференціального рівняння до гібридної системи. Одержано нові умови глобального існування, обмеженості та стійкості за двома мірами розв'язків нечітких диференціальних рівнянь, які описують рух механічних систем за умов неповної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3-7,022 +
Шифр НБУВ: РА365453

Рубрики:

      
9.

Слинько Є.І. 
Технологія одержання та фізичні властивості багатокомпонентних твердих розчинів на основі телуриду свинцю: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Є.І. Слинько ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022
Шифр НБУВ: РА307981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Слинько М. С. 
Дослідження і створення формалізованих методів проектування застосувань в технології GPGPU / М. С. Слинько. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі досліджено використання інструментальних засобів алгоритмічного етапу проектування для застосунків в технології GPGPU та сформовано формалізовану методику створення паралельних застосувань для програмних систем із відеоадаптерами. На основі проведених досліджень створено комплексний метод проектування та верифікації високопродуктивних застосувань для програмних систем, які включають відеоадаптери для виконання обчислень загального призначення, який дозволяє використати інструментальні засоби алгоритмічного етапу проектування, а саме – алгебри алгоритмів, транзиційні системи, мережеві, автоматні моделі та формули лінійно-темпоральної логіки для підвищення продуктивності паралельних застосувань а також забезпечення їх надійності. До переваг цього методу відносяться можливість моделювання системи, що розглядається, на різних рівнях абстракції, що дозволяє задіяти як дедуктивну верифікацію або класичне тестування на високому рівні абстракції, так і автоматизовані методи верифікації більш низкорівневої логіки, такі, як перевірка моделі. Отриманий метод застосовано для вирішення задачі кластеризації з використанням обчислювальних потужностей графічних адаптерів та верифікації отриманої системи. В ході дослідження було виявлено помилку синхронізації, яку неможливо було б виявити за допомогою традиційного тестування. Побудовано регулярну схему алгоритму Джонсона з використанням математичного апарату САА-М, яка є основною для формування паралельних схем алгоритму з використанням відеоадаптерів та архітектури обчислень CUDA. На основі послідовної параметричної САА-схеми побудовано паралельну САА-М-схему алгоритму Джонсона. Запропоновано метод розпаралелювання алгоритму Джонсона для програмно-апаратної платформи CUDA. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що вперше використано апарати систем алгоритмічних алгебр та транзиційних систем для формалізації застосувань в технології GPGPU; створено комплексний метод проектування та верифікації таких застосувань, який дозволяє вирішити проблему складності інженерного проектування застосувань для сучасних гетерогенних систем; апробовано створений метод на прикладах вирішення кількох задач, зокрема задачі кластеризації та задачі пошуку шляхів у графі (алгоритму Джонсона). Отримані результати мають не лише теоретичне, але і практичне значення, оскільки можуть бути використані як для проектування нових, так і для дослідження існуючих застосувань та виявлення в них помилок.^UThe use of tools of the algorithmic design stage for applications in GPGPU technology was investigated in the thesis and the formalized method of parallel application design for massively parallel GPU-based computing systems was created. A comprehensive high-performance application design and verification method for systems that include GPUs to perform general purpose calculations was created. The proposed method allows using the tools of the algorithmic design phase, namely - algebras of algorithms, transition systems, Petri networks, automaton models and formulas of linear-temporal logic to increase the application performance and guarantee its reliability. The advantages of this method include the ability to model the system under analysis at different levels of abstraction, which allows using both deductive verification and classical testing at a high level of abstraction, and automated methods of verification of lower level logic, such as the model verification. The obtained design method is used to solve the problem of clustering using the GPU computing power and verification of the resulting system. The analysis identified a synchronization error that could not be detected by traditional testing. A regular scheme of Johnson's algorithm was built using the SAA-M mathematical apparatus. The scheme served as the basis for the formation of parallel schemes of the algorithm using GPGPU specifics and CUDA architecture. A parallel CAA-M scheme of Johnson's algorithm is constructed on the basis of a sequential parametric CAA scheme. A method of parallelization of the algorithm for the CUDA software and hardware platform is proposed. The scientific novelty of the obtained results is that for the first time the apparatus of systems of algorithmic algebras and transition systems were used to formalize applications in GPGPU technology; a comprehensive application design and verification method was created, which allows to solve the problem of complexity of engineering design of applications for modern heterogeneous systems; the created method was tested on examples of the implementing solutions for several problems, in particular - clustering problem and all pair shortest path graph problem (Johnson's algorithm). The obtained results have not only theoretical but also practical significance, as they can be used both for designing new and for analyzing existing applications to identify potential failure paths in it.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Слинько М. Ю. 
Смарт-спеціалізація регіону як інструмент інноваційного розвитку / М. Ю. Слинько. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретико-практичному визначенню сутності та принципів реалізації нового інструменту регіонального управління «смарт-спеціалізація» та розробці організаційно-економічних засад його реалізації на рівні регіонів України задля активізації та стимулювання інноваційного розвитку економіки країни.У роботі проаналізовано історичні аспекти виникнення та сутнісного становлення смарт-спеціалізації як нового для світової економіки інструменту регіонального управління. Узагальнено етапи реалізації концепції смарт-спеціалізації на рівні регіону та обґрунтовано ключові принципи реалізації цієї концепції з акцентуванням уваги на змісті, особливостях та фокусі уваги стейкхолдерів. На підґрунті проведеного теоретичного дослідження уточнено сутність поняття «смарт-спеціалізація», під яким у роботі розуміється цілеспрямована орієнтація стратегії регіонального розвитку на активізацію конкретних видів економічної діяльності, що мають високий рівень потенціалу інноваційного зростання та достатнє для цього ресурсне забезпечення, реалізація яких буде супроводжуватися синергетичним спрямуванням зусиль усіх учасників ринкових відносин, що дасть можливість досягти амбітних цілей щодо інноваційного зростання території, соціального забезпечення населення й отримання економічної ефективності виробничо-господарської діяльності всіх учасників економічних відносин регіону.Систематизовано кількісні показники оцінювання різних характеристик реалізації смарт-спеціалізації на рівні регіону за п'ятьма параметрами: інноваційний потенціал, фінансово-інвестиційне забезпечення, інноваційна активність стейкхолдерів, інтенсивність реалізації проєктів смарт-спеціалізації та інноваційна результативність. На підґрунті детального вивчення успішного та не зовсім успішного досвіду реалізації проєктів смарт-спеціалізації в розвинених країнах світу (Австралія, Бельгія, Франція, Іспанія та Великобританія) в роботі сформульовано обмеження, які виникають при використанні цього інструменту, та обґрунтовано можливості адаптування в Україні провідного світового досвіду в сфері смарт-спеціалізації. У межах запропонованого методичного підходу до комплексного оцінювання стратегічної орієнтації регіонів країни на смарт-спеціалізацію та інноваційний розвиток здійснено оцінювання спрямованості Стратегій розвитку регіонів України на поширення принципів та проєктів смарт-спеціалізації на період до 2020 р. та до 2027 р. Встановлено, що лише з 2021 р. в Україні на регіональному рівні було офіційно визнано актуальність і доцільність ґрунтовного визначення інноваційної специфіки діяльності території та обґрунтовано напрями її смарт-спеціалізації. На основі детального вивчення змісту Стратегій розвитку регіонів України на період до 2027 р. було систематизовано ті напрями діяльності, які кожна область визначила як інноваційно місткі та спроможні. Запропоновано методичний підхід щодо оцінювання передумов реалізації смарт-спеціалізації в регіонах країни, що ґрунтується на діагностиці ступеня виконання чотирьох обґрунтованих у роботі вимог. Розроблено процедуру моделювання впливу факторів функціонування освітньої, наукової та інноваційної сфер діяльності регіону на динаміку його результуючих показників. Розроблено концептуальну платформу реалізації смарт-спеціалізації в регіонах України, що складається з чотирьох послідовних етапів: обґрунтування перспективного виду діяльності для регіону, який буде обрано як напрям смарт-спеціалізації; створення сприятливих умов для реалізації проєктів смарт-спеціалізації за обраним напрямом у регіоні; реалізація проєктів смарт-спеціалізації регіону з метою підвищення рівня його конкурентних позицій; поширення позитивних результатів та набутого досвіду на інші інноваційно перспективні напрями регіону. Здійснено оцінювання досягнутих позицій України за ключовими інноваційними пріоритетами розвинених країн ЄС відповідно до European innovation scoreboard 2021. Визначено перспективи інноваційного зростання України порівняно з Польщею та конкретизовано пріоритети розвитку для регіонів країни відповідно до індикаторів інноваційного розвитку. Рекомендовано до використання активатори інноваційного розвитку регіонів України у контексті набуття можливостей для успішної реалізації обраних напрямів смарт-спеціалізації на регіональному рівні. Запропоновано універсальну карту самооцінювання передумов, перспектив та перших результатів реалізації проєктів смарт-спеціалізації в регіонах України^UThe thesis is devoted to theoretical and practical definition of the essence and principles of implementation of the new tool of regional management "smart specialization" and the development of organizational and economic foundations of its implementation at the level of regions of Ukraine to activate and stimulate innovative development of the country's economy.The paper analyzes historical aspects of the origin and essential formation of smart specialization as a new tool of regional management for the world economy. The stages of implementation of the concept of smart specialization at the regional level are generalized and the key principles of implementation of this concept are substantiated with an emphasis on the content, peculiarities and focus of stakeholders' attention. Based on theoretical study, the essence of smart specialization, which in the work means the purposeful orientation of the strategy of regional development on activization of specific kinds of economic activities that have a high level of potential for innovative growth and sufficient resource provision for this, the implementation of which will be accompanied by a synergistic direction of efforts of all market relations participants, that will allow to achieve ambitious goals for innovative territory growth, social security of the population and obtaining economic efficiency of production and economic activities of all participants in the region's economic relations, is clarified.Quantitative indicators for assessing various characteristics of smart specialization implementation at the regional level are systematized according to five parameters: innovative potential, financial and investment support, innovative activity of stakeholders, intensity of implementation of smart specialization projects and innovative efficiency. Based on a detailed study of successful and not very successful experience of implementing smart specialization projects in developed countries (Australia, Belgium, France, Spain and the United Kingdom), the paper formulates the limitations that arise when using this tool and substantiates the possibilities of adapting the leading world experience in Ukraine in the field of smart specialization. Within the framework of the proposed methodological approach to a comprehensive assessment of the strategic orientation of the country's regions towards smart specialization and innovative development, the orientation of the Strategies of development of the regions of Ukraine on the dissemination of principles and projects of smart specialization for the period up to 2020 and until 2027 allows to establish that only from 2021 in Ukraine at the regional level the relevance and expediency of a reasonable definition of innovative specifics of the territory are officially recognized and the directions of its smart specialization are substantiated. Based on a detailed study of the content of Strategies of development of the regions of Ukraine for the period up to 2027, the directions of activities that each region has identified as innovatively capacious and capable ones are systematized. A methodological approach to assessing the prerequisites for the implementation of smart specialization in the regions of the country is proposed, based on the diagnosis of the degree of fulfillment of four requirements justified in work. A procedure has been developed for modeling the influence of the factors of functioning of the educational, scientific and innovative spheres of the region's activity on the dynamics of its resulting indicators. A conceptual platform for implementation of smart specialization in the regions of Ukraine, which consists of four successive stages: substantiation of a promising type of activity for the region, which will be selected as a direction of smart specialization; creation of favorable conditions for implementation of smart specialization projects in the chosen direction in the region; implementation of smart specialization projects in the region in order to increase the level of its competitive position; dissemination of positive results and gained experience to other innovatively promising directions of the region, has been developed. The achieved positions of Ukraine are assessed on the key innovation priorities of developed EU countries in accordance with the European innovation scoreboard 2021. Prospects for innovative growth of Ukraine compared to Poland are determined and development priorities for the regions of the country are specified according to innovation development indicators. It is recommended to use activators of innovative development of the regions of Ukraine in the context of gaining opportunities for successful implementation of selected directions of smart specialization at the regional level. The universal map of self-assessment of preconditions, prospects and the first results of implementation of projects of smart specialization in the regions of Ukraine is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського