Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (155)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=СКАКУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Скакун Л. С. 
Бухгалтерський облік в умовах аутсорсингу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Л. С. Скакун ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Визначено передумови формування та розвитку форм організації бухгалтерського обліку. Надано системно-процесну інтерпретацію організації бухгалтерського обліку за умов аутсорсингу. Виокремлено основні етапи та критерії вибору суб'єкта ведення бухгалтерського обліку за умов аутсорсингу. Вдосконалено розподіл прав, обов'язків і відповідальності між замовником і виконавцем за використання бухгалтерського аутсорсингу в частині цивільно-правових і договірних засад регулювання. Надано рекомендації з вдосконалення методичних підходів до калькулювання собівартості послуг з ведення бухгалтерського обліку. Розроблено методичний підхід до комплексного оцінювання ефективності застосування бухгалтерського аутсорсингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0
Шифр НБУВ: РА372174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скакунова О.С. 
Динамічні ефекти дифузного розсіяння рентгенівських променів в складних гетероструктурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Скакунова ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено теоретичну модель дифракції з урахуванням динамічних ефектів когерентного та дифузного розсіяння в гетерогенних епітаксійних, а також іонно-імплантованих кристалічних структурах. Надана модель самоузгоджено враховує для кожного шару наявність в інтенсивності дифракції динамічної дифузної компоненти, а також екстинкцію когерентної компоненти за рахунок дифузного розсіяння. Вперше враховано особливості динамічної взаємодії між шарами, що зведена до відповідних рекурентних співвідношень між когерентними складовими коефіцієнтів відбиття окремих шарів. В цій моделі враховано інтерференцію когерентних хвиль, що розсіюються різними шарами та підкладкою в багатошарових епітаксійних структурах. У разі врахування амплітуди розсіяння кожним неоднорідним шаром модель передбачає його розбиття на однорідні підшари. Вперше здійснено повну адекватну кількісну пошарову характеризацію вказаних гетероструктур з одержанням нової інформації про характеристики дефектів, ефекти сегрегації та взаємодифузії, а також уточнити хімічний склад, товщини окремих шарів, профілі деформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134 в641.8,022 + Ж304-1 с38 +
Шифр НБУВ: РА339144

Рубрики:

      
3.

Скакун В. А. 
Економічний інструментарій регулювання бізнес-процесів будівельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. А. Скакун ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи до діагностики та реструктуризації системи економічного регулювання бізнес-процесів будівельних підприємств, спрямованих на стабілізацію їх економічного розвитку. Запропоновано визначення поняття "бізнес-процесу будівельного підприємства" та виконано декомпозицію бізнес-процесів у будівництві. Визначено головні компоненти управління будівельними підприємствами, які дозволяють покращити їх оргструктуру й узгодити процеси нижчого порядку з головними цілями. Вдосконалено аутсорсинговий механізм оптимізації фінансових процесів і потоків підрядних будівельних підприємств за умов жорстких обмежень на ресурси та терміни виконання робіт зі зведення житлових будівель, а також розраховано оптимальний розмір авансового платежу. Запропоновано новий підхід до управління фінансовими потоками у разі аутсорсингу за допомогою засобів теорії нечітких множин. Виявлено типові недоліки в адмініструванні бізнес-процесів результативних і нерезультативних будівельних підприємств, на підставі яких визначено основні напрями та рівень поглиблення процесної реструктуризації будівельних підприємств. Проведено детермінантний факторний аналіз рентабельності операційної діяльності в цілому по галузі. Встановлено кількісні характеристики основного бізнес-процесу, які відповідають порогу збереження прийнятної цінності та дозволяють підвищити розмір авансового платежу замовнику у порівнянні з економічно оптимальним рівнем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-21
Шифр НБУВ: РА382138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скакун С.В. 
Комплексний аналіз поведінки користувачів комп'ютерних систем на основі нейромережевих моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / С.В. Скакун ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено комплексну нейромережеву модель поведінки користувачів комп'ютерних систем, що базується на нейромережевому підході та містить компоненти: інтерактивну (прогнозну) складову, що відображає динаміку поведінки користувачів, сеансову (статистичну) складову, що враховує статистичні властивості поведінки користувача та модуль аналізу трендів для виявлення можливих змін у поведінці користувачів. Здійснено структурну та параметричну ідентифікацію комплексної моделі їх поведінки. Розроблено генеративну модель, що забезпечує репрезентативні набори даних для верифікації та ідентифікації комплексної моделі. Створено архітектуру мультиагентної системи комплексного аналізу поведінки користувачів, що описує взаємодію всіх складових комплексної моделі. Уперше запропоновано об'єктно-орієнтовану модель агентів, що реалізують нейромережеві моделі поведінки користувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810 +
Шифр НБУВ: РА338943

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Скакун В.А. 
Новітні організаційно-технологічні моделі підготовки будівництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.08 / В.А. Скакун ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми оновлення організаційно-технологічних моделей підготовки будівництва та їх пристосування до зміни функцій провідного виконавця: від генпідрядника до девелопера. Зазначено, що модель "Підготовка-орг-стандарт" реалізує принципову інновацію в переліку, змісті та структуризації робіт підготовчого періоду, підпорядковуючи їх вимогам і стандартам замовника будівельного об'єкту на засадах девелопменту й інжинірингу. В якості аналітичного та практичного інструменту покращання достовірності відображення підготовки будівництва в календарних моделях розроблено імітаційну модель "Підготовка-стоп-ризик", яка за допомогою сценарно-імітаційних методів визначає ймовірність і діапазон змін організаційно-технологічних параметрів мережової моделі підготовки. Для врахування можливих форс-мажорних впливів під час підготовки будівництва запропоновано модель "Стоп-форс-мажор". Показано, що сумісне використання запропонованих моделей дозволяє виявити найбільші для замовника проекту небезпеки підготовчої фази проекту, вчасно скоригувати її параметри та здійснити більш раціональний розподіл ресурсів замовника в остаточному варіанті підготовки будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-64
Шифр НБУВ: РА371588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скакун Ю.В. 
Правові основи фінансування видатків рекреаційних підприємств, які мають власну базу розміщення (на прикладі Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Скакун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання правового регулювання видатків рекреаційних підприємств за рахунок бюджету різних рівнів та альтернативних джерел. Розглянуто вплив сформованої системи керування на фінансування рекреаційних підприємств, які мають власну базу розміщення. Проаналізовано правовий статус державних органів, які здійснюють керування рекреаційним комплексом, а також становище органів влади Автономної Республіки Крим. Вивчено загальнодержавне законодавство у сфері оподаткування рекреаційних підприємств, а також повноваження Автономної Республіки Крим у сфері введення додаткових податків і зборів. Виявлено стан наукової розробки проблеми фінансування рекреації як самостійної галузі господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-6КРМ)143 + Х819(4УКР-6КРМ)143 + Х819(4УКР-6КРМ)143
Шифр НБУВ: РА325949

Рубрики:

      
7.

Скакун О. Є. 
Реалізація принципу справедливості в процесі призначення покарання у виді позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. Є. Скакун ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено характерні особливості справедливості як соціально-правового феномену: її гнучкість та універсальність, можливість її оцінювання з позиції таких категорій, як "благо", "свобода", "совість", "честь", "гідність". Обгрунтовано наявність генетичного зв'язку між реалізацією принципу справедливості на таких ключових етапах застосування кримінального закону, як кваліфікація злочинів і призначення справедливого й доцільного покарання, та процесами побудови справедливого суспільства на основі концепції громадянського суспільства та правової держави. Доведено, що принцип справедливості в кримінальному й у кримінально-виконавчому праві характеризується такими обов'язковими ознаками (критеріями), як рівність, диференціація й індивідуалізація. На основі сучасних уявлень про принцип справедливості у сфері застосування покарань і поводження з засудженими сформульовано поняття справедливості як узагальнювального, етично обгрунтованого критерію порівняння активної поведінки людини та громадянина, відповідно до якого всі люди за вчинені злочини несуть покарання й одержують відплату один від одного у встановлений час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1-2 + Х884.9(4УКР)12-2
Шифр НБУВ: РА384820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Скакун Ю.В. 
Структура і властивості поліетеруретанів, сформованих у присутності моно- і полігетероядерних комплексів металів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Ю.В. Скакун ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Методами електронного парамагнітного резонансу й електронної спектроскопії досліджено процеси комплексоутворення в лінійних поліуретанах (ЛПУ), одержаних in situ за пристуності 1 % мас. моно- та біметалевих поліядерних комплексів, в яких центрами структуроутворення є координаційні сполуки металів. Встановлено, що в аморфній матриці ЛПУ, сформованих за пристуності 1 % мас. beta-дикетонатів металів (Co(III) і Eu(III)), має місце утворення мікрообластей, збагачених металовмісною сполукою. Показано залежність характеру мікрогетерогенної будови та функціональних властивостей модифікованих ЛПУ від симетрії металовмісної складової та кількості йонних центрів модифікатора. Зокрема, виявлено підвищення рівня провідності ЛПУ, модифікованих beta-дикетонатами металів, на один - два порядки та полігетероядерним металокомплексом на три порядки у порівнянні з безметальним ЛПУ. Показано іонний характер провідності металовмісних ЛПУ. Встановлено, що вплив beta-дикетонату міді на механічні, електричні та теплофізичні властивості більш суттєвий для модифікованого ЛПУ з більшою масовою часткою жорсткого блока (40 % мас.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА362147

Рубрики:

      
9.

Скакун Є. В. 
Організаційно-технологічний інструментарій підготовки проектів девелопменту у житловому будівництві / Є. В. Скакун. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено створенню і обґрунтуванню вдосконаленого інструментарію підготовки будівельних девелоперських проектів у житловому будівництві. Методико-аналітичну основу інструментарію складають наступні організаційно-технологічні моделі: модель «Інтегрована виробничо-технологічна оцінка організації-субпідрядника БДП»; модель «Лінгвістично-бальне оцінювання мікросередовища впровадження девелоперського проекту у житловому будівництві»; модель «Універсальна організаційно-технологічна модель виконання робіт субпідрядником проекту». Зазначені моделі, інтегровані в комплекс прикладних програм, на грунті комплексного оцінювання зовнішнього і внутрішнього середовищ реалізації проекту (в т.ч. оцінку виробничо-технологічної та організаційно-управлінської спроможності організацій-субпідрядників) забезпечують обґрунтоване коригування провідних організаційно-технологічних характеристик девелоперського проекту та в цілому забезпечують успішний адміністративний супровід проекту та мінімізацію ризиків передінвестиційної та будівельної фаз циклу будівельного проекту у житловому будівництві. Ключові слова: будівельний девелоперський проект (БДП), лінгвістично-бальне оцінювання мікросередовища впровадження будівельного проекту, інтегрований індекс конкурентоспроможності субпідрядника, типологічний аналітичний контур виконання робіт субпідрядником БДП, «робота-матриця», корелятор тривалості виконання робіт в складі циклу БДП.^UThe dissertation is devoted to the creation and substantiation of improved tools for preparing construction projects in housing construction. Methodological and analytical basis of the toolkit are the following organizational and technological models: the model ‘Formalized integrated production-technological evaluation of the organization-sub-contractor of the BDP'; the model ‘Linguistic-ballroom evaluation of the micro-environment implementation of a development project in residential construction'; the model ‘Universal organizational and technological model of performance of works by the subcontractor of the project'.A scientific and methodological toolkit is presented in response to the need to adapt the existing models of organizational and technological modeling and to adjust the processes of preparation and organization of construction for a timely, preventive substantiation of the cycle of the development project in housing construction. The substantive methodological and analytical basis of the toolkit is made up of the following organizational and technological models:a) model “Integrated production-technological evaluation of the BSP subcontractor organization”; b) model “Estimation of microenterprise implementation of a development project in residential construction”; c) model “Universal organizational and technological model of performance of works by a subcontractor of the project”.The first component in the toolkit is aimed at solving the problems of integrated assessment of production-technological, functional-organizational and image competitiveness of organizations-subcontractors - executors of the complexes of works in the BJP. The principal innovation of the model is the introduction and implementation of a new list of factors in the analytical complex of the model and a method for their formalized calculation and integration, which does not depend on the technological content of works performed by subcontractors as BDP executors. By comparing the actual values of the model indicators with respect to their "model counterparts, the formalized index of the primary local competitiveness of the BSP subcontractor is determined, and then, taking into account the hierarchical orderliness of the indicators, an integrated index of the competitiveness of the enterprise-subcontractor as an executor of a particular set of construction or special works is obtained. in the BJP. On this basis, the final figure of the model is calculated - the universal assessment of the competitiveness of the internal environment of the BJP is calculated, which is the basis for adjusting the characteristics of the network model of the whole project to the final analytical components.As a second component of the toolkit, the model is based on the “Estimation of the microenterprise of the implementation of a development project in residential construction”. The model combines the methodological and analytical advantages of fuzzy logic, fuzzy-technologies and expert-heuristic evaluation to adequately take into account the potential impact of the external microenvironment of the BJP. The model implements a convenient, concise and convenient formalized system of initially fuzzy-logical (qualitative) and then discrete (quantitative) evaluation of the state of the specified microenvironment. There is a unambiguous interpretation of the criterion of the model as a basis for further adjusting the characteristics of the BJP cycle model and taking the necessary organizational, technological and administrative measures alongside the development system of the project.As a final component in the developed development toolkit in housing construction, the “Universal organizational and technological model for the execution of works by the subcontractor of the project” was developed and substantiated.The complex of applied applications created on the torn-down models provides a successful and clearly formalized organizational and technological and organizational and administrative support to the processes of preparation and organization of construction within the tasks of the cycle of the housing project in the format of the organizational structure of the project management, led by the developer, while ensuring the policy requirements of the customer, developer and their institutional partners.Key words: construction development project (СDP), linguistic-ballroom evaluation of the micro-environment of the construction project implementation, integrated subcontractor competitiveness index, typological analytical contour of the subcontracting of the СDP, ‘robot-matrix', adjustment of the duration of execution of works within the cycle of the СDP.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Скакун Н. С. 
Розвиток креативності майбутніх учителів біології в процесі фахової підготовки / Н. С. Скакун. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на підставі аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури з проблеми дослідження сформульовані філософські, педагогічні та психологічні засади розвитку креативності майбутніх учителів біології в процесі фахової підготовки. Зокрема, з'ясовано ґенезу феномену креативності, розмежовано поняття «творчість» і «креативність», визначено когнітивні особливості креативності та специфічні детермінанти її розвитку.У ході дослідження було введено термін «педагогічна креативність», визначено її сутнісну та змістову наповненість – комунікативну, соціальну, інтелектуальну, методичну, дидактичну й діагностичну. З'ясовано компоненти педагогічної креативності, рівні її прояву, фази її розвитку, особливості її прояву. Передбачено, що під час формування креативної компетентності педагог може проходити такі рівні, як спеціаліст, професіонал, майстер, раціоналізатор, фасилітатор, ментор, тренер та акмеолог.У дисертації запропоновано поняття «креативний вчитель біології» і розкрито його сутність як (ін)новатора у своїй освітній галузі, який вирізняється творчою впевненістю, нетрадиційним й незвичним мисленням, щоразу знаходить нові способи вирішення проблем завдяки здатності генерувати нові оригінальні й нестандартні ідеї, які долатимуть межі стереотипних рішень і шаблонів традиційного мислення.У роботі висловлено припущення, що науково-педагогічне підґрунтя для розвитку креативності майбутніх учителів біології у процесі фахової підготовки можуть становити особистісно-діяльнісний та компетентнісний підходи, а також сучасний напрям когнітивної науки – нейропедагогіка. Саме у світлі останньої було з'ясовано, що головний мозок людини запрограмований на креативний потенціал, а його особливий стан, зумовлений тета-ритмами, детермінує їхній безпосередній зв'язок із креативними процесами. Доведено, що процес розвитку креативності майбутніх учителів біології підпорядкований чітким педагогічним принципам згаданих підходів.У ході наукової розвідки було обґрунтовано педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів біології, які б сприяли їхній пізнавальній активності, підтриманню внутрішньої мотивації до прояву креативності, а також примножували їхній креативний потенціал. Серед запропонованих педагогічних умов виокремлено: формування креативної особистості, становлення педагогічної професійно детермінованої екологічної картини світу, застосування полісенсорного й мультимодального навчання, впровадження евристичного навчання та реалізація діяльнісного навчання.Теоретично обґрунтовані педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів біології створюють відповідне освітнє середовище, яке корелює з відповідною методикою, котра забезпечує релевантні технології і методи освітньої діяльності, а саме: інтерактивні; графічно-візуальні; конструкторсько-будівельні; наративні. Серед низки сучасних організаційних форм, що витісняють традиційні форми дидактики вищої школи, виокремлено: лекторії, освітні інтенсиви, тренінги, воркшопи, міт-апи, нетворкінги, творчі групи, творчі читання, евристичні бесіди, сократичні діалоги тощо.У ході дослідження було створено структурно-функціональну модель розвитку креативності майбутніх учителів біології у процесі фахової підготовки. У моделі вирізнено чотири сутнісних блоки: цільовий; структурно-сутнісний; прагматичний; контрольно-моніторинговий.У дисертаційній роботі розроблено низку фахово зорієнтованих креативно-пошукових завдань для розвитку креативності майбутніх учителів біології з урахуванням різних рівнів складності: перший рівень передбачає репродуктивні завдання, другий рівень – комбінування репродуктивних завдань і стимулювання креативної здатності до генерування ідей, а третій – безпосередньо креативно-пошукові завдання. Означена система завдань підпорядковується авторській концепції семи ключів креативності – таких якостей особистості, які слід акумулювати й розвивати з метою результативної та ефективної креативної діяльності на різних етапах креативного процесу. До запропонованих ключів креативності належать: ентузіазм і нестандартність мислення для розвитку нейропластичності та подолання когнітивної інерції; оригінальність мислення та енергійність для культивування креативної проактивності; інноваційність мислення для реструктуризації креативної свідомості; впевненість у власних силах і корисність креативного продукту для вміння обстоювати власний креативний продукт. У системі фахово зорієнтованих завдань інкорпоровані етапи креативного процесу, умови креативної ситуації, якості креативної особистості та інструменти методики розвитку креативності майбутніх учителів біології. Розроблена методика розвитку креативності майбутніх учителів біології, обґрунтовані педагогічні умови та запропонована структурно-функціональна модель були експериментально апробовані. Результати педагогічного експерименту довели їхню валідність та ефективність.^UThe course of research has allowed to introduce the term "pedagogical creativity" and respectively, expound its essential and semantic content. It has been elucidated that pedagogical creativity incorporates such components as motivation, professional and personal qualities, and professional competence. The dissertation has proposed the concept of a "creative teacher of biology " and has revealed its substance as an innovator, which is characterized by creative confidence, unconventional and original thinking, agility, and the ability to generate new non-standard ideas.This paper addresses the issue of developing creativity among teacher-trainees of biology from the perspective of the Individual Activity-Based approach and the Competency-Based approach. The former focuses on the needs of the individual student and aims to emphasize teaching via activity in which students participate rigorously and bring about efficient learning and professional experiences. Another scientific trend conducive to developing creativity is Neuropedagogy. Within the framework of Neuropedagogy it has been found out that the human brain is programmed for creative potential; its special state, due to theta rhythms, determines their direct connection with creative processes. Developing creativity of teacher-trainees of biology is subject to clear pedagogical principles of the mentioned above approaches.In the course of research, the pedagogical conditions of developing creativity of teacher-trainees of biology have been substantiated. Among the proposed pedagogical conditions are the following: shaping a creative personality and professionally determined ecological worldview, use of multisensory and multimodal teaching, and implementation of heuristic and activity-based learning.Theoretically substantiated pedagogical conditions of developing creativity of teacher-trainees of biology create an appropriate educational environment that correlates with a corresponding methodology, which provides relevant technologies and methods of teaching and learning activities, namely: interactive; graphic-visual; design and construction; narrative. Among a number of modern organizational forms that displace traditional forms of higher school didactics, there have been highlighted: lectures, educational intensives, trainings, workshops, meet-ups, networking, creative groups, creative readings, heuristic conversations, Socratic dialogues, etc.The key aspect that has also been explored in the paper is a structural-functional model of advancing creativity of teacher-trainees of biology in the process of professional training. The model distinguishes four essential blocks: the target block thast involves setting goals and idendifying specific tasks; the structural block, which contains the basic principles of the outlined approaches and pedagogical conditions of the educational environment; the pragmatic block that offers modern tools of advancing creativity, which are apposite to employ at nine stages of the creative process; the control and monitoring block that determines the criteria of developing creativity and levels of creative competence of teacher-trainees of biology.A great deal of emphasis in the thesis has been placed on a system of professionally determined creative activities with different levels of complexity for enhancing creativity of teacher-trainees of biology: the first level involves reproductive activities, the second level combines reproductive activities and stimulates a creative ability to generate ideas, and the third level comprises creative heuristic activities.The proposed system of tasks is subject to the author's concept of seven keys to creativity – such personality traits that should be accumulated and developed in order to provide efficient creative activity at different stages of the creative process. The proposed keys to creativity enclasp: enthusiasm and non-standard thinking aiming at developing neuroplasticity and overcoming cognitive inertia; originality of thinking and energy for cultivating creative proactivity; innovative thinking in order to restructure creative consciousness; self-confidence in order to be able to defend one's own creative product. The system of professionally oriented activities incorporates the stages of a creative process, the conditions of a creative situation, the qualities of a creative personality and the tools of enhancing creativity of teacher trainees of biology.The thesis represents the positive results of a pedagogical experiment designed to expose how the suggested methodology, pedagogical conditions and structural-functional model can facilitate developing the high level of creative competence of teacher-trainees of biology. The developed methodology is compatible with teaching students of other fields, which outlines a perspective for further research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Скакун О. З. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу та лікування пневмонії, асоційованої з коронавірусною хворобою (COVID-19), у пацієнтів із артеріальною гіпертензією: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. З. Скакун. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Скакун В. М. 
Оптимізація елементів технології вирощування лінії–батьківських компонентів та інноваційних гібридів кукурудзи в умовах Центрального Лісостепу України: автореферат дис. ... д.філософ : 201 / В. М. Скакун. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації наведено наукове обґрунтування та нове вирішення актуальної наукової проблеми, яка полягає у розробці та вдосконаленні технологічних заходів вирощування новостворених лінії–батьківських компонентів на ділянках розмноження та інноваційних гібридів кукурудзи з метою отримання високої продуктивності та якості врожаю насіння та зерна за використання елементів технології в умовах Центрального Лісостепу України.Актуальність роботи полягає в необхідності забезпечити агропромисловий комплекс країни гібридами кукурудзи, які були б водночас рентабельними при вирощуванні та повністю задовольняли потреби споживачів за якістю готової продукції та забезпечення насіннєвих господарств насінням ліній – батьківських компонентів для закладення ділянок гібридизації.За результатами проведеної роботи було встановлено, що висота рослини, висота прикріплення верхнього (продуктивного) качана залежали від досліджуваних факторів – генотипу ліній та гібриду, та щільності ценозу.Встановлено – в середньому за роками найбільша урожайність насіння 4,46 т/га була у середньостигла лінії АВ30Б (ФАО 320), яка є батьківською формою гібриду Зедан 32 (ФАО 320), плазма Змішана, за густоти 80 тис. рослин / га. За густоти 90 тис. рослин / га врожайність склала 4,21 т/га, за умови загущення посівів до 90 тис. рослин / га спостерігалось зниження урожайності до 4,19 т/га. Середньостигла лінія ОР32А (ФАО 320), яка є материнською формою гібриду Зедан 32 (ФАО 320), плазма Змішана, також максимальну врожайність показала за густоти 80 тис. рослин / га, що становила 4,42 т/га. Середньорання лінія ОР28А (ФАО 260) – материнська форма гібриду Зедан 28 (ФАО 260), плазма Змішана, – максимальну врожайність показала за густоти рослин 90 тис. рослин / га (4,21 т/га) Середньорання лінія АВ20Б (ФАО 260), яка є батьківською формою гібридів Зедан 26 (ФАО 240) і Зедан 28 (ФАО 260), плазма Змішана, максимальну врожайність на рівні 4,17 т/га показала за густоти 90 тис. рослин / га.Середньорання лінія ОР26А (ФАО 240) – материнська форма гібриду Зедан 26 (ФАО 240), плазма Змішана, – максимальну врожайність показала за густоти рослин 100 тис. рослин / га (3,82 т/га), мінімальну – за густоти 70 тис. рослин / га (3,52 т/га).Середньоранній гібрид Зедан 26 (ФАО 240) максимальну врожайність зерна 12,92 т/га показав за щільності ценозу 90 тис. рослин / га. Зменшення густоти стояння рослин до 80 тис. рослин / га призвело до падіння врожаю зерна на 0,98 т/га, або 7,8%, подальше зрідження посіву до 70 тис. рослин / га привело до зниження врожаю зерна на 2,17 т/га, або 17,1%, Загущення посіву до 100 тис. рослин / га викликало зниження врожаю на 0,40 т/га, або 3,2 %.Гібрид середньоранньої групи Зедан 28 (ФАО 260) найбільшу врожайність зерна 13,54 т/га показав за густоти стояння рослин 90 тис. рослин / га. Зменшення щільності ценозу до 80 тис. рослин / га призвело до зменшення врожаю на 1,22 т/га, або 8,9%, зрідження ценозу до 70 тис. рослин / га викликало падіння врожаю зерна на 1,71 т/га, або 12,6%, в той же час загущення ценозу до 100 тис. рослин / га призвело до зменшення врожаю на 0,60 т/га, або 4,5%.Гібрид середньостиглої групи Зедан 32 (ФАО 320) максимальну врожайність зерна 15,24 т/га (найвищий показник в досліді з-поміж інших генотипів) показав за густоти 80 тис. рослин / га. Подальше зменшення густоти стояння рослин до 70 тис. рослин / га викликало падіння врожаю на 1,10 т/га, або 7,3%, ріст щільності ценозу до 90 тис. рослин / га вплинуло на зменшення врожаю зерна кукурудзи на 0,61 т/га, або 3,9 %, а загущення посіву до 100 тис. рослин / га стало причиною різкого зменшення врожаю на 1,91 т/га, або 12,5%.Встановлено, у середньостиглого гібриду Зедан 32 за густоти 80 тис. росл/га. була найнижчою собівартість продукції – 1,29 тис. грн/т., максимальне значення умовно чистого прибутку (41,26 тис. грн/га) та показник рівня рентабельності був максимальний – 209 %. За результатами проведених досліджень запропоновано рекомендації для селекційної практики і виробництва, а саме:-?для створення нових гібридів кукурудзи зернової використовували лінії-батьківські компоненти гібридів кукурудзи, які поєднують високу комбінаційну здатність за врожайністю із комплексом цінних селекційних ознак: ОР26А (ФАО 240), АВ20Б (ФАО 260), ОР28А (ФАО 260), ОР32А (ФАО 320), АВ30Б (ФАО 320). – для забезпечення агропромисловості якісною сировиною вирощувати у виробництві гібриди кукурудзи Зедан 26 (ФАО 240), Зедан 28 (ФАО 260), Зедан 32 (ФАО 320), занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2023 рік.^UThe dissertation provides a scientific rationale and a new solution to an actual scientific problem, which consists in the development and improvement of technological measures for the cultivation of newly created lines-parental components on breeding sites and innovative hybrids of corn with the aim of obtaining high productivity and quality of the seed and grain harvest using elements of technology in the conditions of the Central Forest Steppe of Ukraine.The urgency of the work lies in the need to provide the agro-industrial complex of the country with corn hybrids that would be profitable at the same time when growing and fully satisfy the needs of consumers in terms of the quality of finished products and to provide seed farms with seeds of lines - parent components of seed farms for planting hybridization plots.According to the results of the work, it was established that the height of the plant, the height of the attachment of the upper (productive) cob depended on the studied factors - the genotype of the lines and the hybrid, and the density of the coenosis.It was established that, on average, over the years, the highest seed yield of 4.46 t/ha was in the mid-ripening line AB30B (FAO 320), which is the parent form of the Zedan 32 (FAO 320) hybrid, Mixed plasma, at a density of 80,000 plants/ha. At a density of 90,000 plants/ha, the yield was 4.21 t/ha, with a density of crops up to 90,000 plants/ha, a decrease in productivity to 4.19 t/ha was observed.The medium-ripe line OR32A (FAO 320), which is the parent form of the hybrid Zedan 32 (FAO 320), plasma Mixed, also showed the maximum yield at a density of 80,000 plants/ha, which was 4.42 t/ha.Mid-emergence line ОР28А (FAO 260) – the maternal form of the Zedan 28 (FAO 260) hybrid, Mixed plasma – showed the maximum yield at a plant density of 90,000 plants/ha (4.21 t/ha)The mid-germination line AV20B (FAO 260), which is the parent form of hybrids Zedan 26 (FAO 240) and Zedan 28 (FAO 260), plasma Mixed, showed the maximum yield at the level of 4.17 t/ha at a density of 90 thousand plants/ha.The mid-emergence line OR26A (FAO 240) - the maternal form of the hybrid Zedan 26 (FAO 240), mixed plasma - showed the maximum yield at a plant density of 100,000 plants/ha (3.82 t/ha).The mid-early hybrid Zedan 26 (FAO 240) showed the maximum grain yield of 12.92 t/ha at a cenosis density of 90,000 plants/ha. A decrease in plant stand density to 80,000 plants/ha led to a drop in grain yield by 0.98 t/ha, or 7.8%, further thinning to 70,000 plants/ha led to a decrease in grain yield by 2.17 t /ha, or 17.1%. Thickening of sowing to 100,000 plants / ha caused a decrease in yield by 0.40 t/ha, or 3.2%.The hybrid of the mid-early group Zedan 28 (FAO 260) showed the highest grain yield of 13.54 t/ha at a plant density of 90,000 plants/ha. A decrease in the density of the cenosis to 80,000 plants/ha led to a decrease in yield by 1.22 t/ha, or 8.9%, thinning of the cenosis to 70,000 plants/ha caused a drop in the grain yield by 1.71 t/ha, or 12.6%, at the same time, densification of the cenosis to 100,000 plants/ha led to a decrease in yield by 0.60 t/ha, or 4.5%.The hybrid of the mid-ripening group Zedan 32 (FAO 320) showed the maximum grain yield of 15.24 t/ha (the highest indicator in the experiment among other genotypes) at a density of 80,000 plants/ha. A further decrease in plant stand density to 70,000 plants/ha caused a drop in yield by 1.10 t/ha, or 7.3%, an increase in the density of cenosis to 90,000 plants/ha affected a decrease in corn grain yield by 0.61 t /ha, or 3.9%, and the thickening of sowing to 100,000 plants / ha caused a sharp decrease in yield by 1.91 t/ha, or 12.5%.It has been established that the medium-ripening hybrid Zedan 32 has a density of 80,000 plants/ha. the lowest cost of production was 1.29 thousand UAH/t, the maximum value of conditional net profit (41.26 thousand UAH/ha) and the indicator of the level of profitability was the maximum - 209%.Based on the results of the research, recommendations for breeding practice and production are proposed, namely:- to create new hybrids of grain corn, the parent lines of corn hybrids were used, which combine high combining ability in terms of yield with a set of valuable selection traits: ОР26А (FAO 240), АВ20Б (FAO 260), ОР28А (FAO 260), ОР32А (FAO 320), AB30B (FAO 320).- in order to ensure agro-industry with high-quality raw materials, to grow corn hybrids Zedan 26 (FAO 240), Zedan 28 (FAO 260), Zedan 32 (FAO 320), entered in the State Register of plant varieties suitable for distribution in Ukraine for 2023.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського