Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (92)Книжкові видання та компакт-диски (240)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЛОНСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Полонська Н.О. 
Забезпечення соціально-економічного розвитку регіону на основі використання програмно-цільового методу (на прикладі АР Крим): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.О. Полонська ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть та досліджено елементи механізму управління соціально-економічним розвитком регіону. Обгрунтовано вибір програмно-цільового методу як основного у проблемно-орієнтованому управлінні. Проведено систематизацію етапів вітчизняного розвитку даного управління та закордонного державного програмування. Досліджено основні передумови соціально-економічого розвитку Автономної Республіки (АР) Крим у цілому та у контексті її адміністративно-територіальних одиниць на базі інтегральної оцінки рівня їх регіонального розвитку. З урахуванням виявлених пропорцій регіонального відтворювального процесу розроблено модель оцінювання рівнів диференціації розвитку регіонів, що дозволило виділити регіони-лідери й аутсайдери в АР Крим. Виконано певні розрахунки, на підставі яких обгрунтовано зміни у механізмі перерозподілу фінансових ресурсів і прийняття управлінських рішень на регіональну рівні, диференційований підхід до організації регіонального управління у масштабах республіки. На підставі результатів дослідження обгрунтовано перспективні напрямки вдосконалення процесу розробки та реалізації цільових програм, методичні підходи до їх формування для різних адміністративно-територіальних утворень. Запропоновано шляхи вдосконалення інформаційного забезпечення процесу програмно-цільового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)60 + У9(4УКР-6КРИ)212.51 +
Шифр НБУВ: РА358001

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Полонський Л.Г. 
Розвиток техніки тигельного, газополуменевого та електродугового напилювання покриттів із найдавніших часів до кінця ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.28.01 / Л.Г. Полонський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку техніки тигельного, газополуменевого та електродугового напилювання покриттів з метою відтворення цілісної картини її удосконалення. Висвітлено вплив на розвиток даної технології досягнень у галузі механічної обробки матеріалів, визначено її роль серед іншої техніки покриттів, проаналізовано закономірності становлення та тенденції подальшого розвитку. Розроблено концепцію появи удосконалення напилених покриттів, що базується на твердженні, що історичні та економічні потреби на певному етапі технічного розвитку суспільства викликають трансформацію відомої з доісторичних часів техніки розпилення розплавлених металів у техніку напилення покриттів. Розроблено періодизацію техніки напилення покриттів, розглянуто факти, що мають відношення до її становлення, показано внесок деяких вітчизняних і зарубіжних учених, зокрема С.Терстона, М.Шоопа, Е.Морф, Є.М. Лінника, М.В.Катца, Є.В.Антошина, К.П.Савінкова у поліпшення даної техніки. Виявлено причини, що визначають механізми еволюції досліджуваного науково-технічного напрямку, одного з пріоритетних для вирішення завдань інженерії поверхні. З'ясовано подальші перспективи розвитку технології газотермічного напилення. Розглянуто шляхи становлення напилених покриттів у історичному контексті розвитку суспільства, зафіксовано досягнуті результати та показано особливості техніки тигельного, газополуменевого та електродугового напилювання у кожний історичний період. На підставі створення абстрактно-формальної схеми її вивчення узагальнено існуючий досвід застосування газотермічних покриттів на фундаментальні рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033 г +
Шифр НБУВ: РА344703

Рубрики:

      
3.

Полонський О.Д. 
Синтез класифікаторів станів об'єктів керування за умов невизначеності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / О.Д. Полонський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено методи алгоритмічного та структурного синтезу ситуаційних, позиційних, рангових, порядкових і медіанних класифікаторів, що дозволяє за умов апріорної статистичної невизначеності розв'язувати задачі розпізнавання станів об'єктів керування з точністю до гіпотез. Запропоновано методи <$Eepsilon>-оптимізації класифікувальних структур з обчилювачами рангів спостережень баз навчальної та з навчальною вибірковістю, що дозволяє стабілізувати ймовірність помилки розпізнавання станів об'єктів керування у разі порушення апріорних статистичних припущень. Наведено методи оцінювання робастності, стійкості, розрізнювальної здатності та непараметричності адаптивних інваріантних класифікаторів, що дозволяє розробити рекомендації щодо вибору оптимальної структури спостерігача станів об'єкта керування. Запропоновано методи синтезу регуляторів на базі адаптивних інваріантних класифікаторів, що дозволяє розв'язувати задачі робастного керування нелінійними та лінійними об'єктами за умов статистичної невизначеності збурень і завад. Розвинуто методи модифікації спостерігачів типу фільтр Калмана з адаптивними інваріантними класифікаторами, що дозволяє одержати оцінки станів лінійних динамічних систем, робастних щодо порушення апріорної гіпотези про заваду вимірювання. Одержані результати дозволяють розв'язати науково-технічну проблему синтезу адаптивних інваріантних класифікаторів станів об'єктів керування за умов апріорної невизначеності статистичної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01 +
Шифр НБУВ: РА349511

Рубрики:

      
4.

Полонська О. М. 
Пізній модерн в архітектурі Одеси (1906-1914 рр.) / О. М. Полонська. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації зроблено аналіз стилістичних, композиційних і декоративнопластичних рішень житлових і громадських будівель періоду пізнього модерну Одеси. Проаналізовано об'ємно-планувальну структуру об'єктів архітектури одеського модерну і визначено композиційні прийоми, структурні елементи фасадів та архітектурний декор, на рівні яких здійснювався прояв стилю модерн. Проведено аналіз архітектурної пластики та основних і допоміжних прийомів композиції, що визначали принципи формоутворення будівель одеського пізнього модерну. Виявлено композиційні, декоративно-пластичні та стилістичні специфічні риси одеського пізнього модерну порівняно з попередніми стилями історизму та раннього модерну. Виявлено стилістичні течії і напрями в архітектурі одеського пізнього модерну. Визначено вплив архітектури пізнього модерну на подальшу архітектуру Одеси періоду конструктивізму і соцреалізму. Розроблені рекомендації щодо збереження та відтворення втрачених елементів будівель пізнього модерну Одеси.^UThe thesis provides an analysis of stylistic, compositional, decorative and sculptural approaches to the residential and municipal buildings of late Modern period in Odessa. We analyzed the spatial arrangement of Odessa Modern architecture and defined the peculiarities of Modern on civil engineering, design and object levels. We brought out the composition devices, façade structural elements and architectural décor that were the designating signs of Modern. The work shows the compositional, decorative, spatial and stylistic peculiarities of late Odessa Modern contrasted with the previous styles of Historicism and early Modern. We evaluated the influence of late Modern architecture on 17 the following Constructivism and Socialist Realism periods in Odessa. We list recommendations on preservation and restoration of derelict elements of late Modern buildings in Odessa.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Полонський К. В. 
Методика оптимального прийому багатопозиційних сигналів в умовах впливу міжканальних завад в телекомунікаційних системах.: автореферат дис. ... д.філософ : 172 / К. В. Полонський. — Б.м., 2023 — укp.

АНОТАЦІЯПолонський К.В. Методика оптимального прийому багатопозиційних сигналів в умовах впливу міжканальних завад в телекомунікаційних системах OFDM – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.У дисертаційній роботі вирішується актуальне науково-технічне завдання щодо підвищення ефективності прийому багатопозиційних сигналів в умовах впливу міжканальних завад в телекомунікаційних системах передачі даних на базі сигналу OFDM.В роботі розглянуто особливості функціонування телекомунікаційної мережі на базі сигналів паралельної передачі даних і частотного розподілу з мультиплексуванням фазомодульованого сигналу – OFDM (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing). У процесі теоретичних досліджень i моделювання у дисертаційній роботі одержані наступні нові наукові результати, а саме:– Удосконалено модель розрахунку потужності міжканальних перехідних завад в телекомунікаційній системі передачі даних на базі сигналів OFDM;– Вперше розроблено методику вибору параметрів OFDM-сигналу в умовах впливу міжканальних перехідних завад;– Удосконалено методику оптимального прийому багатопозиційних сигналів в телекомунікаційній системі передачі даних на базі технології OFDM.Практичне значення одержаних результатів у галузі розробки та створення телекомунікаційних систем полягає у тому, що запропонована в дисертаційній роботі моделі та створена на її основі методика може стати основою для формування та створення практично реалізованих схем прийому.^UABSTRACTS.Polonskyi K.V. Methodology of optimal reception of multipath signals under the influence of interchannel interference in OFDM telecommunication systems - Qualification scientific work on the rights of a manuscript.The thesis solves an urgent scientific and technical problem of improving the efficiency of receiving multipath signals under the influence of interchannel interference in telecommunication data transmission systems based on OFDM signal.The paper considers the peculiarities of the functioning of a telecommunication network based on parallel data transmission and frequency division signals with phase modulated signal multiplexing - OFDM (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing). In the process of theoretical research and modeling, the following new scientific results were obtained in the dissertation, namely:- An improved model for calculating the power of interchannel transient interference in a telecommunications data transmission system based on OFDM signals;- For the first time, a methodology for selecting OFDM signal parameters under the influence of interchannel transient interference was developed;- The method of optimal reception of multi-position signals in a telecommunication data transmission system based on OFDM technology was improved.The practical significance of the results obtained in the field of development and creation of telecommunication systems is that the model proposed in the thesis and the methodology created on its basis can become the basis for the formation and creation of practically realized reception schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського