Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (204)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАНКРАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Панкратова Л.А. 
Адаптація сільськогосподарських підприємств до ринкового середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.А. Панкратова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено існуючі та розроблено нові теоретичні та методологічні положення, прикладні рекомендації щодо адаптації сільськогосподарських підприємств до нестабільних умов ринкового середовища. Досліджено сучасний стан адаптації аграрних підприємств Черкащини, його складові, а також принципи та чинники, які впливають на зазначений процес у контексті різних організаційно-правових форм господарювання. Проаналізовано досвід адаптації даних підприємств і детально розглянуто розвиток фермерства як найбільш адаптованої форми господарювання у ринковому середовищі. Визначено стратегічні аспекти адаптації господарств, обгрунтовано основні напрями державного регулювання їх ефективного розвитку й адаптації до умов розвитку й становлення ринкового середовища. Опрацьовано методику оцінки рівня адаптованості аграрних підприємств, яка передбачає визначення комплексних показників ефективності діяльності господарських суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0 +
Шифр НБУВ: РА340631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панкратьєв О. О. 
Вплив алкілселенонафтиридину на морфофункціональну адаптацію головного мозку до хлороформної інтоксикації (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. О. Панкратьєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Виявлено залежність активності каталази в сироватці крові та гомогенаті головного мозку, рівня загальної води та проникності гематоенцефалічного бар'єра від експозиції хлороформної інтоксикації. Встановлено, що більші зміни морфофункціональних показників у головному мозку відбуваються за моделювання хлороформної інтоксикації, тоді як уведення алкілселенонафтиридину знижувало токсичну дію хлороформу. Адаптація організму та головного мозку до хлороформної інтоксикації супроводжувалася підвищенням активності каталази: в сироватці крові та гомогенаті головного мозку на тлі підвищення гідрофільності та збільшення експозиційної динаміки сорбції мозкової тканини. Зміни гісто- й ультраструктури кори великих півкуль головного мозку мали ознаки венозного повнокров'я та помірно вираженого набряку-набухання. Встановлено, що алкілселенонафтиридин впливав на активізацію механізмів адаптації головного мозку до хлороформної інтоксикації. У разі введення алкілселенонафтиридину вказані зміни в головному мозку мали тенденцію до зниження, однак дані показники не досягали вихідного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.701 хлороформ + Р627-12
Шифр НБУВ: РА381086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Панкратьєв М.О. 
Вплив гіпоксичного тренування на морфофункціональну адаптацію кори великих півкуль головного мозку до некрозу міокарда (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.О. Панкратьєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне морфофункціональне вивчення механізмів адаптації кори великих півкуль головного мозку й обгрунтовано можливість підвищення резистентності організму до розвитку некрозу міокарда (НМ) під впливом гіпоксичного тренування (ГТ). Встановлено, що зміни морфофункціональних показників кори великих півкуль головного мозку, пов'язані з розвитком НМ, є одним з початкових проявів розвитку енцефалопатії за НМ, які обумовлюють гострий набряк-набухання головного мозку (ННМ). Виявлено, що попереднє ГТ сприяє зменшенню ННМ. Визначено кількісні показники порушення проникності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) і розподілу загальної води у корі великих півкуль головного мозку після ГТ й моделювання НМ в інтактних тварин після ГТ. У корі великих півкуль головного мозку виявлено морфофункціональні прояви адаптації до ГТ і дизадаптації за моделювання НМ з розвитком енцефалопатії. Доведено, що застосування ГТ може призвести до транзиторних ішемічних змін у головному мозку, які нівелюються протягом 24-х годин. Проведено порівняльний аналіз морфологічних і функціональних показників під час розвитку енцефалопатії без та після ГТ. Визначено кількісні характеристики внутрішньошкірної напруги кисню й активності каталази у мозковій тканині під час адаптації до НМ і розвитку енцефалопатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-29 + Р627.7-29 +
Шифр НБУВ: РА355683

Рубрики:

      
4.

Панкратова О.М. 
Інституційний розвиток суб'єктів господарювання в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Панкратова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито базові характеристики суб'єкта господарювання як учасника економічної системи, що має позитивну свободу вибору та базується на ціннісній, технологічній і статусно-ієрархічній основах за провідної ролі технологічної. Охарактеризовано економічну свободу суб'єкта господарювання як практичну реалізацію суперечливої єдності внутрішніх цінностей і зовнішніх обмежень, детермінуючих процедури вільного вибору. На підставі теоретичного аналізу розвинуто уявлення про суперечливий зміст тенденції посилення соціальної відповідальності суб'єктів господарювання. Уточнено характеристику форм опортуністичної поведінки суб'єктів за умов ринкової трансформації шляхом її диференціації на опортуністичні інтерналії та опортуністичні екстерналії. Показано роль цивілізованого лобізму в інституційному розвитку суб'єктів господарювання тарнсформаційної економіки. Систематизовано основні напрямки впливу суб'єктів господарювання на підвищення національної конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 +
Шифр НБУВ: РА360412

Рубрики:

      
5.

Панкратова Т.Б. 
Новий метод плеопто-ортоптичного лікування дітей із співдружньою косоокістю, ускладненою стійкою скотомою пригнічення: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.18 / Т.Б. Панкратова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено новий метод лікування дітей із співдружньою альтернувальною косоокістю, ускладненою функціональною скотомою пригнічення та розроблено прилад для його здійснення. Встановлено, що дана методика вперше дозволяє здійснити відновлення моно- та бінокулярних сенсорних і сенсомоторних зв'язків у пацієнтів з монолатеральною та альтернувальною косоокістю. Наведено результати клінічних досліджень 131-го пацієнта, а також результати лікування 55-ти дітей із даною косоокістю, ускладненою функціональною скотомою пригнічення. Доведено, що у дітей, з функціональною скотомою пригнічення з набутою та природженою співдружньою косоокістю віком від 3-х до 13-ти, бінокулярна система має обмежену пластичність до відновлення сенсорно-моторних механізмів бінокулярного зору. Зазначено, що ліквідацію скотоми пригнічення вдалося досягнути у 61,8 %, нормальної кореспонденції сітківки у - 38,2 % пацієнтів, відновлення нормальних сенсорно-моторних зв'язків досягнуто лише у 21,8%, що свідчить про наявність серйозних порушень у системі, яка забезпечує сенсорно-моторну координацію очей даних пацієнтів. Здійснено модифікацію відомої класифікації стану бінокулярного зору, із урахуванням характеру кореспонденції сітківок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.675.620.60 +
Шифр НБУВ: РА324497

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Панкратов В.І. 
Організація та управління системою промислового залізничного транспорту на основі принципів логістики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / В.І. Панкратов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено формування, ефективну організацію та управління системою промислового залізничного транспорту на підставі принципів логістики за умов формування єдиної технології та єдиного інформаційного середовища АВТ "Київ-Дніпровське МППЗТ". Проаналізовано досвід і тенденції розвитку за умов організації роботи промислового залізничного транспорту. Досліджено технологічні показники, які найбільш суттєво впливають на технологію функціонування підприємств промислового залізничного транспорту. Формалізовано процес динамічного перерозподілу локомотивів за рахунок обгрунтованого територіального розташування баз резерву маневрових локомотивів ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ". Запропоновано сформувати модульну логістичну систему даного ВАТ на базі комплексу моделей автоматичного програмування під час організації перевезень за різними, найбільш характерними технологічнимии схемами. Для підвищення ефективності управління системою ППЗТ розроблено комплекс задач і структуру корпоративної інформаційно-керувальної системи для реалізації процесу управління за рівнями ієрархії ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ". Оцінено ефективність впровадження логістичної технології функціонування промислового залізничного транспорту за умов даного ВАТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О299.802 +
Шифр НБУВ: РА364137

Рубрики:

      
7.

Панкратов К.М. 
Тепловий рух молекул води згідно експериментальних даних з квазіпружного некогерентного розсіювання повільних нейтронів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / К.М. Панкратов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості води згідно даним з квазіпружного некогерентного розсіювання повільних нейтронів, на базі яких обчислено характерні параметри теплового руху молекул - повний коефіцієнт самодифузії, його колективну складову, час осілого періоду та переходу з одного тимчасового положення рівноваги в інше. Визначено область застосування квазікристалічних утворень у воді. На підставі даних комп'ютерного моделювання середньоквадратичного зміщення молекул води одержано оцінки величини та температурної залежності фактору Дебая-Валлера. Запропоновано новий механізм самодифузії у воді, згідно якого переміщення молекул води з одного положення в інше відбувається навіть за наявності двох водневих зв'язків. Досліджено роль іонів електролітів на характер теплового руху молекул води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.583,022 +
Шифр НБУВ: РА349741

Рубрики:

      
8.

Антошкін О. А. 
Математичні моделі та методи розв'язання оптимізаційних задач сенсорного покриття об'єктів контролю / О. А. Антошкін. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес математичного моделювання та оптимізації структури систем моніторингу та контролю. Мета роботи – розробка засобів математичного моделювання та оптимізації сенсорного покриття області довільної форми в системах моніторингу та контролю для зменшення капіталовкладень під час обладнання об'єктів такими системами. Методи дослідження базуються на використанні елементів функціонального аналізу для моделювання сенсорних зон пожежних сповіщувачів; методу phi-функцій для формалізації відношень між геометричними об'єктами в задачах покриття; аналітичної геометрії для формалізації критерію покриття та побудови функцій належності; методів геометричного проектування для побудови математичних моделей оптимізаційних задач кругового покриття і методів нелінійної та недиференційованої оптимізації для їх розв'язання. Практичне значення отриманих результатів полягає в розробці й реалізації програмного комплексу «Веста» для розв'язання оптимізаційної задачі покриття області довільної просторової форми колами рівного радіуса, центри яких зв'язані мережею (у тому числі з урахуванням похибок вихідних даних) та ряду практичних задач, серед яких коригування недопустимих покриттів, мінімізація радіуса покривних кіл, оптимізація якості покриттів та ін. Створений програмний комплекс може бути безпосередньо застосований під час проектування систем діагностики, спостереження й контролю, при проведенні пожежно-технічних експертиз, що дозволяє враховувати похибки вихідних даних, підвищувати ефективність використання обладнання. Наукова новизна роботи полягає в такому: вперше запропоновано функції опису відношень покриття між колами рівного радіуса та нові функції належності для опису відношень між колами, що беруть участь в покритті, і довільною областю покриття, які дозволяють описувати в аналітичному вигляді умови покриття області колами і, на відміну від існуючих аналогів, не потребують введення допоміжних змінних; вперше побудована узагальнена математична модель оптимізаційної задачі покриття ідентичними колами, яка, на відміну від існуючих моделей, враховує нові аналітичні вирази для опису відношень покриття між колами рівного радіуса та нові функції належності для опису відношень між колами, що беруть участь в покритті, і довільною областю покриття і дозволяє одержувати локально-оптимальні розв'язки ряду важливих практичних задач, у тому числі задачі покриття області колами, які зв'язані мережею; удосконалено стратегію розв'язання оптимізаційної задачі покриття області довільної форми колами рівного радіуса шляхом додання нового етапу генерації системи обмежень та функції цілі на основі аналізу отриманої за допомогою запропонованих наближених методів стартової точки з урахуванням конкретної реалізації узагальненої моделі задачі; набули подальшого розвитку методи інтервальної геометрії у вигляді нових засобів моделювання для опису інтервальних відношень між круговими об'єктами, які беруть участь в покритті, що дозволяє, на відміну від існуючих аналогів, враховувати під час розв'язання задачі покриття похибку вихідної інформації про фактичні радіуси зон сенсорного контролю датчиків кіл; набули подальшого розвитку локально-оптимальні методи побудови покриттів, які дозволили, на відміну від існуючих підходів, отримувати розв'язки для основних реалізацій узагальненої задачі оптимального покриття в автоматичному режимі; набули подальшого розвитку засоби математичного моделювання зони сенсорного контролю датчика в системах моніторингу для перетворювання фізичної інформації про зони сенсорного контролю в геометричну для подальшого використання в процесі побудови математичних моделей задач покриття, які, на відміну від існуючих, дозволяють врахувати особливості функціонування систем моніторингу і контролю. Зазначений програмний комплекс використовується у відділі нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області під час розгляду проектів систем автоматичного протипожежного захисту, ТОВ «НВП Бранд» (м. Київ) для спрощення проектування систем автоматичного протипожежного захисту, оптимізації витрат на обладнання об'єктів такими системами, а також у навчальному процесі в Національному університеті цивільного захисту України при викладанні дисциплін «Математичне моделювання та оптимізація систем безпеки» і «Пожежна та виробнича автоматика», що підтверджується актами про впровадження.^UThe object of study is the process of mathematical modeling and optimization of the structure of monitoring and control systems. The purpose of the work is to develop tools for mathematical modeling and optimization of sensor coverage of an arbitrary shape in monitoring and control systems to reduce capital investment in equipment of such systems. Research methods are based on the use of functional analysis elements to simulate the sensor zones of fire detectors; method of phi-functions for formalization of relations between geometric objects in coating problems; analytical geometry for formalizing the criterion of coverage and constructing membership functions; geometric design methods for constructing mathematical models on nand the methods of non-linear and undifferentiated optimization for solving them. The practical significance of the obtained results lies in the development and implementation of the Vesta program complex to solve the optimization problem of covering an area of arbitrary spatial shape by circles of equal radius whose centers are connected by a network (including taking into account the errors of the original data) and a number of practical problems, including the correction of unacceptable coatings, minimization of the radius of cover circles, optimization of the quality of coatings etc. The created software complex can be directly applied during designing of systems of diagnostics, observation and control, during carrying out fire-technical examinations, which allows to take into account errors of the initial data, to increase the efficiency of the equipment use . The scientific novelty of the work is this: for the first time features of describing the relationship of coverage between circles of equal radius and new membership functions are proposed to describe the relations between the circles involved in the coverage and an arbitrary area of coverage that allow to describe in an analytical form the conditions of coverage of the area of circles and, unlike existing analogues, they do not require the introduction of auxiliary variables; for the first time, a generalized mathematical model for the optimization problem of covering identical circles is constructed, which, unlike existing models, preserves new analytical expressions for describing the relations between the circles of equal radius and the new membership functions for describing the relations between the circles involved in the coverage coverage area and allows to obtain locally optimal solutions to a number of important practical problems, including problems covering the area with circles that are connected by a network; the strategy of solving the optimization problem of covering an area of arbitrary shape by circles of equal radius has been improved by adding a new stage of generation of the constraint system and the objective function based on the analysis obtained by the proposed approximate starting point methods, taking into account the specific implementation of the generalized problem model; methods of interval geometry have been further developed in the form of new modeling tools for describing interval relationships between circular objects that participate in a coating, which, unlike existing analogues, can take into account the problem of covering the error of the initial information about the actual radii zones of sensory control of sensors of circles; acquired locally-optimal methods of coating construction, which allowed, unlike existing approaches, to obtain solutions for the basic realizations of the generalized problem of optimal coverage in automatic mode; Mathematical modeling of sensor area of sensor in monitoring systems has been further developed to transform physical information about sensor zones into geometric for later use in the construction of mathematical models of coating problems, which, unlike existing ones, allow to take into account the features of functioning of monitoring systems and controls. The specified software complex is used in the department of normative-technical work and control over fire protection systems and licensing of the Main Directorate of the State Service of Ukraine for Emergency Situations in Kharkiv region during the consideration of projects of automatic fire protection systems, LLC "NPP Brand" (Kyiv) for simplification design of systems of automatic fire protection, optimization of costs for equipment of objects by such systems, as well as in the educational process at the National University of Civil Ukraine's defense in teaching the subjects "Mathematical Modeling and Optimization of Security Systems" and "Fire and Production Automation", which is confirmed by the acts of implementation, which is confirmed by the acts of implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Шолохов О. В. 
Робастне еліпсоїдальне оцінювання станів лінійних керованих систем з обмеженими збуренням та завадою / О. В. Шолохов. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації розроблено метод робастного еліпсоїдального оцінювання станів лінійних керованих систем з обмеженими збуренням та завадою вимірювання змінних стану в умовах нестатистично заданої невизначеності, робастний при порушенні апріорних припущень щодо зовнішнього збурення і похибки вимірювання змінної стану системи, що збурюється по одному каналу і спостерігається за однією змінною. Метод складається з послідовних етапів, на кожному з яких висовуються та доводяться твердження методу оцінювання. В кінці дано вирішення задачі оцінювання положення нерухомого об'єкту та задачі оцінювання кутової орієнтації штучного супутника Землі. На підставі розробленого методу оцінювання було створено і впроваджено у виробництво методики оцінювання станів технічних виробів в процесі їх налаштування для підвищення їх технічних та експлуатаційних характеристик.Ключові слова: лінійна керована спостережувана система; фазовий простір станів; зовнішнє збурення; множина досяжності; сума множин за Мінковським; еліпсоїдальна апроксимація; оператор стискання; завада вимірювання; похибка вимірювання; «гіпершар»; перетин множин; робастність; порушення апріорних припущень; багатовимірний об'єм еліпсоїду; слід матриці еліпсоїду.^UIn the dissertation, a method for robust ellipsoidal state estimation of linear controlled systems with limited perturbation and interference under conditions of non-statistically specified uncertainty, robust to violations of a priori assumptions regarding the external perturbation and measurement error of the state variable of a system perturbed by one channel and observed by one variable, is developed. The method consists of successive stages, at each of which the statements of the estimation method are introduced and proved. At the end, we give a solution to the problem of estimating the position of a stationary object and the task of estimating the angular orientation of an artificial Earth satellite. Based on the developed evaluation method, methods for assessing the state of technical products in the process of setting them up and increasing their technical and operational characteristics were created and introduced into production.Keywords: linear controlled observable system; phase space of states; external disturbance; set of attainability; Minkowski sum of sets; ellipsoidal approximation; contraction operator; measurement interference; hyperlayer; intersection of sets; robustness; violation of a priori assumptions; multidimensional volume of an ellipsoid; trace of matrix of an ellipsoid.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Савастьянов В. В. 
Супроводження процесу передбачення з наявністю слабко структурованих даних засобами текстової аналітики. / В. В. Савастьянов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук заспеціальністю 01.05.04 «Системний аналіз і теорія оптимальних рішень»(124–Системний аналіз). – Інститут прикладного системного аналізу Національноготехнічного університету України “Київський політехнічний інститут імені ІгоряСікорського”, Київ, 2021.У роботі пропонується розглядати процес передбачення з наявністю слабоструктурованих даних цілісно. Розроблено системний підхід до супроводу процесупередбачення на основі засобів текстової аналітики з чотирьох етапів, якібезперервно повторюються на всьому життєвому циклі передбачення, а йогорезультати використовуються повторно в рамках всіх інших сесій супроводупроцесів передбачення. На першому етапі визначаються моделі, методи і їх метадані,які будуть використовуватися для подання предметної області. Вводитьсяінформаційна модель процесу передбачення, інтегровані показники інформованості.Безперервно розраховуються і аналізуються показники інформованості. На другомуетапі вводиться і застосовується модель і прийоми вилучення знань з текстівприродною мовою. Розглянуто ситуації конфліктів знань і прийоми до їх усунення.На третьому етапі вводиться інформаційна модель супроводу процесу передбачення,вхідні / вихідні дані, алгоритм, який реалізує модель. На четвертому етапіпроводиться адаптація і масштабування системного підходу.Використання зазначеного системного підходу забезпечує зменшення ресурсів,необхідну для забезпечення даними внутрішніх подпроцессов, і покращує якістьпроцесів, а саме: прискорює обробку вхідних даних процесу передбачення,забезпечує аналітиків і експертів засобами швидкого аналізу вхідних даних,інформацією в вигляді показників інформованості, забезпечує повторневикористання здобутих знань та отриманих артефактів на виході моделей,алгоритмів і підходів в наступних сесіях передбачення.Ключові слова: системний аналіз, методологія передбачення, текстовааналітика, natural language processing, data mining, супроводження процесупередбачення, сентимент аналіз, показники інформованості передбачення,інформаційна модель, концептуальна модель, модель вилучення знань з текстівприродною мовою, класифікатори, синтез правил класифікації, метадані процесупередбачення.^UThe paper proposes to review the process of foresight with the presence ofsemistructured data as a whole, gradually reducing uncertainty, moving from the start ofthe study to the desired future. To implement the proposed concept, a systematic approachto the support of the foresight process based on textual analytics, which is the mostmodern and most powerful tool for the analysis of semistructured data written in naturallanguage.The system approach consists of four stages which are continuously repeatedthroughout the life cycle of foresight, and its results are reused in all other foresightsessions. In the first stage, the subject area is studied, the features to the desired future areanalysed, the models, methods and their metadata are determined. The conceptual modelof support of the foresight process is determined. An idea of the process of foresight andthe horizon of foresight is formed. Factors of growth and reduction of uncertainty on theway to the forecast horizon are determined. An information model of the foresight processis introduced - the representation of subject areas using the set-theoretic concept of generalsystems theory. Restrictions on information model connections are introduced, options forpresenting knowledge in the form of a hierarchical classifier or ontology are considered,and advantages and disadvantages are outlined. The concept of the existence of knowledgein time is considered. Integrated time-dependent awareness indicators have beenintroduced to measure changes in the knowledge base over time and / or depending on theamount of new knowledge. New knowledge is registered as classified metadata accordingto developed classifiers. Awareness indicators are constantly calculated and analyzedduring the foresight process.At the second stage of the system approach the model and approach of extraction ofknowledge from texts in natural language is introduced and applied. The work modifiesthe general model of extracting facts from texts in natural language to meet therequirements of extracting metadata information model of foresight, introducing universallexical templates-restrictions to compile more powerful rules for extracting metadata.At the third stage of the system approach the information model of support of theforesight process is introduced, classes of input data are defined. At the fourth stage of the system approach, the semistructured data processingmodules are adapted and scaled as a part of the foresight process support system. Anumber of cases show the application of a systematic approach to support the foresightprocess with the presence of semistructured data using textual analytics.The developed system approach is applied throughout the life cycle of the foresightsession. Artifacts created at the end of the support process (classifiers, lexical restrictions,rules, knowledge) can be used in subsequent and new foresight sessions.Introduced system approach reduces the resources to provide data in the internalsubprocesses of the system and improves the quality of processes, including: speeds up theprocessing of input data about foresight process, provides analysts and experts with toolsfor rapid analysis of input data, information on the progress in the form of awarenessindicators, provides reuse of acquired knowledge and artifacts at the output of models,algorithms and approaches in subsequent foresight sessions. Number of practical casesconfirmed the effectiveness, efficiency, scale of the proposed concept, saving the integrityof the foresight process, during the involvement of the proposed system approach.Keywords: systems analysis, foresight methodology, text analytics, naturallanguage processing, data mining, foresight process support, sentiment analysis, foresightawareness indicators, information model, conceptual model, model of knowledgeextraction from texts in natural language, classifiers, synthesis of classification rules,foresight process metadata.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського