Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ОЗЕРОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Озеров І.О. 
Діагностика й лікування остеоартрозу кульшових суглобів у людей старших вікових груп (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.О. Озеров ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу рентгеноморфометричного аналізу описано особливості просторової будови тазостегнового суглоба у хворих на коксартроз залежно від віку та статі. Запропоновано пристрій і спосіб діагностики, моніторингу коксартрозу та щільності кісткової тканини у таких хворих. За методом ультразвукової денситометрії вивчено особливості структурно-функціонального стану кісткової системи у хворих на остеоартроз тазостегнового суглоба у старших вікових групах. Показано, що хворі на коксартроз мають вірогідно гірші показники міцності кісткової тканини після 70-ти років. Запропоновано спосіб експериментального моделювання остеоартрозу тазостегнового суглоба з використанням методу тангенційної скарифікації. На базі зазначеної моделі з використанням гістологічного та гістоморфометричного методів визначено місце та роль субхондріальної кісткової тканини у патоморфогенезі остеоартрозу тазостегнового суглоба та вивчено вплив структурно-модифікувальних засобів і антирезорбентів на структурно-функціональний стан кісткової та хрящової тканини. На підставі результатів клінічної апробації зазначених лікувальних засобів показано ефективність їх застосування для лікування пацієнтів, хворих на остеоартроз. Запропоновано, науково обгрунтовано та впроваджено в практику диференційовані схеми лікування клінічних проявів остеоартрозу тазостегнового суглоба структурно-модифікувальними засобами й антирезорбентами. Доведено ефективність зазначених засобів його лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.104.0-5 +
Шифр НБУВ: РА356328

Рубрики:

      
2.

Озерова Л.В. 
Синергічне посилення фітотоксичної дії гербіцидів-інгібіторів ацетил-КоА-карбоксилази: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Л.В. Озерова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено шляхи синергічного підвищення активності гербіцидів - інгібіторів ацетил-КоА-карбоксилази. За умов вегетаційних і польових дослідів установлено, що у сумішах гербіцидів - інгібіторів ацетил-КоА-карбоксилази, які відносяться до різних класів хімічних сполук, тепралоксидиму - гербіциду класу циклогександіонів і феноксапропу та флуазифопу - похідних арилоксифеноксипропіонової кислоти пропіонатів може проявлятись синергізм у взаємодії. Так за підвищення рівня мінерального живлення рослин характер взаємодії з адитивного змінюється на синергічний. Кооперативний характер фітотоксичної дії гамініцидів реалізується, зокрема, на рівні цитохром-Р450-залежних монооксигеназ; флуазифоп і феноксапроп, блокуючи індукцію активості цитохром-Р450-залежних монооксигеназ, знижують потенційну здатність рослин до детоксикації. Зроблено припущення, що синергізм у взаємодії гамініцидів обумовлений частково змінами у вмісті цитохром-Р450-залежних монооксигеназ, а регулятори активності цих ферментів можуть бути синергістами та антидотами грамініцидів. Виявлено значне підвищення ефективності феноксапропу за умов застосування з інгібіторами фотосинтезу - метробузину та новими похідними 3-алкілтіо-4-аміно-4,5-дигідро-6-R-1,2,4-триазін-5-онів. Досліджено нові похідні динітроаніліну з синергічною до грамініцидів активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752.1 +
Шифр НБУВ: РА350450

Рубрики:

      
3.

Озерова В. А. 
Соціально-психологічні особливості ставлення до праці молоді з різним економічним статусом. / В. А. Озерова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена аналізу проблеми соціально-психологічних особливостей ставлення до праці молоді з різним рівнем економічного статусу. Представлено модель соціально-психологічних особливостей ставлення до праці, що містить три компоненти, а саме: мотиваційно-смисловий, емоційно-оцінний та поведінковий. Визначено основні показники, що виявляють соціальнопсихологічні особливості ставлення до праці: трудові мотиви та соціальнопсихологічні установки, задоволеність працею та емоційне ставлення до неї,соціально-професійна активність, прояви трудоголізму/ліні. Представлено результати дослідження соціально-психологічних особливостей ставлення до праці молоді з низьким, середнім та високим економічним статусом. Виявлено соціально-психологічні фактори ставлення до праці, якими є: соціальнопрофесійна реалізованість, задоволеність соціальними та професійними умовами праці, задоволення від процесу роботи, нематеріальна мотивація, емоційна стійкість, прагнення суспільного впливу.^UThe dissertation is devoted to the analysis of the problem of attitudes towards the work of youth with different levels of economic status. The author carries out theoretical and methodological substantiation of the problem of a person's attitude to work, analyses sociological, psychological and managerial approaches to understanding it. The socio-psychological model of the concept of “attitude to work” is presented as a multilevel system, which acts as part of human relations system and is closely linked to the formation of a person. The concept consists of three main components: motivationally-semantic, emotionally-axiological and behavioral. The levels of attitudeto work are also highlighted: general attitude to work, attitude to the profession, attitudeto work in given specific working conditions. On the basis of the components of the concept “attitude to work”, the key indicators that serve as index of youth's attitude to work were defined: setting and motivation to work, job satisfaction and emotional attitude to it, professional activityand manifestation of workaholism, industriousness/laziness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського