Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (158)Книжкові видання та компакт-диски (184)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЦЮК$<.>+<.>A=ОРЕСТ$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Мацюк В.Я. 
Використання інформаційного ресурсу підрозділами податкової міліції для прийняття управлінського рішення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Я. Мацюк ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність процесу управління та використання інформації в службовій діяльності органів податкової міліції. Розглянуто види, правові основи класифікації інформації та її правові характеристики, теоретичні аспекти поняття аналізу та його суті в процесі управління. Досліджено організаційно-правові засади збору та аналізу інформації органами податкової міліції для прийняття управлінського рішення. Детально розглянуто питання організації аналітичної роботи та її вплив на ефективність діяльності податкової міліції. Значну увагу приділено захисту інформації, яка використовується в податковій службі. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності підрозділів податкової міліції та ефективного використання інформаційного ресурсу в боротьбі зі злочинністю у сфері оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 ф +
Шифр НБУВ: РА330586

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мацюк Г.П. 
Кодифікація української мови в галицьких граматиках першої половини ХІХ ст.: Автореф. дис.... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Г.П. Мацюк ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено теорію та практику граматичної кодифікації на основі галицьких граматик першої половини ХІХ ст., які розглянуто в широкому контексті дескриптивних і прескриптивних праць XVI - ХІХ ст. Доведено, що українська граматична традиція XVI - XVII ст., ідеї західноєвропейського граматичного раціоналізму та слов'янського порівняльно-історичного мовознавства, граматичний опис національних літературних мов, мовознавче знання про українську мову вплинули на становлення теорії граматичної кодифікації, яку відображає обгрунтування граматичної правильності літературної мови та відбір лінгвістичних характеристик кодифікованих норм. Розкрито практику кодифікації крізь призму літературного чинника та встановлення характеру граматичних норм на відповідність їх одній із підсистем загальнонародної української мови. Проаналізовано значення результатів для історії української літературної мови, історії та теорії граматики, історії української лінгвістики. Розроблено теоретичну модель опису поняття "граматична кодифікація" (як єдність загальнодескриптивної та частководескриптивних теорій).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4г + Ш141.4-0
Шифр НБУВ: РА321545

      
3.

Мацюк Т.М. 
Комп'ютерна томографія із застосуванням фармакологічних препаратів у визначенні місцевого поширення раку шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Т.М. Мацюк ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано результати комп'ютерно-томографічного (КТ) обстеження 109 хворих на рак шлунка. Розроблено методику КТ-обстеження шлунка за умов штучної зміни його тонусу та моторики. Досліджено результати КТ-обстеження без зміни тонусу шлунка та з застосуванням фармакологічних препаратів у двох, статистично ідентичних за віком, статтю, гістологічною структурою, локалізацією, формами анатомічного росту та стадіями розвитку злоякісного процесу шлунка, групах хворих з визначенням показників ефективності кожної методики. Доведено ефективність запропонованої методики КТ-обстеження з застосуванням фармакологічних препаратів у визначенні глибини внутрішньостінкової інвазії раку шлунка та проростання злоякісного процесу в навколишні органи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-436.1
Шифр НБУВ: РА318167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мацюк З. С. 
Людина і її буття у західнополіській фразеології: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / З. С. Мацюк ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фразеологічні одиниці (ФО) у межах опозиції "чоловік" - "жінка". У результаті ідеографічної класифікації фраземіки Західного Полісся одержано два фразеотематичних поля: "Тілесні ознаки людини в межах опозиції "чоловіче" - "жіноче" та "Поведінка та внутрішній світ людини в межах опозиції "чоловіче - "жіноче"", які поділено на фразеосемантичні групи (загальний зовнішній вигляд, частини тіла чоловіків / жінок, специфічні жіночі ознаки, поведінкові риси, мовлення, ставлення до праці, внутрішній світ, інтелект людини). Кожну фразеосемантичну групу поділено на фразеосемантичні ряди. Гендерний підхід аналізу західнополіської фразеології дозволив диференціювати сполуки на такі групи: фраземи з власне маскулінними ознаками, фраземи з власне фемінними ознаками, маскулінні фраземи, умотивовані лексико-граматичною категорійністю, фемінні фраземи, умотивовані лексико-граматичною категорійністю, фраземи з невмотивованою лексико-граматичною категорійністю, гендерно марковані фраземи з лексичними номінативними чоловічими та жіночими компонентами, гендерно антропонімні фраземи, ФО без виразних гендерних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33
Шифр НБУВ: РА381811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Мацюк І.М. 
Обгрунтування безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / І.М. Мацюк ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено фракції буровугільного шламу, що спливли та потонули, обгрунтовано необхідність їх роздільної переробки. Розроблено математичну модель процесу осадження фракції, що потонула. Встановлено кінетичні закономірності осадження термооброблених буровугільних частинок, визначено раціональні режими, які забезпечують ефективне осадження частинок фракції, що потонула, за мінімальних витрат флокулянта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И418 +
Шифр НБУВ: РА345376

Рубрики:

      
6.

Мацюк В.В. 
Психологічні механізми формування у молоді образу майбутнього шлюбного партнера: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.В. Мацюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше вивчено образ майбутнього шлюбного партнера з позицій подружньої сумісності, визначено провідний критерій, показник і рівні сформованості образу майбутнього шлюбного партнера. Розширено та доповнено зміст понять "образ майбутнього шлюбного партнера" та "уявно сумісний образ майбутнього шлюбного партнера". Обгрунтовано процес статево-рольової ідентифікації, самооцінки та стереотипізації як провідних механізмів формування у молоді образу майбутнього шлюбного партнера. Встановлено кореляційну залежність рівня сформованості образу у молоді від статево-рольової ідентифікації з батьками, самооцінки та соціальних стереотипів. Розроблено та науково обгрунтовано програму активного соціально-психологічного навчання "Оптимізація шлюбного вибору", яка сприяє послабленню статево-рольової ідентифікації з батьками, формуванню адекватної самооцінки та зниженню рівня стереотипізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.121 + Ю937.3 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА363734

Рубрики:

      
7.

Мацюк О.В. 
Система для діагностики захворювань зорового аналізатора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.В. Мацюк ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми побудови діагностичної інформаційно-вимірювальної системи (ІВС) для офтальмодіагностики за електроретинограмами (ЕРГ). Побудовано математичну модель ЕРГ у вигляді лінійного випадкового процесу (ЛВП). Запропоновано метод порівняльного аналізу кутових коефіцієнтів ЕРГ, як векторів у лінійному просторі, що дозволяє проводити відбракування реалізацій ЕРГ перед проведенням діагностування. Як діагностичны ознаки запропоновано використовувати кутові коефіцієнти та коефіцієнти ортогональних розкладів сигналу в системі базисних функцій Чебишева, Кравчука, Лагера. Для прийняття діагностичного рішення у ІВС використовується статистичний метод перевірки гіпотез, побудований на основі аналізу логарифма відношення правдоподібності (критерій Неймана-Пірсона, критерій Баєса). Проведено оцінку точності роботи ІВС, виявлено та досліджено джерела похибок і запропоновано напрями зменшення їх впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р674.1-4
Шифр НБУВ: РА314037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
8.

Мацюк В.І. 
Удосконалення системи розвозу місцевих вагонів в залізничному вузлі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / В.І. Мацюк ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Визначено принципові недоліки та резерви покращання ефективності функціонування залізничних вузлів України як складних технологічних систем у частині переробки місцевого вагонопотоку. Проведено дослідження та класифіковано дані вузли за ступенем розвитку. Введено поняття "розвинений" залізничний вузол. Запропоновано розглядати залізничний вузол як складну технологічну систему, яка має певні ознаки, а саме: активну (цілеспрямовану), штучно створену, людино-машинну, відкритого типу, самостійну, неформальну та добре організовану. На прикладі Київського вузла встановлено розподілення обсягів загальновузлової місцевої роботи між станціями вузла, параметрів вхідних і вихідних вагонопотоків основних вантажних станцій. Побудовано метод на основі принципів розробленого комплексу математичних моделей, який має суттєві переваги, оскільки його алгоритм дозволяє визначити оптимальне місце концентрації технічної переробки місцевих вагонів відповідно до вибраних параметрів і критеріїв оцінювання незалежно від складності, фізичної конфігурації, кореспондеції та інших місцевих умов розвинених вузлів. На прикладі Київського вузла визначено оптимальні місця концентрації технічної переробки місцевого вагонопотоку за критеріями мінімізації відстані та часу. Розроблено дві альтернативні моделі розвозу місцевих вагонів. Застосування даних розробок дозволяє скоротити відстань і час маршрутів слідування місцевих вагонів, а також зменшити потребу у локомотивах передавального руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.25 +
Шифр НБУВ: РА361634

Рубрики:

      
9.

Мацюк О. О. 
Формування професійної компетентності майбутніх перекладачів засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. О. Мацюк ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено сукупність педагогічних умов, які сприяють формуванню професійної компетентності перекладача засобами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) (посилення мотивації у майбутніх перекладачів до професійного зростання засобами ІКТ, забезпечення міжпредметних зв'язків у фаховій підготовці на основі використання ІКТ, організація й актуалізація самостійної навчально-пізнавальної діяльності студентів засобами ІКТ). Розроблено модель формування професійної компетентності перекладача засобами ІКТ з такими складниками: мета, принципи, засоби ІКТ, функції засобів, особливості підготовки перекладачів, шляхи вдосконалення їх мовної підготовки, типи компетенцій перекладача, компоненти, вимоги до критеріїв, критерії та показники рівнів сформованості професійної компетентності, результат. Визначено та теоретично обгрунтовано критерії, показники та рівні сформованості професійної компетентності перекладачів засобами ІКТ. Вдосконалено змістово-процесуальну основу професійної підготовки перекладачів засобами ІКТ і методи, форми організації навчального процесу на основі використання засобів ІКТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.377
Шифр НБУВ: РА384051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мацюк Ю.О. 
Хірургічне лікування хворих на синдром стопи діабетика: вибір лікувальної тактики та об'єму втручання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.О. Мацюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням електротермометричних методів дослідження обгрунтовано оптимальну лікувальну тактику стосовно термінів виконання оперативних втручань у хворих на синдром стопи діабетика залежно від форми та ступеня важкості. Дана тактика сприяє вибору адекватного об'єму оперативного втручання. Розроблено об'єктивний спосіб оцінки здатності тканин післяопераційної рани до приживлення аутодермального трансплантату. Достовірність способу підтверджено клінічними даними та цитологічною картиною стану рани. Обстежено 105 хворих на синдром стопи діабетика різної форми та ступеня важкості. Застосована лікувальна тактика дозволяє зменшити кількість "високих" ампутацій, повторних оперативних втручань, скоротити тривалість стаціонарного лікування хворих, що підтверджено даними порівняльного аналізу результатів лікування 75 хворих контрольної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7
Шифр НБУВ: РА319003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мацюк Г. Р. 
Тезаурус як інструмент інформаційного забезпечення міждисциплінарних наукових досліджень / Г. Р. Мацюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено огляд основних видів та змістове наповнення інформаційно-пошукових тезаурусів, які використовуються в зарубіжних та вітчизняних бібліотеках, як інформаційний ресурс структури певної предметної області та інструмент формування пошукових образів документів і пошукових запитів у бібліотеках.Застосовано метод аналізу ієрархій для вибору моделі представлення знань предметної області «Розумне місто» при формуванні інформаційних ресурсів бібліотек. Розглянуто еволюцію тезаурусів у процесі історії їхнього розвитку. Проаналізовано роль тематичних інформаційно-пошукових тезаурусів у процесах систематизації термінології предметних областей та можливість їхнього застосування як засобу підвищення ефективності пошуку в сучасних автоматизованих бібліотечних інформаційних системах.На основі аналізу наукових публікацій консолідовано підходи до формування двомовного інформаційно-пошукового тезауруса, який сприяє ефективному формуванню метаданих інформаційних ресурсів бібліотек, та сформовано алгоритм його побудови. Розроблено двомовний інформаційно-пошуковий тезаурус «розумного міста», який можна використовувати для формування уніфікованого пошукового образу документа й пошукового образу запиту користувачів бібліотеки, індексування документі, здійснення релевантного пошуку в електронних каталогах, базах даних бібліотек.^UThe overview of the main types and content of information retrieval thesauruses used in foreign and national libraries, as the information resource of the particular domain-specific structure and the tool for search document images and library retrieval requests formation is carried out in this thesis.The hierarchy analysis method is used in order to select the “Smart City” domain knowledge presentation model while developing the libraries information resources.The thesauri evolution in their history development aspect is considered.The role of specific purposes information retrieval thesauruses in the processes of domain terminology systematization and the possibility of their use as the means of increasing search efficiency in modern automated information library systems are analyzed. On the basis of the scientific publications analysis, approaches to the formation bilingual information retrieval thesaurus development are consolidated contributing to the efficient formation of libraries information resources metadata, and the algorithm for its development is constructed.The “Smart City” bilingual information retrieval thesaurus consisting of three parts: introduction, alphabetic lexical-semantic index of terms and permuted index is developed. The “Smart City” thesaurus is used to form the unified document search image and users request search image; document indexing; performing the relevant search in electronic catalogs and libraries databases is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Мацюк С. М. 
Інформаційна технологія прогнозування та оптимального управління процесом крупнокускового дроблення руди / С. М. Мацюк. — Б.м., 2021 — укp.

прогнозуючої моделі технологічного процесу в реальному часі. Рішення завдання полягає в розробці інформаційної технології синтезу оптимального регулятора за функціоналом узагальненої роботи на основі прогнозуючої моделі процесу, яка формується в реальному часі шляхом структурно-параметричної ідентифікації процесу з використанням інтелектуальних базисних функцій (нейронних мереж і гібридних мереж з нечіткою логікою) по структурному (мінімуму зсуву) і параметричного (мінімуму помилки) критеріям з використанням глобальних (прямий випадковий пошук і генетичний алгоритм) і локальних (градієнтних) методів оптимізації.Запропонована інформаційна технологія дозволяє в 1,85 раз знизити похибки управління і підвищити на 3,8% продуктивність подальшого процесу самоздрібнювання по вхідний руді. Ключові слова: крупнокускове дроблення, інформаційна технологія, оптимальний регулятор, функціонал узагальненої роботи, ідентифікація, прогнозуюча модель, нейронна мережа, нечітка логіка, генетичний алгоритм.^UThis thesis is submitted to obtain a Ph. D (Candidate of Technical Sciences) in specialty 05.13.06 – information Technology – Dnipro University of Technology, Dnipro, 2021.This dissertation addresses the current scientific problem of improving the operating quality and management processes for large-scale ore crushing. This is achieved during uncertain conditions and information about its state. The use and development of information technology seeks to optimize the process with management based on the identification of predictive process models in real time. The solution lies in the development of information technology for the optimal controller synthesis for the functionality of generalized work. This is based on a predictive process model. This model is formed in real time by structural and parametric identification of the process using intelligent basic functions (neural networks and hybrid networks with fuzzy logic). The foregoing applies to structural and parametric (minimum error) criteria using global (direct random search and genetic algorithm) and local (gradient) optimization methods.The method of the optimal controller synthesis for the process of large-scale ore crushing has been improved. This method consists of finding the minimum functionality of the generalized work by taking into account the required depth of the forecast. This is done by summing up the components of the function and the cost function for quality control. This ensures the correct synthesis of the optimal controller for delayed processes.The complex method of structural and parametric identification of a nonlinear dynamic process was further developed. This method includes determining the required sampling interval of the process while taking into account its stochastic and dynamic properties. This reduced the error of the process model to the value of 0.0357. The proposed information technology allows control errors to be reduced by1.85 times.A modified method of structural and parametric identification has been developed. This includes the choice of the discrediting interval during the process when determining its characteristics. It also encompasses the required amount of data which allows the dynamic and stochastic properties of the process to be taken into account.The functional structure of the automated system by the process of large-scale ore crushing has been developed as well as the software application of the proposed techniques and algorithms of identification. The optimum controller that allows expenses for research and design of control systems to be reduced has been developed as well. For SCADA Siemens, an interface of a large crusher-operator- technologist has been developed, which allows modelling by way of a real technological process.Keywords: large-scale crushing, information technology, optimal regulator, generalized work functionality, neural network, fuzzy logic, genetic algorithm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського