Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (146)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУЗАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Лузан Б.М. 
Вплив алогенної трансплантації ембріональної нервової тканини на регенерацію ушкоджених периферичних нервів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Б.М. Лузан ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Узагальнено результати дослідження трансплантації ембріональної нервової тканини у випадку ушкодження периферичних нервів. Висвітлено особливості процесу регенерації нервів за умов уведення ембріональної нервової тканини в зону шва нерва під час виконання реконструктивних хірургічних втручань. Доведено досить значне поліпшення процесів регенерації ушкоджених нервів і відновлення функції нервово-м'язового апарату після трансплантації ембріональної нервової тканини. Виявлено збільшення швидкості проростання нервових волокон та їх мієлінізації, поліпшення мікроциркуляторного русла кровообігу в зоні ушкодження, ослаблення реакції сполучнотканинного оточення з уповільненням диференціювання його елементів і зменшенням сполучнотканинного рубця, істотне підвищення показників функції нерва та м'язів, які ним іннервуються. Хірургічне втручання на периферичному нерві для відновлення його цілісності викликало характерні зміни у функціонуванні імунної системи, на фоні яких розвиваються нейроаутоімунні реакції клітинного та гуморального типів до білків периферичної нервової системи. Нейротрансплантація для стимуляції регенерації ушкоджених нервів призвела до досить стійкого та тривалого пригнічення функції Т- і В-лімфоцитів, нейтрофілів, порушення діяльності супресорів моноцитарно-макрофагальної ланки, що ймовірно є одним з механізмів зменшення реакції сполучної тканини та формування грубого сполучнотканинного рубця на ділянці нейрорафії. Трансплантація ембріональної нервової тканини "на периферію" не призводить до розвитку аутоімунних реакцій, пригнічує розвиток нейросенсибілізації. Експеримент підтверджено електрофізіологічними, морфологічними та імунологічними методами дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5
Шифр НБУВ: РА312764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лузан Л. В. 
Діагностика та ендоскопічне лікування туберкульозу трахеї та бронхів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Л. В. Лузан ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність стандартних методів дослідження, що вживаються в пульмонології та фтизіатрії в ракурсі інформативності їх для діагностування різних форм туберкульозного запалення слизової оболонки трахеї та бронхів. Визначено бронхологічні, рентгенологічні, функціональні ознаки різних форм специфічного ураження слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТБД). Розроблено протокол діагностики туберкульозного бронхіту. Розроблено та впроваджено спосіб контролю ефективності дії лікарського препарату під час лікування різних форм туберкульозу бронхів. Доведено, що доповнення антимікобактеріальної терапії хворих на туберкульоз зі специфічним ураженням слизової оболонки ТБД ендоскопічними методами лікування сприяє інтенсифікації процесу лікування туберкульозу в цілому та дозволяє мінімізувати залишкові рубцеві зміни в бронхах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59
Шифр НБУВ: РА378181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лузан К.О. 
Комплексна оцінка науково-технічного потенціалу Української академії аграрних наук та її місце в академічному секторі науки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / К.О. Лузан ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади дослідження науково-технічного потенціалу. Розроблено методичний підхід до здійснення комплексної оцінки даного потенціалу академії наук, який передбачає проведення статистичних, соціологічних і наукометричних досліджень та дозволяє системно розглянути досліджену проблему, одержати об'єктивну інформацію про розвиток академії за рахунок взаємодоповнення джерел інформації та використання різних методів дослідження, проводити порівняння та зробити обгрунтовані висновки. З використанням розробленого методичного підходу проведено комплексний аналіз науково-технічного потенціалу Української академії аграрних наук (УААН), визначено комплекс проблем академії та розроблено рекомендації щодо їх вирішення та подальшого розвитку УААН за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55 +
Шифр НБУВ: РА348180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лузан П.Г. 
Обгрунтування параметрів та режимів роботи інерційно-гравітаційного решітчастого сепаратора зерна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / П.Г. Лузан ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто сепарацію зернових сумішей у полі дії інерційно-гравітаційних силових полій. Теоретично досліджено процес сепарації на решетах з щілинами, розмір яких збільшується в напрямку руху оброблюваного матеріалу. Визначено й обгрунтовано напрямок вдосконалення технології сепарації зерна та запропоновано конструкцію сепаратора для її виконання. Наведено принципи побудови математичних моделей процесу руху та процесу сепарації на запропонованих решетах. Проведено оптимізацію конструктивних параметрів решета та кінематичних режимів руху зернової суміші, які забезпечують сприятливі умови для виділення прохідних часток. Викладено методику визначення ефективності сепарації на решетах запропонованого типу. Визначено методику розрахунку параметрів і режимів роботи, встановлено економічну ефективність використання запропонованого сепаратора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.12
Шифр НБУВ: РА315949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лузан Ю.Я. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання агропромислового виробництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.Я. Лузан ; УААН. Ін-т аграр. економіки. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічний механізм державного регулювання агропромислового виробництва в Україні, визначено і обгрунтовано роль та функції держави у формуванні ринкової економіки. З методологічних позицій розкрито соціально-економічну сутність аграрної політики в перехідний період, проаналізовано форми і методи державної підтримки агропромислового виробництва. Проаналізовано сукупність організаційних методів державного забезпечення розвитку агропромислового виробництва, розроблено систему державного управління агропромисловим комплексом (АПК) з обгрунтуванням сучасних організаційних методів регулювання розвитку аграрної сфери у період становлення ринкової економіки. Визначено основні напрями та складові проекту Національної програми розвитку агропромислового виробництва та соціального відродження села на 1999 - 2010 роки. Розкрито сутність, зміст і шляхи удосконалення економічного механізму регулювання діяльності (АПК), формування фінансово-кредитної і податкової системи, цінової політики і ціноутворення, розвитку інвестиційного процесу в АПК. Обгрунтовано напрями соціального захисту агропромислових товаровиробників, розроблено пропозиції щодо розвитку соціальної інфраструктури на селі, а також наведено рекомендації державної підтримки економічної безпеки агропромислового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-21
Шифр НБУВ: РА308178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лузан Ю. Я. 
Організаційно-економічний механізм забезпечення розвитку агропромислового виробництва України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / Ю. Я. Лузан ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано зміст організаційно-економічного механізму розвитку агропромислового виробництва, розроблено його модель, проведено комплексне оцінювання ефективності, доведено необхідність гармонізації організаційних, економічних, соціальних і екологічних складових. Висвітлено теоретичні основи узгодження ринкових і державних регуляторів забезпечення конкурентоспроможності галузі. Визначено інституційні, організаційні та соціально-економічні передумови піднесення аграрного сектору України за умов становлення ринку. Обгрунтовано значення агропромислового виробництва для національної економіки, вплив організаційно-економічних заходів на функціонування сільського господарства. Висвітлено тенденції сільського розвитку, зайнятості населення, впливу на ці процеси внутрішніх і зовнішніх чинників. Розглянуто визначальні засади ринкового спрямування агропромислового виробництва, які включають формування нормативно-правової бази, трансформацію земельних і майнових відносин, становлення виробничих структур на основі приватної власності й орендних відносин. Акцентовано увагу на ефективності діяльності організаційно-правових структур, розкрито проблеми матеріально-технічного, інвестиційного та фінансового забезпечення агропромислового виробництва пореформеного періоду. Розкрито роль кооперації у підвищенні результативності сільськогосподарського виробництва. Запропоновано заходи удосконалення управління агропромисловим виробництвом і шляхи вирішення проблем інформаційного забезпечення для прийняття обгрунтованих управлінських рішень. Розглянуто системне поєднання організаційних і економічних факторів розвитку агропромислового виробництва та сільських територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320
Шифр НБУВ: РА375566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лузан П.Г. 
Теоретичні і методичні основи формування навчально-пізнавальної активності студентів у вищих аграрних закладах освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / П.Г. Лузан ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2004. — 42 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію поетапного формування навчально-пізнавальної активності як багаторівневого утворення особистості. Доведено, що сформованість продуктивної навчально-пізнавальної активності студентів є стрижневою метою підготовки майбутніх фахівців-аграрників. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічну систему цілеспрямованого формування активності студентів у навчанні. На підставі дослідження результатів впровадження методики поетапного формування навчально-пізнавальної активності зроблено висновок про підвищення якості підготовки майбутніх фахівців-аграрників за рахунок зростання рівня їх професійної компетентності та пізнавальної самостійності. Удосконалено основні дефініції процесу формування навчально-пізнавальної активності студентів. Уточнено систему критеріїв та показників визначення рівнів її сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П. р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331496

Географічні рубрики:

      
8.

Недашківський Р. М. 
Формування професійної компетентності майбутніх трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва / Р. М. Недашківський. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні наведено розв'язання актуального наукового завдання щодо теоретичного обґрунтування та експериментальної перевірки педагогічних умов цілеспрямованого формування професійної компетентності майбутніх трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва у фаховій підготовці. В умовах динамічного реформування аграрного сектору економіки країни різко виріс попит на робітників, які вже з перших днів роботи за фахом здатні компетентно, ефективно й відповідально виконувати складні виробничі завдання, готові до постійного професійного зростання, соціальної та професійної мобільності. Означені обставини детермінують певні зміни й в організації підготовки фахівців-аграрників. Переорієнтація на активі практичні дії особистості, що забезпечують успіх у соціально-економічній перебудові суспільства, викликала зростання вимог до якості підготовки кваліфікованих робітничих кадрів.^UThe dissertation research presents the solution of the current scientific problem of theoretical foundation and experimental verification of pedagogical conditions of purposeful formation of professional competence of future tractor-drivers of agricultural production in professional training. In the context of dynamic reform of the agricultural ector of the country's economy, the demand for workers has grown sharply, who are able to competently, efficiently and responsibly perform complex production tasks, ready for continuous professional growth, social and professional mobility. Certain circumstances determine changes in the training of agricultural specialists. The reorientation to active practical actions of the individual, providing success in the socio-economic restructuring of society, has caused an increase in requirements for the quality of training of skilled workers. It requires from specialists purposeful and energetic efforts and abilities to overcome the stereotypes, to improve their professional competence, and personal qualities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Годун В. П. 
Розвиток творчого потенціалу майбутніх автомеханіків у коледжах. / В. П. Годун. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні наведено розв'язання актуального наукового завдання щодо теоретичного обґрунтування та експериментальної перевірки педагогічних умов розвитку творчого потенціалу майбутніх механіків з обслуговування і ремонту автомобілів і двигунів.Практичне значення одержаних результатів полягає в розробленні та впровадженні в освітній процес закладів фахової перед вищої освіти методики цілеспрямованого розвитку творчого потенціалу майбутніх автомеханіків і науково-дидактичного забезпечення цього процесу (методичні розробки навчальних завдань різного рівня складності, методики проведення проблемних занять, факультатив «Технічна творчість автомеханіка» та ін.), що застосовувалися у перебігу тривалих експеримента льних досліджень, а згодом увійшли до методичних рекомендацій для педагогічних працівників і студентів: «Розвиток творчого потенціалу майбутніх механіків з обслуговування та ремонту автомобілів і двигунів». Матеріали дисертації можуть бути використані для подальшого вдосконалення теоретико-методичних основ підготовки фахівців автотранспортної галузі, у системі підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, при підготовці та проведенні конференцій, вебінарів, методичних семінарів та в самоосвітній діяльності здобувачів освіти.^UThe dissertation research provides a solution to the current scientific problem of theoretical substantiation and experimental verification of pedagogical conditions for the development of the creative potential of future mechanics for maintenance and repair of cars and engines.The practical significance of the results is to develop and implement in the educational process of professional pre-higher education methods of purposeful development of creative potential of future car mechanics and scientific and didactic support of this process (methodical development of educational tasks of different levels of complexity, methods "Etc.), which were used in the course of long -term experimental research, and later included in the guidelines for teachers and students:"Development of the creative potential of future mechanics for maintenance and repair of cars and engines".The dissertation materials can be used for further improvement of theoretical and methodological bases of training of motor transport specialists, in the system of professional development of pedagogical and scientific-pedagogical workers, in preparation and holding of conferences, webinars, methodical seminars and in self educational activity of students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ситников П. А. 
Підвищення ресурсу деталей машин наплавленням та плазмовим напиленням композиційними матеріалами: автореферат дис. ... д.філософ : 132 / П. А. Ситников. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної задачі підвищення ресурсу деталей машин дуговим наплавленням і плазмовим напиленням композиційними матеріалами, отриманими з використанням самопоширюваного високотемпературного синтезу (СВС-процесу).На основі проведених теоретичних та експериментальних досліджень в дисертації розроблено композиційний матеріал, призначений для зміцнення та відновлення дуговим наплавленням і плазмовим напиленням поверхонь деталей ґрунтообробних машин, що працюють в абразивному середовищі. Розроблений композиційний матеріал впроваджено в Фермерському господарстві «Кам’януватка» (Новоукраїнський район, Кіровоградська область) та Науково-виробничій фірмі «Зварконтакт» (м. Харків). Матеріали роботи використовується в навчальному процесі кафедри зварювання НТУ «ХПІ».^UThis dissertation is devoted to solving the actual applied science tasks of extending machine parts service life by arc depositing and plasma spraying with the composite materials obtained by self-propagating high-temperature synthesis (SHS process).The composite material developed based on theoretical and experimental research described in this dissertation is designed for strengthening and renovating surfaces of tillage machine parts operated in abrasive environments by arc depositing and plasma spraying. The composite material developed has been introduced at Kamianuvatka farm (Novoukrainka district, Kirovohrad region) and scientific production company «Zvarkontakt» (Kharkiv). Work materials are used in the educational process at Welding chamber of NTU KhPI.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського