Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Лещинський С.О. 
Значення та вживання дієслова to get у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.О. Лещинський ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто внутрішню та зовнішню дистрибуцію дієслова get у сучасній англійській мові, а також дистрибуцію сенсів досліджуваного дієслова, розроблено його статтю для тлумачного словника. Показано, що валентний потенціал get реалізується в ди- та тривалентних структурах, які репрезентовані низкою моделей. Доведено, що get є дієсловом широкої семантики з одним узагальненим сигніфікативним значенням. Установлено, що інваріантним значенням get є "зміна стану". Запропоновано варіант статті дієслова get для словника синонімів, головний принцип якого полягає в тому, що синонімічні ряди надано для кожного з виділених смислів даного дієслова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.6
Шифр НБУВ: РА326610

Рубрики:

      
2.

Лещинська О.Л. 
Інтелектуальні методи синтезу семантичних моделей програм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.Л. Лещинська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальні методи синтезу семантичних моделей програм, шо дозволяють скоротити час розробки програмного забезпечення. Вдосконалено модель, яка формалізує семантику комп'ютерних програм та передбачає врахування семантичних анотацій елементів таких моделей. Зазначено, що семантична анотація формалізує призначення анотованих елементів, вимоги до їх поведінки та рекомендації щодо їх використання у різних контекстах, що дозволяє синтезувати запропоновані семантичні моделі програм на базі анотацій їх елементів і перевіряти здійсненість побудованої моделі. Уперше запропоновано інтелектуальний метод синтезу семантичних моделей програм. Розвинуто метод перевірки здійсненості формальної моделі програми. Вдосконалено метод семантико-синтаксичного аналізу формальної мови на базі її багатокомпонентної моделі. Запропоновано проводити навчання системи синтезу семантичних моделей програм на базі вдосконаленого методу машинного навчання з підкріпленням. Запропоновані методи та моделі реалізовано у вигляді модулів прототипу інтелектуальної системи синтезу семантичних моделей програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА365273

Рубрики:

      
3.

Лещинський В.О. 
Моделі бінарних логічних мереж та їх застосування в штучному інтелекті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.О. Лещинський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи формального представлення відношень за допомогою апарата бінарних логічних мереж, зокрема, природно-мовного відношення словозміни регулярних іменників російської мови з їх подальшою програмною та схемною реалізацією. Нові методи побудови логічних мереж застосовано для розробки алгоритмічного забезпечення формування вхідної інформації під час проведення тестування АТС. Показано можливість їх використання для створення програмного забезпечення комплексу моделювання функцій навколишнього середовища для проведення електричних випробувань обладнання АТС, а також для побудови комп'ютерного комплексу для автоматизованого контролю технологічного процесу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.664 +
Шифр НБУВ: РА347882

Рубрики:

      
4.

Лещинський Т.П. 
Особливості ведення вагітності, пологів, післяпологового періоду у вагітних із анемією, поєднаною із хронічною патологією гепатобіліарної системи невірусного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.П. Лещинський ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі результатів проведеного комплексного дослідження встановлено клініко-патогенетичні особливості анемії вагітних (АВ) на тлі хронічної патології гепатобіліарної системи (ГБС) невірусного генезу. Доведено, що для оптимізації лікування таких хворих необхідно впливати на патогенетичні ланки прогресування запального процесу в ГБС. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації залізовмісного препарата та гепатопротектора за умов лікування вагітних з анемією на фоні хронічної патології ГБС невірусного генезу з урахуванням динаміки клінічних, імунологічних і біохімічних показників. Установлено, що ці препарати зумовлюють ліквідацію вторинного імунодефіциту та сприяють відновленню метаболічного гомеостазу. Досягнуто ефективне зниження прояву синдрому ендогенної метаболічної інтоксикації (СМІ) та перекисного окиснення ліпідів, рівня аутоімунних та імунокомплексних реакцій, можливості корекії зсувів інтерлейкінового профілю під впливом запропонованих препаратів. Виявлено корелятивні взаємозв'язки між імунними зсувами та метаболічними розладами. Вивчено стан фетоплацентарного комплексу, перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду в жінок з АВ на фоні хронічної патології ГБС невірусного генезу, а також перебіг раннього неонатального періоду в новонароджених. Удосконалено акушерську тактику ведення вагітності в жінок з АВ на фоні хронічної патології ГБС невірусного генезу, яка передбачає проведення повторних профілактичних курсів у динаміці вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-3 + Р716.226.41-3 +
Шифр НБУВ: РА365271

Рубрики:

      
5.

Лещинський О.П. 
Розвиток змісту шкільного курсу фізики у Великій Британії, Німеччині та США (XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.П. Лещинський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Проаналізовано процес історичного розвитку змісту шкільного курсу фізики у Великій Британії, Німеччині та США, а також визначено його основні чинники. Досліджено вплив університетського курсу фізики на зміст шкільного курсу у різні історичні періоди. Розглянуто інтеграційні процеси у розвитку фізики як навчального предмета. Визначено специфіку змін у змісті шкільного курсу за впливу інформаційних технологій. Висвітлено сучасні тенденції розвитку змісту даного курсу. За результатами проведеного дослідження сформульовано рекомендації щодо використання зарубіжного досвіду розвитку курсу фізики у вітчизняній педагогіці, а саме: у процесі переходу до профільного навчання у старших класах доцільно використовувати досвід Німеччини та Великої Британії щодо організації, розробки та впровадження курсів фізики, інтегрованих курсів природознавства для учнів різних категорій до диференційованої системи освіти. Зазначено стосовно необхідності врахування світових тенденцій використання основних концепцій квантової та релятивістської фізики та взаємопов'язаних з ними методологічними поняттями у шкільному курсі. Показано доцільність застосування нових підходів до оцінки знань і вмінь учнів з фізики, базуючись на концепції функціональної наукової грамотності, та включення до програми підготовки вчителів фізики ознайомлення зі світовим досвідом інтеграції професійної та фізичної освіти, методикою концептуального вивчення принципів сучасної фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(41ВЕЛ)21,022 + Ч33(0) + В3 р(44НІМ)21,022 + В3р(7СПО)21,022 +
Шифр НБУВ: РА341143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лещинська І.О. 
Розподіл білка адгезії нервових клітин NCAM в стуктурах головного мозку щурів за умов дії іонізуючого опромінення в малій дозі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.О. Лещинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено роль нейроспецифічного білка NCAM у механізмах регуляції морфо-функціонального стану головного мозку за умов дії рентгенівського випромінювання у малій дозі (25 сГр), а також за умов реалізації вторинних ефектів іонізуючої радіації. Встановлено, що білок адгезії NCAM у нормі неоднаково розподілений у структурах головного мозку щурів різної статі. Після тотального рентгенівського опромінення у дозі 25 сГр виявлено фазні зміни вмісту мембранної та розчинної форм NCAM у структурах головного мозку тварин обох статей, вираженість яких залежала від типу опромінення, терміну пострадіаційного періоду та мала свої особливості у різних структурах головного мозку. Після одноразового опромінення у дозі 25 сГр відбувається більш суттєвий перерозподіл NCAM, ніж після фракціонованого. Вплив іонізуючого випромінювання у дозі 25 сГр спричинює підвищення рівня метгемоглобіну, що свідчить про розвиток гемічної гіпоксії. За умов експериментальної гемічної гіпоксії відбувається тимчасовий перерозподіл NCAM у структурах головного мозку. Мозок під час постнатального розвитку виявився більш чутливим до гіпоксичного ушкодження за гемічним типом. Вплив іонізуючого випромінювання та гіпоксії спричиняє підвищення вмісту NCAM у сироватці крові щурів, динаміка якого східна до зміни концентрацій цього нейроспецифічного білка у структурах головного мозку. Це дає можливість запропонувати метод імуноферментного визначення рівня NCAM у сироватці крові в якості додаткового біохімічного діагностичного тесту для з'ясування ступеня розвитку патологічних процесів у головному мозку, спричинених радіацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cae *699.177-638.23
Шифр НБУВ: РА313665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Лещинський В.О. 
Сексуальна дезадаптація при екскреторно-токсичній безплідності та її психотерапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.О. Лещинський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу досліджено зміни особистості та міжособистісних взаємин подружжя у разі виникнення екскреторно-токсичної безплідності в чоловіка. Розкрито роль сомато-, психо- та соціогенних чинників і негативних соціально-психологічних факторів у розвитку сексуальної дезадаптації за даного захворювання, визначено й охарактеризовано її клінічні форми. У всіх чоловіків з екскреторно-токсичною безплідністю зафіксовано неадекватне реагування на хворобу. Встановлено, що для вторинної сексуальної дезадаптації характерні тривожний, іпохондричний та неврастенічний типи неадекватного реагування, для соціокультурної - тривожний, неврастенічний та сенситивний, комунікативної - ергопатичний та анозогнозичний. Зроблено висновок, що неадекватне відношення чоловіків до свого основного захворювання негативно впливає на його перебіг та посилює сексуальну дезадаптацію подружжя. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення сексуального здоров'я у безплідному шлюбі, обумовленому екскреторно-токсичною безплідністю у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-5 + Р645.093-3-5 +
Шифр НБУВ: РА353867

Рубрики:

      
8.

Лещинський О.Л. 
Фрактальні розподіли випадкових величин, представлених ланцюговими дробами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / О.Л. Лещинський ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено частоту для всіх розподілів. Отримано вираз функції розподілу та її похідної. Практично розв'язано задачу про структуру. Описано спектр і носій, досліджено їх топологічні, метричні, зокрема, фрактальні властивості. Детально вивчено диференціальні властивості функцій, заданих перетворювачами елементів ланцюгового зображення аргумента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.52
Шифр НБУВ: РА312537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лещинська І. В. 
Формування портфелю проєктів будівництва житла компанією-девелопером / І. В. Лещинська. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці та обґрунтуванню оновленого економікоаналітичного інструментарію формування та адміністрування портфелем проєктів для компанії-девелопера, яка працює в галузі комерційного житлового будівництва. Розроблено та обґрунтовано інструментарій оцінювання, вибору та побудови продуктивної системи адміністрування портфелем проєктів житлового будівництва, які реалізуються в єдиній операційні системі девелоперської компанії у відповідності з новими уявленнями щодо цільового призначення та змісту функціонування операційної системи компанії-девелопера (КД), яка працює в галузі комерційного житлового будівництва Реалізована інструментарієм технологія функціонування КД та розрахунково-критеріальна основа формування та управління проєктами в складі портфеля відповідає: вітчизняним формату, процедурам та індикаторів регламентування і оцінювання операційної діяльності учасників житлового будівництва; вимогам Міжнародної системою фінансової звітності та Національними стандартами (Положеннями) бухгалтерського обліку щодо взаємодії між учасниками будівництва. За фазами інвестиційного та операційного-виробничого циклу проєктів інструментарій є превентивним, його слід віднести за належністю до стадії «пре-старт-проєкт» (в складі передінвестиційної фази) проєкту. За підсумковою цільовою спрямованістю інструментарій має спрогнозувати майбутні підсумки діяльності 25 операційної системи підприємства-девелопера, що реалізує проєкти в складі ППБЖ-КД як автономні (в межах окремих бюджетів, зведених кошторисів та інституційного середовища учасників, підпорядкованого компанії з управління активами -КУА) господарські одиниці і має при формуванні складу та структури ППБЖ-КД забезпечити як найбільшу синергію (від прийнятої альтернативи сполучення окремих проєктів в єдиний портфель), так і найменший з можливих (в колі інституційних учасників та стейкхолдерів) рівнів ризику впровадження інвестиційної програми будівництва житла в складі кількох реальних проєктів. Визначальною прикладною перевагою запровадженого в роботі інструментарію, є забезпечена в ньому можливість успішного формалізованого адміністрування та коригування параметрів операційно-виробничих циклів проєктів в складі ППБЖ-КД з економічними вимогами, що продиктовані: статтями капітального і операційного бюджетів; розділами зведеного кошторисного розрахунку, змістом виконуваних робіт (що відведені субпідрядниками девелоперського проєкту) та директивами компанії з управління активами.^UDissertation is devoted to the development and justification of updated economic and analytical tools for the formation and administration of a portfolio of projects for the developer company that works in the field of commercial housing construction. The toolkit of estimation, choice and formation of successful system of administration of a portfolio of the housing construction projects which are realized in uniform operating system of the developer company according to new concepts of target appointment and the maintenance of functioning of operating system of the companydeveloper (CD) is developed and proved. The toolkit implemented the technology of CD functioning and the calculation-criterion basis for the formation and management of projects in the portfolio meets: domestic formats, procedures and indicators of regulation and evaluation of operating activities of housing construction participants, the requirements of the International Financial Reporting System and National Accounting Standards (Regulations) on interaction between construction participants. According to the phases of investment and operational production cycle of projects, the toolkit is preventive, it should be attributed to the stage of "pre-start-project" (as part of the pre-investment phase) of the project. In terms of the final target area, the toolkit forecasts future performance of the operating system of the enterprise developer 27 implementing projects as part of РHDP-DC as autonomous (within individual budgets, summary estimates and institutional environment of the participants, subordinate to the asset management company - AMC) business units and has in the formation of the composition and structure of РHDP-DC to provide both the greatest synergy (from the adopted alternative of combining individual projects into a single portfolio) and the smallest possible (in the circle of inseparable investment projects). The leading advantage of the toolkit presented in the work is the possibility realized by it of successful formalized administration and adjustment of parameters of operational and production cycles of projects within the РHDP-DC project portfolio in accordance with economic requirements, dictated by: capital and operational budget items; sections of the summary estimate calculation, the content of work performed (assigned to subcontractors of the development project) and the company's directives on asset management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського