Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (103)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=КОПАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Копань Т.В. 
Наночастинки та композиційний матеріал на основі нанокристалічної матриці і волокон карбіду кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.В. Копань ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена виготовленню наночастинок Ti, Si, SiC, дослідженню їх деяких властивостей та механічних властивостей композиційного матеріалу на основі нанокристолічної матриці SiC і неперервних волокон SiC (КМ SiC/SiC). Показано, що результатом одночасної конденсації пари твердих матеріалів та пари кремнійорганічного вакуумного масла ВЖК-94 на одну підкладинку є утворення наночастинок. Доведено, що наночастинки випаровуются з джерела (суспензії, купи порошку) як ціле (як броунівські частинки). Інтенсивність випаровування залежить від розмірів частинок, сил адгезії, температури та градієнту електричного поля. Встановлено, що КМ SiC/SiC має значну область пластичності (~ 0,2 % при 1473-1500 К і швидкості розтягу 0,02 мм/сек) перед руйнуванням та велику границю міцності на згін (640+-120 МПа після 100 термоциклів від 1500 К до 373 К).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

      
2.

Копаниця О.М. 
Обгрунтування патогенетичної терапії хвороб сальних залоз у жінок в перименопаузальному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.М. Копаниця ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та удосконалено методи патогенетичної терапії жінок з хворобами сальних залоз у перименопаузальному періоді. Виявлено підвищення рівнів гонадотропних гормонів (фолітропіну, лютропіну). З'ясовано, що у жінок з хворобами сальних залоз у перименопаузальному періоді відсутні субклінічний гіпер- та гіпотиреоз, як можливі обмінно-ендокринні порушення у клімактерії. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено до практики новий метод комплексного лікування жінок з зазначеними хворобами за наявності клімактеричного синдрому з застосуванням замісної гормональної терапії, що призводить до усунення порушень ендокринного статусу, порушень у структурно-функціональному стані кісткової системи, морфофункціональних і клінічних проявів себореї, пізніх вугрів та надмірної сухості шкіри, що значною мірою підвищує ефективність лікування цих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА337662

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Копаниця Ю.Д. 
Очистка шламових вод збагачувальних фабрик в напірних гідроциклонах з пневматичним регулятором: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Ю.Д. Копаниця ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної проблеми очистки шламових вод збагачувальних фабрик у гідроциклонах. Наведено результати теоретичних й експериментальних досліджень процесу згущення відходів фільтрації у напірних гідроциклонах з пневматичним регулятором. Розкрито новий механізм процесу згущення багатофазної шламової води спрямованим струменем повітря у зоні піскової насадки гідроциклона. Запропоновано новий метод керування роботою напірних гідроциклонів, що передбачає реалізацію високоефективного безконтактного способу очистки шламових вод. На базі одержаних результатів запропоновано більш досконалу технологію стабілізації живлення вакуум-фільтра на всьому діапазоні зміни вихідних параметрів (тиску та густини пульпи) на вході гідроциклона, що сприяє підвищенню якості очистки шламової води, яка використовується у системі зворотнього водопостачання збагачувальної фабрики. Розроблено методику інженерного розрахунку технологічних параметрів процесу згущення відходів флотації в гідроциклоні та конструктивних параметрів промислового пневматичного регулятора з визначенням оптимального режиму роботи апаратів у складі водно-шламової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.1-51 +
Шифр НБУВ: РА355457

Рубрики:

      
4.

Копанець І. Є. 
Просторовий розподіл та місце локалізації в гратці радіаційних дефектів та домішок інертних газів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / І. Є. Копанець ; ННЦ "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Визначено кінетику нагромадження і розподіл в об'ємі дефектів та іонноімплантованих атомів важких інертних газів. Встановлено концентраційні та температурні інтервали, за яких іонноімплантовані в нікель атоми великого радіуса можуть займати положення заміщення. Показано, що за утворення розщеплених конфігурацій вакансійно-домішкових комплексів, окрім розмірного чинника, грає роль вид міжатомного потенціалу (хімічний зв'язок). Запропоновано механізм сегрегації дейтерію в області залягання максимумів пошкоджень та домішки за рахунок його дифузії з шарів кристала, що розташовані на глибинах, більших за (пробіг + страглінг), де дейтерій був захоплений в процесі впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.209.1 + К272.209.1
Шифр НБУВ: РА376475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Копанєва 
Родина Brassicaceae у флорі Південного Сходу України (таксономічний склад, біологічні та популяційні особливості): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Олеся Володимирівна Копанєва ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.16 Bra*990.3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА349107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Копань А.Р. 
Термодинамічні властивості селенідів рідкісноземельних металів церієвої підгрупи та гадолінію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.Р. Копань ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Визначено температури плавлення (рокладання) всіх досліджених селенідів рідкісноземельних металів (РЗМ) та уперше одержано ентальпії та ентропії плавлення цих сполук. Установлено, що зі збільшенням співвідношення Se/Ln для селенідів одного металу має місце тенденція до зменшення усередненої на атом теплоємності (відповідно і ентальпії), що обумовлено зростанням долі ковалентної складової у загальній енергії зв'язку між атомами зі збільшенням вмісту селену. Доведено, що теплоємність і ентальпія досліджених селенідів залежать від особливостей електронної будови атому рідкісноземельного металу. Запропоновано методику, з використанням якої оцінено термодинамічні функції десяти селенідних фаз. Досліджено електроопір і ЕРС Холла тетраселенідів трилантану, трипразеодиму та тринеодиму, установлено їх належність до напівпровідників за температури, нижчої 200 К, а також до металоподібних сполук - за температури, вищої 200 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.5/6-25 + Г126.225-25 +
Шифр НБУВ: РА339466

Рубрики:

      
7.

Копаниця Л.М. 
Українська лірична пісня: еволюція поетичного мислення: Автореф. дис... д- ра філол. наук: 10.01.07; 10.01.01 / Л.М. Копаниця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми поетичної специфіки української ліричної пісні в контексті еволюції пісенних традицій, реконструкції та семантичної інтерпретації таких типологічних ознак пісень про кохання, як типи ментальних структур, мотифем, мотивів, міфологем у фольклорних текстах, а також у давніх літературних пам'ятках XVII - XVIII ст. На мисленнєвому, емотивному, психологічному рівнях досліджено закон художнього мислення, психологічні та прагматичні функції ліричної пісні з урахуванням типології та історичної трансформації семантичних реалій. Переосмислено пісенний матеріал в контексті загальної фольклорної моделі, розуміння пісні про кохання як стійкої мікросистеми єдиного свідомісного та художнього комплексу духовної культури етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-631
Шифр НБУВ: РА313038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Копанєва В.О. 
Формування фонду мережевих ресурсів у науковій бібліотеці (90-ті роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / В.О. Копанєва ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обґрунтовано необхідність формування та використання в інтранет-середовищі наукової бібліотеки нової інформаційної складової - фонду плинних мережевих ресурсів. Розроблено підхід до архівування мережевих джерел інформації, сутність якого полягає в кооперативній підготовці його складових спільними зусиллями головних галузевих та регіональних бібліотек і централізованому формуванні інтегрованого довідково-пошукового апарату. Визначено джерельну базу формування фонду "мережевої україніки": наукові та суспільно значущі документи українського сегмента інтернет; зарубіжні наукові ресурси з пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Україні; публікації українською мовою та українців і українських інституцій у світових інформаційних мережах. Запропоновано новий підхід до інформаційної технології опрацювання інтранет-ресурсів наукової бібліотеки, який базується на виокремленні зібрань публікацій, створенні метаданих про ці зібрання на підставі Дублінського ядра метаданих і повнотекстовому індексуванні в зібраннях. Досліджено тенденції розвитку правового підґрунтя архівування мережевих ресурсів, що полягають у переході від заборонної парадигми класичного авторського права до дозвільної системи поширення знань з урахуванням прав інтелектуальних власників. Розглянуто фонд інтранет-середовища Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, сформований з використанням результатів дисертаційного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 + З81

Рубрики:

      
9.

Мазовецький Р. І. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання соціального забезпечення збройних сил України / Р. І. Мазовецький. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єкт дослідження: державне регулювання соціального забезпечення Збройних Сил. Мета: обґрунтування теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення організаційно-економічного механізму державного регулювання соціального забезпечення Збройних Сил України. Методи: гіпотетико-дедуктивний; структурно-функціональний аналіз; порівняльний; статистичний; прогностичний; теоретико-концептуальний.гіпотетико-дедуктивний; структурно-функціональний аналіз; порівняльний; статистичний; прогностичний; теоретико-концептуальний. Результати: вирішено важливе наукове завдання, яке полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення організаційно-економічного механізму державного регулювання соціального забезпечення Збройних Сил України. Новизна: уперше обґрунтовано концептуальні напрями удосконалення організаційно-економічного механізму державного регулювання соціального забезпечення Збройних Сил України через визначення системи задоволення соціально економічних інтересів професійних військовослужбовців; удосконалено: методи реалізації організаційно-економічного механізму державного регулювання соціального забезпечення Збройних Сил через формування основних напрямів оптимізації та адаптації економічних інтересів військовослужбовців; напрями систематизації закордонного досвіду формування організаційно-економічного механізму державного регулювання соціальним забезпеченням військовослужбовців та вдосконалення соціально економічного забезпечення Збройних Сил на етапі переходу до їх комплектування на переважно контрактній основі; дістали подальшого розвитку: методичні засади організаційно-економічного механізму державного регулювання соціального забезпечення Збройних Сил України; критерії оцінки праці професійних військовослужбовців. Впроваджено в діяльність: Чугуївської міської ради Харківської області; Зміївської міської ради Харківської області. Галузі використання: органи державної влади.^UObject of research: state regulation of social security of the Armed Forces. Purpose: substantiation of theoretical foundations and development of practical recommendations for improving the organizational and economic mechanism of state regulation of social security of the Armed Forces of Ukraine. Methods: hypothetical-deductive; structural and functional analysis; comparative; statistical; prognostic; theoretical-conceptual, hypothetical-deductive; structural and functional analysis; comparative; statistical; prognostic; theoretical and conceptual. Results: an important scientific task was solved, which consists in substantiating the theoretical foundations and developing practical recommendations for improving the organizational and economic mechanism of the state regulation of social security of the Armed Forces of Ukraine. Novelty: for the first time, the conceptual directions for improving the organizational and economic mechanism of the state regulation of social security of the Armed Forces of Ukraine through the definition of the system for satisfying the socio-economic interests of professional military personnel are substantiated; improved: methods of implementing the organizational and economic mechanism of the state regulation of social security of the Armed Forces through the formation of the main directions of optimization and adaptation of the economic interests of servicemen; directions for the systematization of foreign experience in the formation of the organizational and economic mechanism of state regulation of the social security of military personnel and the improvement of the social and economic security of the Armed Forces at the stage of transition to their recruitment on a predominantly contractual basis; received further development: methodological principles of the organizational and economic mechanism of the state regulation of social security of the Armed Forces of Ukraine; criteria for evaluating the work of professional military personnel. Implemented in the activity of: Chuguyiv city council of Kharkiv region; Zmiyiv city council of Kharkiv region. Fields of use: state authorities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Малахов Р. В. 
Механізми державного регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки України.: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.05 / Р. В. Малахов. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єкт дослідження: державне регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки. Мета: обґрунтування теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення механізмів державного регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки України. Методи: гіпотетико-дедуктивний; структурно-функціональний аналіз; статистичний; теоретико-концептуальний. Результати: запропоновано розв’язання актуальної проблеми, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення механізмів державного регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки. Новизна: уперше обґрунтовано стратегічні напрями удосконалення механізмів державного регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки; удосконалено: підходи до створення моделі єдиного інформаційного простору соціального механізму запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки; формування систем інформаційного та правового механізмів державного регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки через реалізацію правової, соціально-орієнтованої державної політики; дістали подальшого розвитку: систематизація методичних особливостей механізмів державного регулювання запобігання медіазагрозам в системі національної безпеки; практичний підхід до особливості інформаційно-комунікативного аспекту взаємодії влади, засобів масової комунікації і політичних структур. Впроваджено в діяльність: Департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації; виконавчого комітету Львівської міської ради. Галузі використання: органи державної влади.^UObject of research: state regulation of prevention of media threats in the system of national security. Purpose: substantiation of theoretical principles and development of practical recommendations for improving mechanisms of state regulation of prevention of media threats in the national security system of Ukraine. Methods: hypothetical-deductive; structural and functional analysis; statistical; theoretical and conceptual. Results: a solution to the current problem is proposed, which consists in substantiating the theoretical foundations and developing practical recommendations for improving the mechanisms of state regulation for preventing media threats in the national security system. Novelty: for the first time, the strategic directions for improving the mechanisms of state regulation to prevent media threats in the national security system are substantiated; improved: approaches to creating a model of a unified information space of a social mechanism for preventing media threats in the national security system; formation of systems of information and legal mechanisms of state regulation of prevention of media threats in the system of national security through the implementation of legal, socially oriented state policy; received further development: systematization of methodical features of mechanisms of state regulation of prevention of media threats in the system of national security; a practical approach to the peculiarities of the informational and communicative aspect of the interaction of the authorities, mass communication means and political structures. Implemented in the activities of: the Department of Civil Protection of the Kharkiv Regional State Administration; executive committee of the Lviv City Council. Fields of use: state authorities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гринько Ю. М. 
Формування державної політики патріотичного виховання молоді.: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / Ю. М. Гринько. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єкт дослідження: державна політика патриотичного виховання. Мета: обґрунтування теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення механізмів формування державної політики патріотичного виховання. Методи: гіпотетико-дедуктивний, структурно-функціональний аналіз, порівняльний, статистичний, прогностичний, теоретико-концептуальний. Результати: вирішено важливе наукове завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та обґрунтування науково-прикладних рекомендацій з формування державної політики патріотичного виховання. Новизна: уперше обгрунтивано концептуальні підходи до формування державної політики патріотичного виховання що акцентують увагу на розвитку особового, групового, національно-державного і загальнолюдського патріотизму, розвитку активної життєвої позиції молоді на основі компетентностного впливу; удосконалено: технологію патріотичного виховання в умовах вищої освіти; інноваційні технології формування та реалізації державної політики патріотичного виховання молоді України; дістали подальшого розвитку: напрями формування і розвитку у молоді високих моральних якостей, етносоціальних цінностей, громадянськості і патріотизму, залучення її до етнічної культури і історичних традицій свого народу в процесі навчання і виховання в навчальних закладах через взаємовідносини з суб'єктами патріотичного виховання; комплекс методичних підходів щодо здійснення державної політики патріотичного виховання молоді для цільової установки системи виховної роботи. Впроваджено в діяльність: Черкаської районної державної адміністрації; відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Звенигородської районної військової адміністрації Черкаської області; Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Галузі використання: органи державної влади.^UObject of research: state policy of patriotic education. Purpose: substantiation of the theoretical foundations and development of practical recommendations for improving the mechanisms of formation of the state policy of patriotic education. Methods: hypothetical-deductive, structural-functional analysis, comparative, statistical, prognostic, theoretical-conceptual. Results: important scientific tasks arising in the substantiation of theoretical tasks and substantiation of scientific and applied recommendations for the formation of the state policy of patriotic education were solved. Novelty: for the first time, conceptual approaches to the formation of the state policy of patriotic education, which emphasize the development of personal, group, national-state and universal patriotism, the development of an active life position of young people based on competent influence, are justified for the first time; improved: the technology of patriotic education in the conditions of higher education; innovative technologies for the formation and implementation of the state policy of patriotic education of the youth of Ukraine; remote further development: directions of formation and development of high moral qualities, ethnic values, citizenship and patriotism among young people, their involvement in the ethnic culture and historical traditions of their people in the process of learning and education in educational institutions through mutual relations with the subjects of patriotic education; a set of methodical approaches to the implementation of the state policy of patriotic education of youth for the target setting of the system of educational work. Implemented in the activity of: Cherkasy District State Administration; Department of Education, Health Care, Culture and Sports of the Zvenigorod District Military Administration of the Cherkasy Region; Cherkasy Institute of Fire Safety named after Heroes of Chernobyl of the National University of Civil Defense of Ukraine. Fields of use: state authorities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Чоудрі С. .. 
Механізми державного регулювання розвитку сфери охорони здоров’я в Україні.: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / С. .. Чоудрі. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єкт дослідження: регулювання сфери охорони здоров’я. Мета: обґрунтування теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення механізмів державного регулювання сфери охорони здоров’я. Методи: синтез, аналіз, наукова абстракція, системно-структурний аналіз; структурної декомпозиції, економіко-математичне моделювання, конфігурацій, кореляційний, регресійний, дискримінантний аналіз. Результати: вирішено важливе наукове завдання, яке полягає в обґрунтуванні теоретичних і методологічних засад, розробки науково-практичних рекомендацій щодо механізмів державного регулювання розвитку сфери охорони здоров’я в Україні. Новизна: уперше обґрунтовано комплексний підхід до державного регулювання розвитку охорони здоров’я, за рахунок забезпечення громадського здоров’я, який на відміну від раніше існуючого базується на запроваджені: державно–громадської системи управління; соціальної програми державних гарантій у сфері охорони здоров’я; системи управління якістю медичної допомоги; удосконалено: методичні підходи до державного регулювання розвитку сфери охорони здоров'я на основі людиноцентристської спрямованості; шляхи формування державної стратегії розвитку сфери охорони здоров'я на основі реалізації ліберальних принципів; підхід до удосконалення державної політики розвитку медичного страхування на основі трипартизму; парадигму державного регулювання розвитку сфери охорони здоров'я на основі ціннісно-орієнтованого підходу (Value-Based Healthcare), що забезпечить персоналізований підхід в сфері охорони здоров'я; організаційно-економічний механізм розвитку сфери охорони здоров’я в умовах децентралізації; програмно-цільовий підхід розвитку сфери охорони здоров’я; дістали подальшого розвитку: систематизація механізмів державного регулювання сфери охорони здоров’я, як системи взаємодії соціально-економічних і медичних заходів; сценарне моделювання розвитку сфери охорони здоров’я в період пандемії. Впроваджено в діяльність: Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України; Міністерства охорони здоров'я України; Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, Національного університету цивільного захисту України. Галузі використання: органи державного управління, підприємства, громадські організації.^UThe object of research: regulation of the sphere of health care. Purpose: substantiating the theoretical foundations and developing practical recommendations for improving the mechanisms of state regulation of the health care sector. Methods: synthesis, analysis, scientific abstraction, system-structural analysis; structural decomposition, economic-mathematical modeling, configurations, correlation, regression, discriminant analysis. Results: an important scientific task was solved, which consists in substantiating the theoretical and methodological foundations, developing scientific and practical recommendations regarding the mechanisms of state regulation of the development of the health care sector in Ukraine. Novelty: for the first time, a comprehensive approach to the state regulation of health care development, at the expense of ensuring public health, is substantiated, which, unlike the previously existing one, is based on the introduced: state-public management system; the social program of state guarantees in the field of health care; medical care quality management systems; improved: methodical approaches to state regulation of health care development based on human-centered orientation; ways of forming a state strategy for the development of the health care sector based on the implementation of liberal principles; an approach to improving the state policy of health insurance development based on tripartism; a paradigm of state regulation of the development of the health care sector based on a value-based approach (Value-Based Healthcare), which will provide a personalized approach in the field of health care; organizational and economic mechanism of health care development in conditions of decentralization; program-targeted approach to the development of the health care sector; received further development: systematization of the mechanisms of state regulation of the health care sphere, as a system of interaction of socio-economic and medical measures; scenario modeling of the development of the health care sector during the pandemic. Implemented in the activities of: the Committee on National Health, Medical Aid and Medical Insurance of the Verkhovna Rada of Ukraine; Ministry of Health of Ukraine; Ukrainian National Committee of the International Chamber of Commerce, National University of Civil Defense of Ukraine. Fields of use: state administration bodies, enterprises, public organizations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського