Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (108)Книжкові видання та компакт-диски (114)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=КИТА$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Китаєва О.О. 
Аквакультура як чинник соціальної динаміки: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Китаєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософське дослідження аквакультури. Розглянуто науково-методологічні засади вивчення феномену аквакультури як рушійної сили соціальної активності особистості за умов екологічної кризи. Виявлено та проаналізовано категорії, що відображають зміст аквакультури. З'ясовано її суть і проаналізовано підходи до осмислення у суспільствознавчій думці. Запропоновано визначення аквакультури як цілепокладаючу діяльність людини стосовно пізнання, перетворення, впорядкування, охорони, раціонального та комплексного використання такої складової природного середовища, як вода та водний ресурс, спрямовану на відтворення, оновлення, організацію та трансформацію соціального буття відповідно до потреб, намірів, ціннісних орієнтацій суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Ю6*671*18:Б +
Шифр НБУВ: РА342037

Рубрики:

      
2.

Китайський С.Є. 
Застосування фізико-хімічної детоксикації в комплексному лікуванні гнійних ускладнень цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Є. Китайський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі лікування гнійно-запальних ускладнень цукрового діабету (ЦД). В роботі встановлено взаємозв'язок між ступенем порушень у системах гомеостазу та тяжкістю ендотоксикозу, що розвивається у хворих на ЦД з гнійно-запальними процесами. З'ясовано вплив різних методів лікування (внутрішньосудинне лазерне опромінювання крові - ВЛОК, електрохімічна детоксикація організму - ЕДО, поєднане використання ВЛОК та ЕДО) на порушення в системах гемеостазу залежно від важкості ендотоксикозу і виявлено на які ланки кожний із методів найефективніше впливає. Розроблено та впроваджено в практику патогенетично обгрунтований метод лікування гнійно-запальних процесів у хворих на ЦД, основою якого є комплексна терапія з поєднаним застосуванням ВЛОК і ЕДО. Метод ефективний при різних ступенях важкості ендотоксикозу, скорочує тривалість перебування хворих у стаціонарі, зменшує кількість високих ампутацій, знижує вартість лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.160.23-52

      
3.

Китайчук Т.Г. 
Облік та контроль товарно-матеріальних цінностей в аграрних формуваннях: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.Г. Китайчук ; Ін-т аграр. екон. УААН. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення обліку та контролю товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) і розроблено методичні рекомендації щодо їх удосконалення. Розкрито економічну сутність ТМЦ як групи оборотних засобів, удосконалено їх класифікацію та структуру, проаналізовано первинний облік і звітність для оперативного управління. Рекомендовано систему натурального обліку ТМЦ для цілей управлінського обліку. Запропоновано аналітичне зведення інформації про ТМЦ, де передбачено узагальнення всіх їх складових. Основні результати дослідження відображено у практиці роботи аграрних формувань Вінничини та навчальному процесі Вінницького державного аграрного університету, а також використані інститутами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.720 + У052.9(4УКР)832.0-145.720
Шифр НБУВ: РА375150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Китаєв О.В. 
Розробка інтегральної оцінки еколого-економічного рівня підприємства (на прикладі конверсії підприємств Шосткинського промислового вузла): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Китаєв ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено економічну суть і трансформацію теоретичних та науково-методичних підходів до оцінки еколого-економічного рівня підприємства. Виконано систематизацію наукових концепцій, принципів та методів оцінки зазначеного рівня підприємства, визначено основні напрямки їх удосконалення. Розвинуто науково-методичні підходи до інтегральної оцінки техніко-еколого-економічного рівня підприємства. Обгрунтовано впровадження показника "еколого-економічний рейтинг підприємства", сформульовано головні вимоги до системи техніко-організаційних та соціально-економічних показників оцінки еколого-економічного рівня підприємства. Запропоновно порядок формування інформаційної бази та визначення еколого-економічного рейтингу підприємства, розвинуто принципи керування природокористуванням на підставі інтегральної оцінки техніко-еколого-економічного рівня. Запропоновано методи обгрунтування розподілу централізованих державних природоохоронних капіталовкладень між підприємствами галузі, а також процедуру визначення екобалансу території, як окремої системи моніторнигу, спрямованого на стале зниження забруднення довкілля шляхом прийняття та практичної реалізації оперативних і стратегічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)306.0-28 +
Шифр НБУВ: РА326007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Китайгородська В. В. 
Особливості правового регулювання трудового договору посадових осіб органів місцевого самоврядування. / В. В. Китайгородська. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації встановлено, що право на працю – одне з важливих соціально-економічних прав людини й громадянина, гарантоване міжнародно-правовими актами та Конституцією України, яке дає можливість кожному заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на працю є однією з багатьох проблем у реалізації прав людини – держава повинна не лише визнати це право шляхом прийняття деяких законодавчих актів та закріплення цього права, а ще повинна застосувати певні заходи щодо його реалізації. Автор констатує, що примус до примусової чи обов'язкової праці є порушенням основних прав людини. Свобода праці – це абсолютне право, воно адресоване невизначеному колу осіб (так само, як право власності, право на життя та інші конституційні права людини і громадянина). Будучи абсолютним правом, це право має пріоритетне значення в полі інших прав, які становлять зміст комплексного права на працю. Сформульовано позицію щодо проаналізованої ст. 8 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 року, що примус до примусової чи обов'язкової праці є порушенням основних прав людини. Свобода праці – це абсолютне право, воно адресоване невизначеному колу осіб (так само, як право власності, право на життя та інші конституційні права людини й громадянина). Будучи абсолютним правом, це право має пріоритетне значення в полі інших прав, які становлять зміст комплексного права на працю. Свобода праці, таким чином, є одним із основних прав людини, невід'ємних і невідчужуваних за своєю природою, так само, як і свобода слова, свобода думки, свобода пересування та ін. Людина, позбавлена свободи праці, перетворюється в раба, фактично вона втрачає людську гідність. Іншими словами, сутність людини, з точки зору забезпечення її матеріального існування, укладена в її здатності працювати, а з точки зору здійснення її соціального розвитку – це її свобода.На підставі аналізу поняття «службові особи» в примітках 1 до ст. 364 Кримінального кодексу України автор доводить, що «службова особа» розглядається як особа, яка зайнята зазвичай розумовою діяльністю (тобто матеріальних цінностей вона самостійно не виробляє), виконуючи специфічні завдання: організаційні, маркетингові, дослідницькі тощо, та займає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконує такі функції за спеціальним повноваженням. Стосовно поняття «посадова особа» можна висловити таке, якщо правовий статус посадової особи – сукупність встановлених законом прав та обов'язків, то правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування знаходить прояв у правах і посадових обов'язках посадової особи, з одного боку, та є основою для виконання службових функцій – з іншого. Інакше кажучи, посадові обов'язки визначають обсяг службових прав та обов'язків, які створюють умови для їх виконання.У дисертації відстоюється позиція, що визначення поняття посадової особи місцевого самоврядування має такі основні ознаки: насамперед – це сама праця в органах місцевого самоврядування; по-друге, це посада, яку займає особа і яка має повноваження щодо здійснення управлінської (з організаційно-розпорядчими функціями) та консультативної (з консультативно-дорадчими функціями) діяльності; по-третє, це отримання заробітної плати особою за свою діяльність з коштів місцевого бюджету.Запропоновано визначення органів місцевого самоврядування як представницьких органів публічної влади, які відповідно до закону представляють інтереси територіальних громад, під власну відповідальність здійснюють управління справами місцевого значення в межах Конституції України та законів України.Запропоновано визначати «посаду» як створену в наказовому порядку правовими актами компетентних органів, передбачену законодавством України з визначенням назви, структури та штатного розкладу первинну структурну одиницю органів місцевого самоврядування з установленням її компетенції у вигляді владних повноважень щодо виконання завдань і функцій місцевого самоврядування та відповідальністю за здійснення цих повноважень. Автор констатує, що поняття «посадова особа місцевого самоврядування» визначається як особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, зайнята розумовою діяльністю, займає керівну посаду і має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій, має відповідну освіту і професійну підготовку, володіє державною та регіональною мовою, склала Присягу й отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.^UThe dissertation establishes that the right to work is one of the important social and economic rights of the citizen, guaranteed by the international legal acts and the Constitution of Ukraine, which enables each person to support himself or herself by the means he or she chooses or is willing to use. The right to work is one of the many challenges to the realization of the rights of the individual – the State must not be obliged to make this right more explicit by enacting legislation and regulations to protect this right, It should also address the various approaches to its implementation. The author concludes that the use of violence as a means of labor or as a means of work is a violation of the fundamental rights of the human person. Freedom of labor is an absolute right, addressed to an unknown number of individuals (as well as the right to property, the right to life and other constitutional rights of the individual and the citizen). As an absolute right, this right has priority over other rights that form part of the comprehensive right to labor. The position has been formulated with regard to article 8 of the International Covenant on Civil and Political Rights of 1966, which states that access to forced or compulsory labor is a violation of the fundamental rights of human beings. Freedom of labor is an absolute right, addressed to an unknown number of individuals (as well as the right to property, the right to life and other constitutional rights of the individual and the citizen). As an absolute right, this right has priority over other rights that form part of the comprehensive right to labor. Freedom to work is thus one of the fundamental rights of human beings, inalienable and inalienable by its nature, as are freedom of speech, freedom of thought, freedom of expression, etc. A man deprived of freedom of labor is transformed into a slave, in fact he loses his human unity. In other words, the essence of mankind, from the point of view of securing his material existence, is laid down in his ability to work, and from the point of view of his social development, it is his freedom.On the basis of an analysis of the concept of «persons of concern» in paragraphs 1 to Art. 364 of the Criminal Code of Ukraine, the author concludes that a «servile person» is regarded as a person who is engaged, as a rule, in a conscious activity (i.e., he does not produce material goods on his own) by performing specific tasks: organizational, marketing, research, etc., and occupies a position related to the performance of organizational-orderly or administrative-managerial functions, or performs such functions for special renewal. The following can be said about the notion of a «landed person», if the legal status of a landed person is a set of rights and obligations established by law, then the legal status of the local self-governing bodies is manifested in the rights and legal obligations of the local self-governing body from one side, and is the basis for the exercise of the administrative functions from the other side. In other words, the post-ordinary obligations define the scope of the service rights and obligations which create the conditions for their exercise.The dissertation takes the position that the definition of the concept of a local government official has the following basic features: firstly, it is the work itself in the bodies of local self-government; secondly, it is the position occupied by the person and which has the right to perform managerial (organizing and ordering functions) and advisory (consultative and advisory functions) activities; the receipt of payment for its activities from the municipal budget.It is proposed to designate the bodies of municipal self-government as representative bodies of public authority, which, in accordance with the law, represent the interests of territorial communities, under their own responsibility manage the affairs of municipal significance within the limits of the Constitution of Ukraine and the laws of Ukraine.It is proposed to define «posada» as created in the punitive order by legal acts of competent bodies prescribed by the legislation of Ukraine with the designation of the name, the structure and staff schedule of the primary structural unit of the bodies of local self-government with the establishment of its competence in the form of power responsibilities for the performance of the tasks and functions of local self-government and responsibility for the performance of these responsibilities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського