Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (509)Книжкові видання та компакт-диски (412)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗУБК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зубко П.Д. 
Біологічні особливості та шкодочинність горохового зерноїда на різних сортах гороху і обгрунтування системи захисту культури від нього в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / П.Д. Зубко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень щодо уточнення особливостей біології горохового зерноїда (додаткового живлення, динаміки заселення посівів, виживання в зимовий період) та його шкодочинності. Проаналізовано на стійкість до зерноїда 52-х сортів гороху. Проведено випробування перспективних інсектицидів для захисту посівів гороху від зерноїда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.133(4УКР) + П468.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Зубкова І.Ю. 
Динаміка Я-образу вчителя-професіонала: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Ю. Зубкова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано, що цілісність Я-образу вчителя-професіонала зумовлюється системою об'єктивних і суб'єктивних детермінант, а також гармонізацією особистісних властивостей, які надають даному образу якісну визначеність. Практична реалізація результатів дослідження здійснено за допомогою комплексу методів для ефективної діагностики розвитку цілісного Я-образу вчителя-професіонала. За результатами порівняльного аналізу динаміки Я-образу в педагогів-початківців і досвідчених вчителів виявлено прогресивні та деструктивні тенденції, що його змінюють. Доведено ефективність розробленої програми психолого-педагогічного навчання з елементами тренінгу особистісного зростання, спрямованого на підвищення адекватності Я-образу педагога, його активний розвиток та високий рівень педагогічної діяльності вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч421.421 + Ю932.2-223
Шифр НБУВ: РА313680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Зубковська Г.Г. 
Експериментальне обгрунтування підходів до вибору ефективних психофармакологічних засобів для лікування стійкого патологічного стану мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.Г. Зубковська ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами дослідження уперше експериментально визначено зрушення умовно-рефлекторної пам'яті та зміни поведінки тварин і концентрації нервоспецифічних білків S-100 за умов стійкого патологічного стану головного мозку, спричиненого підгострим застосуванням сиднокарбу. Установлено закономірності дії психотропних лікарських засобів (ЛЗ) (нейролептиків, антидепресантів), а також ноотропних засобів) на поведінку, агресивність і відтворення енграм умовно-рефлекторної пам'яті у щурів за умов стійкого патологічного стану головного мозку. Уперше показано, що психофармакологічні засоби (аміназин, галоперідол, дроперідол, амінтриптілін), які порушують активність матриці довгострокової пам'яті, що є чинником стійкого патологічного стану мозку, поліпшують поведінку та пам'ять у щурів. За умов цього стану ноотропні лікарські речовини, навпаки, підсилюють розлади поведінки та погіршують показники умовно-рефлекторної пам'яті. Визначено дію психофармакологічних ЛЗ на концентрацію адреналіна, норадреналіна та білка S-100 у сироватці крові та структурах центральної нервової системи, які регулюють поведінкові та мнестичні реакції, за наявності стійкого патологічного стану мозку, спричиненого підгострим застосуванням сиднокарба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702 + Е60*739*1*02 +
Шифр НБУВ: РА338491

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Зубко О.Л. 
Ефективні дренажні системи фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.Л. Зубко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено рішенню актуальної задачі - підвищенню ефективності очистки природних і стічних вод та забезпеченню надійності роботи фільтрів за рахунок вдосконалення конструкцій та інтенсифікації роботи дренажно-розподільчих систем. Визначено величини коефіцієнтів витрати для різних модифікацій трубофільтрів, а також для ковпачкового дренажу. Досліджено роботу трубофільтрів різних конструкцій. Доведено, що найбільш ефективним є трубофільтр, який складається з перфорованої поліетиленової труби (каркаса), повітряного прошарка та диспергуючого поліетиленового шару. Визначено напірно-витрачальні характеристики вказаних дренажів. Отримані нові математичні залежності, які враховують вплив забруднення фільтруючого матеріалу на інтенсивність промивки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23-51

Рубрики:

      
5.

Зубков С.О. 
Ефективність політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.О. Зубков ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі. Запропоновано визначення даних активів. Удосконалено та доповнено класифікацію необоротних активів підприємств торгівлі, основних засобів і джерел їх фінансування. Проаналізовано теоретичні аспекти необоротних активів та їх складових елементів. Запропоновано принципи та визначення політики фінансування активів. Розвинуто систему показників оцінки ефективності використання необоротних активів підприємств торгівлі. Розроблено комплексну систему показників оцінки ефективності політики фінансування даних активів. Обгрунтовано методичний підхід щодо формування такої політики. Удосконалено й адаптовано до потреб політики фінансування багатокритеріальні методи оптимізації джерел фінансування необоротних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-572-93 +
Шифр НБУВ: РА355561

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Зубко Т.Л. 
Обгрунтування стратегічних рішень з розвитку підприємств в ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.Л. Зубко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методичні засади концептуальних підходів до розробки стратегічних рішень для розвитку підприємств за ринкових умов. З використанням запропонованої системи показників і критеріїв оцінювання розвитку підприємств виконано діагностику економічного стану підприємств легкої промисловості. Розроблено алгоритм обгрунтування стратегічних рішень процесів і методику їх вибору. Запропоновано методичні підходи до формування стратегії промислового підприємства з урахуванням стану зовнішнього та внутрішнього середовищ, цілей гравців ринку, розрахунку функції корисності. Створено моделі, які відображають взаємозв'язок стану виробництва з визначальними факторами (виробничою функцією). Розглянуто можливості застосування даних моделей для проведення аналізу перспектив розвитку підприємств з використанням положень теорії катастроф. Удосконалено структурний підхід до визначення економічної стратегії підприємства. Обгрунтовано формування збутової стратегії, базуючись на функції корисності. На підставі розроблених імітаційних моделей життєвого циклу виробів наведено нові підходи до складання асортиментного набору, структура якого визначається з використанням еволюційно-симулятивного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-210.13 +
Шифр НБУВ: РА354191

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зубкова О.І. 
Обернена задача розсіяння для неермітових систем диференціальних рівнянь: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / О.І. Зубкова ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано обернені задачі розсіяння для операторів Шредінгера з неермітовими, зокрема трикутними, матричними потенціалами на півосі та на осі. Для систем з трикутними матричними потенціалами, дійсними на діагоналі та без віртуального рівня, визначено необхідні та достатні (для осі - з невеликою відмінністю) умови для того, щоб задані величини були даними розсіяння розглянутих задач. Установлено, зокрема, властивості нормувальних поліномів даних задач розсіяння. Для матричних потенціалів введено нове поняття фазової еквівалентності у кількох варіантах, а саме: фазова напівеквівалентність, фазова тильда-напівеквівалентність і фазова еквівалентність. Завдяки введенню понять і одержанню для них результатів розширено теорему Марченка - Аграновича про характеристичні властивості даних розсіяння для систем з ермітовим матричним потенціалом на характеристичні властивості даних розсіяння для введених класів неермітових задач. Визначено умови щодо припустимих, зокрема неермітових, збурень нормувальних матриць, які не виводять з класу задач з матричними потенціалами, фазово-еквівалентними одному й тому ж ермітовому потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА357421

Рубрики:

      
8.

Зубко А.М. 
Організаційно-педагогічні умови удосконалення навчального процесу в системі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.М. Зубко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему організації навчального процесу в системі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. На підставі аналізу психолого-педагогічної літератури, навчальних планів, програм навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти та досвіду їх діяльності науково обгрунтовано відмінності процесу навчання фахівців у системі підвищення кваліфікації, описано його функції, структуру, проаналізовано характер взаємозв'язків як специфічної цілісної системи. Удосконалено класифікацію форм і методів навчання, систему критеріїв ефективності та оптимізації управління навчальним процесом у закладах підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Висвітлено місце та роль інформаційного зв'язку у процесі навчання фахівців, викладено засоби оптімізації, розкрито сутність організації та управління навчальним процесом у закладах для підвищення кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА317875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Зубко А.Б. 
Організація обліку в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.Б. Зубко ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2002. — 15 с.: рис. — укp.

Визначено особливості формування облікової політики в акціонерних товариствах (АО). Запропоновано систему субрахунків щодо вдосконалення обліку уставного капіталу, цінних паперів. Розроблено форми звітності для внутрішніх користувачів бухгалтерської інформації АО. Представлено схему розрахунків дивідендів акціонерам. Опрацьовано методику аналізу інвестиційної привабливості підприємств-емітентів. Запропоновано класифікаційну модель показників фінансово-майнового стану АО. Визначено критерії аналізу ефективного використання акціонерного капіталу. Охарактеризовано методику організації синтетичного й аналітичного обліку та аналізу в АО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.16
Шифр НБУВ: РА321599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Зубко А.П. 
Підвищення ефективності експлуатації синхронних двигунів компресорних станцій локомотивних та вагонних депо: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.П. Зубко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп.. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності експлуатації синхронних двигунів компресорних станцій локомотивних і вагонних депо залізничного транспорту. Проведено теоретичне обгрунтування основних принципів побудови методів регулювання синхронних приводів компресорів і засобів оптимізації режимів їх роботи, що здатні у реальному масштабі часу адаптуватися до змін у навантаженні, а також до поточної ситуації в живильній електромережі. Удосконалено методи оцінювання похибки реалізації та збіжності ітеративних алгоритмів регулювання. Досліджено динаміку процесу регулювання на комп'ютерній мережі та підтверджено стійкість і високу швидкість збіжності регулятора. Розроблено математичні моделі регульованих синхронних приводів і здійснено їх реалізацію у вигляді регуляторів процесу збудження двигунів. Зазначено, що впровадження нових моделей дозволило підвищити ефективність експлуатації регуляторів процесу збудження двигунів на 8 - 12 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О23-08-42 + О24-08-42 +
Шифр НБУВ: РА337114

Рубрики:

      
11.

Зубко В.М. 
Підвищення ефективності механізованого технологічного процесу вирощування та збирання озимого ріпаку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.М. Зубко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто математичну модель обгрунтування раціонального складу машинних агрегатів і комплексів машин для вирощування сільськогосподарських культур, удосконалено метод "комплексне машиновикористання". Досліджено технології вирощування озимого ріпаку (ОР), машинні агрегати у разі зміни довжини гону, врожайності та відстані перевезень і переїздів, зміну структурного та кількісного складу комплексів машин залежно від обсягів виробництва ОР. Проведено порівняльний аналіз класичної технології та технології No-Till для вирощування та збирання ОР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.214.16 +
Шифр НБУВ: РА368038

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Зубкова Н.Л. 
Поствакцинальні віруснейтралізуючі антитіла до полівірусів трьох типів та чинники, що впливають на їх рівні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.Л. Зубкова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Показано, що на якість імунізації оральною полімієлітною вакциною несприятливо впливає наявність неполімієлітних ентеровірусів у кишечнику щеплених. Визначено, що вакцинні штами поліовірусів мають нижчі інтерферуючі властивості у порівнянні з епідемічно актуальними штамами вірусів Коксакі В-5 та ЕСНО-30. Встановлено, що стан поствакцинального імунітету залежить від стану мікробіоценозу кишечнику. Розглянуто можливість корекції поствакцинальної імунної відповіді за допомогою продукту "Лактовіт білковий" та імуномодуляторів метилурацилу та дибазолу. Визначено властивість нейрамінів S.aureus та A.laidlawii впливати на інфекційний титр поліовірусів. Встановлено, що нейрамінін, одержаний з S.aureus, стимулює більш тривалий синтез антитіл у високих титрах до поліовірусів типів 1 та 3, але такої залежності щодо поліовірусу типу 2 не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*72 + Е60*745
Шифр НБУВ: РА320602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Зубков О.В. 
Розширення зони огляду і поліпшення технічних характеристик комплексу вертикального радіолокаційного зондування атмосферного прикордонного шару: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.В. Зубков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення оперативності вимірювання профілів швидкості вітру та температури, а також розширення просторової області їх вірогідного визначення комплексами вертикального радіолокаційного зондування атмосферного прикордонного шару, які містять доплерівський радіопрофайлер і радіоакустичну систему. Для підвищення оперативності вимірювання розроблено комбіновані методи параметризації спектра, що дало змогу істотно скоротити час первинної обробки прийнятих радіосигналів. Уперше застосовано методи прогнозування з мінімальною середньоквадратичною похибкою прогнозування на базі моделей авторегресії для екстраполяції профілів метеовеличин за межі просторової області їх вірогідного визначення доплерівським радіопрофайлером з якістю, що задовольняє вимоги автоматизованих систем керування повітряним рухом. Удосконалено алгоритм адаптивного керування частотою радіопередавача системи радіоакустичного зондування (РАЗ), у якому передбачено компенсацію впливу зносу акустичного пакета горизонтальним вітром, що дає змогу точно виконати умови Брега. На підставі забезпечення вимог до короткочасної нестабільності частоти передавача запропоновано удосконалені алгоритми обробки сигналів у радіолокаційному комплексі вертикального зондування, керування радіочастотою радіоакустичної системи, а також технічні вимоги до синтезатора радіочастоти системи РАЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.28 +
Шифр НБУВ: РА329921

Рубрики:

      
14.

Зубко О.Є. 
Створення та діяльність українського вищого педагогічного інституту ім. М. Драгоманова у Празі (1923 - 1933 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / О.Є. Зубко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено суспільно-політичні, соціально-економічні та соціально-культурні проблеми, що супроводжували процес створення та розгортання діяльності Українського вищого педагогічного інституту (УВПІ) ім. М. Драгоманова в Празі. Розглянуто історичні передумови та причини його виникнення, основні напрями, форми та методи організації навчально-виховного процесу, громадсько-політичну працю викладачів і студентів. Визначено результати роботи УВПІ, проаналізовано причини згортання його діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4ЧЕХ=УК)61 + Ч710.3(4ЧЕХ=УКР)61 + ТЗ(4ЧЕХ=9УКР)61-7
Шифр НБУВ: РА375121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Зубков Л.П. 
Теоретичні та експериментальні дослідження процесів очистки газів в каталітичному перетворювачі нової конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Л.П. Зубков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість розробки каталітичного перетворювача шкідливих газових викидів нового типу. Трансформовано метод опису багатокомпонентних систем для вивчення впливу вихідного складу кераміки на її властивості на базі побудови семимірного симплексу концентрацій у шестимірному просторі та проектування функцій відклику на площину з метою графічного представлення їх у тримірному просторі у вигляді чотирикомпонентних симплексів концентрацій. Удосконалено метод розв'язання задачі визначення параметрів тримірного плину у міжлопаткових каналах каталітичних перетворювачів шкідливих газових викидів сміттєспалювальних печей шляхом урахування тепла внаслідок горіння горючих складових домішок. Уперше для міжлопаткових каналів каталітичних перетворювачів одержано результати розрахункових і експериментальних досліджень нових ефектів у тримірній структурі плину газів за зазначених умов. Проведено ідентифікацію констант швидкостей перетворення хлоровмісних вуглеводнів у нешкідливі речовини, рівноважних констант речовин, що надходять до каталізатору та відходять від нього, а також визначено величини енергії активації процесів конверсії шкідливих речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.5 +
Шифр НБУВ: РА345230

Рубрики:

      
16.

Зубко О.Г. 
Удосконалення технології застосування трихограми (Hymenoptera, Trichogrammatidae) проти листокруток (Lepidoptera, Tortricidae) яблуневих садів Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / О.Г. Зубко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Удосконалено технології застосування трихограми проти садових листокруток за умов сучасних промислових і присадибних садів з урахуванням закономірностей розвитку ентомокомплексів на біоценотичному та популяційному рівнях під дією факторів навколишнього середовища. Обгрунтовано біологізовану систему заходів, спрямованих на зниження чисельності та шкідливості садових листокруток. Досліджено видове різноманітя та структуру садових листокруток, особливості динаміки чисельності домінуючих видів та фактори, що їх зумовлюють. Проведено ідентифікацію видів роду Trichogramma Westw. в яблуневих садах Північного Лісостепу України. Досліджено особливості розвитку трихограми за природних умов. Встановлено, що активність трихограми регулюють такі чинники, як температура та відносна вологість повітря. Досліджено її пошукову здатність у кроні яблуні залежно від типу саду. Доведено найбільшу ефективність послідовного застосування гормонального препарату та трихограми (Інсегару, 25 WP з.п + трихограма) та бактеріального препарату й трихограми (лепідоциду 3 л/га + трихограма). Доведено, що використання біологізованої системи захисту саду екологічно доцільне та економічно вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 + П468.67 +
Шифр НБУВ: РА337098

Рубрики:

      
17.

Зубкова Н.В. 
Удосконалювання 3D-моделювання різальних інструментів і елементів припуску шляхом уніфікації структур багатопараметричних відображень простору: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Н.В. Зубкова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано спільну уніфікацію структур відображень, алгоритмів 3D-моделювання й отриманих 3D-моделей різальних інструментів, оброблюваних деталей і елементів припуску у процесі обробки різанням. Розроблено вихідну та конкретні структури багатопараметричних відображень простору, орієнтовані на уніфікацію 3D-моделей. Розроблено алгоритм 3D-моделювання, заснований за принципами багато параметричних відображень, який відрізняється від існуючих урахуванням вимог уніфікації. Алгоритм містить уніфіковані блоки, що мають однакову побудову, але різне математичне наповнення для конкретних задач. Уніфікація забезпечує компактність формалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-1 + К63-56-02
Шифр НБУВ: РА320930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Зубкова А.Б. 
Управління організаційною культурою якості продукції на машинобудівному підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А.Б. Зубкова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення, методичні підходи та практичні рекомендації з управління організаційною культурою якості продукції (ОКЯП), що сприятиме забезпеченню конкурентоспроможності машинобудівних підприємств України. Проаналізовано існуючі підходи до управління якістю на підприємствах, визначено поняття "культура якості" як складової організаційної культури, спрямованої на забезпечення якості продукції. Виявлено динамічний вплив ОКЯП на темп росту експорту підприємств, обгрунтовано її характеристики. Вдосконалено класифікацію інтелектуального капіталу, витрат на якість. Запропоновано метод економічного оцінювання ОКЯП. Визначено складові оцінки ефективності системи управління якістю та розроблено методичний підхід до цього управління на основі ОКЯП машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-823.2-21
Шифр НБУВ: РА374952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Зубко Є.С. 
Чисельне моделювання зворотного розсіювання світла частками і середовищами з випадковою дискретною структурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.С. Зубко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

За допомогою комп'ютерного моделювання визначено закономірності у розсіюванні неполяризованого світла співмірними з довжиною хвилі частками випадкової структури та напівнескінченними середовищами, що складаються з даних часток. Показано, що дані частки випадкової структури формують несиметричну негативну гілку поляризації за малих фазових кутів, а симетрична гілка негативної поляризації (така як у пилових оболонок комет) може бути одержана змішуванням двох різних сортів часток із власними несиметричними гілками негативної поляризації. Запропоновано нову модель розсіювання світла дискретним середовищем часток, яка одночасно враховує когерентне посилення зворотного розсіювання та тіньовий ефект і добре якісно узгоджується з даними лабораторних фотополяриметричних досліджень порошкоподібних поверхонь. Доведено, що вищі порядки розсіювання в дискретних середовищах з низьким альбедо впливають на форму гілки негативної поляризації світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в648.8,022 +
Шифр НБУВ: РА324974

Рубрики:

      
20.

Золотовська В. С. 
Тенденції вивчення іноземних мов у вищих навчальних закладах морського профілю (1970-ті роки XX – початок XXI століття). / В. С. Золотовська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації представлені результати вивчення історико-педагогічного досвіду із вивчення іноземних мов у вищих навчальних закладах морського профілю 70-х роках XX – початку XXI століття.Об'єкт дослідження – ґенеза вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти морського профілю. Предмет дослідження – тенденції вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти морського профілю у 70-х роках XX – на початку XXІ століття. Мета дослідження – на основі цілісного ретроспективного аналізу педагогічної теорії і практики виявити основні тенденції вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти морського профілю у 70-х роках XX − початку XXІ століття та визначити основні напрями екстраполяції історико-педагогічного досвіду в практику сьогодення. Наукова новизна одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає в тому, що вперше: розкрито тенденції вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти морського профілю у 70-х роках ХХ – на початку ХХІ століття: парадигмальні; структурно-навчальні, змістові, інструментально-методичні; визначено й обґрунтовано періодизацію вивчення іноземної мови у закладах вищої освіти морського профілю у 1970-ті роки ХХ – на початку ХХІ століття: І період (1978 – 1990 рр.) – уніфікаційний; ІІ період (1991 –2002 рр.) – трансформаційний; ІІІ період (2003 – 2017 рр.) – інтеграційний;виявлено чинники, що впливали на розвиток іншомовної професійної підготовки майбутніх фахівців морської галузі: соціально-економічні, освітні, галузеві; окреслено можливості актуалізації продуктивних ідей та історико-педагогічного досвіду вивчення іноземних мов як обов'язкового компонента професійної підготовки майбутніх фахівців морського профілю в умовах сьогодення (проблемно-орієнтоване вивчення іноземної мови з професійним зануренням; залучення до викладання фахівців– носіїв мови; диференціація підготовки здобувачів освіти з урахуванням базового рівня знань; діджиталізація вивчення іноземної мови; забезпечення наскрізного і міжпредметного підходу у викладанні іноземних мов; запровадження дуальної форми навчання іноземної мови за професійним спрямуванням; створення репозитарію фахової літератури морської галузі іноземною мовою; підготовка викладачів закладі вищої освіти до підручникотворення; викладання спеціальних дисциплін іноземною мовою).Уточнено сутність понять «підготовка майбутніх фахівців морської галузі», «іншомовне професійне мовлення», «вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти морського профілю».Практичне значення дослідження полягає у розробці методичних рекомендацій «Вивчення іноземних мов у вищих навчальних закладах морського профілю (1978 - 2017)».^UThe thesis presents the results of historical and pedagogical foreign languages studying in higher education institutions of maritime profile in the 70s of 20th – the beginning of the 21st century.The object of research is the genesis of foreign language studying in higher education institutions of maritime profile. The subject of research – tendencies of foreign language studying in higher education institutions of maritime profile in the 70s of 20th – the beginning of the 21st century. The aim of research is to identify, on the basis of a comprehensive retrospective analysis of pedagogical theory and practice, the main tendencies of foreign languages studying in higher education institutions of maritime profile in the 70s of 20th – the beginning of the 21st centuries and to determine the main directions of extrapolation of historical and pedagogical experience into practice today.The scientific novelty of the dissertation research is that for the first time: the tendencies of foreign languages studying in higher education institutions of maritime profile in the 70s of the 20th – the beginning of the 21st century are revealed: paradigmatic; structural and educational, content, instrumental and methodological; the periodization of foreign language studying in higher education institutions of marine profile in the 1970s – the beginning of the 21st century has been defined and substantiated: I period (1978 – 1990) – unified; II period (1991 – 2002) – transformational; III period (2003 – 2017) – integration; the factors that influenced the development of foreign language studying of future specialists in maritime industry were identified: socio-economic, educational, sectoral; outlined the possibilities of actualization of productive ideas and historical and pedagogical experience of foreign languages studying as a compulsory component of professional training of future specialists of maritime profile in the present conditions (problem-oriented learning of foreign language with professional immersion; involvement native speakers in teaching process; teaching taking into account the basic level of knowledge; digitization of foreign language studying; providing a cross-cutting and cross-curricular approach in teaching foreign languages introduction of a dual form of foreign language teaching in a professional direction; creation of a repository of professional literature of the maritime industry in a foreign language; preparation of teachers of higher education institutions for textbook creation; teaching special subjects in foreign languages).The essence of the concepts «training of future specialists in the maritime industry», «foreign language professional language», «study of foreign languages in institutions of higher education of maritime profile» is clarified.The practical significance of the research is the fact that its results have been reflected in the developed methodological recommendations «Foreign languages studying in higher education institutions of maritime profile (1978 – 2017) ».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського