Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (56)Реферативна база даних (2657)Книжкові видання та компакт-диски (2185)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАХАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 139
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Захарова М.А. 
Агрогеохімічні закономірності міграції та акумуляції важких металів у зрошуваних грунтах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.А. Захарова ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано необхідність проведення агрогеохімічних досліджень закономірностей міграції та акумуляції важких металів (ВМ) у системі зрошувальна вода - грунт - рослина. Установлено, що вміст ВМ у зрошувальних водах України обумовлюється переважно антропогенним чинником, який деякою мірою нівелює природні зональні закономірності поширення металів. Виявлено закономірності зміни вмісту ВМ в орному шарі та їх грунтово-профільного розподілу в зрошуваних грунтах України, багаторічну динаміку металів і вплив застосування добрив на ці процеси. Уперше з'ясовано, що багаторічне зрошення водами I класу якості (за вмістом металів) та застосування добрив, не змінюючи істотно валовий вміст елементів, обумовлюють тенденцію підвищення вмісту кислоторозчинних і рухомих форм більшості ВМ. За результатами розрахунків балансу металів виявлено його від'ємність для мікроелементів Zn, Co, Cu. Застосування мікродобрив за умов дефіциту мікроелементів у грунті виявилося неефективним. Для профільного розподілу рухомих форм металів встановлено існування вилугуваного та акумулятивного шарів. Доведено, що агрогеохімічні закономірності міграції та акумуляції ВМ у системі зрошувальна вода - грунт - рослина обумовлені тісними взаємозв'язками та взаємозалежністю вмісту елементів в окремих ланках системи. Установлено, що якість води та рівень забруднення грунту впливають на якість овочевих і зернових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325020

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Захарченко Е.А. 
Агрохімічна оцінка використання амофосфогіпсу як добрива в умовах чорнозему типового Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Е.А. Захарченко ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу нового комплексного добрива з пролонгуючим ефектом амофосфогіпсу (АФГ) у межах норм N50-N150 на ріст, розвиток, фотосинтетичну діяльність, мінеральне живлення, урожайність та якість ярого ячменю й озимої пшениці, агрохімічні показники чорнозему типового в роки дії та післядії. Визначено, що внесене добриво підвищило вміст азоту в зеленій масі та в зерні. Одержано значний приріст врожаю ярого ячменю та озимої пшениці в роки дії та післядії. Встановлено, що у разі підвищення дози азоту в добриві збільшується гідролітична кислотність. У рік післядії величини даного показника набагато нижчі, ніж у роки дії. Виявлено, що внесення АФГ у збільшених дозах і за азотом викликає збільшення доступних для рослин форм азоту за рахунок процесу дефіксації необмінно поглиненого грунтом амонію. Досліджено механізм пролонгуючого ефекту амофосфогіпсу, який забезпечив гарантовану післядію добрива за рахунок дефіксації попередньо фіксованого амонію грунтом зі складу АФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.36
Шифр НБУВ: РА312114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Захарченко 
Біологічна характеристика популяції судака (Stizostedion lucioperca L.) Каховського водосховища та його промислове значення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ірина Леонідівна Захарченко ; УААН ; Інститут рибного господарства. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.255.111-81 + П729.8
Шифр НБУВ: РА346317

Рубрики:

      
4.

Захаренко Г.С. 
Біологічні основи інтродукції і культури видів роду кипарис (ICupressus/I L.): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.01 / Г.С. Захаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення палеоботанічних даних, сучасних ареалів, а також морфологічних і біохімічних ознак і ритмів сезонного розвитку у роді Cupressus виділено дві секції: Americana sect. nova - види, природно розповсюджені у Північній Америці, і Afrasiana sect. nova - види роду, розповсюджені у Старому Світі. Установлено, що в Україні та країнах СНД введено в культуру 15 видів і 9 різновидів Cupressus. Розроблено класифікацію культиварів і форм. Показано, що у кожного виду Cupressus є можливою поява не менше 46-ти морфологічно виражених типів культиварів. Уперше описано 27 культиварів у 5-ти видів Cupressus. На підставі результатів вивчення особливостей росту, репродуктивного розвитку розкрито закономірності внутрішньовидової мінливості, механізми, що забезпечують відновлення популяційної структури та рівня гетерозиготності популяції. Установлено, що ритми росту пагонів, проростання насіння та сезонного розвитку видів обох секцій відповідають кліматові середземного типу. З'ясовано, що висока ідивідуальна фенологічна мінливість ритмів розвитку репродуктивних органів є адаптивним пристосуванням популяційного рівня, що забезпечує щорічне формування життєздатного пилку та насіння. Завдяки порівняльному вивченню фенотипової мінливості ознак репродуктивних і вегетативних органів на прикладі C. sempervirens виявлено, що за умов інтродуції у разі масового насіннєвого розмноження протягом 20 - 25 поколінь місцевої репродукції формуються інтродукційні популяції, близькі за збалансованістю рівня поліморфізму до природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9-45 +
Шифр НБУВ: РА339101

Рубрики:

      
5.

Захарін С.Ф. 
Варіаційний метод дослідження квазіперіодичних розв'язків лагранжевих систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.Ф. Захарін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено питання існування квазіперіодичних розв'язків лагранжевих систем. Доведено існування таких розв'язків в системах, лагранжіан яких є локально опуклим щодо просторової змінної. Встановлено достатні умови існування квазіперіодичних розв'язків натуральних лагранжевих систем без в'язей і з голономними в'язями у вигляді ріманових багатовидів. Обгрунтовано варіаційний метод відшукання зазначених ров'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.613,022
Шифр НБУВ: РА310185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Захарова Т.В. 
Вибірковість дії інсектицидів в системі комах фітофаг-ентомофаг в агробіоценозах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Т.В. Захарова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вивчена порівняльна токсичність ряду фосфорорганічних, піретроїдних та карбаматних інсектицидів для різних таксономічних груп господарсько важливих комах-фітофагів та їх ентомофагів. На основі системного дослідження вивчені фактори прояву фізіологічної та екологічної вибірковості інсектицидів стосовно фітофагів та ентомофагів. Встановлена видова чутливість комах до інсектицидів і її залежність від характеру проникнення препарату в організм. На прикладі капустяного білана і його паразита апантелеса вивчена дія інсектицидів на ендогенних паразитів в зв'язку з процесом проникнення токсичних сполук через покриви хазяїна. За результатами вивчення фенології капустяного білана і його паразита апантелеса в онтогенезі й особливостей токсичної дії на них базудина й Бі-58 нового з позицій екологічної та фізіологічної вибірковості проведений аналіз особливостей вибіркової дії цих препаратів. На основі вивчення токсичності й вибіркової дії інсектицидів доведена можливість використання ацтеку й піримору в інтегрованому захисті гороху від горохової попелиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.263,022

Рубрики:

      
7.

Захаренко О.В. 
Визначення зон безпечного розташування пожежно-рятувальних сил при ліквідації надзвичайних ситуацій на об'єктах хімічної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / О.В. Захаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано прості й ефективні моделі, пристосовані до оперативних розрахунків зон хімічного зараження, зон з нижнім і верхнім концентраційними межами займання. Відзначено, що моделі можливо використовувати під час складання планів з ліквідації аварійних ситуацій. Досліджено вплив різних фізичних факторів (параметрів турбулентного стану атмосфери, кількості речовини, яка випаровується, та швидкості зменшення хімічної речовини внаслідок хімічних перетворень в атмосфері) на характер параметрів небезпечних зон. Показано, що у разі збільшення висот джерела викиду значення приземної концентрації поблизу джерела зменшується, а її максимальне значення буде на великих відстанях за напрямком вітру. Показано, що врахування скінченних розмірів джерела викиду мало впливає на розподіл концентрацій, розрахованих для точкового джерела. Для перевірки адекватності запропонованої моделі проведено польові експериментальні дослідження з метою визначення концентрації хлорпікрину в атмосфері під час його випаровування. За результатами експериментальних досліджень показано, що методичний підхід до розв'язання задачі та розроблена математична модель є обгрунтованими. Наведено приклад використання запропонованої моделі у разі ліквідації аварії з викидом (виливом) метанолу на складі хімічних реагентів. З застосуванням результатів проведених розрахунків і аналізу можливих аварій розроблено рекомендації керівнику з ліквідації наслідків аварії. Запропоновано картки безпеки у разі зберігання та транспортировки небезпечних хімічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-528 + Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА363645

Рубрики:

      
8.

Захарчук О.П. 
Використання консервованих біоматеріалів при хірургічному лікуванні великих післяопераційних вентральних гриж в умовах інфікованої рани: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.П. Захарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено особливості приживлення та характер перебудови консервованого фасціального трансплантату в інфікованій рані, а також можливості поліпшення результатів пластики шляхом захисту трансплантату від інфекції за допомогою місцевого використання комбінованих препаратів багатонаправленої дії. Доведено, що місцеве застосування нових комбінованих препаратів, що виявляють на тканини антимікробну, сорбційну та стимулюючу репаративні процеси дію, пригнічує інфекцію та обмежує виразність запальної реакції тканини, що супроводжується приживленням трансплантата та загоєнням рани первинним натягом. Зазначено, що використання для герніопластики консервованих тканин "Тутопласт" не спричиняє негативного впливу на імунологічний статус оперованих пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.7-99 +
Шифр НБУВ: РА324222

Рубрики:

      
9.

Захарченко 
Виникнення та розвиток медіа-мистецтв у системі масової комунікації: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / Артем Петрович Захарченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. — К., 2008. — 12 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676
Шифр НБУВ: РА364398

Рубрики:

      
10.

Захаров О.Г. 
Вміст стабільних метаболітів оксиду азоту та ремоделювання лівого шлуночка серця при нефрогенній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Г. Захаров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) серця, а також стану системи L-аргінін - оксид азоту у хворих на нефрогенну артеріальну гіпертензію (АГ), обумовлену хронічним пієлонефритом (ХП) і хронічним гломерулонефритом. Досліджено питання підвищення ефективності лікувальних заходів за прогресуючих нефропатій. Запропоновано підхід до оцінки метаболізму оксиду азоту, що передбачає визначення концентрації субстрату для синтезу NO - L-аргініну, стабільних окиснених форм NO - нітритів і нітратів та депонованої форми NO - нітрозотіолу. Установлено, що застосування інгібіторів ангітензинперетворювального ферменту (АПФ) й антагоністів кальцію впливає на покращення функціонального стану системи L-аргінін - оксид азоту та структурно-функціональні показники ЛШ у хворих на ренопаренхіматозну АГ. З'ясовано, що інгібітори АПФ мають найбільш ефективний вплив у хворих на ХП і асенціальну АГ, в яких виявлено зменшення індексу маси міокарда ЛШ та відносної частки концентричної гіпертрофії ЛШ через 3 місяці. Показано, що у системі L-аргінін - оксид азоту дисбаланс між її ланками зменшується у разі збільшення тривалості лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-43 + Р414-43 +
Шифр НБУВ: РА339044

Рубрики:

      
11.

Захарова Н.П. 
Вплив структурних факторів на механізми деформації і руйнування і механічні властивості спечених сплавів на основі Fe і W: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Н.П. Захарова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив структурного стану спеченого порошкового вольфраму та заліза на комплекс механічних властивостей і механізм руйнування. Вивчено вплив пористості на міцнісні характеристики, деформаційне зміцнення, температуру холодноламкості та пластичності матеріалів від пористості. У рамках моделі Іоффе отримано рівняння, в якому виведено залежність температури холодноламкості від пористості. Методом Оже-спектроскопії вивчено сегрегаційні процеси у пористому залізі. Особливості механізму деформації і руйнування спеченого пористого заліза вивчено за допомогою методу скануючої електронної мікроскопії "in situ" шляхом розтягування зразків спеченого заліза та методу акустичної емісії з визначенням координат активного перерізу й одночасним записом кривої деформації. На прикладі спеченого порошкового вольфраму вивчено вплив пластичної деформації та термічної обробки на структуру та механічні властивості спечених ОЦК-металів. Досліджено вплив виду термомеханічної обробки (ротаційне кування, гвинтове і чотиривалкове прокатування) на пористість, текстуру, структуру, мехнічні властивості прутків. Розроблено уявлення про оптимальний структурний стан для вольфрамового дроту під час термомеханічної обробки та спосіб контролю структури в процесі виробництва вольфрамового дроту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.904.5-18
Шифр НБУВ: РА312958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Захарчук Д.А. 
Вплив технологічних та радіаційних дефектів на явища переносу в багатодолинних напівпровідниках In-Ge/I та In-Si/I: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Д.А. Захарчук ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено характер змін температурної залежності положення рівня Фермі у монокристалах германію n- та p-типу провідності за наявності у забороненій зоні глибоких енергетичних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА335487

Рубрики:

      
13.

Захарченко К. В. 
Впровадження та розвиток послуг населенню в діяльності оператора поштового зв'язку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. В. Захарченко ; НАН України ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність, характерні ознаки фінансових послуг, а також особливості, нормативно-правові основи та проблеми функціонування ринку фінансових послуг України. Досліджено надання фінансових послуг операторами поштового зв'язку в країнах СНД та Україні. Проаналізовано вилив макроекономічних факторів і доступності об'єктів зв'язку до населення на розвиток фінансових послуг УДППЗ "Укрпошта".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.1
Шифр НБУВ: РА384004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Захарченко А.М. 
Господарська компетенція місцевих державних адміністрацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.М. Захарченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено господарські компетенції місцевих державних адміністрацій. Розглянуто їх основні завдання у сфері господарювання. Сформульовано визначення поняття господарської компетенції місцевих державних адміністрацій. Виявлено особливості цієї компетенції. Запропоновано основні напрямки вдосконалення законодавства стосовно питань господарської компетенції місцевих адміністрацій. Досліджено дану компетенцію у аспекті створення суб'єктів господарювання та припинення діяльності цих суб'єктів, планування та регулювання господарської діяльності, здійснення контролю у сфері господарювання. Наведено пропозиції щодо уточнення та розширення компетенції місцевих державних адміністрацій у зазначених сферах. Проаналізовано питання реалізації господарської компетенції місцевих державних адміністрацій. Виділено основні фактори, що впливають на ефективність такої реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА349530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Захарін С.В. 
Державне регулювання іноземного інвестування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.В. Захарін ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Доведено необхідність прискореного розвитку внутрішніх джерел капіталотворення з метою поступової відмови від залученням зовнішніх ресурсів як додаткового джерела капіталу. Вказано, що фондовий ринок, який у розвинутих країнах є потужним засобом використання інвестиційних ресурсів, у нашій країні є приватизаційним, та не інвестиційним елементом ринку. Обгрунтовано, що іноземний інвестор повільно реагує на застосування окремих важелів державної економічної політики (зокрема, податкових, амортизаційних, заходів щодо зайнятості), але уважно ставиться до системи пільг та гарантій захисту інвестицій. З використанням методу кореляційно-регресійного аналізу доведено існування суттєвої залежності між макроекономічною ситуацією в країні та надходженням іноземних інвестицій. Виявлено незначну залежність динаміки показників споживчого ринку та надходжень іноземних інвестицій. Це визначає бажання нерезидента розширити географію своєї присутності з використанням робочої сили, сировинних ресурсів, обладнання тощо. На основі адаптації методу стандартизації показників розроблено методику комплексної оцінки інвестиційного клімату, яка дозволяє визначити інтегральний показник інвестиційної привабливості країни (галузі, регіону тощо). Запропоновано врахування пріоритетності визначених груп показників, наведено критерії, за якими обираються чинники, що використовуються у разі оцінки інвестиційного клімату. На основі розробленої методики здійснено оцінку інвестиційного клімату галузей промисловості та регіонів для іноземного капіталу, проведено типізацію галузей промисловості та регіонів за інтегральним показником інвестиційної привабливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-21
Шифр НБУВ: РА317607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Захаріудакі Клеанті 
Диференційований підхід до профілактики невиношування і недоношування у жінок з неплідністю в анамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Захаріудакі Клеанті ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження особливостей гормонального статусу та синтезу плацентарних білків, функціонального стану фетоплацентарного комплексу та мікробіоценозу статевих шляхів обгрунтовано ефективні засоби зниження частоти невиношування та недоношування у жінок з неплідністю в анамнезі, а також розроблено й апробовано комплекс відповідних лікувально-профілактичних засобів. Вперше вивчено порівняльні аспекти частоти та причин розвитку невиношування та недоношування у пацієнток з різними формами неплідності в анамнезі. Показано роль дисгормональних, дисметаболічних і мікробіологічних порушень у різні терміни вагітності невиношування та недоношування у даної групи жінок. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом вагітності та функціональним станом фетоплацентарного комплексу. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти невиношування та недоношування у жінок з неплідністю в анамнезі на базі впровадження диференційованого підходу щодо використання лікувально-профілактичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 +
Шифр НБУВ: РА337689

Рубрики:

      
17.

Захаркін О.О. 
Еколого-економічна оцінка технологічних рішень в машинобудуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.О. Захаркін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Запропоновано поняття "екологічна надійність технології", "екологічний та еколого-економічний рівень технології". Розвинуто класифікацію технологічних процесів за ознаками їх екологічності. Визначено складові економічних витрат від забруднення навколишнього середовища внаслідок реалізації технологічних рішень. Запропоновано механізм врахування у разі оцінки технологічних рішень можливого підвищення вимог до якості навколишнього середовища та економічних нормативів екологічної безпеки. Розглянуто можливі джерела фінансування екологізації технологій, проаналізовано можливість їх використання за умов законодавчої бази України. Досліджено взаємозв'язок між екологічними та економічними характеристиками технологій машинобудівного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-28 +
Шифр НБУВ: РА322677

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Захарова Н.Ю. 
Економічна ефективність виробництва плодів кісточкових культур і основні організаційно-економічні чинники її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Ю. Захарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні положення визначення економічної ефективності виробництва плодів кісточкових культур і основних організаційно-економічних чинників її підвищення у сільськогосподарських підприємствах зони Південного Степу. Розкрито сутність категорії ефективності, показано особливості її реалізації в садівництві. Висвітлено основні засади формування ринку плодів і ягід. Визначено природно-економічний потенціал зони для виробництва плодів кісточкових культур, наведено результати ретроспективного аналізу виробництва даної продукції та його економічної ефективності, здійснено оцінку каналів її реалізації. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку виробництва плодів кісточкових культур. Визначено вплив основних організаційно-економічних чинників на підвищення економічної ефективності їх виробництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення породної структури насаджень кісточкових культур на підставі урахування строку окупності інвестицій на їх створення з метою прискорення обігу основного капіталу у садівництві. Для розвитку ринкової інфраструктури запропоновано створити у регіоні розгалужену мережу роздрібної торгівлі плодами та ягодами. Виокремлено напрями активізації державного протекціонізму садівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.1-07 +
Шифр НБУВ: РА348270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Захарчук О.В. 
Економічні відносини у зернопродуктовому комплексі Вінничини: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Захарчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання суті економічних відносин у зернопродуктовому комплексі, теоретично обгрунтовано механізми перерозподілу кінцевих результатів між підприємствами виробництва зерна, переробки та торгівлі хлібопродуктами. Визначено тенденції економічного розвитку складових частин зернопродуктового комплексу Вінничини, виявлено причини їх нестабільної роботи. Запропоновано перспективні організаційні форми інтегрованих б'єднань з виробництва різних видів зернопродуктів. Розроблено економіко-математичну модель перерозподілу доходів на основі середньої норми прибутку з урахуванням вартості функціонуючого капіталу та різної швидкості обігу оборотних коштів на підприємствах різних галузей комплексу, яка дозволяє здійснювати економічно рівнозначний розподіл кінцевих результатів e інтегрованих системах. На базі даної моделі розроблено прогноз соціально-економічних наслідків регулювання економічних відносин і проведено розрахунки щодо задоволення потреб у зерні для забезпечення оптимальної діяльності всього зернопродуктового комплексу Вінниччини до 2004 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Він)325.151
Шифр НБУВ: РА320697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Захарова Г.М. 
Експериментально-морфологічна оцінка печінки при алкогольних інтоксикаціях в умовах впливу ендотоксину і антиоксидантної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Г.М. Захарова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено морфологічні зміни печінки, викликані дією алкоголю та ендотоксину кишечної мікрофлори. Досліджено антиоксидантні властивості концентрату біофлаваноїдів "Еноант" і доцільність його застосування як засобу лікування алкогольного захворювання печінки. За допомогою морфологічних, морфометричних та біохімічних методів комплексно досліджено морфологічні зміни у печінці щурів та стан вільно-радикальних процесів за хронічної алкогольної інтоксикації та інтраперітонеального введення ендотоксину кишечної мікрофлори на фоні попередньої алкоголізації. Показано вплив алкоголю й ендотоксину на перисинусоїдальні клітини печінки. Встановлено кореляцію між ступенем тяжкості морфологічних змін у печінці та рівнем продуктів окиснювальної модифікації білків і ліпідів. Виявлено виражений гепатопротекторний ефект концентрату "Еноант", пов'язаний з його антиоксидантними властивостями. Доведено ефективність використання "Еноанту" для лікування алкогольної хвороби печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-29 +
Шифр НБУВ: РА349861

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського