Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУЦУЛЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гуцуляк Т.Г. 
Еволюція дефектної структури кремнію, опроміненого високоенергетичними частками, в процесі природного старіння: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.Г. Гуцуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с.: рис., табл. — Бібліогр.: с. 16. — укp.

З використанням методів X-променевої дифрактометрії та внутрішнього тертя досліджено вплив високоенергетичного електронного та гамма-опромінення на ступінь структурних змін кремнію в процесі природного старіння. Установлено, що рівень напруг, що виникають під час розпаду перенасиченого твердого розчину кисню, значно перевищують напруги у процесі механічної обробки матеріалу. Ефективне покращання структурної досконалості монокристалів кремнію спостерігається тільки для опромінених електронами кристалів дозами 1,8 і 3,6 кГрей після 3000 год. Зазначено, що опромінення високоенергетичними електронами та гамма-квантами (E ~ 18 МеВ) призводить до утворення в структурі кристалічної гратки кремнію дислокаційних петель. Визначено, що розмір дефектів, які утворилися після опромінення електронами, нелінійно залежить від дози опромінення. Установлено, що природне старіння опромінених електронами кремнію, поряд з утворенням вторинних радіаційних дефектів, призводить до укрупнення власних мікродефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 +
Шифр НБУВ: РА325916

Рубрики:

      
2.

Гуцуляк Ю.Г. 
Економічна та еколого-ландшафтна типологія земель в Україні: теорія і практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / Ю.Г. Гуцуляк ; НАН України; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні підходи до оптимізації ландшафтів і природного середовища, розроблено класифікацію природно-територіальних комплексів. Проаналізовано основні екологічні проблеми землекористування в Україні та запропоновано шляхи їх вирішення. Поглиблено поняття "територія", "структура грунтового покриву", "елементарний грунтовий ареал" тощо, що стало основою для обгрунтування ландшафтно-екологічної концепції землекористування. Висвітлено засади еколого-економічної типології земель сільськогосподарського призначення, розкрито складові агроекологічної й агроекономічної оцінки земель. Запропоновано підходи до вдосконалення якісної, бонітетної й економічної оцінки сільськогосподарських земель. Здійснено ландшафтно-екологічне районування регіонів України та розроблено економіко-математичну модель управління сільськогосподарським землекористуванням в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51 + П035.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368415

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гуцуляк Р.В. 
Епідеміологія, прогнозування і профілактика акушерської патології серед сільських жителів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.В. Гуцуляк ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 19 с. — укp.

В роботі з позицій системного підходу дано комплексну методико-соціальну характеристику розповсюдженості акушерської патології та її наслідків серед сільського населення. Виявлено чинники ризику цієї патології. На основі оцінки впливу цих факторів на виникнення акушерської патології з використанням послідовного аналізу Вальда та його ймовірносного методу Байєса розроблено систему прогнозування по ранньому виявленні патології вагітності, пологів та післяпологового періоду. Застосування такої системи на практиці підвищує ефективність розпізнавання акушерської патології майже в три рази. На основі вивченого матеріалу розроблено висновки і сформульовано практичні рекомендації та створено організаційну модель профілактики патології вагітності і ускладнень в пологах серед жінок сільської місцевості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37

Рубрики:

      
4.

Гуцуляк М.Я. 
Кримінально-виконавча характеристика покарання у виді громадських робіт: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.Я. Гуцуляк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено становлення та розвиток виконання та відбування покарання у виді громадських робіт у контексті кримінально-виконавчої та кримінально-правової характеристики, сучасний стан виконання і відбування зазначеного виду покарання, наведено пропозиції щодо його удосконалення. Розглянуто кримінально-виконавчу характеристику покарання у виді громадських робіт, визначено кримінально-виконавчу інспекцію як суб'єкт виконання цього виду покарання, показано її взаємодію з державними органами та громадськістю. Наведено результати порівняльного аналізу зарубіжного досвіду організації виконання покарання у виді громадських робіт, розкрито права та обов'язки засуджених до покарання у виді громадських робіт, визначено порядок застосування до них засобів виправлення і ресоціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)023 + Х884.9(4УКР)19
Шифр НБУВ: РА371453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гуцуляк І.Г. 
Мовостиль українського поетичного бароко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Г. Гуцуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід українського мово- та літературознавства в дослідженні явищ українського бароко у контексті загальнослов'янського, висвітлено основні проблеми та перспективи сучасних лінгвостилістичних студій у даному напряму. На матеріалі україномовної поезії кінця XVI - середини XVII ст. з характерними мовностильовими ознаками літератури бароко досліджено лінгвальну природу тропів і стилістичних фігур, їх семантику та структуру, а також особливості стилістичного використання у барокових текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-335 +
Шифр НБУВ: РА339696

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гуцуляк О.Б. 
Неоязичництво як світоглядне явище (історико-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.Б. Гуцуляк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 27 с. — укp.

Досліджено проблеми генези, розвитку та сутності неоязичництва, його історико-філософський аспект. Охарактеризовано різні підходи до проблеми неоязичництва, що існують у сучасній історіографії. Розкрито суть та форми прояву українського неоязичництва. Розглянуто вплив неоязичництва на формування позиції особистості у цивілізаційно-культурному процесі. Проаналізовано філософські, релігійні та соціо-культурні умови, які визначають постання та розвиток неоязичництва як світоглядного феномену, поширеного зараз у світі, що впливає на розвиток європейської і, зокрема, української духовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-678 + Э391.16 +
Шифр НБУВ: РА339594

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гуцуляк Б.І. 
Структурні зміни в кристалах кремнію опромінених високоенергетичними частками за даними X-променевої дифрактометрії та внутрішнього тертя: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Б.І. Гуцуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що у процесі витримки за кімнатної температури упродовж дев'яти років кристали кремнію, опромінені високоенергетичними електронами (E ~ 18 МеВ) у дозах 3,6 та 5,4 кГрей, стали більш однорідними за структурою, ніж у разі опромінення у дозах 1,8 і 2,7 кГрей. Визначено зміну концентрації, розмірів і спектра мікродефектів у кристалах кремнію, опромінених високоенергетичними частинками за умов тривалого природного старіння. Виявлено температурний гістерезис внутрішнього тертя та ефективного модуля зсуву в неопромінених і серії опромінених зразків кремнію. Поява петлі гістерезису взаємопов'язана з взаємодією генетичних мікродефектів з точковими дефектами у кристалі та їх несиметричним розподілом у процесі нагрівання - охолодження зразків. Установлено, що збільшення дози опромінення високоенергетичними частинками призводить до зменшення петлі гістерезису (площі), а за дози 3,6 кГрей до його повного зникнення, зумовленого збільшенням числа стоків для точкових дефектів як дрібних за розмірами (~ 1 - 5 мкм) мікродефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА340143

Рубрики:

      
8.

Гуцуляк А.І. 
Тактика хірургічного лікування хворих на перфоративну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Гуцуляк ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено й обгрунтовано причини, що призводить до виникнення параульцерозних інфільтратів і перфорації виразки шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК). Визначено роль нейроендокриноцитів APUD-системи та кабельних нервових провідників у розвитку недостатності мікроциркуляції, гіпоксії та некрозу тканин у ділянці дна виразки та паравиразкового інфільтрату за розвитку ДВЗ-синдрому та запальними змінами у навколишніх лімфатичних фолікулах, що призводить до перфорації виразки. На підставі результатів морфологічних досліджень тканин параульцерозного інфільтрату за різної відстані від перфоративного отвору, установлено розміри обсягу необхідного видалення танин паравиразкової зони. Вивчено питання порушення стану білковосинтезувальної функції печінки, окремих гастрофазних білків і ферментів цитолізу гепатоцитів, перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту та вмісту окремих мікроелементів, які виникають на фоні розлитого перитоніту, унаслідок перфорації виразки на негативно впливають на клінічний перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА354460

Рубрики:

      
9.

Гуцуляк І.Р. 
Центральна та Східна Європа у зовнішній політиці Республіки Польща: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.Р. Гуцуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено засади формування й особливості реалізації зовнішньої політики Польщі в Центральній і Східній Європі у 1989 - 2005 рр. Визначено напрями регіонального співробітництва Республіки Польща (РП). Проаналізовано підходи до розбудови східної політики ЄС та розширення НАТО. З'ясовано роль Польщі у структурах "нового регіоналізму". Проаналізовано двосторонні відносини РП з державами зазначеного регіону, зокрема, участь у врегулюванні воєнних конфліктів, особливості участі у демократичних процесах та зусилля польської дипломатії, спрямовані на подолання проблем історичного минулого. Визначено етапи становлення та розвитку відносин стратегічного партнерства між Польщею та Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ПОЛ)64-(44/45) +
Шифр НБУВ: РА354077

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гуцуляк Т. Є. 
Типологія образних семантико-мотиваційних відношень у відіменниковому словотворі української мови / Т. Є. Гуцуляк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено всебічному дослідженню образної мотивації як важливого складника словотвірної семантики, що реалізується в мотиваційних відношеннях відіменникових образних морфологічних дериватів (іменників, прикметників, дієслів, прислівників) і відображає особливості дериваційних процесів української мови. У роботі застосована комплексна методика мотиваційного та семантико-когнітивного аналізу відіменникових дериватів, завдяки чому образна мотивація виокремлена в самостійний тип когнітивно-мовних зв՚язків між словом-мотиватором і мотивованим словом. Запропоновано розмежовувати такі зв՚язки на: 1) образно-метафоричні; 2) образно-метонімічні та 3) образно-парадоксальні. У складі відіменникових похідних одиниць виокремлено два типи: власне образні деривати й образні деривати в структурі олісеманта. Встановлено, що для образної деривації іменників, прикметників, дієслів та прислівників найвищу продуктивність виявляють образно-метафоричні мотиваційні відношення, сформовані на базі універсальних метафоричних моделей ‒ артефактної, природоморфної (здебільшого зооморфної та фітоморфної), антропоморфної, релігійної. Доведено, що образні мотиваційні відношення мають значний семантичний потенціал, реалізують його у словотворчих процесах та впливають на системотворчі властивості образних дериватів ‒ їх здатність групуватися у словотвірні типи та парадигми. Запропонована авторська методика моделювання та опису образних лексико-словотвірних парадигм. Обґрунтовано важливу роль образної деривації в розвитку синоніміки української мови. Ключові слова: відіменникові образні деривати, власне образні деривати, образні деривати в структурі полісеманта, типологія образних мотиваційних відношень, словотвірне значення „подібності”, образний компонент значення, словотвірний тип, мотиваційна модель, метафоричні та метонімічні концептуальні моделі, асоціативно-образна мотивувальна ознака, лексико-словотвірна образна парадигма, синонімія образних дериватів.^UThe dissertation provides a comprehensive study of figurative motivation as an important component of word-forming semantics, which is realized in the motivational relations of substantive figurative morphological derivatives (nouns, adjectives, verbs, adverbs) and reflects the features of derivational processes of the Ukrainian language.The complex method of motivational and semantic-cognitive analysis of substantive derivatives is applied in the research, due to which figurative motivation is identified as an independent type of cognitive-linguistic relations between the motivating word and the motivated word. It is proposed to divide these relations into: 1) figurative-metaphorical; 2) figurative-metonymic and 3) figurative-paradoxical ones.It is proposed to distinguish two types of noun derivative units: proper figurative derivatives and figurative derivatives in the structure of a polysemant. It is determined that for figurative derivation of nouns, adjectives, verbs and adverbs the highest productivity is shown by figurative-metaphorical motivational relations, the basis of which is a complex figurative representation formed through universal metaphorical models – artifact and natural-morphological (mostly remorphic, zoomorphic and phytomorphic) ones.It determined that figurative motivational relations have a significant semantic potential, realize it in word-forming processes and influence the system-forming properties of figurative derivatives – their ability to be grouped into word-forming types and paradigms. For the first time in Ukrainian linguistics the important role of figurative derivation in the development and enrichment of synonymy of the Ukrainian language is substantiated.Keywords: substantive figurative derivatives, proper figurative derivatives, figurative derivatives in the structure of a polysemant, typology of figurative motivational relations, word-forming meaning of "similarity", figurative component of meaning, word-forming type, motivational model, metaphorical and metonymical conceptual models, associative lexical word-forming figurative paradigm, synonymy of figurative derivatives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гуцуляк Г. С. 
Продуктивні якості лактуючих корів промислового комплексу за тривалого періоду яловості та безпліддя / Г. С. Гуцуляк. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі викладені матеріали досліджень продуктивних та відтворних якостей голштинських корів за інтенсивної технології їх експлуатації. Ретроспективний аналіз стада та експерименти показали, що жива маса лактуючих голштинських корів упродовж господарського використання має динамічний характер, за якого вона нарощується до третьої лактації, потім йде невпинний її спад до п'ятої лактації. Натомість, реалізація генетичного потенціалу молочної продуктивності збільшується до четвертої лактації, а лише потім знижується. Стадо корів промислового комплексу характеризується задовільними показниками відтворної функції, за яких може проявлятися скорочена, стандартна, подовжена та тривала лактація.^UIn dissertation work presents the materials of research of the productive and reproductive qualities of Holstein cows in the conditions of industrial technology of milk production. A retrospective analysis of the herd and the experiments showed that the live weight of Holstein cows during exploitation has a dynamic character, increases from 594.4 kg in first-heifers to 673.0 kg in cows of the third lactation, and then decreases to 584.0 kg. At the same time, the realization of the genetic potential of the milk productivity of cows increases until the fourth lactation and is, in terms of 305 days, an average of 9575.2 kg (9391.5 kg of 4% milk), after which it decreases to a level of 9325.8 kg (9171.8 kg of 4% milk). Such dynamics of the main characteristics indicates some physical and physiological depletion of animals by intensive exploitation technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гуцуляк Н. П. 
Розвиток HRM-технологій в новій економіці / Н. П. Гуцуляк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено поглибленню науково-методичних основ, розробці теоретико-методологічного забезпечення і практичних рекомендацій щодо розвитку і використання HRM-технологій в умовах нової економіки. У дослідженні поставлено і вирішено такі завдання: досліджено фундаментальні теоретико-методологічні засади становлення і розвитку нової економіки; узагальнено ознаки, запропоновано класифікацію атрибутів та тенденцій нової економіки в контексті впливу на розвиток HRM-технологій; проаналізовано теоретичні основи розвитку HRM-технологій в умовах нової економіки; узагальнено теоретико-методологічні підходи до трактування поняття «HRM-технології»; розглянуто роль персоналу як стратегічного ресурсу розвитку нової економіки; досліджено характер впливу діджиталізації на зміст та умови застосування HRM-технологій; розроблено карту сучасних HRM-технологій; проаналізовано стан та проблеми використання HRM-технологій в бізнес-структурах, у сфері публічного управління та перспективи їх модернізації; розроблено модель інформаційної екосистеми управління персоналом із використанням HRM-технологій; розроблено модель оцінювання рівня готовності управлінського персоналу до використання HRM-технологій нового типу; розроблено модель функціональної трансформації відділу кадрів закладу вищої освіти під впливом розвитку HRM-технологій, що стало модельним прикладом HRM-трансформації установ публічної сфери; ідентифіковано типові компетентнісні розриви, які гальмують процес розвитку HRM-технологій в новій економіці та запропоновано шляхи їх компенсації/подолання. Наукова новизна одержаних результатів полягає у поглибленні теоретико-методичних положень та розробленні науково-практичних рекомендацій щодо змісту та динаміки розвитку парадигм управління людськими ресурсами, розвитку HRM-технологій та дослідженні тенденцій розвитку нової економіки в контексті аналізу використання сучасних HRМ-технологій в компаніях різних типів.^UThe thesis is devoted to the deepening of scientific and methodological principles, development of theoretical and methodological support and practical recommendations for the development and use of HRM-technologies in the new economy. The following tasks were set and solved in the research: the fundamental theoretical and methodological fundamentals of formation and development of the new economy were investigated; the major features were generalized, the classification of attributes and tendencies of the new economy in the context of influence on the development of HRM-technologies was offered; the theoretical principles of HRM-technologies development in the conditions of new economy were analyzed; the paper generalizes theoretical and methodological approaches to the interpretation of the concept of «HRM-technology»; the role of personnel as a strategic resource for the development of the new economy was considered; the nature of the influence of digitalization on the content and conditions of HRM-technologies application was investigated; a map of modern HRM-technologies was developed; the state and issues of using HRM-technologies in business structures, in the field of public administration and prospects of their modernization were analyzed; the model of information ecosystem of personnel management with the use of HRM-technologies was developed; a model for assessing the level of readiness of management staff to use new types of HRM-technologies has been developed; a model of functional transformation of the personnel department of a higher education institution under the influence of the development of HRM-technologies was developed, which became a model example of HRM-transformation of public institutions; typical competency gaps that slow down the development process of HRM-technologies in the new economy were identified and ways to compensate / overcome them were proposed. The scientific novelty of the obtained results is to deepen theoretical and methodological provisions and develop scientific and practical recommendations on the content and dynamics of human resource management paradigms, development of HRM-technologies and study of new economy trends in the context of the analysis of modern HRM-technologies in different types of companies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського