Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (213)Книжкові видання та компакт-диски (174)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛОБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Глоба О.Є. 
Аналітичні центри як суб'єкти дослідження публічної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Є. Глоба ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито суть і висвітлено форми діяльності аналітичних центрів як суб'єктів дослідження публічної політики. На підставі аналізу праць вітчизняних і зарубіжних фахівців з використанням комплексної методики визначено, що аналітичний центр є громадською, незалежною, неприбутковою організацією, дослідницька діяльність якої полягає у вивченні суспільно важливих проблем і розробці шляхів їх вирішення. Аналітичні центри мать чітко виражену маркетингову орієнтацію, працюють на особливому ринку послуг - ринку політичного аналізу. У взаємовідносинах з державою дані центри є суб'єктами дослідження публічної політики та її агентами. Зазначено, що сучасні аналітичні центри активно використовують традиційні (співпрацю з засобами масової інформації, взаємодію з органами державної влади, співробітництво між аналітичними центрами), а також новітні, засновані на мережевних технологіях, форми діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф.е(4УКР)л +
Шифр НБУВ: РА363699

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Глобенко Г.І. 
Закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.І. Глобенко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав. Досліджено поняття та суть форм закінчення досудового слідства, наведено їх систему. Проаналізовано процесуальні підстави для закриття кримінальних справ, порядок їх направлення слідчим або прокурором до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та закриття у суді першої інстанції. Сформульовано пропозиції стосовно чинного кримінально-процесуального законодавства України (проекту КПК України) з метою вдосконалення процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 + Х893.9(4УКР)722.072 +
Шифр НБУВ: РА350238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Глоба К. П. 
Запобігання злочинам у сфері приватизації майна: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К. П. Глоба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто кримінально-правову та кримінологічну характеристику злочинів у сфері приватизації майна, їх кількісно-якісні ознаки залежно від видів та об'єктів посягання. Визначено кримінологічні ознаки особи-суб'єкта злочинів у сфері приватизації майна. Досліджено основні детермінанти злочинів, які зумовлюють і сприяють вчиненню незаконного відчуження державного та комунального майна. Запропоновано комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів щодо запобігання злочинам у даній сфері суспільних відносин. Розроблено практичні пропозиції та рекомендації, щодо вдосконалення діяльності правоохоронних органів, зокрема, ОВС і прокуратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)711.17 + Х839(4УКР)110.41
Шифр НБУВ: РА371999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Глоба Г.В. 
Інноваційна система фізичного виховання школярів з використанням аеробних технологій: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / Г.В. Глоба ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено інноваційну методику корекційної та комплексної фізкультурно-оздоровчої роботи з учнями за умов систематичних занять комбінаційною аеробікою. За результатами досліджень визначено вікову динаміку здоров'я та вікові особливості фізичної підготовки учнів загальноосвітніх шкіл Донеччини. Установлено осообливості нервово-м'язової працездатності учнів за умов використання базових засобів степ-аеробіки та футбол-аеробіки. Експериментально визначено раціональні параметри фізичних навантажень у системі таких занять (інтенсивність, обсяг, час одноразового впливу фізичного навантаження, кількість серій, інтервали відновлення та його форми, темп музичного супроводження). Визначено психологічні, педагогічні механізми ефективної інтеграції степ-аеробіки та футбол-аеробіки до системи фізичного виховання учнів. Установлено кількісні та якісні показники оптимального проведення з учнями загальноосвітніх шкіл занять з комбінованої аеробіки. Розроблено комплексну педагогічну технологію застосування комбінаційної аеробіки у структурі системи фізичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч516.521.14 +
Шифр НБУВ: РА349528

Рубрики:

      
5.

Глоба С.М. 
Методи корекції динамічних магнітних параметрів плоских виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.М. Глоба ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки та дослідження методів корекції динамічних магнітних характеристик і параметрів плоских виробів, виконаних з феро- та слабомагнітних матеріалів. В дисертації запропановано нові методи відновлення квазистатичних магнітних кривих індукції та намагнічення феро- та слабомагнітних пластин з урахуванням методичних похибок за експериментально отриманими динамічними характеристиками. Встановлено критерії слабого загасання магнітного поля в зразках, розроблено методи визначення критичних значень товщин феро- та слабомагнітних виробів і частот зміни магнітного поля. Основні результати праці знайшли впровадження на ВАТ "Дніпропетровський трубний завод" і в учбовому процесі на кафедрі "Прилади і методи неруйнівного контролю" ХДПУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З222.3

Рубрики:

      
6.

Глоба Г. В. 
Методика застосування комбінованої аеробіки у процесі занять з фізичної культури учнів основної школи: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Г. В. Глоба ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено вікову динаміку здоров'я та вікові особливості фізичної підготовки учнів основної школи Донецького регіону. Встановлено особливості фізичної роботоздатності учнів за умов використання базових засобів степ-аеробіки та фітбол-аеробіки. Експериментально визначено раціональні параметри фізичних навантажень в системі занять степ-аеробікою та фітбол-аеробікою. Висвітлено психологічні, педагогічні механізми ефективної інтеграції степ-аеробіки та фітбол-аеробіки в систему фізичного виховання учнів. Встановлено кількісні й якісні показники оптимального проведення з учнями основної школи занять з комбінованої аеробіки. Розроблено комплексну педагогічну методику застосування комбінованої аеробіки в структурі навчання фізичній культурі учнів основної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.511.52
Шифр НБУВ: РА373456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Глоба 
Оцінка церебрального кровоплину у прогнозуванні результатів хірургічного лікування хворих з множинними оклюзивно-стенотичними ураженнями сонних та хребтових артерій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Марина Василівна Глоба ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.191.7-5
Шифр НБУВ: РА322118

Рубрики:

      
8.

Глоба О.В. 
Принципи утворення навчальних словотворчих термінологічних словників (на матеріалі англійської економічної термінолексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Глоба ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні, словотвірні, граматичні, функціональні особливості семантико-словотвірних термінологічних гнізд. Проаналізовано різні види лексикографічних довідників з метою визначення кращих засобів репрезентації семантико-словотвірних властивостей термінологічних гнізд у словнику. Визначено взаємозв'язок між активністю твірних слів та їх генезисом і лексико-граматичним класом. Встановлено основні формули валентності гнізд для економічної термінолексики англійської мови. Досліджено словотвірні, семантичні особливості похідних слів - членів гнізд. Всі гнізда, що розглянуто, систематизовано за семантичною природою двох типів: гомогенні та гетерогенні. Розроблено макро-, мікро- та медіоструктури навчального словотвірного термінологічного словника з урахуванням семантичних, словотвірних особливостей семантико-словотвірних термінологічних гнізд на базі англійської економічної термінолексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + Ш143.21-4
Шифр НБУВ: РА320671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Глоба О. В. 
Теплогідродинамічні процеси у плівкових випарних апаратах для яблучного соку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / О. В. Глоба ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз стану випарної техніки та досліджено тепловіддачі до плівок рідини в низхідних двофазних потоках, експериментальні дослідження тепловіддачі та втрат тиску за випаровування з вільної поверхні та кипіння низхідних плівок яблучного соку у вертикальних трубах, і плівкових течій яблучного соку на вертикальній пластині. Одержано залежності інтенсивності тепловіддачі та втрат тиску від геометричних і режимних параметрів і теплофізичних властивостей соку в широкому діапазоні змінення витратних і режимних параметрів парорідинного потоку. Запропоновано фізичне обгрунтування механізму високоефективного теплоперенесення в зоні випаровування. Розроблено випарну установку яблучного соку для Чернівецького ОЖК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.92/99-5
Шифр НБУВ: РА378939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Глоба В. Ю. 
Застосування кріоконсервованих культур клітин та нейротрофічних факторів при експериментальній інфравезікальній обструкції / В. Ю. Глоба. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – морфологiчні та функціональні зміни стану сечового міхура щурів з інфравезікальною обструкцією до та після введення кріоекстракту та кондиційованих середовищ нативної та кріоконсервованої культур спінальних гангліїв, а також препарату «Кортексін». Мета дослідження – вивчення впливу бiологічно активних композицiй (крiоекстракту, кондицiйованих середовищ нативної і криоконсервованої культур клiтин), отриманих зі спінальних гангліїв, а також препарату «Кортексін» на структурно-функцiональнi характеристики сечового міхура щурiв iз інфравезікальною обструкцією. Методи дослідження: моделювання iнфравезiкальної обструкції у щурів шляхом накладення лігатури на сечівник, отримання культури сателітних клітин зі спінальних гангліїв, її кріоконсервування та збiр, зберiгання кондицiйованих середовищ, отримання i зберiгання кріоекстракту спінальних гангліїв щурiв, метод органної бані, гістологічний, морфометричний, iмуногістохімічний, біохімічний аналіз, методи статистичної обробки. Вперше на експериментальній моделі було встановлено позитивний ефект застосування кріоекстракту та кондиційованих середовищ нативної i кріоконсервованої культур клітин зі спінальних гангліїв на морфологічні характеристики та скоротливу активність сечового міхура при iнфравезiкальній обструкції у щурів. Вперше експериментально доведена доцільність використання вищеназваних біологічно активних композицій для відновлення структурно-функціональних показників сечового міхура при даній патології та опрацьований внутрішньочеревний шлях їх введення. Вперше встановлено вiдсутнiсть прямої органоспецифiчної дiї нейротрофiчного препарату «Кортексін» на структурно-функціональні показники сечового міхура при iнфравезiкальній обструкції у щурів. Вперше досліджено вплив кріоконсервування на характер біологічної дії секретомів культур клітин спінальних гангліїв на сечовий міхур щурів при iнфравезiкальній обструкції. Вперше встановлена вiдсутнiсть прямих нефротоксичних ефектів при використаннi бiологiчно активних композицiй, отриманих зі спінальних гангліїв, у щурiв при iнфравезiкальній обструкції. Галузь використання: кріомедицина, медицина, біотехнологія, ветеринарія, фармація.^UThe object of the research – morphological and functional changes in the condition of the urinary bladder of rats with infravesical obstruction before and after administering cryoextract and conditioned media of native and cryopreserved cultures of dorsal root ganglia as well as the drug Cortexin. The goal of the research – to study the effect of biologically active compositions (cryoextract, conditioned media of native and cryopreserved cell cultures) obtained from the dorsal root ganglia as well as the drug Cortexin on the structural and functional characteristics of the urinary bladder of rats with infravesical obstruction. Research methods: modeling of infravesical obstruction in rats by applying a ligature to the urethra, obtaining a culture of satellite glial cells from the dorsal root ganglia, its cryopreservation and collection, preservation of conditioned media, obtaining and storing cryoextract of dorsal root ganglia of rats, organ bath method, histological, morphometric, immunohistochemical, biochemical analysis, methods of statistical analysis. For the first time, a positive effect of cryoextract and conditioned media of native and cryopreserved cultures of cells from dorsal root ganglia on morphological characteristics and contractile activity of the urinary bladder in rats with infravesical obstruction was established in the experimental model. For the first time the expediency of using the aforementioned biologically active compositions for the restoration of structural and functional parameters of the urinary bladder in this pathology has been experimentally proved and the intra-abdominal route of their administration has been developed. For the first time, the absence of direct organ-specific effect of the neurotrophic drug Cortexin on the structural and functional parameters of the urinary bladder in rats with infravesical obstruction was established. The effect of cryopreservation on the biological effect of dorsal root ganglia cell culture secretomes on the urinary bladder of rats with infravesical obstruction was studied for the first time. For the first time, the absence of direct nephrotoxic effects when using biologically active compositions obtained from the dorsal root ganglia in rats with infravesical obstruction was established. Field of Application: cryomedicine, medicine, biotechnology, veterinary, pharmacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Глоба Р. М. 
«Оцінка впливу геологічного середовища на стійкість природно-техногенних трубопровідно-транспортних систем (на основі методів лектрометрії). / Р. М. Глоба. — Б.м., 2021 — укp.

Трубопровідна транспортна система (ТТС) України простягається на 45000 км і є п'ятою за протяжністю у світі після США, РФ, Канади, КНР. Цей вид транспорту є найбільш економічним і ефективним длятранспортування рідкого палива, побутового і технологічного газу, нафтохімічних продуктів. Проте незадовільний стан трубопроводів призводить до їх розгерметизації і супроводжується розливом і потраплянням нафтопродуктів у ґрунт, забрудненням поверхневих та ґрунтових вод. Основними причинами такого стану залишаються порушення ізоляційних покриттів та відсутність належного активного захисту від електрохімічної корозії. Дисертація присвячена використанню ефективного та раціонального комплексу методів електрометрії при вивченні впливу геологічного середовища на трубопровідно-транспортну систему України, а саме проведено сучасні дослідження методами: вертикального електричного зондування, вимірами поперечного «градієнта потенціалу» електричного поля, симетричного електричного профілювання.^UUkraine's Pipeline Transportation System is the fifth longest in the world after the United States, Russia, Canada and China and extends for 45,000 km. This type of transport is the most economical and efficient for the transportation of liquid fuel, domestic and process gas, petrochemical products. However, the unsatisfactory condition of pipelines leads to their depressurization and is accompanied by spillage and penetration of petroleum products into the soil, pollution of surface and ground waters. The main reasons for this are damages of insulating covering and lack of proper active protection against electrochemical corrosion. All uppermentioned problems requires more careful monitoring of the technical condition of these facilities, their current and major repairs, increasing the responsibility of economic entities for the maintenance of the gas supply system, oil and petroleum products pipelines in good technical condition. The most common environment for laying main pipelines are soils. Soils contain moisture which is soil electrolyte. Accordingly, the mechanism of main pipelines corrosion refers to electrochemical corrosion. Soil electrolyte contained in its pores "permeates" the soil. Thus, the corrosion of pipelines is significantly affected by soil moisture. Corrosion of pipelines is significantly affected by electrical conductivity, or electrical resistivity of soils. The thesis is devoted to the use of an effective and rational set of electrometry methods in investigation the influence of the geological environment on the pipelinetransportation system of Ukraine, in particular modern researches were performed by different methods: vertical electric sounding, measurements of the transverse "potential gradient" of the electric field, symmetrical electric rofiling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Шевців В. М. 
Методика розслідування незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги / В. М. Шевців. — Б.м., 2023 — укp.

Проаналізовано наукові підходи до формування криміналістичної характеристики як невід’ємного елемента окремої криміналістичної методики. Визначено сутність і з’ясовано значення криміналістичної характеристики незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. Наведено структурні елементи криміналістичної характеристики досліджуваних кримінальних правопорушень (предмет, типові способи, час, місце, обстановка і типові сліди, особа злочинця) та розкрито їх зміст. Сформульовано криміналістичні рекомендації щодо розслідування цього виду кримінального правопорушення з урахуванням принципів періодизації, ситуативної зумовленості та алгоритмізації. Систематизовано обставини, що підлягають з’ясуванню під час розслідування незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. Типізовано слідчі ситуації початкового та наступного етапів розслідування досліджуваного виду кримінального правопорушення. Наведено криміналістичні рекомендації щодо тактики проведення окремих процесуальних дій та встановлено особливості використання можливостей судових експертиз.^UThe theoretical generalization and a new solution to a scientific problem that is manifested in the development of a methodology for investigating the illegal use of humanitarian aid, charitable donations or free aid for profit have been provided. Scientific approaches to the formation and implementation of forensic characteristics as an integral element of a separate forensic methodology have been analyzed. The structural elements of the forensic characteristics of the investigated criminal offenses have been named (subject, typical methods, time, place, environment and typical traces, the person of the criminal) and their content has been disclosed. Forensic recommendations for the investigation of the illegal use of humanitarian aid, charitable donations or free aid for profit have been formulated, taking into account the principles of periodization, situational conditioning and algorithmization. The circumstances to be clarified in the course of investigation of illegal use of humanitarian aid, charitable donations or free aid for profit have been systematized and characterized. Typical methods of illegal use of humanitarian aid, charitable donations or free aid for profit have been defined as a system of actions of the offender united by a single criminal and illegal intention of its preparation, direct execution and concealment. It has been emphasized that the establishment and generalization of all structural elements of the method of committing a criminal offense of a separate category increases its cognitive function. It has been found that the illegal use of humanitarian aid, charitable donations or free aid for profit is most often committed in the following areas: providing assistance to the Armed Forces of Ukraine, other military formations, law enforcement agencies, state authorities during the legal regime of martial law to promote defense capability and mobilization readiness of the country, protection of the population; providing assistance to citizens who suffered as a result of the legal regime of martial law; providing assistance to healthcare institutions. It has been established that perpetrators of the illegal use of obtaining profit from humanitarian aid for profit, charitable donations or free assistance are citizens of Ukraine, men, aged 29–39, with higher and professional pre-higher education, who have work. Forensic recommendations regarding the investigation of the creation, management of a criminal community or criminal illegal use of humanitarian aid, charitable donations or gratuitous aid for profit have been formed, taking into account the principles of periodization, situational conditioning and algorithmization. Investigative situations of the initial and subsequent stages of the investigation of illegal use for profit of humanitarian aid, charitable donations or free aid have been typified. Algorithms of the investigator’s actions have been proposed. Forensic recommendations have been provided on the tactics of preparation, direct conduct and recording of the course and results of inspection, search, interrogation, covert investigative (search) actions (audio and video monitoring of a person, removal of information from transport telecommunication networks, observation of an object or place in publicly accessible places, control over the commission of a crime in the form of a special investigative experiment), separate measures to ensure criminal proceedings (obtaining temporary access to things and documents, imposing an arrest on property) and using the possibilities of forensic examinations during the investigation of illegal use of humanitarian aid, charitable donations or free aid for profit.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського