Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАМАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Гамаль 
Геоінформаційні технології просторового аналізу емісії парникових газів у енергетичному секторі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Христина Володимирівна Гамаль ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.92
Шифр НБУВ: РА365984

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Гамалія В.М. 
Історія становлення і розвитку української наукової ботанічної термінології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.М. Гамалія ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вперше показано, що початок розробки вітчизняної наукової ботанічної термінології був спричинений необхідністю викладання медицини, природознавства та агрономії в Україні. Доведено, що колективна робота, яка відчутно прискорила даний процес, була започаткована у надрах недержавних об'єднань: громад, просвіт, студентських гуртків і наукових товариств. Зазначено, що помітні успіхи у справі розробки та впровадження наукового терміну спостерігались у відповідних підрозділах Української академії наук. До наукового обігу введено нові або маловідомі факти з історії української термінотворчості, а також наведено дані про забутих або несправедливо замовчуваних вчених, які працювали у даному напрямку. Проведено порівняльний аналіз номенклатурних і термінологічних ботанічних словників, видрукуваних в Україні протягом ХІХ - ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5в3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323362

Географічні рубрики:

      
3.

Гамалій Т.П. 
Особливості перебігу раннього відновного періоду у хворих з півкульковим ішемічним інсультом, який супроводжується внутрішньомозковими ускладненнями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.П. Гамалій ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

За результатами досліджень виявлено клінічні особливості перебігу раннього відновного періоду у хворих з півкульовим ішемічним інсультом, що супроводжувався інтрацеребральними ускладненнями у гострому періоді, а саме: більш вираженим руховим дефіцітом, наявністю вогнищевих неврологічних синдромів поза основним вогнищем вираження та меншою ефективністю реабілітаційних заходів щодо порівняння з неускладненою формою інсульту. Виявлено, що картина цілісного паттерну фонової ЕЕГ значною мірою залежить від наявності інтрацеребральних ускладнень. З'ясовано, що у хворих з інтрацеребрально ускладненим мозковим півкульовим ішемічним інсультом, у порівнянні з неускладненим інсультом, відзначається дифузійна зміна амплітудно-тимчасових параметрів основних ритмів та зниження біоелектрогенезу. Доведено, що у хворих з інтрацеребрально ускладненим мозковим півкульовим ішемічним інсультом (ІУМПІІ) більш виражені явища оксидантного стресу, що виявляються збільшенням у крові вмісту вільних і зв'язаних 2-тіобарбітуровою кислотою реактивних речовин, шиффових основ і карбонілованих білків. Визначено, що в них більш виражена гіперферментемія нікотинамідаденіндінуклеотид- і нікотинамідаденіндінуклеотидфосфат-залежних альдегіддегідрогеназ. На підставі клініко-неврологічних, комп'ютерно томографічних, комп'ютерної ЕЕГ і біохімічних даних розроблено критерії прогнозування перебігу раннього відновного періоду у хворих з ІУМПІІ й обгрунтовано диференційовані нейрореабілітаційні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА336027

Рубрики:

      
4.

Гамалія К.М. 
Садово-паркові ансамблі України XVIII - XIX ст. в історико-природничому контексті: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / К.М. Гамалія ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес створення на території України XVIII - XIX ст. садово-паркових комплексів у контексті загальносвітових тенденцій паркобудівництва. Встановлено синтетичний характер садово-паркового будівництва, що поєднує у собі мистецьку, наукову та технічну складові. Обгрунтовано необхідність подальших досліжень з історії паркобудівництва. Визначено місце і роль пам'яток садово-паркового мистецтва в історії науки та культури України. До наукового обігу введено невідомі або маловідомі факти з історії вітчизняного паркобудівництва. Наведено конкретні приклади застосування науково-технічних знань у процесі створення садово-паркових комплексів. Висвітлено внесок вітчизняних учених, інженерів, винахідників, садоводів, які брали участь у створенні маєткових і резиденційних садів і парків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П273 г(4УКР) + Щ118.3(4УКР)4/5 +
Шифр НБУВ: РА350571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гамалія В. М. 
Становлення і розвиток бактеріальної фітопатології в Україні (кінець XIX - XX століття): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / В. М. Гамалія ; Нац. акад. наук України ; Центр дослідж. науково-техн. потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Висвітлено історію бактеріологічної фітопатології від часу її зародження в кінці XIX ст. у Північній Америці до утвердження як самостійного наукового напряму на початку XX ст. на території Європи. Проведено перше в українській історіографії комплексне дослідження, присвячене розвитку вчення про бактеріози рослин в Україні. Ідентифіковано колектив вітчизняних дослідників, що працював у цій галузі, як наукову школу. Введено до наукового обігу нові та призабуті факти й імена, розширено та скориговано відомості про вчених, що зробили свій внесок у розробку досліджуваної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14(4УКР) г
Шифр НБУВ: РА373776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гамалій І.В. 
Теоретичні проблеми правового регулювання діяльності міліції щодо забезпечення реалізації конституційних прав і свобод громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Гамалій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми правового регулювання діяльності міліції стосовно забезпечення реалізації конституційних прав і свобод громадян України. Визначено основні напрямки та шляхи оптимізації роботи правоохоронних органів за сучасних умов. Внесено конкретні пропозиції щодо вирішення наявних проблем з метою більш повного виконання міліцією покладених на неї функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА312127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гамаль А.М. 
Управління персоналом в умовах розвитку ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.М. Гамаль ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено класичні та сучасні концепції управління персоналом, його структуру, зміст і мотивацію праці. Проведено структурно-функціональний аналіз управління персоналом і його розвитком, досліджено питання стимулювання праці менеджерів на підприємствах. Виявлено тенденції та розраховано довгострокові прогнози потреб у фахівцях та інвестиціях на їх підготовку. Розвинуто питання ранжирування посад за умов становлення ринкових відносин. Розроблено основні напрямки удосконалення управління персоналом, висвітлено принципи та засади формування цілеспрямованої кадрової політики, рекомендації з їх практичної реалізації. Запропоновано оптимальну модель поводження персоналу з метою його стимулювання до праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-21 +
Шифр НБУВ: РА321999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гамалій В. О. 
Низькотемпературне дослідження наноструктурованих поверхонь модельного перовскіту титанату стронцію: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. О. Гамалій. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено низькотемпературним експериментальним дослідженням наноструктурованих поверхонь модельного перовскіту титанату стронцію SrTiO3 (STO) в широкому інтервалі температур від кімнатної до температури рідкого гелію. Дослідження виконувались методом дифракції високоенергетичних електронів на відбиття (RHEED) з використанням гелієвого кріостату.У вступі наведено обґрунтування актуальності теми дисертаційної роботи як у фундаментальному, так і у прикладному аспектах. Наведено інформацію про наукові програми, в рамках яких дисертація виконувалась. Описано мету, завдання, об'єкт, предмет та методи дослідження, підкреслено наукову новизну та практичну цінність отриманих результатів. Зазначено особистий внесок здобувача та надано інформацію про апробацію результатів.У першому розділі «Структура та властивості перовскітів (огляд літератури)» наведено літературний огляд загальних властивостей перовскітів, їх прикладну цінність, а також властивості та структура STO. Зокрема детально розглянуто пограничну конкуренцію між тенденцією цього об’єкту перейти у сегнетоелектричний стан при зниженні температури та роллю квантового нульового руху атомів, який запобігає такому переходу.У другому розділі «Методика експерименту та обробки даних» описано використану в даній роботі експериментальну установку для отримання знімків методом RHEED та особливості різних режимів зйомки. Особливу увагу приділено виконанню вимог щодо можливості отримувати інформацію дійсно від чистих та гладких монокристалічних поверхонь STO. Також описано методику обробки отриманих зображень. Окремим підпунктом коротко описується використана в даній роботі теорія функціоналу густини (DFT) для розрахунків та моделювання окремих пластин STO з різними варіантами виходу поверхні.У розділі також представлено опис цікавих спостережень у різній геометрії зйомки, які вказують на досить високу електричну провідність поверхонь STO.Третій розділ «Поверхневі структурні переходи» присвячено результатам досліджень атомарно гладких (001) поверхонь монокристалів STO методом RHEED в діапазоні температур від 5,5 до 300 К. Знайдено відмінність поверхневих та об’ємних параметрів ґратки. Підкреслено принципову важливість порушення симетрії кристалічної ґратки на поверхні та сумарний вплив означених ефектів на поверхневі значення параметра ґратки.Також описано ряд структурних аномалій, що вказують на фазові переходи та їх динаміку на поверхні STO. Один із ключових результатів полягає в тому, що антиферодисторсійний фазовий перехід, що спостерігається в об'ємному STO при 105 К, розтягується на поверхні вздовж інтервалу температур від 70 до 120 К. Виявлені аномалії при температурах нижче 7 К і навколо 35 К свідчать про взаємодію сегнетоелектричних зміщень атомів та їх квантово-механічну стабілізацію через рух атомів у нульовій точці, внесок якого стає також важливим на поверхні. Окрім цього помічено, що існує аномальна поведінка поверхневого параметру близько 150 К та в температурному інтервалі 200-300 К, яка притаманна тільки поверхні та не спостерігається в об’ємному STO.Четвертий розділ «Площинне стиснення на поверхні» присвячено дослідженню параметрів ґратки та ефекту «площинного» стиснення кристалічної ґратки в перших поверхневих шарах. В діапазоні температур від 8 до 300 К було більш детально проаналізовано методом RHEED відмінність поверхневих параметрів в залежності від номеру поверхневого шару у температурних інтервалах, де відбуваються структурні перетворення, від тих, які спостерігались поза такими температурними зонами (коли ґратка є зрелаксованою). Особливістю цих перетворень є їх поширення на температурні інтервали.При низьких температурах виявлено значне “площинне” стиснення кристалічної ґратки у перших поверхневих шарах, що було експериментально підтверджено та теоретично обчислено за допомогою гібридних розрахунків DFT. Відмічено, що теплове розширення на поверхні виявилося значно вищим, ніж в об’ємі, призводячи до зближення параметрів поверхні "в її площині" та об’ємної ґратки при кімнатній температурі.У п’ятому розділі «Поверхневі наноструктури» висвітлюються наноструктури на поверхні STO та деякі поверхневі особливості, пов’язані зі знайденою неспіврозмірністю між параметрами ґратки в поверхневих шарах і об’ємними значеннями. Така неспіврозмірність виникає через порушення поверхневої симетрії та дефекти поверхні. Встановлено, що неспіврозмірність може релаксувати через ступінчасті краї та дислокації невідповідності. Окрім цього було з’ясовано, що збільшення куту зрізу між реальною гладкою поверхнею та кристалографічними площинами (001) призводить до утворення періодичних терас на поверхні STO.Додатково досліджено спеціальні впорядковані наноструктури у вигляді горбків, які виникають на витравлених поверхнях.^UThe thesis presents the results of low-temperature experimental research of nanostructured surfaces of model strontium titanate perovskite SrTiO3 (STO) in a wide range of temperatures from room temperature to liquid helium temperature. Research was carried out by the reflection high-energy electron diffraction (RHEED) method using a helium cryostat.The introduction provides a rationale for the relevance of the topic of the dissertation in both fundamental and applied aspects. Information is provided about the scientific programs within which the dissertation was carried out. The goal, task, object, subject and research methods are described, the scientific novelty and practical value of the obtained results are emphasized. The personal contribution of the acquirer is indicated, information about the approval of the results is provided.The first chapter "Structure and properties of perovskites " provides a concise literature review of the general properties of perovskites, their application value, and the STO properties and structure. In particular, the boundary competition between the tendency of this object to enter the ferroelectric state when the temperature decreases and the role of the quantum zero motion of atoms, which prevents such a transition, is considered. The second chapter, "Methodology of experiment and data processing", describes the experimental setup used in this work for obtaining pictures by the RHEED method and the features of different shooting modes. Particular attention is paid to the requirements for obtaining information from truly clean and smooth single-crystal STO surfaces. The method of processing the obtained images is also described. A separate subsection briefly describes the density functional theory (DFT) used in this paper for modeling of individual STO slabs with different surface terminations. The section also presents a description of interesting observations that indicate a rather high electrical conductivity of STO surfaces.The third chapter "Surface structural transitions" is devoted to the results of studies of atomically smooth (001) surfaces of STO single crystals in the temperature range from 5.5 to 300 K. Differences in surface and bulk parameters were found. The fundamental importance of breaking the symmetry of the crystal lattice on the surface and the combined effect of this breaking on the surface lattice parameter values are emphasized. A number of structural anomalies indicating phase transitions and their dynamics on the STO surface are also described. One of the key results is that the antiferrodistortion phase transition observed in bulk STO at 105 K extends on the surface along the temperature interval from 70 to 120 K. The detected anomalies at temperatures below 7 K and around 35 K indicate the interaction ferroelectric displacements of atoms and their quantum-mechanical stabilization due to the movement of atoms at the zero point, the contribution of which also becomes important on the surface. In addition, it was observed that there is an anomalous behavior of the surface parameter around 150 K and in the temperature range 200-300 K, which is characteristic only of the surface and is not observed in bulk STO.The fourth chapter "In-plane contraction on the surface" is devoted to the study of individual parameters and the effect of "in-plane" contraction of the crystal lattice in the first surface layers. In the temperature range from 8 to 300 K, the difference between the surface parameters depending on the number of the surface layer in the temperature ranges where structural transformations occur and those observed outside such temperature zones (when the lattice is relaxed) was analyzed in more detail by the RHEED method. A feature of these transformations is their spread over temperature intervals. At low temperatures, a significant "in-plane" contraction of the crystal lattice in the first surface layers was found, which was experimentally confirmed and theoretically calculated using hybrid DFT calculations. It was noted that the thermal expansion on the surface turned out to be significantly higher than in the volume, leading to convergence of the parameters of the surface "in its plane" and the bulk lattice at room temperature.The fifth chapter, "Surface nanostructures", highlights the nanostructures on the STO surface and some surface features related to the incommensurability between the lattice parameters in the surface layers and the bulk values. Such incommensurabilities occurs due to surface symmetry breaking and surface defects. It is found that the incommensurability can relax through step edges and mismatch dislocations. In addition, it was found that increasing the miscut angle between the real smooth surface and the (001) crystallographic planes leads to the formation of periodic terraces on the STO surface. Special ordered nanostructures like bumps that appear on etched surfaces have been invesigeted too.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Тарасюк А. М. 
Інтелектуальна система управління аграрною компанією: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / А. М. Тарасюк. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації поглиблено теоретико-методичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо розробки та впровадження інтелектуальних систем управління у сільське господарство у контексті становлення індустрії 4.0 в Україні. Здійснено аналіз та систематизацію термінів «управління підприємством», «аграрна компанія», «система управління», «інтелектуальна система управління», «автоматизоване робоче місце». Розглядаючи поняття управління підприємством ми визначали його як процес прийняття рішень, організацію ресурсів та керування діяльністю підприємства з метою досягнення стратегічних цілей та оптимізації результатів. У контексті аграрної сфери, управління підприємством охоплює такі аспекти, як планування виробництва, фінансовий аналіз, маркетинг, кадровий управління та багато інших. Поняття аграрна компанія на основі українського та міжнародного досвіду вказує на підприємства, які спеціалізуються на сільському господарстві та супутніх галузях, таких як вирощування сільськогосподарських культур, тваринництво, агропереробка та інше. Аграрні компанії можуть бути великими корпораціями, або малими господарствами. Система управління являє собою комплексний підхід до організації та керування діяльністю підприємства або галузі. Включає в себе методи, процедури та інструменти для прийняття рішень, моніторингу та оптимізації робочих процесів з метою досягнення стратегічних цілей. Інтелектуальна система управління ¬ концепція використання інтелектуальних технологій, таких як штучний інтелект та машинне навчання, для підвищення ефективності управління підприємством або галузю. Інтелектуальні системи можуть автоматизувати прийняття рішень, аналізувати великі обсяги даних та надавати цінну інформацію для стратегічного планування Автоматизоване робоче місце це напрям поєднання бізнес-процесів , посадових обов’язків, використання сучасних технологій та програмного забезпечення для оптимізації робочих процесів. Автоматизовані робочі місця дозволяють спрощувати та прискорювати рутинні завдання, покращуючи продуктивність та забезпечуючи легший доступ до необхідної інформації.На основі результатів аналізу була створена модель управління, яка враховує всі особливості та потреби аграрної компанії. Ця модель сприяє оптимізації виробничих процесів, ефективному ресурсному використанню, та покращенню якості продукції. Впровадження цієї моделі управління може допомогти аграрним компаніям підвищити конкурентоспроможність та забезпечити стабільний розвиток в умовах сучасного ринку сільського господарства. Здійснено систематизацію ключових показників для оптимізації управління діяльністю аграрної компанії. Здійснено обробку інформаційних джерел для роботи системи та завантажено у базу даних основні дані для роботи інтелектуальної системи управління. Представлена концепція інтелектуальної системи управління потребує створення автоматизованих робочих місць (АРМ) як мінімального структурного компоненту. Реалізація інтелектуальної системи управління є комплексним заходом і вимагає проведення трьох етапів. Перший етап потребує розробки економіко-математичних моделей процесів управління аграрною компанією, представлення їх мовою програмного засобу та реалізацію зручного інтерфейсу для основних категорій користувачів. На другому етапі проводиться налаштування та встановлення системи. Одночасно з цим відбувається інструктаж працівників щодо роботи з цією системою. На третьому етапі оцінюються економічна ефективність впровадження інтелектуальної системи управління та її вплив на діяльність підприємства. Обґрунтовано інтелектуалізацію систем управління в інноваційній економіці, її тісний звʼязок з підвищенням ефективності діяльності підприємств. Інтелектуальні системи у широкому розумінні визначено як програмний засіб (і одночасно механізм) поширення підтримки прийняття рішень від тактичного до стратегічного рівня планування між субʼєктами, всередині та між галузями/секторами. Також інтелектуальна система управління представлена як рух знань. Визначено особливості управління підприємствами сільського господарства та впливу на систему управління факторів зовнішнього середовища. Запропоновано розглядати такі види інтелектуальних систем: власне інтелектуальні системи; інтелектуалізовані системи; автоматизовані системи з елементами інтелектуалізації, квазіінтелектуальні системи. Обґрунтовано, що в основі інтелектуальних систем лежать економічні інтереси підприємства та раціональна екологічна перспектива, а також оцінка ризиків діяльності. Розроблено економічну ризик орієнтовану модель управління аграрним підприємством на основі екологічного, системного та ризикового підходу до управління. Наголошено на необхідності відмови від універсальних інтелектуальних систем щодо галузей, врахування внутрішніх звʼязків підгалузей сільського господарства зі спеціалізаціями у межах України.^UThe dissertation deepened the theoretical and methodological foundations and developed practical recommendations for the development and implementation of intelligent management systems in agriculture in the context of the formation of Industry 4.0 in Ukraine. The terms "enterprise management", "agrarian company", "management system", "intelligent management system", "automated workplace" were analyzed and systematized. Considering the concept of enterprise management, we defined it as a decision-making process, organization of resources and management of enterprise activities with the aim of achieving strategic goals and optimizing results. In the context of the agricultural sector, enterprise management covers such aspects as production planning, financial analysis, marketing, personnel management and many others. The term agricultural company, based on Ukrainian and international experience, refers to enterprises that specialize in agriculture and related industries, such as growing agricultural crops, animal husbandry, agro-processing, etc. Agricultural companies can be large corporations or small farms. The management system is a comprehensive approach to the organization and management of the activities of an enterprise or industry. It includes methods, procedures and tools for decision-making, monitoring and optimization of work processes in order to achieve strategic goals. Intelligent management system ¬ the concept of using intelligent technologies, such as artificial intelligence and machine learning, to increase the efficiency of managing an enterprise or industry. Intelligent systems can automate decision-making, analyze large volumes of data and provide valuable information for strategic planning. The automated workplace is a direction of combining business processes, job duties, the use of modern technologies and software to optimize work processes. Automated workplaces allow you to simplify and speed up routine tasks, improving productivity and providing easier access to the information you need.Based on the results of the analysis, a management model was created that takes into account all the peculiarities and needs of an agrarian company. This model contributes to the optimization of production processes, efficient resource use, and improvement of product quality. The implementation of this management model can help agricultural companies to increase their competitiveness and ensure stable development in the conditions of the modern agricultural market. Systematization of key indicators to optimize the management of the agricultural company's activities has been carried out. The processing of information sources for the operation of the system was carried out and the main data for the operation of the intelligent control system were uploaded to the database. The presented concept of an intelligent management system requires the creation of automated workplaces (AWP) as a minimum structural component. The implementation of an intelligent management system is a complex undertaking and requires three stages. The first stage requires the development of economic and mathematical models of agricultural company management processes, their presentation in the language of the software tool, and the implementation of a convenient interface for the main categories of users. At the second stage, the system is configured and installed. At the same time, employees are being instructed on how to work with this system. At the third stage, the economic efficiency of the implementation of the intelligent management system and its impact on the enterprise's activities are evaluated. The intellectualization of management systems in the innovative economy is substantiated, its close connection with increasing the efficiency of enterprises. Intelligent systems in a broad sense are defined as a software tool (and at the same time a mechanism) for the dissemination of decision-making support from the tactical to the strategic level of planning between subjects, within and between industries/sectors. Also, the intelligent management system is presented as a movement of knowledge. The peculiarities of the management of agricultural enterprises and the influence of environmental factors on the management system are determined. It is proposed to consider the following types of intelligent systems: actual intelligent systems; intellectualized systems; automated systems with elements of intellectualization, quasi-intelligent systems. It is substantiated that the economic interests of the enterprise and a rational ecological perspective, as well as the assessment of activity risks, are the basis of intelligent systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського