Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (77)Реферативна база даних (1987)Книжкові видання та компакт-диски (1544)Журнали та продовжувані видання (109)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЛКОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Волкова Т.В. 
Автоматизація та удосконалення візуального контролю у технологічних процесах виготовлення комутаційних плат на основі методів кодування зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Волкова ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1998. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий засіб підвищення продуктивності систем автоматизованого візуального контролю комутаційних плат, що базується на ефективному кодуванні топології друкованого монтажу. Вирішено задачу оцінки та вибору коду на основі імітаційного моделювання візуального контролю, розроблено новий метод подання топології та орієнтоване на нього програмне забезпечення (ПЗ) системи контролю. Застосування наданого ПЗ для автоматизації типового технологічного процесу дозволило істотно підвищити швидкодіяльність контролю, удосконалити план контролю та знизити собівартість виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-06-7

Рубрики:

      
2.

Волкович О.Ю. 
Адміністративно-правові засади управління господарськими товариствами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Ю. Волкович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Сформульовано новітнє поняття державного управління господарськими товариствами (ГТ) в адміністративному аспекті, під яким розуміється нормативно регламентований, цілеспрямований вплив виконавчо-розпорядчого характеру, що здійснюється суб'єктами державного управління по відношенню до ГТ з метою підтримання балансу інтересів між ними, споживачами та державою, суспільством в цілому. Розкрито адміністративно-правовий статус суб'єктів державного управління ГТ і механізм такого управління. Визначено концептуальні напрями удосконалення адміністративно-правових засад державного управління ГТ і безпосередні пропозиції щодо покращення законодавства й управлінської діяльності у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА374028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Волкова Є.С. 
Близькосхідна політика Росії: місія М.М.Муравйова, 1832-1833 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.С. Волкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено одного з малодосліджених аспектів близькосхідної політики Росії - місії генерал-лейтенанта М. М. Муравйова до Константинополя й Олександрії у 1832 - 1833 рр. Вивчено особливості підготовки та реалізації миротворчої місії під керівництвом М. М. Муравйова, яка мала на меті якомога швидше припинити конфлікт між турецьким султаном Махмудом II і його могутнім бунтівним васалом. З'ясовано головні мотиви, що спонукали російський уряд до безпосереднього втручання у перший турецько-єгипетський конфлікт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-6 +
Шифр НБУВ: РА367630

Рубрики:

      
4.

Волковинська Т.В. 
Валютно-фінансові відносини в західноєвропейському інтеграційному процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.В. Волковинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наявну теоретичну базу процесу європейської економічної інтеграції, систематизовано знання щодо закономірностей та особливостей її розвитку за умов глобалізації світогосподарських процесів. Розкрито економічну сутність валютно-фінансових відносин у процесі інтеграції країн-членів Європейського Союзу (ЄС), об'єктивні передумови й етапи їх розвитку, вплив на систему сучасних міжнародних економічних відносин. Досліджено умови, причини, цілі та завдання створення Економічного і Валютного союзу країнами-членами ЄС, ефективність його функціонування, економічні та соціальні наслідки для кожної окремої країни-учасника єврозони, а також регіонального угруповування у цілому. Розглянуто механізм формування та розвитку європейської валютно-фінансової інтеграції, його інституційно-функціональну структуру, елементи, проблеми та напрямки удосконалення. Охарактеризовано регіональні та міжнародні наслідки, перспективи і проблеми європейської валютно-фінансової інтеграції, її вплив на процес формування майбутньої міжнародної фінансової архітектури, а також процес трансформації та адаптації валютно-фінансових систем східноєвропейських країн - майбутніх членів ЄС. Визначено основні форми та напрямки подальшого поглиблення співробітництва України з ЄС у валютно-фінансовій сфері для реалізації стратегічного курсу нашої держави на поступову повномасштабну інтеграцію в європейський економічний, а також валютно-фінансовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА312634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Волков Д.І. 
Визначення потужності турбовальних двигунів за вимірюваними термогазодинамічними параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Д.І. Волков ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано методи визначення потужності турбовальних двигунів за вимірюваними параметрами з використанням спостерігачів на основі математичної моделі двигунів. Показано, що ефективним шляхом підвищення якості управління турбовальним двигуном і, відповідно, його ресурсу є застосування в контурі керування спостерігача крутного моменту (потужності) на валу вільної турбіни двигуна. Запропоновано комплексне розв'язання проблеми оцінювання (спостереження) крутного моменту за вимірюваними газодинамічними параметрами на усталених і перехідних режимах на основі спостерігача з використанням квазілінійної динамічної багаторежимної моделі дводвигунової вертолітної силової установки. Запропоновано методику формування вимог до вихідних даних під час синтезу спостерігача крутного моменту на піставі структурного аналізу похибки спостерігача з урахуванням впливу відмінностей двигуна та його вузлів від типового зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-014 +
Шифр НБУВ: РА344898

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Волкова 
Генетичний аналіз компонентів статевої поведінки Drosophila melanogaster Meig.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Наталя Євгенівна Волкова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*736
Шифр НБУВ: РА354719

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Волкова Т.П. 
Геолого-геохімічні критерії оцінки рідкіснометалевих родовищ у лужних комплексах Приазов'я (Український щит): Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.11 / Т.П. Волкова ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2004. — 27 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано зв'язок рідкіснометалевого рудоутворення з інтенсивністю процесів диференціації речовини земної кори, які направлені на сепарацію і багатоетапне концентрування рідкісних елементів під час односпрямованих еволюційних геологічних перетворень регіону. Розроблено формалізований, кількісний метод визначення різних рудоконтролюючих структур, що забезпечує найбільшу ефективність виявлення родовищ. Поглиблено теоретичні засади методики пошуків та оцінки рідкіснометалевого зруденіння. Удосконалено методи кількісної оцінки прогнозних ресурсів, що грунтуються на розрахунку інформаційних показників контрастності й комплексності геохімічних аномалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д450.011 + Д59(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА329392

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Волкова О. С. 
Деякі класи рухів важкого гіростата зі змінним гіростатичним моментом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.01 / О. С. Волкова ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено теореми про необхідні та достатні умови існування рівномірних обертань, маятникових рухів і регулярних прецесій гіростата з нерухомою точкою, знайдено та проаналізовано умови допустимості заданого моменту. Показано, що маятникові рухи гіростата зі змінним гіростатичним моментом можуть відбуватися навколо горизонтальної, вертикальної та похилої осі. Вивчено умови існування рівномірних обертань навколо похилої осі та для гіростата зі змінним напрямком гіростатичного моменту. Показано, що за умов Гріолі гіростат зі змінним гіростатичним моментом може здійснювати регулярну прецесію тільки відносно вертикалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.33,022
Шифр НБУВ: РА374672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Волкова Ю.В. 
Диференційований підхід до вибору медикаментозної терапії посттравматичного панкреатиту у хворих з політравмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.В. Волкова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання діагностики та лікування посттравматичного панкреатиту у хворих за політравми. Проаналізовано результати лікування 88-ми потерпілих з ушкодженнями підшлункової залози. Виявлено епідеміологічні особливості травми підшлункової залози. Визначено основні маркери посттравматичного панкреатиту в динаміці. Доведено значимість показника титру антипанкреатичних антитіл і його роль у діагностиці цієї хвороби за різного ступеня тяжкості. Запропоновано компоненти інтенсивної терапії, що дозволило обмежити ступінь залучення ушкодженої тканини підшлункової залози до патологічного процесу, досягти оптимального знеболювання у післяопераційному періоді, реально одержати ранню активацію кишкової перистальтики, повністю уникнути використання наркотичних анальгетиків, зменшити вираженість інтексикації у гострому періоді травматичної хвороби, відрізнити стресову глікемію від панкреатогенної, зменшити екзогенне введення інсуліну. Використання запропонованої терапії дозволяє знизити частоту виникнення посттравматичного панкреатиту на 20,1 % та зменшити тяжкість його перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.608-5 +
Шифр НБУВ: РА355498

      
10.

Волкова С. М. 
Діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 20-х - 30-х роках XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Волкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено одну із перших спроб вивчити діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 1920-х - 1930-х рр. на підставі нових архівних даних, переосмислення раніше введених до наукового обігу опублікованих документів, а також новітньої літератури. Розкрито механізми впливу комуністичної партії на формування та діяльність органів влади регіону. Вперше досліджено персональний склад місцевих органів влади Донбасу. Вдосконалено розробки проблеми керівництва Радами розвитком соціальної сфери регіону, проаналізовано роль місцевих органів влади в розвитку промисловості та сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-5 + Х819(4УКР5)011.219-1
Шифр НБУВ: РА381104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
11.

Волкова І.А. 
Експертне діагностування корозійно-механічного руйнування сталевих конструкцій в умовах коксохімічного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.А. Волкова ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено систему моніторингу технічного стану конструкцій у корозійних середовищах, за допомогою якої зроблено оцінку залишкового ресурсу об'єктів коксохімічного виробництва. Висвітлено системні методи та програму забезпечення надійності на стадії експлуатації. Акцентовано увагу на питаннях розробки структурних моделей діагностичних параметрів корозійного стану з метою запобігання аварійним ситуаціям і продовження залишкового ресурсу конструктивних елементів. Наведено систематизований опис режиму експлуатації об'єктів ВАТ "Ясинівський КХЗ" для експертного діагностування ознак граничних станів у разі корозійно-механічного руйнування сталевих конструкцій. Розглянуто питання фізико-хімічного моделювання корозійно-механічного руйнування сталевих конструкцій, що експлуатуються під час двовісного напруженого стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н543.3-082.04
Шифр НБУВ: РА319456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Волков О.В. 
Електромеханічні процеси та регулювання асинхронних електроприводів з інверторними перетворювачами частоти: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.В. Волков ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню і розрахунку електромеханічних процесів асинхронних частотно-регульованих (ч-р) електроприводів і керуванню цими електроприводами. Наведено якісний та кількісний аналіз електромеханічних процесів у стаціонарних пускових і робочих режимах асинхронного двигуна під час живлення від різних типів інверторних перетворювачів частоти (ПЧ) з урахуванням несинусоїдальності форми їх вихідних напруг (струмів) та насичення головного магнітного ланцюга двигуна. Розроблені способи керування і структури регулювання асинхронних електроприводів з інверторними ПЧ, що не потребують датчиків усередині і на валу двигуна та забезпечують ефективні режими функціонування, а також нормовані електромеханічні процеси привода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01

Рубрики:

      
13.

Волковинська Т.В. 
Етіопатогенетичні механізми розвитку дисфункції ендотелію у чоловіків молодого віку з різним рівнем артеріального тиску: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Волковинська ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми розвитку дисфункції ендотелію у чоловіків молодого віку з різним рівнем артеріального тиску (АТ). Встановлено однакову частоту порушення функції ендотелію у чоловіків молодого віку з високим нормальним рівнем АТ та артеріальної гіпертензії (АГ) 1 ступеня, не зважаючи на малий термін підвищення АТ. Виявлено, що порушення функціонального стану ендотелію асоціюється з наявністю хронічної інфікованості Chlamydia pneumoniae, вірусом простого герпесу, цитомегаловірусом, вірусом Епштейна-Барр у молодому віці. Встановлено наявність зв'язку рівня АТ з хронічним інфікуванням Chlamydia pneumoniae, вірусом простого герпесу, цитомегаловірусом та віросом Епштейна-Барр у молодих чоловіків на етапі становлення АГ. Доведено, що хронічне інфікування може бути додатковим фактором ризику порушення функціонального стану ендотелію та підвищення АТ у молодому віці. Виявлено, що основними чинниками ендотеліальної дисфункції є наявність хронічного внутрішньоклітинного інфікування, стан перекисного окиснення ліпідів і запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-1 +
Шифр НБУВ: РА351629

Рубрики:

      
14.

Волкова Т.М. 
Ефективність модифікованого методу переважної фіксації погляду при візометрії дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Т.М. Волкова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему об'єктивізації візометрії дітей раннього віку як здорових, так і з неврологічними та офтальмологічними захворюваннями. Визначено напрями удосконалення традиційного методу переважної фіксації погляду (ТМ ПФП). Запропоновано нові оціночні карти зі стушованими контурами та закругленими кутами тестових полів, розроблено приладове забезпечення для модифікованого методу переважної фіксації погляду (ММ ПФП), використання яких значно підвищує об'єктивність і точність інформації з оцінки гостроти зору та значно скорочує затрати часу на обстеження кожного пацієнта. Одержано нові дані про строки формування макулярного та фовеолярного рефлексів, які зіставлено з темпами розвитку гостроти зору у здорових дітей віком до 2-х років. Встановлено, що застосування ММ ПФП забезпечує зменшення затрат часу на дослідження гостроти зору кожної дитини у порівнянні з ТМ ПФП на 16,2 %, з методом реєстрації оптокінетичного ністагму (МР ОКН) - на 40,6 % та з використанням таблиці Орлової на 14,4 %. Визначено можливості застосування різних методів для визначення гостроти зору дітей раннього віку - здорових, з невропатологією та з офтальмопатологією, які складають відповідно для ММ ПФП - 100, 98,6, 100 %, для МР ОКН - 100, 83,1, 100 %, для МВДТ Орлової - 70, 41,9, 88,3 % від кількості обстежених дітей. Для ММ ПФП визначено фізіологічні значення гостроти зору здорових дітей від 1 до 48 місячного віку. Дані показники запропоновано використовувати як нормативні під час формування груп ризику розвитку косоокості, амбліопії, порушень бінокулярних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.67-4 +
Шифр НБУВ: РА342868

Рубрики:

      
15.

Волков В.І. 
Застосування барабанно-валкових агрегатів для активації металургійних шлаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.І. Волков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності взаємодії робочих органів барабанно-валкового агрегату (БВА) з товстим шаром зволоженого металургійного шлаку. Обгрунтовано використання агрегату як активатора у складі мінікомплексів, призначених для виробництва безцементної цегли. Розроблено методику його розрахунку. Досліджено умови захоплення та достатнього ущільнення розпушеного товстого шару шлаку валком БВА. Створено математичну модель для визначення зусилля притискання валка з використанням компресійних кривих. Визначено робочі параметри процесу активації шлаку в БВА. Запропоновано конструкції БВА для використання у складі комплексів різної продуктивності та методику розрахунку його основних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.3 + Л422.2-5 +
Шифр НБУВ: РА329937

Рубрики:

      
16.

Волков О.А. 
Зобов'язання відшкодування шкоди, завданої в стані крайньої необхідності за цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.А. Волков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання визначення зобов'язань відшкодування шкоди, завданої у стані крайньої необхідності за цивільним законодавством України. Обгрунтовано визначення поняття та розроблено типологію даного типу зобов'язань, проаналізовано їх співвідношення з деліктними зобов'язаннями. Охарактеризовано суб'єктний склад зобов'язань відшкодування шкоди, завданої у стані крайньої необхідності, розкрито особливості розподілу прав та обов'язків між їх учасниками. Значну увагу приділено розгляду питань визначення поняття крайньої необхідності та його розмежування з суміжними категоріями цивільного права. Проаналізовано категорійно-понятійний апарат дослідження й обгрунтовано правомірність вживання запропонованої правознавчої термінології. Наведено пропозиції щодо заміни звороту "крайня необхідність" на вираз "гостра потреба", який більш точно відображає сутність досліджуваного правового феномену та відповідає українській літературній традиції. Розроблено рекомендації щодо удосконалення норм чинного цивільного законодавства, зокрема, запропоновано нову редакцію ст. 1 171 ЦК України "Відшкодування шкоди, завданої у стані крайньої необхідності (гострої потреби)".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.11 +
Шифр НБУВ: РА362693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Волков В.А. 
Імпульсні генератори для радіолокаторів дистанційного зондування навколишнього середовища: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.А. Волков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження імпульсних генераторів на основі магнетронів з холодним катодом і систематизовано досвід їх застосування у складі радіолокаційних систем для дистанційного зондування навколишнього середовища. Запропоновано феноменологічну модель магнетрона, розроблено й апробовано новий підхід щодо апроксимації вольтфарадних характеристик високовольтних польових транзисторів. Результати моделювання використано у процесі конструювання передавачів для двохчастотного бортового локатора бічного огляду і серії доплерівських метеорологічних радіолокаторів. Удосконалено техніку моделювання імпульсних пристроїв, яку застосовано також для покращення параметрів генератора потужних субнаносекундних імпульсів на основі діодів різким відновленням зворотного опору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-041.71 +
Шифр НБУВ: РА339981

Рубрики:

      
18.

Волков Д.С. 
Індивідуально-типологічні особливості моторних компонентів у мнемічній переробці інформації: автореф... канд. психол. наук. 19.00.01 / Д.С. Волков ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 19 с. : рис. — укp.

Розглянуто питання впливу індивідуально-типологічних особливостей моторних компонентів юнаків віком 20 - 23 роки у процесі мнемічної переробки інформації. Запропоновано комплекс діагностичних методик, який дозволяє у кількісних показниках розглянути зміну часових параметрів, а саме: моторної реакції, складної сенсомоторної реакції з вибором і реакції прийняття рішення залежно від темпераментних особливостей, функціональної асиметрії головного мозку й енергетичних показників нерівноважного стану індивідуумів. Використання коефіцієнтів уможливило проведення порівняльного аналізу значень часових параметрів реакцій, психічних станів, впливу домінантної півкулі та параметром індивідуальності. Результати дослідження оброблено з використанням математичної моделі теорії переробки інформації пам'яттю, які дозволяють передбачити тенденції зміни тимчасових показників мнемічної діяльності за умов зміни інформаційних параметрів. Визначено функціональні взаємозв'язки між параметрами, що характеризують процес мнемічної переробки інформації з застосуванням теорії переробки інформації пам'яттю. Одержані експериментальні дані часу обробки інформації у пам'яті у період сенсорно-рухових реакцій можуть бути використані для обчислення й екстраполяції поведінки людини за різних умов діяльності. Використання результатів дослідження уможливлює врахування індивідуально-типологічних особливостей у роботі психолога-практика та у педагогічній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.251 + Ю935.12-70 + Ю935.127 +
Шифр НБУВ: РА358942

Рубрики:

      
19.

Волкова Т.В. 
Інтеграція педагогічної та комп'ютерно-інформаційної підготовки майбутнього викладача спеціальних дисциплін професійно-технічного навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Волкова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено соціально-економічні чинники, що впливають на модернізацію процесу підготовки. Запропоновано концептуальні підходи до розуміння інтеграційних процесів в освіті та шляхи інтеграції. На базі інтеграції основних положень діяльнісного підходу, теорії поетапного формування розумових дій і теорії проектування методичної системи педагога розроблено та теоретично обгрунтовано модель інтеграції педагогічної та комп'ютерно-інформаційної підготовки спеціальних дисциплін професійно-технічного навчального закладу (ПТНЗ), яка відображає основні етапи інтеграції, а саме: теоретичне навчання, педагогічну практику та курсове проектування. Удосконалено методику перевірки ефективності інтеграції педагогічної та комп'ютерно-інформаційної підготовки за рахунок виділення мотиваційно-ціннісного, когнітивного, операційно-змістового, комунікативного та рефлексивного факторів професійної компетентності та їх кількісного вираження. Розвинуто дефініції поняття професійної компетентності як інтегрованої якості особистості викладача, що виявляється у сукупності компетенцій у психолого-педагогічній і комп'ютерно-інформаційній галузях знання, яка є готовністю майбутнього викладача спеціальних дисциплін до здійснення професійної діяльності у ПТНЗ і здатністю виконувати необхідні для цього дії за умов інформатизації суспільства та розвитку науки, комп'ютерної техніки, різноманітних програмно-технічних засобів і ресурсів. Запропоновано принципи формування змісту професійної підготовки за умов випереджального характеру підготовки, вивчення способів інформаційної діяльності, достатніх для самоосвіти у галузі застосування інформаційно-комп'ютерних технологій, модульності змісту підготовки, інваріантності змісту підготовки стосовно предметної галузі та прикладної спрямованості підготовки, форми організації навчальної діяльності майбутніх викладачів спеціальних дисциплін за умов кредитно-модульної системи організації навчального процесу, а саме: проблемних лекцій, семінарів-практикумів на підставі аналізу конкретних ситуацій, професійно-ділових ігор, методичних завдань, проектів у вигляді індивідуального електронного кейсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р2 р3 +
Шифр НБУВ: РА350954

Рубрики:

      
20.

Волков Є.Г. 
Інформаційно-програмне забезпечення розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Г. Волков ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджуються методи розробки систем інформації, метою яких є формулювання програмних завдань для підприємств і підприємців. Обгрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення структури і способів продукування інформації про стратегію, політику, виробничі програми підприємств та пропозиції щодо структури інформаційних банків підприємницьких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського