Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (380)Книжкові видання та компакт-диски (365)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНЧЕНКО$<.>+<.>A=РАЇСА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Іванченко О.В. 
Вдосконалення приладів теплового контролю складу речовин на основі застосування сенсорів з P-N переходом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Іванченко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичні та практичні методи підвищення точності, метрологічної надійності та розширення функціональних можливостей вимірювальних перетворювачів температури для приладів теплового контролю складу речовин із застосуванням напівпровідникових чутливих елементів з p-n-переходом. Визначено основні термочутливі параметри та величини вимірювальних струмів сенсорів для систем теплового контролю складу речовин. Запропоновано новий схемотехнічний метод вимірювання температури сенсором з p-n-переходом, що дозволяє отримати лінійну характеристику перетворення за умов максимальної чутливості та мінімального струму саморозігріву сенсора. Розроблено алгоритмічний метод визначення падіння напруги на активній частині напівпровідникових сенсорів, що дозволяє виключити вплив падіння напруги на пасивній частині та об'ємних опорах електродів систем дистанційного контролю складу речовин. Розроблено багатоточкові системи теплового контролю складу та параметрів речовин із напівпровідниковими ключами-сенсорами, в яких виключено вплив опорів провідників, перехідних опорів ключів, об'ємних опорів сенсорів, а також нестабільності параметрів p-n-переходу. Ефективність запропонованих методів і засобів виміру обгрунтовано теоретично та підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-524.2
Шифр НБУВ: РА313451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванченко О.Г. 
Вплив попереднього термомеханічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійких сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.Г. Іванченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені експериментальні дослідження впливу експлуатаційних та технологічних факторів на ефективність та стійкість підвищення опору крихкому руйнуванню теплостійких сталей після різних режимів попереднього термомеханічного навантаження (ПТН), а також факторів, що спричиняють цей ефект. Розроблено методику оцінки ефективності різних режимів ПТН та стійкості ефекту ПТН під впливом різних експлуатаційних факторів, яка грунтується на урахуванні зміни напружено-деформованого стану під час ПТН за рахунок затуплення вершини тріщини, деформаційного зміцнення матеріалу та залишкових напружень біля вершини тріщини. Запропоновано методику розрахунку залишкової довготривкості елементів конструкцій з поверхневими тріщинами після ПТН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.13 + з47-03

Рубрики:

      
3.

Іванченко А.М. 
Еколого-економічні проблеми будівництва та експлуатації водогосподарських об'єктів (на прикладі басейну річки Горинь): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / А.М. Іванченко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічні підходи експлуатації водогосподарських об'єктів. Визначено еколого-економічні шляхи раціонального використання водних ресурсів на рівні регіону, в яких на відміну від існуючих враховується вплив експлуатації осушувальних систем та водозбірних споруд. Доведено доцільність запровадження системного підходу будівництва та експлуатації водогосподарських об'єктів з урахуванням дії антропогенних факторів та порушення природних умов на прикладі Рівненщини. Наведено оцінку стану, динаміки та тенденцій розвитку об'єктів з урахуванням розміщення, екогідрогеологічного районування басейну р. Горинь. Розглянуто шляхи підвищення ефективності використання, відтворення та охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4РІВ)452.55 +
Шифр НБУВ: РА321957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Іванченко О.Є. 
Еколого-фізіологічні особливості азотного обміну декоративних однорічних рослин як індикатора забруднення промислових територій залізом та хромом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.Є. Іванченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено еколого-фізіологічні особливості азотного обміну декоративних однорічних рослин за умов забруднення навколишнього середовища сполуками заліза та хрому. Проаналізовано динаміку накопичення цих металів та їх локалізацію у гістологічних елементах вегетативних органів рослин. Вивчено сумісну дію надлишку заліза та хрому, а також кожного з них на поглинання й асиміляцію нітратного й аміачного азоту різними за толерантністю видами. Виявлено інформативні тест-показники та тест-об'єкти для фітоіндикаційних досліджень, а саме: вміст аміачного азоту, співвідношення білковий/небілковий азот, активність нітратредуктази, глутамінсинтетази та глутаматдегідрогенази. Установлено доцільність використання синтетичного цитокініну полістимуліну К з метою оптимізації азотного обміну, росту та цвітіння декоративних однорічних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8-641.1 + Е50*801.48 + П271-28 +
Шифр НБУВ: РА345251

Рубрики:

      
5.

Іванченко Н.О. 
Механізм управління нематеріальними активами на підприємствах легкої промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.О. Іванченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано механізм управління нематеріальними активами (НМА) підприємства за умов ринкової трансформації та розкрито його мету, функції, завдання, принципи побудови. Механізм передбачає вибір системи показників оцінки НМА на підприємстві та їх ідентифікації, узагальнення динаміки, визначення станів (оптимального, прискореного, сповільненого, нестійкого), виявлення проблем розвитку НМА на підприємстві та надання рекомендацій. Визначено НМА як економічну категорію, що враховує знання, досвід, потенційні можливості, зацікавленість і гнучкість працівників та керівництва, а також системи та бази даних, рівень технічного та технологічного оснащення, лояльність клієнтів, наявність патентів і брендів та інші активи, які не відображені у бухгалтерському обліку, однак є важливими факторами ефективного економічного розвитку підприємства. Обгрунтовано, що ефективне управління НМА складається з трьох етапів: кількісної оцінки, моніторингу змін та створення інфраструктури передачі знань. Визначено головні положення управління та розроблено інформаційно-логічну схему НМА. Запропоновано систему їх ідентифікації. Проведено оцінювання динаміки та виявлено особливості розвитку НМА. Розроблено етапи впровадження механізму управління нематеріальними активами на підприємствах легкої промисловості. Наведено рекомендації щодо впровадження механізму на підприємствах за різних станів розвитку НМА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-572-21 +
Шифр НБУВ: РА352318

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Іванченко К.В. 
Мікрофітофосилії вендських відкладів Волині та їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / К.В. Іванченко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено вендські відклади Волині, а саме: їх стратиграфію, речовинний склад й органічні рештки. Установлено, що верхньовендські відклади містять численний та різноманітний мікрофітопланктон. Описано 38 видів мікрофітосилій, один з яких новий, і 2 види макроводоростей, знайдених у 28-ми свердловинах, які розбурили вендські породи. Складено палеонтологічний атлас. На підставі цих комплексів проведено стратифікацію та кореляцію вендських відкладів, запропоновано уточнену стратиграфічну схему вендських відкладів Волині (границю між редкінським і котлинським горизонтами перенесено в підошву колківської світи). Розроблено наукові засади для створення стратиграфічних схем, яку можна використовувати під час геологічної зйомки та побудови різномасштабних геологічних карт вендських відкладів та інших спеціальних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е142"012"(4УКР-9ВОЛ) +
Шифр НБУВ: РА349711

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іванченкова Л. В. 
Організаційно-економічне забезпечення реалізації природозберігаючої функції підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Л. В. Іванченкова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено обгрунтування сутності екологічної відповідальності підприємництва, яка формується на певному етапі розвитку соціо-еколого-економічної взаємодії, а саме на етапі виникнення екологічної проблеми, та розглянуто як вид соціальної відповідальності. Структуровано цільові орієнтири екологічно відповідального підприємництва. Досліджено та поглиблено концептуальні засади інституціонального забезпечення екологічно відповідального підприємництва. Запропоновано підходи щодо системного формування структуризації інструментальної бази екологічно відповідального підприємництва. Надано й обгрунтовано стратегічні напрями та пріоритети розвитку екологічно відповідального підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-281
Шифр НБУВ: РА378946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Іванченко К.В. 
Розробка раціональної технології газованих напівігристих вин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / К.В. Іванченко ; Нац. ун-т харч. технологій. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено раціональну технологію виробництва газованих напівігристих вин комбінованим способом. Науково обгрунтовано та експериментально доведено ефективність використання розповсюджених та перспективних сортів винограду. Визначено вплив способів корекції складу сусла та виноматеріалів на якість газованих напівігристих вин. Встановлено залежність показника ігристих властивостей від виду дріжджів та способу виробництва, а також знайдено залежність якості газованих напівігристих вин від послідовності насичення діоксидом вуглецю екзогенного (50 %) та ендогенного (50 %) походження. Виявлено закономірність формування букету у газованих напівігристих винах залежно від способу насичення діоксидом вуглецю. Технологію випробувано на Первомайському винозаводі (Сімферопольський район, АР Крим) та рекомендовано до впровадження на виноробних підприємствах України. Розроблено та затверджено "Технологічну інструкцію з виробництва газованих напівігристих вин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.5
Шифр НБУВ: РА331052

Рубрики:

      
9.

Іванченко Д.Г. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 1,8-дизаміщених теоброміну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Д.Г. Іванченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т . — Запоріжжя, 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 теобромін +
Шифр НБУВ: РА370007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Іванченко А.С. 
Соціокультурні та психологічні аспекти релігійної свідомості: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / А.С. Іванченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено основні аспекти феномену релігійної свідомості. Здійснено історичний огляд становлення проблеми щодо даного феномену та критичний аналіз наявних підходів до її вирішення. Наголошено на необхідності міждисциплінарного дослідження релігійної свідомості. Сформульовано критерії її визначення, головним з яких є релігійне мислення. У контексті змісту даної свідомості розкрито проблему релігійної істини. Грунтовно проаналізовано функціональні компоненти релігійної свідомості, а саме: релігійне мислення, релігійну мову, релігійний світогляд, релігійну віру, релігійний досвід, ритуальні практики. Визначено основні чинники, які впливають на розвиток релігійної свідомості, якими є вікова динаміка розвитку, стать, характер і темперамент, та відносин з батьками, іншими близькими родичами чи опікунами. Критерієм психологічної норми розвитку релігійної свідомості визнано її соціальну адаптивність і сприяння психологічній цілісності особистості. Зроблено висновок, що релігійна свідомість є головним інтегративним фактором релігійних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.2 +
Шифр НБУВ: РА355522

Рубрики:

      
11.

Іванченко Є. А. 
Теоретико-методичні засади системи інтегративної професійної підготовки майбутніх економістів: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Є. А. Іванченко ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 40 с.: a-рис. — укp.

Визначено й обгрунтовано сутність поняття "система інтегративної професійної підготовки майбутніх економістів". Розглянуто систему інтегративної професійної підготовки майбутніх економістів, кінцевим продуктом якої є сформованість мультиплікативної компетентності майбутнього економіста (МКМЕ). На підставі компетентнісного підходу визначено сутність і структуру МКМЕ. Виявлено критерії, показники й охарактеризовано рівні сформованості МКМЕ. Розроблено технологію впровадження системи інтегративної професійної підготовки майбутніх економістів у ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
12.

Іванченко Є.А. 
Формування професійної мобільності майбутніх економістів у процесі навчання у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Є.А. Іванченко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано й апробовано модель формування професійної мобільності майбутніх економістів у процесі навчання у вищих навчальних закладах та визначено педагогічні умови, що сприяють її реалізації. Конкретизовано сутність і структуру поняття "професійна мобільність майбутніх економістів". Визначено критерії, показники та рівні сформованості даної якості. Уточнено зміст поняття "професійна мобільність фахівця" та запропоновано просторову схему формування рівнів професійної мобільності майбутніх економістів. Результати наукового дослідження використано у процесі розробки спецкурсу "Професійна мобільність майбутніх фахівців".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р30-2 +
Шифр НБУВ: РА335837

Рубрики:

      
13.

Іванченко Л.П. 
Формування у підлітків мотивації до систематичних занять фізичною культурою і спортом: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.П. Іванченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування у підлітків позитивної мотивації до систематичних занять фізичною культурою та спортом, до здорового способу життя як педагогічної умови підвищення ефективності системи фізичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл. Визначено зміст поняття "позитивна мотивація до систематичних занять фізичною культурою та спортом". Розроблено педагогічну технологію мотиваційно-рефлексивної структури, впровадження якої сприяє ефективному формуванню досліджуваної мотивації у підлітків, визначено її показники, на базі яких сформовано основні критерії оцінки свідомого ставлення учнів до фізичної культури та спорту, до здорового способу життя та здоров'я як до соціально-особистісної цінності. Встановлено зв'язок між рівнем позитивної мотивації підлітків до фізкультурно-оздоровчої діяльності та показником їх соціально-педагогічної адаптації до умов освітньої та виховної системи загальноосвітньої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ю984.3-723 +
Шифр НБУВ: РА353964

Рубрики:

      
14.

Іванченко В.Г. 
Чинники та носії змісту симфонії як жанрово-видового феномена (досвід аналізу на прикладах українських симфоній): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Г. Іванченко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Наведено поняття "зміст художнього твору", а також методологію аналізу симфонії. Запропоновано системне трактування категорій "узагальненість - конкретність", з метою цілісного сприйняття симфонії подано тлумачення узагальненості. Розроблено ієрархію категорій, універсальних і специфічних понять філософії, естетики, музикознавства з використанням дедуктивного та індуктивного методів пізнання загального закону взаємодії понять "загальне" й "одиничне". Виявлено художні та виховні властивості симфонії як чинники аксіологічного аспекту змісту. Категорії "історичне - логічне" визначено як узагальнення-оцінку змісту симфонії: як соціального феномена (історичного); цілісної художньої композиції (логічного). Цілісність і системність методології аналізу симфонії здійснено завдяки взаємодії понять "соціально-моральний ідеал", "пізнання - оцінка", "естетичний ідеал". Зазначено, що відображення дії цих понять у свідомості реципієнта є першоосновою здатності до об'єктивного сприйняття змісту твору й естетичного судження про нього. Досліджено процеси досягнення "естетичного ідеалу" як художньої мети шляхом системи чинників та носіїв стильових властивостей симфонії. Створено критерійні засади обгрунтування всіх параметрів жанрово-видових характеристик симфонії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040-03(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА329309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пiкуль А. В. 
Методика розрахунку нетонких пластин та оболонок на основi просторових криволiнiйних скiнченних елементiв / А. В. Пiкуль. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацiя присвячена розрахунку нетонких плит та оболонок нульової або додатньої гаусової кривизни в задачах деформування при статичному навантаженнi.В данiй роботi проаналiзовано проблематику розрахунку товсто- стiнних конструкцiй та запропоновано новий просторовий скiнчен- ний елемент, що побудований у криволiнiйнiй системi координат на основi векторної апроксимацiї функцiї перемiщень у рядах Маклоре- на. Перемiщення скiнченного елемента приймаються у виглядi вектор- функцiї, що мiстить у собi змiщення тiла як жорсткого цiлого.Представленi результати дослiджень достовiрностi та ефектив- ностi використання методу скiнченних елементiв на основi криво- лiнiйного просторового скiнченного елемента на задачах пружного деформування пiд дiєю статичного навантаження (рiвновага товстих плит з рiзними умовами закрiплення, згин трансверсально-iзотропних пластинок з рiзними умовами закрiплення, рiвновага товстостiнного цилiндра пiд дiєю зовнiшнього та внутрiшнього тиску, а також пiд дiєю торцевого розтягу, рiвновага товстостiнної сфери пiд дiєю зов- нiшнього та внутрiшнього тиску) з рiзними параметрами та згуще- нням сiтки дискретизацiї. Для пiдтвердження достовiрностi резуль- тати розрахунку тестових задач порiвнюються з вiдомими аналiти- чними розв'язками, а також з розв'язками отриманими за допомо- гою iнших схем методу скiнченних елементiв в ПК «ЛIРА-САПР» та ПК «SCAD Office». У процесi тестування МСЕ визначено межi за- стосування просторового криволiнiйного скiнченного елемента для моделювання нетонких пластин та оболонок.Демонстрацiю можливостей запропонованої методики продемон- стровано на практичних задачах – моделювання роботи фланцевих з'єднань металевих вузлiв, розрахунок опорної плити бази круглого пiлона, розрахунок товстої фундаментної плити 30-поверхової залi- зобетонної житлової будiвлi.^UThe thesis is dedicated to the research of the stress-strain state in problems of deformation of non-thin plates and shells of zero or positive Gaussian curvature with static loading.This paper shows the problems of analysis of thick-walled construc- tions and been shown new solid finite element constructed in a curvilinear coordinate system based on the vector approximation of the displace- ment function in the Maclaurin series. Displacements of a finite element are taken as a vector-function, which includes the rigid-body motions. The results of the research on the reliability and efficiency of the use of the finite element method on the basis of the curvilinear solid finite element on the problems of the Theory of Elasticity under the action of stationary load (the equilibrium of thick plates with different fixing con- ditions, the bending of transversally isotropic plates with different fixing conditions, the balance of the thick-walled cylinder under the influence of external and internal pressure, and also under the action of tension on the ends, the balance of the thick-walled sphere under the influence of an external and internal pressure) with different parameters and different size of mesh density are presented.There are a lot of tests solved to confirm the reliability. The results there are compared with well known analytical solutions and with the solutions that are obtained using other finite element schemes in the LIRA-SAPR and SCAD Office. In the process of FEM testing, the limits of the use of the solid curvilinear finite element for the modeling of non-thin plates and shells are defined. The demonstration of the possibilities offered by the proposed method has been demonstrated on practical cases - the modeling of the functioning of flanged connections of steel joints, the analysis of the base plate of the round pylon, the analysis of the thick foundation slab of a 30-storey reinforced concrete dwelling building.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Іванченко Н. Ю. 
Епілепсія собак (етіологія, діагностика, терапія) / Н. Ю. Іванченко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації досліджено роль збудників чуми м'ясоїдних, лептоспірозу, герпесу, токсоплазмозу, неоспорозу, Лайм бореліозу та бруцельозу в розвитку епілепсії невідомого походження в собак. Висловлено припущення про непряму імунологічно опосередковану роль антигенного навантаження організму в розвитку епілепсії собак, що доводить достовірність даних щодо хибного кола взаємовідношень імунної системи та епілептогенезу.Доведено протиепілептичну ефективність комплексу амінокислот лейцину, валіну, ізолейцину, гліцину і похідного цистеїну таурину при пероральному застосуванні за епілепсії невідомого походження в собак.Крім того, в роботі представлено дані щодо розробленого і запатентованого активного скальпового електроду для проведення неінвазивної електроенцефалографії в собак.Під час проведення досліджень протягом 2 місяців вищевказані амінокислоти і таурин з терапевтичною метою застосовували 9 собакам з діагнозом «епілепсія невідомого походження». Зазначені речовини задавали перорально кожних 8 год у порівну розділених на три частини добових дозах: L-лейцин – 150 мг/кг; L-ізолейцин – 275 мг/кг; L-валін – 240 мг/кг; гліцин – 300 мг/кг; таурин – 240 мг/кг.За допомогою іонообмінної рідинної хроматографії проаналізовано зміни вмісту амінокислот в амінокислотному пулі крові та лікворі хворих собак до, через 1 та 2 місяці лікування.Терапевтичну ефективність комплексу амінокислот і таурину визначали, спостерігаючи за зміною частоти епілептичних нападів та проводячи якісний і кількісний (з використанням швидкого перетворення Фур'є) аналіз електроенцефалограм в ході їх візуального аналізу.Через місяць лікування собак потужності дельта, тета та альфа ритмів знизилися, а потужність бета ритму підвищилася порівняно з даними до лікування.Клінічно протиепілептична ефективність комплексу амінокислот і таурину проявлялася подовженням інтеріктального періоду в 2–3 рази в 37,5 % собак та усуненням явища кластеризації.Тривалість клінічної ефективності застосованої терапії була обмежена в часі і складала 35–48 діб. Це обумовлено компенсаторними механізмами обміну білків, що призвели до відновлення молярних співвідношень між амінокислотами в пулі крові, внаслідок чого відновилися молярні співвідношення амінокислот у центральній нервовій системі.^UThe thesis highlights the results of the research regarding the role of such diseases as canine distemper, leptospirosis, herpes types 1 and 2, toxoplasmosis, neosporosis, Lyme borreliosis and brucellosis in pathogenesis of canine «unknown cause epilepsy» (IVETF, 2015). The hypothesis of indirect immunologically caused influence of infectious and invasive agents on epileptogenesis in dogs is expressed, as well as the support of the veracity of the data on the relationship between the immune system and epileptogenesis as an amplifying feedback loop.In the thesis results proving the therapeutic efficacy of such amino acids as leucine, valine, isoleucine, glycine and taurine (cysteine derivative) administrated orally are presented.Also, data on elaborated active scalp electrode for canine electroencephalography are provided.During 2 months above mentioned substances were administrated to eight dogs that were diagnosed as having unknown cause epilepsy in such daily doses per kilogram divided equally in order to be given every 8 h: L-leucine – 150 mg, L-isoleucine – 275 mg; L-valine – 240 mg; glycine – 300 mg; taurine (cysteine derivative) – 240 mg.Performing ion exchange liquid chromatography changes taking place after 1 and 2 months in the dogs' blood amino acid pool and cerebrospinal fluid in case of exogenous amino acid overload were analyzed.The therapeutic efficacy of mentioned composition was estimated by monitoring seizure frequency, qualitative and quantitative electroencephalography (QEEG) using fast Fourier transformation (FFT) to the frequency range of delta, theta, alpha and beta bands. After one-month treatment the frequency ranges of delta, theta and alpha bands lowered whereas the frequency of beta band became higher comparing with pretreatment data.Clinically antiepileptic effect of amino acid composition was represented by the prolongation of interictal periods per 2 to 3 times in 37.5 % of dogs and by elimination of cluster seizures. The therapeutic efficacy period was short (approximately 35–48 days). To our opinion it was due to compensatory mechanisms of protein metabolism that were represented by partial amino acid molar ratio stabilization in amino acid blood pool.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Стеценко А. І. 
Літологічна характеристика та перспективи комплексного використання розкривних порід осадового чохла в межах Кресівської, Павлівської та Глеюватської ділянок Криворізького басейну / А. І. Стеценко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню літологічних особливостей та мінералогічному обґрунтуванню комплексного використання розкривних та відвальних осадових порід центральної частини Кривого Рогу.Автором досліджені особливості геологічної будови та речовинного складу палеозой-кайнозойських відкладів у центральній частині Криворізького залізорудного басейну, їх походження та напрями комплексного використання. Отримані нові дані щодо мінерального складу осадових порід у природному заляганні та заскладованих у відвалах. Побудовані геолого-літологічні розрізи, стратиграфічні колонки району, виконана кореляція розрізів осадових порід між родовищами. Встановлена залежність потужності та складу осадових порід від характеру рельєфу докембрійського фундаменту.На основі результатів спектрального аналізу осадових порід встановлено закономірний характер розподілу у їх розрізі важких (чорних, кольорових і благородних) металів і рідкоземельних елементів, обумовлений специфікою процесів седиментогенезу на вивченій території. У межах осадового чохла виділені чотири різновікові літолого-геохімічні зони: І – палеозой-кайнозойська кора вивітрювання з накопиченням Pb, La, Zr, Y, Yb, Sc; ІІ – палеоген-неогенові морські піски з концентрацією Р (Павлівська та Кресівська ділянка), Cu, Pb, Mn, V, Zr, Ga, Yb, Bi, Mo (Глеюватська); ІІІ – відклади четвертинного періоду з золото-срібною металогенічною спеціалізацією, IV – сучасні природно-техногенні відклади (травертини).Уперше у центральному Криворіжжі встановлені і описані травертини природно-техногенного походження. Встановлено, що утворення сучасних відкладів пов'язане безпосередньо із діяльністю хвостосховищ гірничо-збагачувальних комбінатів, а саме із виходом технічних вод ставка-накопичувача на поверхню.Аналіз об'ємної моделі розподілу осадових шарів палеоген-четвертинного вікового діапазону свідчить про вирішальний вплив геологічної будови докембрійського кристалічного фундаменту, тектонічних розломів, активних з докембрію і до сучасного геологічного періоду. Встановлені закономірності розподілу осадових порід можуть бути використані при побудові комплексних геолого-геохімічних моделей і різних тектонічних і геодинамічних схем, а також при вирішенні практичних завдань геології і пошуків корисних копалин.Результати літолого-технологічних досліджень порід осадового комплексу свідчать про можливість рентабельного збагачення і комплексного використання розкривних порід неогену та кори вивітрювання докембрійських гранітів і мігматитів з виробництвом каолінітового, кварцового, цирконового та інших промислових концентратів.Ключові слова: осадові породи, Криворізький басейн, докембрійські граніти і мігматити, кора вивітрювання, мінеральний склад, геологічне середовище, травертини, хвостосховище, комплексне використання.^UThe thesis is devoted to the study of the lithological features and mineralogical substantiation of the complex use of sedimentary rocks in the central part of Kryvyi Rih. The main results of work are obtained on the basis of processing of primary materials of geological observations of sedimentary rocks in the open pits and natural outcrops of the Kryvyi Rih basin.The author studies the feature of the geological structure and material composition of the Paleozoic-Cenozoic sediments in the central part of the Kryvyi Rih iron ore basin, their origin and directions of integrated use. New data on the mineral composition of sedimentary rocks in the natural occurrence and accumulated in the dumps are obtained.The geologic-lithological section, the stratigraphic column of the district, and the correlation of the sections of sedimentary rocks between the deposits have been constructed. Dependence of power and composition of sedimentary rocks on the nature of the Precambrian basement lay is established. It is determined that on its elevated sites a powerful layer of weathering crust was formed, while in the lower part formed a variety of lithological shifts of coastal-marine and continental sedimentary rocks. The influence of accessory minerals on the metallogenic specialization of rocks of the sedimentary complex is established. The distribution of chemical elements in the sedimentary section, which has a pronounced logical character, is investigated. Significant accumulation of a wide range of chemical elements exceeding the value of Clark (Zr, Y, Yb, Sc, Pb, La, Au) is found predominantly in the lower and upper parts of the section. Importance is the concentration of gold (100 mg / ton) in the Quaternary eolian soils of the area. The performed studies allowed to divide the rock of the sedimentary cover into four age-old lithologic-geochemical zones: I - Paleozoic-Cenozoic weathering crust; II –Paleogene- Neogene sea sand; ІІІ - deposits of the Quaternary period, IV –modern sediments (travertines).The author analyzes the ecological situation that has developed in the city of Kryvyi Rih in general and in particular in its central part, which is an urgent problem for the city and for preservation of the environment. The general description of the objects of modern technogenic loading in the territory of the central part of Kryvyi Rih is presented.The scale of the influence of man-made objects on the geological environment of the studied territory is determined. The collected information on the history of the study of the sedimentary cover of the region, which is the basis for further analysis of changes occurring in the geological environment under the influence of man-made mining activities of the mining enterprises.According to the results of research, the influence on the accumulation of heavy metals in the geological environment, not only mining and processing enterprises, but also ordinary, domestic waste and municipal wastewater, was confirmed. In addition, the weight of the wind rose in combination with the relief is emphasized as an additional factor for the distribution of heavy metals in soils. Also, the tendency to active adsorption of plants by a certain percentage of heavy metals has been confirmed, which in combination with periodic reclamation works significantly reduces the concentration of the studied elements, keeping them in most cases within the limits of permissible concentrations. Exceptions include the areas directly adjacent to the mining and extraction facilities.The analysis of the 3D model of the distribution of sedimentary layers of the Paleogene-Quaternary age range indicates the decisive influence of the geological structure of the Precambrian crystal Foundation, tectonic faults active from the Precambrian to the modern geological period. The regularities of the distribution of sedimentary rocks are established and can be used in the construction of complex geological and geochemical models and various tectonic and geodynamic schemes, as well as in solving practical problems of Geology and mineral prospecting.The results of lithologic and technological studies of sedimentary rocks indicate the possibility of profitable enrichment and the complex use of neogene rocks and weathering crust of Precambrian granites and migmatites with the production of kaolinite, quartz, zirconium and other industrial concentrates.Key words: sedimentary rocks, Kryvyi Rih basin, Precambrian granites and migmatites, weathering crust, mineral composition, geological environment, travertine, tailings storage, complex use.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Іванченко В. О. 
Організаційно-інституційне забезпечення сталого розвитку підприємництва в сільському господарстві. / В. О. Іванченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню теоретико-методологічних положень, концептуальних, науково-методичних та практичних підходів до організаційно-інституційного забезпечення сталого розвитку підприємництва сільського господарства. У роботі вперше: сформовано концептуальну модель організаційно-інституційного забезпечення сталого розвитку підприємництва в сільському господарстві, обґрунтовано та сформовано концепцію сталого розвитку підприємництва сільського господарства, розроблено схему функціонування соціальної складової сталого розвитку підприємництва та побудовано й охарактеризовано перспективну модель сталого розвитку підприємництва в сільському господарстві.Крім цього визначено економічний зміст категорії «сталий розвиток підприємництва в сільському господарстві». Узагальнено теоретичні основи забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат. Окреслено сутність та особливості функціонування системи організаційно-інституційного забезпечення сталого розвитку підприємництва в сільському господарстві та розроблено концептуальну її модель.^UThe dissertation is devoted to substantiation of theoretical and methodical bases and scientific and practical recommendations on maintenance of sustainable development of business in agriculture. The concept of sustainable development originated as the ecological development of socio-economic relations in the global dimension. All sustainable development scenarios were developed and implemented exclusively for the whole society, for the whole economy of a country. However, sustainable development of the whole country is possible only with the sustainable development of its components (industries, ecology, society, specific region or territory) or certain types of economic activity (agriculture, industry, transport, education, etc.) or economic entities. farms, cooperatives, agricultural entrepreneurship, etc.). Therefore, the issue of ensuring sustainable development of entrepreneurship in agriculture as part of the national process of sustainable development is relevant today.The influence of entrepreneurship on the economy and the degree of its dependence on entrepreneurship is characterized and entrepreneurship is defined as the driving force that drives the economy and society of most countries. Accordingly, three main models of business development are characterized. The study reveals the importance and role of entrepreneurship.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Іванченко С. Е. 
Реологічні властивості та структуроутворення суспензій на основі нанопорошку BaTiO3 при формуванні діелектричних шарів методом плівкового лиття: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.16.06 / С. Е. Іванченко. — Б.м., 2023 — укp.

Застосовано ряд нових методичних підходів до аналізу зміни структури суспензії під дією зсуву. Розроблено метод нормування ступеню тиксотропії/ропексії та математичну модель для розрахунку розміру гідрокластерів. Встановлено залежності між складом суспензії (вміст порошку, полімеру-зв’язки, пластифікатору та розчиннику) та розробленими параметрами течії, що описують її структуру. Встановлено залежність між параметрами течії суспензій (нормований ступінь тиксотропії/реопексії, коефіцієнт n, ефективна в’язкість та розмір гідрокластерів) та властивостями (товщиною і шорсткістю поверхні) отриманих з них плівок. Встановлено діапазон складу кожного компоненту, що дозволяє отримати суспензії з бажаними параметрами течії, які утворюють плівки з низькою товщиною та шорсткістю поверхні. Для встановлення оптимальних режимів лиття розроблені математичні моделі залежності товщини плівки від в’язкості суспензії та для розрахунку граничної швидкості зсуву, після досягнення якої починається загущення суспензії. Встановлено залежність між температурою суспензії та властивостями плівок. Вперше зафіксовано та використано феномен отримання плівок нижчої товщини з охолоджених суспензій. Встановлено, що охолоджена до 5 °C суспензія під дією зсуву розріджується більше, відновлює в’язкість до значень менших за початкові та має більший час її відновлення. Це вказує на здатність до деформації структурних елементів, що може зберігатися тривалий час та до перебудови структури суспензії внаслідок охолодження та дії зсуву. Встановлено, що для отримання плівок з шорсткістю поверхні (Ra) до 15 нанометрів та товщиною 500-200 нанометрів методом плівкового лиття (що в 5 10 разів менше товщини промислових аналогів) слід застосовувати суспензії в’язкістю 200 1000 мПа·с (при γ=800 с-1) з реопексним типом течії (T/R dgr norm від 0,72 до 7,06), коефіцієнтом n близьким до одиниці (n від 0,94 до 1,08), охолоджувати їх до 5-10 °С та піддавати швидкості зсуву від 917 до 5392 с-1. За допомогою встановлених закономірностей були сформовані плівки з порошків BaTiO3 та Ni/NiO товщиною 430 нм, з яких методом ізостатичного пресування був зібраний багатошаровий композит. Після спікання при температурі 1200 °С, був отриманий композит з щільними шарами BaTiO3 товщиною 400 нм і розміром зерен 50-100 нм.^UThis study applies several new systematic approaches to analyze the change in suspension structure under shear. A method for normalizing the thixotropy/rheopexy degree and a mathematical model for calculating hydrocluster size has been developed. Dependencies between suspension composition (powder, binder polymer, plasticizer, and solvent content) and flow parameters describing the structure were established. Relationships between suspension flow parameters (normalized thixotropy/rheopexy degree, flow behavior index, effective viscosity, and hydrocluster size) and tape properties (thickness and surface roughness) were established. The study determined the composition range of each suspension component to obtain the desired flow parameters, enabling the casting of tapes with low thicknesses and surface roughness. Mathematical models were developed to establish the dependence of suspension viscosity on tape thickness and for the shear thickening limit shear rate to determine casting regimes. The relationship between suspension temperature and tape properties was established. For the first time observed and used the phenomenon of obtaining thinner tapes from cooled suspensions. It was found that suspensions cooled to 5 °C exhibited stronger shear-thinning, restored viscosity to lower than initial values, and had a longer viscosity recovery time. This indicates the ability of structural elements to deform, preserve a new shape for a prolonged time, and the ability to rebuild the structure of the suspension through cooling and shear action. The study established that to obtain films with a surface roughness (Ra) lower than 15 nm and a thickness of 500-200 nm using the tape casting method (5-10 times less than the thickness of tapes produced by this method in the industry), rheopectic suspensions (with a T/R dgr norm ranging from -0.72 to -7.06), with flow behavior index of approximately 1 (n ranging from 0.94 to 1.08) and a viscosity of 200 1000 mPa·s (at γ=800 s-1) should be used. These suspensions should be cooled down to 5-10 °C and subjected to a shear rate ranging from 900 to 5392 s 1 during casting. Based on the established principles, tapes with a thickness of 430 nm were cast using BaTiO3 and Ni/NiO powders, and a multilayer composite was formed using the isostatic pressing method. After sintering at 1200 °C, a composite with 400 nm thick, dense layers of BaTiO3 and a grain size of 50 100 nm was obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Іванченко В. В. 
Адміністративно-правове регулювання економіки: порівняльно-правовий аспект: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / В. В. Іванченко. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації наводиться порівняльно-правова характеристика адміністративно-правового регулювання економіки та обґрунтовується необхідність вжиття низки заходів, спрямованих на імплементацію кращих національних практик в українське національне право. Вказується, що основним детермінантом, який кардинально впливає на адміністративно-правове регулювання економіки у відповідній країні, є її державно-правовий режим, під яким запропоновано розуміти сукупність форм та методів здійснення публічної влади, а також рівень участі громадян в управлінні справами держави та суспільства.Автором надано характеристику адміністративно-правовому регулюванню економіки у країнах: повної демократії, неповної демократії, з гібридним державно-правовим режимом, з авторитарним державно-правовим режимом. Під поняттям «адміністративно-правового регулювання економіки запропоновано розуміти діяльність уповноважених органів державної влади та місцевого самоврядування, спрямованої на раціональне використання ресурсів різного походження задля належного функціонування економіки різного рівня й забезпечення сталого розвитку всієї країни як єдиного соціально-економічного та правового механізму.Визначено можливі напрями запозичення досвіду держав повної та неповної демократії з управління економічною діяльністю та його імплементації у національне право^UThe dissertation provides a comparative-legal characteristic of the administrative-legal regulation of the economy and substantiates the need to take a number of measures aimed at implementing the best national practices into Ukrainian national law. It is indicated that the main determinant that fundamentally affects the administrative and legal regulation of the economy in the respective country is its state-legal regime, under which it is proposed to understand the totality of forms and methods of exercising public power, as well as the level of participation of citizens in the management of state and society affairs.The author gave a description of the administrative and legal regulation of the economy in the countries of: full democracy, incomplete democracy, with a hybrid state-legal regime, with an authoritarian state-legal regime. Under the concept of "administrative and legal regulation of the economy, it is proposed to understand the activities of authorized bodies of state power and local self-government, aimed at the rational use of resources of various origins for the proper functioning of the economy at various levels and ensuring the sustainable development of the entire country as a single socio-economic and legal mechanism.The possible directions of borrowing the experience of the states of full and partial democracy in the management of economic activity and its implementation into national law have been determined


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського