Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Щепанський Ф.Й.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Щепанський Ф.Й. 
Роль порушень прооксидантно-антиоксидантних процесів у патогенезі експериментального алергічного альвеоліту та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.Й. Щепанський ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Тернопіль, 2008. — 18 с. — укp.

З використанням результатів дослідження 208-ми морських свинок вивчено особливості функціонального стану клітинної та гуморальної ланок імунної, а також прооксидантно-антиоксидантної систем у патогенезі алергічного альвеоліту (АА) залежно від періодів розвитку АА та статі тварин. Досліджено питання корекції їх порушень альфа-токоферолом ацетату. Установлено, що за умови розвитку експериментального АА найшвидше починає знижуватись активність ферментів антиоксидантної системи у легеневій тканині (на 40-ту добу), водночас ці показники знаходяться на рівні контрольних величин у печінці та підвищуються у крові і на 60-ту добу різко знижувались у всіх зазначених тканинах, переважно у легенях. Доведено, що експериментальний АА супроводжується поступовою активізацією процесів перекисного окиснення на 30-ту і 40-ту доби, досягаючи найвищих величин на 60-ту добу. Ці процеси були більше виражені у самок, ніж у самців. Установлено активну участь T- і B-систем імунітету у механізмах розвитку АА. Доведено наявність імунокомплексного механізму пошкодження тканин. Показано коригувальний вплив антиоксиданта альфа-токоферолу ацетату (вітаміну E ацетату) на порушений функціональний стан прооксидантно-антиоксидантної системи у разі АА у крові, легеневій і печінковій тканинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19 +
Шифр НБУВ: РА361476

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського