Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шкробанець А.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Шкробанець А.А. 
Розвиток органів і структур очної ямки та становлення їх топографічних взаємовідношень в пренатальному періоді онтогенезу людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.А. Шкробанець ; Терноп. держ. мед. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості закладки, розвитку, динаміки формоутворення структур органа зору (ОЗ) та стінок очної ямки в пренатальному періоді онтогенезу людини. Досліджено 136 зародків, передплодів та плодів людини за допомогою адекватних морфологічних методів. Визначено, що розвиток ОЗ починається на 4-му тижні з появи очних міхурців (ОМ) як випинів нервової пластинки та кришталикових плакод (КП) як потовщень ектодерми; впродовж 5-го тижня послідовні перетворення ОМ і КП призводять до формування зачатків очних яблук (ОЯ), які з'єднані з головним мозком зоровими ніжками. Вказані утворення оточені недиференційованою мезенхімою, в якій на початку 6-го тижня, навколо зорових ніжок визначаються локальні ущільнення спільних зачатків м'язів ОЯ; у навколоочнояблукову мезенхіму вростають зачатки нервів: очного, окорухового, відвідного та блокового; наприкінці зародкового періоду визначаються ознаки формування верхньої стінки очної ямки. Зазначено, що у передплодовому періоді формуються всі стінки даної ямки, зовнішні м'язи ОЯ; м'язи поділяють очноямковий простір на два топографічні відділи - зовнішньо- та внутрішньоконусний з певним порядком розташування нервів та судин. Доведено, що впродовж плодового періоду елементи ОЗ набувають дефінітивних ознак; наприкінці даного періоду кістки стінок очної ямки повністю сформовані; визначаються варіанти будови і топографії нервів та судин даної ямки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.21*33 +
Шифр НБУВ: РА370301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського