Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Чубко Л.С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Чубко Л.С. 
Спектроскопія і фотометрія комет: активність, фізичні умови в атмосферах і поверхневому шарі ядер: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Л.С. Чубко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі спектральних щілинних спостережень комет C/2000 WMI (ЛІНЕАР), C/2002 T7 (ЛІНЕАР), C/2002 VI (HEAT), 153Р/Ікейя-Жанга та 9Р/Темпеля та за допомогою моделей Шульмана одержано нові значення фізичних параметрів їх нейтральних атмосфер: швидкості витікання молекул з ядра та час життя. Для комет C/2000 WMI (ЛІНЕАР) та 153Р/Ікейя-Жанга одержано значення швидкостей газовиділення (модель Хазера). Складено детальні таблиці ототожнених емісійних ліній, які характеризують хімічний склад атмосфер комет C/2000 WMI (ЛІНЕАР), C2002 T7 (ЛІНЕАР), C/2002 VI (HEAT) та 153Р/Ікейя-Жанга. Вперше виявлено емісії молекули CO у спектрах у видимому діапазоні довжини хвиль для комети 153Р/Ікейя-Жанга, які раніше ототожнювалися лише у трьох кометах, обчислено фактори Франка - Кондона для виявлених смуг. Знайдено добре узгодження з відносною інтенсивністю виявлених переходів CO. Виділено три типи кривої блиску досліджуваних комет за характером її асиметрії відносно перигелію. Вперше у щілинних спектрах комет 9Р/Темплея I та C/2004 Q2 (Мачхольц) високої роздільної здатності, одержаних за допомогою шостого телескопа САО РАН, виявлено кометний люмінесцентний континуум, що є індикатором присутності складних органічних молекул, визначено його параметри. Встановлено розміри штучного кратера та запропоновано нову формулу зв'язку міцності з діаметром кратера. Оцінено межі міцності на стиснення кометної речовини поверхневого шару ядра під час утворення штучного кратера на ядрі комети 9Р/Темпеля I у космічному експерименті місії "Дін Імпект".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2-42,022 + В655.2-53,022 +
Шифр НБУВ: РА355695

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського