Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (278)Книжкові видання та компакт-диски (223)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Чебан$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чебанов В.А. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук з полінуклеофілами: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В.А. Чебанов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 34 с. — укp.

Встановлено закономірності багатокомпонентних реакцій за участю карбонільних сполук і полінукліофілів і зв'язку між реакційними параметрами, структурою вхідних сполук і напрямком гетероциклізацій. Розроблено основи стратегії керування спрямованістю такого роду взаємодій з метою підвищення молекулярної різноманітності азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено нові закономірності реакцій гетероциклізації полінуклеофілів, зокрема аміноазолів та аміноазінів, з корбонільними сполуками, розроблено способи керування їх спрямованістю. Запропоновано високоселективні методи синтезу азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено можливість проходження реакцій гетероциклізації між аміноазолами та карбонільними метиленактивними сполуками циклічної або нециклічної будови як під кінетичним, так і під термодинамічним контролем, що дозволяє шляхом зміни температурного режиму керувати їх напрямком. Найбільш ефективним методом проведення таких взаємодій є використання мікрохвильового й ультразвукового випромінювання. Досліджено вплив кислотно-основних властивостей реакційного середовища та типу каталізатора, що використовується, на склад продуктів багатокомпонентних реакцій, що також дозволяє спрямовувати їх у потрібний бік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.8,0 + Г26-4
Шифр НБУВ: РА375640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Чебан О.В. 
Вплив диз'юнктивних порушень на умови формування покладів вуглеводнів північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / О.В. Чебан ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин, НАК "Нафтогаз України". — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Вивчено будову диз'юнктивних порушень, їх екрануючі властивості та роль у формуванні покладів вуглеводнів північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину. Досліджено літолого-колекторські властивості порід району та розподіл покладів вуглеводнів в стратиграфічному розрізі. Уточнено трасування регіональних розривів, їх геологічну будову та історію розвитку. Встановлено причини тектонічного екранування або провідності розломів у різних стратиграфічних комплексах порід. Визначено роль Стебницького насуву у формуванні покладів вуглеводнів. З'ясовано зональність розподілу покладів вуглеводнів, яка контролюється регіональними розривами. Проаналізовано можливі шляхи міграції вуглеводнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1-0 + Д59(45УКР3)453 +
Шифр НБУВ: РА330574

Рубрики:

      
3.

Чебан О.М. 
Етнокультурне у свідомості поліетнічного соціуму (на матеріалах Придунав'я): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Чебан ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що свідомість представників етнічних груп Придунав'я характеризується актуалізацією - "осучасненням" передусім тих сенсів минулого, що виправдовують етнічні процеси сучасного буття. Відзначено, що передумовою формування національної визначеності особистості є вироблення нею національної самосвідомості, а на підставі філософського аналізу історичних і сучасних джерел встановлено якісний рівень збереження етнокультури придунайських етносів. Введено до наукового обігу систематизовані дані щодо перебігу сучасних етнокультурних процесів у Придунав'ї та їх вплив на суспільну свідомість, прогнозовано можливі шляхи розвитку міжетичної взаємодії в регіоні та наголошено на важливості зваженої загальнодержавної політики щодо національних меншин, створення для них умов проживання, близьких до тих, що властиві для їх материнського етносу. Поглиблено експлікацію свідомості поліетнічного соціуму через розгляд етнокультурного, що надало можливість конкретизувати найбільш значимі сутнісні ознаки етносвідомості за умов поліетнічного соціуму Придунав'я та з'ясовано поняття етнокультури на основі широкої емпіричної та теоретичної бази. Здійснено тлумачення етнічних процесів та розкриття функціонування етнокультур поліетнічного соціуму через об'єктивну діалектику загального й особливого. Зауважено, що на рівень трансформації народної культури етнічних спільнот даного регіону впливає екстравертна чи інтравертна спрямованість етнокультури кожного етносу, що зумовлюється походженням етносу, мовною близькістю з сусідами, схожістю побуту, рівнем розвитку етнічної свідомості та характером вияву етноцентричних тенденцій у бутті людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*622.221 +
Шифр НБУВ: РА324601

Рубрики:

      
4.

Чебаненко 
Клініко-функціональна характеристика стану здоров'я дітей та підлітків - мешканців радіоактивно забруднених територій в умовах реабілітації на курорті Трускавець: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / Людмила Олександрівна Чебаненко ; АМН України; Науковий центр радіаційної медицини. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7
Шифр НБУВ: РА347782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Чебан В.Д. 
Комплекс геофізичних методів прогнозування зсувів на прикладі Закарпаття: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / В.Д. Чебан ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Доведено, що процес розвитку екзогенних геологічних процесів тісно пов'язаний не тільки з загальновідомими чинниками, але й з динамікою неотектонічних рухів як проявом глобальних геодинамічних процесів та проявами сейсмічної активності, що обгрунтовано аналізом зв'язків кількості, розмірів зсувів та інших статистичних показників, які їх характеризують, а також з місцезнаходженням зсувних ділянок відносно до певних структурно-тектонічних зон Закарпаття, яким властиві різні рівні інтенсивності варіацій природного імпульсного електромагнітного поля Землі. На цій підставі запропоновано реалізувати районування території Закарпаття за схильністю до активізації зсувонебезпечних процесів. Теоретично обгрунтовано механізм утворення шару динамічних деформацій (ШДД). Визначено, що підготовка зсувів у значній мірі забезпечується розвитком деформаційних процесів у цьому шарі, внаслідок чого утворюється поверхня ковзання. Зазначено, що вивчення динамічних змін у ШДД за умов забезпечення їх реєстрації високоточними геофізичними методами є основою моніторингу зсувних процесів. Розроблено нову технологію робіт за методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі, яка забезпечується використанням приладу РХІНДС-ПМ, удосконаленою методикою польових робів, системою обробки даних польових спостережень згідно з запропонованованим алгоритмом, що дозволяє застосовувати даний метод для режимних спостережень як складової частини системи моніторнигу зсувів. Доведено, що для дослідження зсувонебезпечних ділянок основним є метод зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні, завдяки розробці принципово нової електророзвідувальної станції "Стадія-М" для вивчення верхньої частини розрізу, яка забезпечує одержання кількісних параметрів для розрахунку просторово-часових змін фізико-механічних властивостей порід і стійкості зсувів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.124.1с4 + Д829(45УКР3,3)3
Шифр НБУВ: РА319999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чебан В.Г. 
Малогабаритна вихорева турбіна як привід гідродинамічного очисника в'язких рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / В.Г. Чебан ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію робочого процесу вихрової турбіни (ВТ) з бічним розташуванням каналу. Уперше крутний момент, який виникає на робочому колесі (РК), умовно поділений на складові: активний і реактивний моменти, що дало змогу теоретичним шляхом визначити вихідні параметри турбіни. Розроблено модель течії робочої рідини (РР) у каналі ВТ, яка базується на теорії турбулентних струменів. Це дало змогу визначити причину утворення та параметри поперечних вихрів у міжлопатковому просторі РК, їх вплив на роботу ВТ. Уперше введено коефіцієнт утворення активного моменту на РК ВТ, за допомогою якого можна визначати раціональне значення кроку розміщення лопаток на РК турбіни. Уперше визначено параметри силової взаємодії потоку РР, який рухається у кільцевому каналі, з лопатками РК, що дало змогу теоретичним шляхом побудувати механічну характеристику ВТ. Уперше розв'язано комплексну задачу спільного використання гідравлічного приводу вихрового типу та роторного гідродинамічного очисника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-01 +
Шифр НБУВ: РА329477

Рубрики:

      
7.

Чебан 
Маркетинговий підхід в муніципальному управлінні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / Олександр Іванович Чебан ; Академія муніципального управління. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА359242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чебанов 
Нові класи рухів систем гіроскопів Лагранжа: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.02.01 / Дмитро Олександрович Чебанов ; НАН України, Інститут прикладної математики і механіки. — Донецьк, 1998. — 14 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.33,022
Шифр НБУВ: РА302669

Рубрики:

      
9.

Чебан С.Д. 
Особливості росту і плодоношення яблуні на підщепі ММ 106 в Правобережному Лісостепу України залежно від норми та способів застосування азотних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.Д. Чебан ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу внесеного позакореневим способом карбаміду у поєднанні з внесенням добрив у грунт для росту та підвищення продуктивності яблуні зимового строку достигання на клоновій підщепі ММ 106 та виявлено, що умов запропонованого режиму застосування добрив має місце кращий ріст та врожайність дерев на підщепі ММ 106. З'ясовано, що сумісне застосування добрив збільшує площу листків на гектарі на 8,9 - 78,2 % залежно від помологічного сорту. Для забезпечення високої продуктивності насаджень яблуні зимових строків достигання на середньорослій клоновій підщепі ММ 106 за умов південної частини Правобережного Лісостепу України на темно-сірому опідзоленому важкосуглинковому грунті рекомендовано раціональні строки та кратність застосування позакореневого підживлення сумісно з внесенням добрив у грунт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чебан В.І. 
Репродуктивне здоров'я населення та розробка системи медико-соціальної профілактики порушень його формування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.І. Чебан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено структуру та частоту виявлення патології населення фертильного віку, які призводять до порушень репродуктивного здоров'я. Вивчено особливості впливу біологічних (статевих, вікових, спадкових), соціальних (сімейних, виробничих, етнічних), психологічних, регіональних та інших чинників, що призводять до порушень репродуктивного здоров'я. Розроблено та науково обгрунтовано концепцію управління даним здоров'ям та моделі системи технологій медико-соціальної профілактики його порушень і корекції. На підставі аналізу математичних характеристик, одержаних за результатами дослідження доведено ефективність запропонованої моделі, яка дає змогу науково прогнозувати інтегральні показники патології, що формують репродуктивне здоров'я. Створено та науково обгрунтовано концептуальну модель біологічного, соціального та психологічного репродуктивного формування на етапах індивідуального, родинного та суспільного розвитку. Запропоновано концепцію первинної профілактики порушень зазначеного формування у практиці сімейного лікаря на базі застосування ефективних технологій здорового способу життя людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА328909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чебанова О. П. 
Розвиток соціально-економічного потенціалу залізничного комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. П. Чебанова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку соціально-економічного потенціалу (СЕП) залізничного комплексу (ЗК) і розроблено шляхи його реалізації. Визначено сутність поняття "соціально-економічний потенціал залізничного комплексу" та його складові. Показано роль вітчизняного ЗК в формування соціально-орієнтованої економіки України. Проаналізовано сучасний стан вітчизняного ЗК і проблеми розвитку його СЕП. Охарактеризовано зміст галузевих соціальних заходів для удосконалення форми їх публічного висвітлення. Визначено методичні підходи до діагностування СЕП ЗК. Розроблено загальнотеоретичну модель розвитку СЕП ЗК, запропоновано методичний підхід до вибору її показників за пріоритетними ініціативами. Обгрунтовано доцільність використання моделі розвитку СЕП ЗК для вдосконалення мотиваційних інструментів в напрямку продукування соціальної відповідальності працівників галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0
Шифр НБУВ: РА384527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чебанюк О.В. 
Розробка методу автоматизованого проектування розкрійних схем рулонних матеріалів на деталі взуття: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / О.В. Чебанюк ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження запропоновано методи, алгоритми та математичні моделі автоматичної підготовки інформації про зовнішні контури деталей, побудови щільних укладок та розкрійних схем для двох видів деталей, що мають довільну конфігурацію зовнішніх контурів, проектування декоративних елементів на деталі, алгоритм контролю дій користувача за інтерактивної побудови та коригуваня розкрійних схем. У ході підготовки інформації про зовнішні контури деталей вихідною інформацією є зображення деталей, що зберігаються у графічних файлах растрових форматів. Результат роботи алгоритму - координати зовнішніх контурів деталей, одержаних з заданою точністю. Обгрунтовано вибір необхідної точності апроксимації за умов одержання зовнішніх координат контуру. Запропонований метод побудови щільних укладок для двох видів деталей, що мають довільну конфігурацію зовнішніх контурів, базується на основі математичного апарату годографа вектор-функцій щільного розміщення. Для підвищення щільності деталі в укладках можуть бути повернуті під довільними кутами alpha та beta. Описано метод автоматичної побудови розкрійних систем, які відповідають технологічним умовам та обмеженням щодо розміщення деталі на матеріалі. Передбачено можливість повороту решітки. Запропоновано метод контролю дій користувача за інтерактивного коригування розкрійних схем, що базується на визначенні взаємного положення сторін деталей та не має недоліків алгоритмів кутів і променя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М 550.1 +
Шифр НБУВ: РА368071

Рубрики:

      
13.

Чебанова Н.В. 
Стратегічне управління активами підприємств залізничного комплексу: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Чебанова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та практичні рекомендації щодо створення системи стратегічного управління активами підприємств залізничного комплексу (ПЗК) за умов ринкової трансформації економіки. Розкрито економічну природу активів, розширено їх класифікацію з урахуванням вимог стратегічного управління. Визначено ступінь категорії "портфель активів" ПЗК як головного цілісного предмета стратегічного управління підприємствами. Досліджено призначення та принципи організації стратегічного управління активами на ПЗК. Запропоновано комплексну систему показників формування та використання оборотних активів як інструменту аналізу, оцінки та планування господарської діяльності. Розроблено концепцію управління портфелем активів через індикатори (показники) їх стану, які пов'язані з зовнішнім середовищем, специфікою вирішуваних завдань й особливостями підприємства. Визначено місце та роль галузевої облікової політики в системі стратегічного управління активами, визначено її головні складові. Обгрунтовано пропозиції щодо забезпечення достовірності фінансової звітності та прозорості інформаційної бази ПЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-572-21 +
Шифр НБУВ: РА367449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чебаненко С.І. 
Уран і плутоній у грунтах ближньої зони Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / С.І. Чебаненко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження геохімії техногенних радіонуклідів у зоні впливу Чорнобильської АЕС. Встановлено, що в грунтах ближньої зони ЧАЕС внаслідок акумуляції диспергованого реакторного палива ізотопний склад U змінений щодо природної константи у напрямку збагачення ізотопами U-234 і U-235, а також присутній штучний U-236. Виявлено, що реакторне паливо надійшло у ці грунти у кількості, сумірній з кількістю в них природного U. З'ясовано, що заглиблення Pu-239, 240 у грунтах відбувається за рахунок механічної міграції паливних "гарячих" часток, стійких до деструкції у зоні гіпергенезу. Експериментально показано, що U-239 та 240 неадекватно розподіляються в системі грунт-розчин. Встановлено, що Pu проявляє вищу, ніж U, сорбційну здатність. Для урану різного генезису розроблено градаційний ряд за зменшенням міграційної здатності: рухомий природний U - техногенний реакторний U - кристалохімічно зв'язаний U. Визначено, що у грунтах пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів "Рудий ліс" міграція водорозчинного Pu реалізується за рахунок одночасного співіснування у грунтових розчинах його катіоних, аніонних і псевдоколоїдних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344570

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чебаненко Ю.В. 
Функціональний стан вегетативного регулювання і кардіогемодинаміки у дітей з вегето-судинною дисфункцією на санаторно-курортному етапі реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Чебаненко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі результатів комплексного дослідження дітей з використанням електрокардіографії, кардіоінтервалографії, ехокардіографії та допплер-ехокардіографії, велоергометрії вивчено вплив диференційованої бальнеотерапії та ароматерапії на показники вегетативного регулювання, центральної гемодинаміки та рівня фізичної працездатності. Виявлено значні зміни вегетативного комеостазу, компенсаційно-адаптивних механізмів та їх залежність від типу вегето-судинних дисфункцій. Обгрунтовано диференційований підхід до застосування бальнеотерапії та ароматерапії у комплексному санаторно-курортному лікуванні дітей з вегето-судинною дисфункцією залежно від функціонального стану вегетативної нервової системи. Встановлено, що опрацьований комплекс лікувально-реабілітаційних заходів дозволяє досягти позитивних змін клінічної симптоматики, має нормалізуючу дію на функціональний стан вегетативної нервової системи, поліпшує стан центральної гемодинаміки та фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-54
Шифр НБУВ: РА317220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чебанюк С.В. 
Функціональний стан системи кровообігу при пролабуванні мітрального клапана у постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.В. Чебанюк ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню функціонального стану системи кровообігу при пролабуванні мітрального клапана (ПМК) у 340 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вперше проведено вивчення, систематизацію та узагальнення даних про частоту і вираженість клінічних проявів, змін структур і функцій серця, фізичної працездатності при ПМК в осіб, які зазнали радіаційного впливу. Оцінено відмінності виявлених змін у діапазоні доз опромінення, які зростають, і тривалості контакту з іонізуючим випромінюванням, генетично зумовленої схильності, зі ступенем пролабування, наявністю мітральної регургітації та міксоматозної дегенерації, а також з особливістю перебігу ПМК. Показано, що найбільш ранньою зміною в функціональному стані серця є діастолічна дисфункція. За результатами досліджень обгрунтовано алгоритм діагностики пролапсу і тактики ведення постраждалих з ПМК, необхідність його використання при здійсненні професійного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.1-3

Рубрики:

      
17.

Ясиневич С. Л. 
Механізм державного регулювання діяльності суспільного мовлення в контексті розвитку громадянського суспільства / С. Л. Ясиневич. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано теоретичні положення і концептуальні підходи до вдосконалення механізму державного регулювання діяльності суспільного мовлення в Україні та надання практичних рекомендацій з його удосконалення. Цільова функція даного механізму міститься у виробленні продукту, що забезпечить постійно змінні потреби суспільства в інформації, комунікації та ін. задля постійного розвитку суспільства та формування громадянського суспільства. Із позиції системного підходу цей механізм розглядається через взаємодію функціональної підсистеми та підсистеми забезпечення. Суспільне мовлення розглядається як фінансована громадськістю неприбуткова система телерадіомовлення, яка має на меті задовольняти потреби всіх громадян в інформаційно-комунікаційній взаємодії.Обґрунтовані підходи та розроблені практичні пропозиціїі щодо вдосконалення державного регулювання діяльності суспільного мовлення як універсальної технологічної платформи інформаційно-комунікаційній взаємодії у суспільстві, яке через вироблений продукт сприяє розвитку громадянського суспільства. Запропоновано підходи до вдосконалення підсистеми забезпечення механізму державного регулювання діяльності суспільного мовлення в Україні через обґрунтування структури її фінансової складової. Запропоновано підходи до вдосконалення функціональної підсистеми механізму державного регулювання діяльності суспільного мовлення в Україні через введення додаткових суб'єктів, що забезпечать зворотній зв'язок в механізмі.^UThe dissertation substantiates theoretical positions and conceptual approaches to the improvement of the mechanism of state regulation of public broadcasting activities in Ukraine. The target function of this mechanism is to develop a product that provides the ever-changing needs of society for information, communication, etc., for the continuous development of society and the formation of a civil society. From the position of the system approach, this mechanism is considered through the interaction of the functional subsystem and the support subsystem. Within the framework of the functional subsystem, planning, stimulation, responsibility and product development of the mechanism take place. The support subsystem includes financing, information, legal support, etc. Public broadcasting is viewed as a publicly funded non-commercial television and radio broadcasting system that aims to meet the needs of all citizens for information and communication interaction.The research determines that the formation of a civil society takes place on the basis of two factors:- social, characterized by: the internal dynamics of interaction of individuals; social activity in defending their rights and freedoms; has internal features in accordance with organizational-political and cultural norms; accumulates, stores and reproduces ethical and moral codes of conduct;- technological, characterized by mass communications in the information space; the possibility of an instant response to information (comments, discussions, actions); the availability of media resources (independent media, free Internet, other communicative sources); availability of technical means and other possibilities of access to information.We single out the technological factor as a real object, which can be directly influenced by public administration through appropriate mechanisms.At the heart of the idea that television and radio broadcasting should be put in service for the public interest is the awareness of the role of speech as an intermediary and participant in the communication process in society. Public speech, as a model of speech organization, was designed to overcome the internal weakness of the two dominant systems of broadcasting organization - radio and television broadcasting under state control and a profit-oriented commercial model. The meaning of the existence of public service broadcasting, which is beyond state and commercial control, is to fulfill the functions of public service.Public media should be non-profit public service broadcasters. Programs of broadcasters in general or certain types of programs have the so-called market failures, so the solution to and solution to this problem can not be achieved by market criteria and in terms of the efficiency of commercial players.Media products and services may be provided through different types of institutions: markets where commercial broadcasters operate, government or government, non-governmental non-profit organizations and public media. Each of these institutions has certain advantages and disadvantages in connection with the decision-making rules for providing services to citizens and forms their own special economic mechanism for the functioning of the media.State influence in this area is aimed at achieving two goals. First, it tries to provide a set of privileges for the public media, to define their obligations, to formulate control structures to ensure autonomy and control their accountability. Secondly, it also seeks to create open markets and strengthen competition. Thus, it tries to solve a set of two principles or an inherent dichotomy between culture and market or between cultural policy and economic policy.The approaches are grounded and practical recommendations are developed for improving state regulation of public broadcasting as a universal technological platform for information and communication interaction in society, which through the their product contributes to the development of civil society. The approaches to the improvement of the support subsystem the mechanism of state regulation of public broadcasting activities in Ukraine through the justification of the structure of its financial component are proposed. The approaches is proposed to the improvement of the functional subsystem of the mechanism of state regulation of public broadcasting activities in Ukraine are proposed through the introduction of additional actors that will provide feedback in the mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Чебанова Т. Є. 
Теоретико-методичні основи оцінки фінансової безпеки підприємств портової діяльності / Т. Є. Чебанова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню умов, розробці методичних основ і практичних рекомендацій щодо удосконалення методики оцінки фінансової безпеки на підприємствах портової діяльності. Досліджено теоретичне підґрунтя,уточнено економічну сутність понять «безпека», «фінансова безпека», «рівень фінансової безпеки», «критерій оцінки рівня фінансової безпеки», «механізм забезпечення фінансової безпеки». Удосконалено концепцію поняття «система фінансової безпеки підприємств портової діяльності», узагальнено та розвинено теоретико-методичні аспекти оцінки рівня фінансової безпеки підприємств портової діяльності. Обґрунтовано науково-методичний підхід до оцінки впливу валютних ризиків на рівень фінансової безпеки підприємств портової діяльності в умовах невизначеності на основі використання ефективного фінансового інструменту – хеджування із застосуванням моделі прогнозування цін (триноміальне дерево). Обґрунтовано методичний підхід до управління фінансовою стабільністю підприємств портової діяльності, який базується на оптимізації структури капіталу, та науково-практичний підхід до управління фінансовою рентабельністю підприємств портової діяльності на основі операційного аналізу. Удосконалено методику оцінки рівня фінансової безпеки підприємств портової діяльності, яка включає показники – складові інтегральної оцінки. Основні положення роботи підтверджені практичними результатами їхупровадження на підприємствах портової діяльності.^UThe thesis is devoted to the study of conditions, the development of methodological foundations and practical recommendations for improving the methodology for assessing financial safety at port enterprises. The theoretical foundations are investigated, the economic essence of the concepts «safety», «financial security», «financial safety level», «criterion for assessing the financial safety level», and «financial security mechanism» are clarified. The meaning of the concept of a system of financial safety of port enterprises has been improved, the theoretical and methodological aspects of assessing the level of financial safety of port enterprises have been summarized and developed. A scientific and methodological approach of assessing the impact of currency risks on the level of financial safety of port enterprises under conditions of uncertainty based on the use of an effective financial instrument – hedging using the price forecasting model (trinomial tree) is substantiated. A methodological approach of managing the financial sustainability of port enterprises based on optimizing the capital structure and a scientific and practical approach of managing the financial profitability of port enterprises based on operational analysis has been substantiated. The methodology for assessing the level of financial safety of port enterprises has been improved, which includes indicators – components of an integrated assessment. The main ideas of the work are confirmed by the practical results of their implementation at port enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Чебанов Т. Л. 
Технологія зведення швидко-збірних та розбірних плівкових теплиць / Т. Л. Чебанов. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано сучасний стан та тенденції розвитку конструктивних та інженерних систем теплиць, способів виконання робіт. Показано, що відсутність розроблених технологій зведення теплиць взагалі, а особливо промислових плівкових теплиць, зокрема, знижує ефективність виконання основних трудомістких робіт – влаштування фундаментів та несучого металевого каркасу з огорожею із подвійної плівки.Обґрунтування запаси нетрадиційних джерел енергії для опалення та надано рекомендації по раціональним площам теплиць .Нова авторська класифікація теплиць розглядає їх різні особливості, що впливають та визначають розробку та вибір технології виконання будівельно- монтажних робіт.Розроблено методику та виконано експериментальні дослідження основних, трудомістких процесів зведення теплиць. Обробка результатів роботи дозволила отримати кореляційні залежності основних техніко-економічних показників: трудомісткості, тривалості та вартості виконання робіт від ряду факторів, що характеризують конструктивні особливості теплиць, умови виконання робіт .Технологія монтажу-демонтажу фундаментів розглядає конструкції -гвинтові палі та запропонований автором варіант з подвійними оболонками.Монтаж-демонтаж несучих конструкцій металевого каркасу здійснюється з одночасним влаштуванням огорожі. Оригінальність спеціального монтажного пристрою підтверджено патентом України.Економіко-математична модель та методика вибору технології виконання робіт базуються на використанні в якості ведучих машин процесів стрілових кранів та запропонованих авторських нових засобів механізації.Визначено необхідні нові засоби механізації та обладнання для підвищення ефективності зведення плівкових теплиць. Названо додаткові параметри та характеристики по вдосконаленню (доопрацюванню) відомих, існуючих машин та механізмів та нових робочих органів.^UThe dissertation is devoted to the solution of actual scientific and applied problems on development of technology of erection of modern industrial film greenhouses which are called to provide the decision of a social and food problem of cultivation during a year of vitamin production by development and introduction of new constructive and technological decisions at erection of elements of the bases .In the cost of greenhouse products a significant place is occupied by energy. Almost all participants in this business are looking for possible options, including non-traditional heating sources. The introduction of existing, known energy sources (biogas reserves in landfills and maximum use of waste and non-commercial wood, etc.) does not allow the introduction of such energy reserves and recommendations for the use of such energy by justifying the use of modern greenhouses and determining their rational size. At the same time, it is necessary to develop methods for the construction of mobile prefabricated and collapsible greenhouses to move and bring them closer to energy sources.Within the framework of the developed block diagram of researches the systematic analysis of a condition of questions is executed. The main trends in the development of structures and parameters of modern greenhouses, their engineering and technological systems are considered. It is shown that there are isolated studies of technology and mechanization of construction and reconstruction of greenhouses, which is devoted primarily to third-generation glass greenhouses (according to the author's classification). The construction of modern greenhouses of the fourth and fifth generations is considered very little. There is almost very little research on the technology and mechanization of assembly and disassembly work on film greenhouses.The main architectural design and technological features of modern film greenhouses are considered. The new author's original classification of greenhouses considers their various features that influence the choice of methods of work and determine the features of the technology of construction and installation work. It is shown that the greatest complexity of the work takes place when installing foundations, load-bearing galvanized frame and fencing elements of a special double film with technological equipment to ensure the air layer.A method has been developed and experimental studies of labor-intensive greenhouse construction processes have been performed. Processing the results of the work allowed to obtain correlations of the main technical and economic indicators: labor intensity, duration and cost of work on a number of factors that characterize the design features of greenhouses, working conditions and more.Practical recommendations on improvement of technical parameters of machines and mechanisms for the purpose of reduction of complexity of performance of works are given. existing machines, with refinement of the relevant parameters. Original machines that take into account the structural and technological features of modern greenhouses. The decision is protected by a patent of Ukraine.The practical value of the work is that set out in the dissertation and implemented in a system of practical recommendations and tasks for the development of applied software products that provide the ability to quickly determine (change, modeling, etc.) and choose technology, parameters and performance of construction of film greenhouses. The implementation of the results of work in the practice of construction helps to increase the efficiency of work, reduce labor intensity and duration. As well as improving the quality and safety of work.The approach to the formalization of the apparatus for calculating the parameters of work, implemented in the methodology and models, aimed at minimizing these indicators in the process of technological design, improves the ability to take into account the main design features of film greenhouses, resulting in a projected reduction in project development and work efficiency. .The practical expediency of the developed tools of formalization of processes of construction of film greenhouses in different regions of Ukraine is proved, the engineering technique and information base which allows to carry out calculations effectively and quickly is created.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чебанюк О. В. 
Наукові основи повторного використання артефактів розробки програмного забезпечення у доменній інженерії / О. В. Чебанюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено вирішенню наступної науково-прикладної проблеми – ефективної розробки програмного забезпечення у гнучких методологіях шляхом впровадження нового напряму розробки програмного забезпечення, який враховує систематичну зміну вимог проекту та базується на повторному використанні артефактів розробки програмного забезпечення, і дозволяє серед різноманіття наявних програмних артефактів визначити такий (такі), семантика якого (яких) найбільш відповідає семантиці специфікації вимог проекту.Для вирішення поставленої проблеми здійснено комплекс завдань; (і) представлено концептуально-методологічні основи повторного використання артефактів розробки програмного забезпечення що дозволяють інтегрувати процеси доменної інженерії, з гнучкими методологіями розробки програмного забезпечення; (іі) представлено методи доменного аналізу та інженерії застосувань; (ііі) розроблено наукові основи та гнучкий аналітичний апарат обробки моделей програмного забезпечення, що представляються UML діаграмами; (іv) розроблено комплекс методик та алгоритмів, які ґрунтуються на представленому аналітичному апараті; (v) запропоновано архітектурне рішення кросс-платформенного програмного середовища підтримки процесів доменної інженерії, що базується на комбінації стандартних модулів платформи Eclipse та модулів обробки програмного забезпечення, які ґрунтуються на представлених методиках. В роботі представлено проведене експериментальне дослідження повторного використання артефактів розробки програмного забезпечення для прикладного домену «Розширення функціональності комплексу FOI Consult» та здійснено оцінювання якості представлених методів та методик, що базуються на інформаційному очікуванні.^UActual scientific and application problem of effective software development approach in AGILE is solved in doctoral thesis. This problem is solved by means of implementation of the new software development trend. Proposed trend considers systematic requirements changing and based on software artifacts reuse, and allowing choosing such a software development artifact (artifacts) from the variety of existing, semantics of which (whose) corresponds the most to the requirements specification. In order to solve this problem the next tasks are performed:1. A conceptual and methodological basics of software artifacts reuse in domain engineering, based on collaboration of domain analysis results and modified AGILE approach, are proposed.2. Domain analysis method, based on the formal procedure of domain models designing, is represented. Such a method consists from the next steps: (i) formal analysis of initial information; (ii) domain models designing; (iii) verifying whether resulting information is presented in repository before including into it; (iv) establishing tracing links between domain models' constituents and external software development artifacts; (v) structural and semantic verification of designed domain models. Novelty of the designed method is the next: integration of AGILE methodologies and domain engineering processes allows to implement template-based approaches of software development artifacts reuse and possibility of flexible setting of rules and parameters in domain designing operations.3. Application engineering method of software development artifacts reuse in AGILE approach is designed. It allows performing a software artifacts reuse by means of matching requirements specification semantic to software artifacts. Proposed method contains the set of operations for transferring software requirements semantic to project UML class diagrams and the operation of software artifacts reuse based on structural and semantic comparison of software development artifacts and project UML class diagrams.4. Scientific basics and analytical apparatus of software models processing providing a background for realization of all operations supporting software development artifacts reuse in domain engineering designed. Analytical apparatus for performing all operations of software models processing has the next features: (i) provides a background for performing the complex of operations, allowing to adopt software development lifecycle processes to peculiarities of company; (ii) allows to proceed software model with given level of details by means of using unified format for transmitting data between software models processing plug-ins; (iii) allows to provide flexible settings to perform all steps of software models' processing approaches.5. Software models processing approaches and algorithms, based on developed analytical apparatus, to perform all operations of software development artifacts reuse in domain engineering is represented. Mostly they use modified graph representation of software model.6. Architecture of cross-platform application lifecycle management to support domain engineering processes that consists from collaboration of plug-ins embedment in Eclipse platform and proposed plug-ins for software models processing is proposed.Thesis contains experimental research of software artifacts reuse for problem domain “Extension the functionality of complex FOI Consult”. Quality estimation of the proposed methods and approaches based on information expectation is represented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського