Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Федоров Ю.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Федоров Ю.В. 
Кальцинуюча хвороба клапанів серця: механізми розвитку, морфо-функціональний стан серця, клінічний перебіг, діагностика та підходи до медикаментозного лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Ю.В. Федоров ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 51 с.: рис. — укp.

Уперше в Україні визначено поширення кальцинуючої хвороби клапанів серця (КХКС) у взаємозв'язку з пошкодженням аортального та мітрального клапанів, віком хворого, наявністю артеріальної гіпертензії (АГ). Установлено, що КХКС вірогідно частіше розвивається в чоловіків віком від 40 до 55-ти років, а у жінок - у період постменопаузи після 55-ти років. Уточнено критерії диференціальної діагностики патологічного склерозування клапанів серця з їх фізіологічним віковим потовщенням. Поглиблено вивчено структурні особливості патогенезу та морфогенезу КХКС, основою яких є вікова дистрофічна кальцифікація фіброзного кільця та основ стулок аортального й мітрального клапанів, що супроводжується хронічним запаленням. Показано їх відмінності від патоморфогенезу ревматичних пошкоджень клапанів серця. Проаналізовано зміни систолічної та діастолічної функцій шлуночків серця, особливості їх ремоделювання на початковій стадії КХКС. З'ясовано, що у хворих на початковій стадії розвитку "ізольованої" КХКС без АГ та ішемічної хвороби серця (ІХС) (післяінфарктного кардіосклерозу) спостерігається суттєвіше, ніж у здорових осіб того ж віку, погіршення діастолічної функції лівого шлуночка за незмінної правого шлуночка серця. Уточнено інформативність діагностичних критеріївКХКС і розроблено нові критерії диференціальної діагностики цього захворювання з ревматичними вадами серця та початкового ушкодження аортального та мітрального клапанів серця у разі КХКС - патологічного склерозування з фізіологічним віковим потовщенням стулок клапанів у хворих похилого віку. Уточнено критерії диференціальної діагностики КХКС з ідіопатичним захворюванням провідної системи серця - хворобою Лева. Уперше створено систему комплексної оцінки ступеня пошкодження клапанів та студій розвитку КХКС на підставі клінічних, гемодинамічних, імунологічних показників і наявних ускладнень цього захворювання. Запропоновано та апробовано метод медикаментозного лікування КХКС з супутньою АГ за допомогою блокатора кальцієвих каналів дилтіазему, інгібітору ангіотензинперетворюючого ферменту каптоприлу та макролідних антибіотиків ("Азитроміцину" та "Доксицикліну"). Установлено коригуючий вплив такого лікування та прогресування пошкоджень клапанів у разі КХКС. Розроблено систему диспансеризації цих хворих та оцінено її ефективність протягом семирічного обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.12-3 +
Шифр НБУВ: РА329943

Рубрики:

      
2.

Федоров Ю.В. 
Концепт зла в сучасній культурі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Ю.В. Федоров ; Таврій. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто еволюцію зла у культурно-історичній традиції людства, розроблено концепт диявола з урахуванням змін соціокультурної парадигми другої половини ХХ ст. як багатоінтервального історико-культурного феномена. Доведено, що концепт зла застосовується у прямо протилежному напрямі, як самодостатня цінність людського буття у її руйнівній та антилюдській функції. Визначено причини використання західним кінематографом та телебаченням завуальованих і явних образів на підставі емоційної домінанти - страху. Висвітлено тенденції перенасичення сучасної культури образами зла та доведено широкомасштабне використання світовими елітами даного феномена як важливого та сильнодіючого психологічного засобу. Розкрито дегенеративну складову, що дає світовій культурі численні модифікації зла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.02 + Ю702.02 + Ю702.02
Шифр НБУВ: РА321885

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського