Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Тверезовська І. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Тверезовська І. І. 
Роль селенопротеїну Р в оптимізації діагностики, лікування та прогнозування перебігу неалкогольної жирової хвороби печінки на тлі гіпертонічної хвороби: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. І. Тверезовська. — Б.м., 2023 — укp.

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є сукупним поняттям та включає в себе низку патологічних станів від стеатозу та неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) до цирозу печінки (ЦП) та гепатоцелюлярної карциноми. Неалкогольна жирова хвороба печінки є найбільш поширеною причиною розвитку хронічної хвороби печінки з частотою 20–50 %, яка має тенденцію до збільшення із віком пацієнтів. Генетичні особливості, наявність метаболічного синдрому, спосіб життя, порушення дієти, надмірне вживання хлориду натрію, призводить до надмірного накопичення абдомінального жиру. За літературними даними, визначені певні асоціації поширеності НАЖХП відносно віку та статі пацієнтів. Так, Lonardo et al. показують, що розповсюдженість НАЖХП більша серед чоловіків, особливо у молодому та середньому віці; у чоловіків 50–60 років визначається зниження частоти даної патології. У жінок інцидентність НАЖХП збільшується у віці старше 50 років, досягаючи максимуму в 60–69 років із подальшим зниженням даного показника.^UНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є сукупним поняттям та включає в себе низку патологічних станів від стеатозу та неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) до цирозу печінки (ЦП) та гепатоцелюлярної карциноми. Неалкогольна жирова хвороба печінки є найбільш поширеною причиною розвитку хронічної хвороби печінки з частотою 20–50 %, яка має тенденцію до збільшення із віком пацієнтів. Генетичні особливості, наявність метаболічного синдрому, спосіб життя, порушення дієти, надмірне вживання хлориду натрію, призводить до надмірного накопичення абдомінального жиру. За літературними даними, визначені певні асоціації поширеності НАЖХП відносно віку та статі пацієнтів. Так, Lonardo et al. показують, що розповсюдженість НАЖХП більша серед чоловіків, особливо у молодому та середньому віці; у чоловіків 50–60 років визначається зниження частоти даної патології. У жінок інцидентність НАЖХП збільшується у віці старше 50 років, досягаючи максимуму в 60–69 років із подальшим зниженням даного показника.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського