Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сіроткін Ф.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Сіроткін Ф.В. 
Обмін масою у тісних подвійних зірках на стадії утиснення до головної послідовності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ф.В. Сіроткін ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 16 с. — укp.

З'ясовано, що у результаті обміну масою у динамічній шкалі часу на ранніх еволюційних стадіях можуть формуватися різні за своїми властивостями об'єкти, а саме: поодинокі зірки з диском і хмарами планетних мас, подвійні зірки з малим співвідношенням мас компонентів, оточені "circumbinary" диском, а також подвійні зірки з "circumprimary" диском. На підставі обчислень, здійснених для широкого діапазону, співвідношення мас компонентів подвійної зірки та коефіцієнтів заповнення компонентами своїх порожнин Роша, показано, що подвійна система, утворена з повністю конвективних компонентів, зберігається у процесі обміну масою, якщо донором є менш масивний компонент. Якщо донором є більш масивний компонент, подвійна зірка зливається, незалежно від властивостей менш масивного компонента. Одержано умови, за яких можливо існування тісних подвійних систем з межово малими кутовими моментами, характерними для планетних систем і систем з газопиловими дисками. На підставі результатів досліджень визначено, що спостережуваний розподіл подвійних зірок за співвідношенням мас компонентів може бути наслідком обміну масою на дозірковій еволюційній стадії. Показано, що деякі допланетні системи могли бути сформовані як результат злиття preMS подвійних зірок. З використанням запропонованої гіпотези формування допланетних систем можна пояснити параметри орбіт планет гігантів, а також асиметричність і нерівномірність розподілу речовини у допланетних дисках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В662,022 +
Шифр НБУВ: РА348109

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського