Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Сікорська$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сікорська І.М. 
"Мати й мачуха" в українській та німецькій казковій прозі (опозиція образів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.07 / І.М. Сікорська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз образів "мати" й "мачуха" на матеріалі української та німецької казкової прози з залученням історичного, соціологічного та звичаєвого контекстів. Виявлено характерні особливості сталого художнього образу "мати-мачуха" у його бінарній семантиці залежно від завдання сюжетної програми фольклорного тексту. Виявлено соціально-історичні та звичаєві чинники формування фольклорних стереотипів "рідна мати" та "зла мачуха". Простежено трансформаційні процеси, властиві образові Матері, розкрито його домінантно-психологічну особливість в українській і німецькій казковій прозі. Ідентифіковано типові для української та німецької фольклорної традиції національно самобутні сюжетотвірні мотиви ("мати допомагає дитині - мачуха шкодить пасербниці"). З використанням методології аналітичної психології (за К.-Г. Юнгом) доведено, що антиномія "мати-мачуха" є фольклорним втіленням амбівалентності архетипу Великої Матері. Методом порівняльного аналізу двох європейських казкових традицій досліджено художній образ сирітки на міфопоетичному, семантичному та семіотичному рівнях. Аргументовано, що колізія "пасербниця - мачуха" притаманна обом казковим репертуарам, проте природа конфлікту різна. Доведено, що антиномія "мати-мачуха" генерує образну дихотомію "сирітка - пасербниця". Розкрито специфіку казкових сюжетів, в яких образ жінки-матері є цілісним і тих, в яких він роздвоюється та поляризується залежно від конотацій оповідача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 + Ш3(4НІМ)-615.1
Шифр НБУВ: РА371552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сікорська І.А. 
Правова відповідальність за порушення бюджетного законодавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.А. Сікорська ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

З'ясовано сутність бюджетного правопорушення як підстави виникнення відповідальності у сфері бюджету, надано класифікацію бюджетних правопорушень, визначено місце фінансово-правової відповідальності в системі юридичної. Встановлено особливості відповідальності за бюжетні правопорушення та її співвідношення з іншими видами відповідальності, які застосовуються за порушення бюджетного законодавства. Охарактеризовано бюджетні правопорушення, за які передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність. Досліджено цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність. Наведено пропозиції щодо удосконалення Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, які регулюють бюджетні відносини та визначають заходи впливу за порушення бюджетного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)107 +
Шифр НБУВ: РА330587

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сікорська Л.Б. 
Психологічні умови оптимізації міжособистісних взаємин учнів на початковому етапі навчання: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.Б. Сікорська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено психологічні умови оптимізації міжособистісних взаємин учнів молодшого шкільного віку. З'ясовано особливості впливу комунікативної компетентності на становлення особистості у даному віці. Доведено, що негативні емоції та несформованість у молодших школярів здатності регулювати їх вияв на початковому етапі навчання перешкоджають становленню конструктивних взаємин. Визначено умови організації розвивального, особистісно орієнтованого навчання учнів, що є підгрунтям навчальної співпраці: у процесі навчальної діяльності здійснення конструктивної взаємодії та наявність відповідного характеру міжособистісних взаємин. Запропоновано методичний інструментарій для діагностування проявів у молодших школярів особистісної тривожності й агресивної поведінки, що перешкоджають конструктивним взаєминам з однолітками. Показано, що сформованість певних особливостей саморегульованості особистості у молодшому шкільному віці визначає розвиток навчально-пізнавальної активності і є умовою особистісного зростання учнів. Розроблено програму оптимізації міжособистісних взаємин учнів на початковому етапі навчання шляхом розвитку їх комунікативної компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ю954.04 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА362867

Рубрики:

      
4.

Сікорська 
Удосконалення державного управління вищою освітою в контексті європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ірина Миколаївна Сікорська ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Х915.232.5-96(4УКР) + Ч484(4УКР) к2
Шифр НБУВ: РА348278

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сікорська О.О. 
Функціонально-семантична категорія потенційності в українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Сікорська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням художніх, публіцистичних, наукових текстів та розмовного мовлення розглянуто своєрідність семантики та структури функціонально-семантичної категорії (ФСК) потенційності у сучасній українській мові. Охарактеризовано семантичний обсяг та з'ясовано особливості реалізації потенційних функцій можливості та необхідності. Проаналізовано різнорівневі (лексичні, морфологічні, синтаксичні) засоби експлікації первинних функцій потенційності. Установлено домінантні та периферійні параметри вираження даних потенційних значень. Визначено функціонально-стильову неоднорідність засобів потенційності. Виявлено, що між окремими модальними та немодальними ФСК і функціонально-семантичними полями (ФСП) існують зони перетину (ФСК потенційності взаємодіє з ФСК спонукальності та вірогідності). Недискретні засоби вираження зумовлюють активну взаємодію ФСК потенційності з функціями дейксисної темпоральності й аспектуальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-2 +
Шифр НБУВ: РА349708

      
6.

Сікорська В.Ю. 
Художній часопростір в історичних романах Павла Загребельного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.Ю. Сікорська ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі системного аналізу запропоновано класифікацію художніх форм часу та простору у творах П.Загребельного. Виділено типи історичних романів за співвідношенням історичного документа та вимислу і домислу у набутку письменника. Визначено основні тенденції трактування аналізованих категорій у його творчості та їх вплив на жанр історичного роману. Часопростір розглянуто у аспекті різноманіття форм та специфіки їх вияву. З'ясовано взаємозалежність історичного та художнього часопростору. Проаналізовано історичні твори за принципом матеріалізації художнього часу в просторі на рівні сюжетної організації. З'ясовано основні способи функціонування елементів часопросторового континууму на рівні композиційної будови творів. Установлено повну взаємозалежність часової та просторової інтерпретації, а також психологічного відчуття часу та простору окремими героями. Розкрито особливості відображення простору та часу як вияву концептуальної моделі існування людини в світі, що реалізується через просторові бінарні позиції та часову тріаду. Виявлено часопросторові образи, що функціонують на формоорганізувальному, сюжетному, смисловому та характеристичному рівнях. Досліджено хронотоп в історичному романі як вираження індивідуального стилю автора. Акцентовано, що за допомогою фіксування часу та простору письменницький підхід до висвітлення історії є філософським та глибоко психологічним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Загребельний, П.А. 534 +
Шифр НБУВ: РА350186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сікорська О. В. 
Розосереджене генерування в задачах підвищення енергоефективності розподільних електричних мереж / О. В. Сікорська. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі наведено нове вирішення актуальної науково-прикладної задачі підвищення енергоефективності електричних мереж з відновлюваними джерелами енергії, що відрізняється від відомих застосуванням засобів аналізу чутливості та критеріального моделювання, що у комплексі дозволило підвищити ефективність локальних електричних систем, застосовуючи технічні можливості відновлюваних джерел енергії. Наукова новизна отриманих результатів: 1. Вперше з використанням математичного моделювання та результатів натурного експерименту показано вплив різних типів відновлюваних джерел енергії на рівень енергоефективності розподільних електричних мереж, що дозволило сформулювати умови комплексного розв'язання задачі, яка включає в себе зменшення втрат електроенергії та покращення її якості, а також підвищення надійності, і дозволяє розробити етапність впровадження заходів з підвищення ефективності функціонування електричних з ВДЕ. 2. Набув подальшого розвитку метод визначення взаємовпливу електричних мереж різних класів напруги шляхом врахування режиму роботи відновлюваних джерел енергії в мережах нижчих класів напруги через уточнення напрямків перетікання потужності та її значення в точці примикання до мереж вищих класів напруги. 3. Вдосконалено, використовуючи апарат аналізу чутливості, метод формування заходів зі зменшення втрат в електричних мережах з врахуванням їх впливу на якість напруги в них, зокрема шляхом використання фотоелектричних станцій в режимі компенсації реактивної потужності. Практична цінність роботи полягає в тому, що на підставі виконаних досліджень вирішено актуальну задачу забезпечення енергетичної ефективності та якості електропостачання в розподільних електричних мережах з відновлюваними джерелами енергії. Результати досліджень створюють достатню наукову базу для визначення впливу ВДЕ на якість електропостачання різного рівня локальності, а саме, як окремих споживачів та населених пунктів, так і енергопостачальних компаній в цілому.Ключові слова: електричні мережі, розосереджені джерела енергії, втрати електроенергії, електроощадні заходи, показник якості функціонування, аналіз чутливості, енергоефективність.^UThe dissertation presents a new solution of the current scientific and applied problem of increasing the energy efficiency of electric networks with renewable energy sources, which differs from the known use of sensitivity analysis and criterion modeling, which in the complex allowed to increase the efficiency of local electrical systems using renewable energy sources. Scientific novelty of the obtained results: 1. For the first time with the use of mathematical modeling and the results of field experiments the influence of different types of renewable energy sources on the energy efficiency of distribution networks was shown, which allowed to formulate conditions for complex solution of the problem. quality, as well as increase reliability, and allows you to develop phased implementation of measures to improve the efficiency of electrical RES. 2. The method of determining the interaction of electrical networks of different voltage classes by taking into account the mode of operation of renewable energy sources in networks of lower voltage classes by specifying the directions of power flow and its value at the point of connection to networks of higher voltage classes. 3. Improved, using the sensitivity analysis apparatus, the method of forming measures to reduce losses in electrical networks, taking into account their impact on the quality of voltage in them, in particular by using photovoltaic stations in the mode of reactive power compensation. The practical value of the work lies in the fact that on the basis of the performed research the urgent problem of ensuring energy efficiency and quality of power supply in distribution electric networks with renewable energy sources is solved. The results of the research create a sufficient scientific basis for determining the impact of RES on the quality of electricity supply at different levels of locality, namely, both individual consumers and settlements, and energy supply companies in general.Key words: electric networks, dispersed energy sources, electricity losses, electricity saving measures, performance quality indicator, sensitivity analysis, energy efficiency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського