Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сурядна Н.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Сурядна Н.М. 
Зелені жаби фауни України: морфологічна мінливість, каріологія та особливості біології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Н.М. Сурядна ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено детальний аналіз внутрішньовидової та географічної мінливості морфологічних ознак зелених жаб у межах всієї території України. Установлено та детально обгрунтовано зовнішні морфологічні ознаки, які представляють найбільшу таксономічну та діагностичну цінність. Установлено, що рівень дискримінації зелених жаб за всіма метричними ознаками коливається у межах 54,4 - 95,6 %. Уперше досліджено й описано їх каріотипи з території України. Виявлено, що диплоїдний набір R. ridibunda, R. lessonae та R. kl esculenta складає 26 хромосом (5 пар крупних і 8 - дрібних), їх основне число дорівнює 52 (2n = 26, N.F. = 52), що в цілому не відрізняється від таких даних з інших участків ареалу за межами України. Хромосомна формула R. ridibunda - 4m + 7sm + 2st, R. lessonae - 6 + 5sm + 2st, R. kl. esculenta - 5m + 6sm + 2st. З'ясовано, що на короткому плечі 9-ої пари хромосом присутні вторинні перетяжки. У R. kl. esculenta третя пара хромосом на короткому плечі також може мати вторинні перетяжки. Вивчено основні типи мейотичних хромосом батьківських видів та гібридогенного таксону. Вони складаються з 5-ти пар крупних і 8-ми - дрібних бівалентів, кількість яких відповідає їх гаплоїдному набору та дорівнює 13-ти. У батьківських видів майже всі біваленти кільцевидного типу, у R. kl. esculenta кількість таких бівалентів дещо менша. Визначено, що середнє значення частоти хіазм характерно для гібридогенного таксону. Виявлено поліплоїдні клітини R. kl. esculenta у східній частині України. Проведено детальне узагальнення особливостей біології зелених жаб території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341.132*852.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339453

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського