Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Степанова Л.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Степанова Л.І. 
Ліпідний склад апікальної мембрани ентероцитів тонкої кишки щурів за дії іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Л.І. Степанова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено ліпідний і жирнокислотний склад апікальної мембрани (АМ) ентероцитів слизової оболонки тонкої кишки за разової дії іонізуючого випромінення у дозах 0,1; 0,4; 1,0; 2,0; 3,0 та 6,0 Гр через 24, 48 і 72 год. Виявлено, що розвиток патологічних станів тонкої кишки пов'язаний з порушеннями ультраструктури клітинних елементів слизової оболонки, які посилюються зі збільшенням дози іонізуючої радіації. З'ясовано, що іонізуюча радіація викликає зменшення кількості фосфоліпідів та холестеролу через 24 год після опромінення з подальшим відновленням до контрольних значень (через 72 год), а також підвищення рівня лізоформ фосфоліпідів. За результатами дослідження жирнокислотного складу різних фракцій ліпідів визначено перерозподіл в них вмісту насичених і ненасичених жирних кислот (ЖК), що призводить до різноспрямованих змін коефіцієнту насиченості. Установлено, що за умов проведення досліджень іонізуюча радіація у дозах 2,0 - 6,0 Гр активізує біосинтез мембранних ліпідів ентероцитів тонкої кишки. Доведено, що виявлене зрушення у функціонуванні окисно-антиокиснювальної системи тонкої кишки, а також зміни вмісту мембранних ліпідів та ступеня насиченості ЖК можуть викликати структурні порушення АМ ентероцитів тонкої кишки. Установлено зменшення мікров'язкості мембран та підвищення інтенсивності флуоресценції білкових триптофанілів за умов дії іонізуючої радіації. Показано, що структурні зміни можуть призводити до виявленого зростання проникності мембран для неорганічних іонів, порушення функціонування мембранозв'язаних ферментів. За методом головних компонент визначено взаємозв'язки досліджених показників, які свідчать про дозозалежність виявлених ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.1*722-638 +
Шифр НБУВ: РА334632

Рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського