Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Соколовська$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Соколовська А.Б. 
Автоматизована інформаційна система забезпечення контролю екологічних водонебезпечних процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / А.Б. Соколовська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано системний підхід до оцінювання та прогнозування динаміки водонебезпечних процесів на основі єдиної стратегії взаємного узгодження моніторингу та контролю водонебезпечних процесів. Розроблено структуру та інструментальні засоби автоматизованої інформаційної системи моніторингу, системного аналізу та прогнозування водонебезпечних процесів, що дозволяє забезпечити своєчасне формування та обгрунтування рішення в динаміці водонебезпечних процесів. Наведено базову модель динаміки даних процесів, на основі якої побудовано математичні моделі: оцінювання динаміки швидко та повільно осцилюючих процесів, коротко- та довгострокового прогнозування динаміки процесів, відновлення в статистичній вибірці пропущених даних. Реалізовано у середовищі Borland Delphi 5.0 пакет прикладних програм прогнозування динаміки водонебезпечних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.4
Шифр НБУВ: РА318749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Соколовська О. М. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі житлово-комунального господарства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Соколовська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено житлово-комунальне господарство та його складові, правове регулювання та суб'єкти публічного управління ним. Запропоновано внести низку змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, пропозицію про запровадження у структурі Державного комітету України з питань будівництва та архітектури відділу "перепланування та переобладнування приміщень житлових будинків та нежитлових приміщень", на який буде покладено всю відповідальність за видачу дозволів на переобладнання та перепланування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА380065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соколовська 
Вплив грунтово-кліматичних та агротехнічних умов на формування врожаю кукурудзяних стовпчиків з приймочками в умовах північного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ірина Миколаївна Соколовська ; Південний філіал "Кримський агротехнологічний ун-т" Національного аграрного ун-ту. — Сімф., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П212.2-280.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА351606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Соколовська А.П. 
Діяльність закладів післядипломної освіти з удосконалення педагогічного процесу в загальноосвітній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А.П. Соколовська ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Викладено авторські позиції щодо вдосконалення шкільного педагогічного процесу за рахунок подолання вузькопредметного підходу в системі підвищення кваліфікації освітян. Розкрито фактори, які під час післядипломного навчання вчителів сприяють ефективному розвиткові шкільної практики, або, навпаки, гальмують цей процес. Обгрунтовано важливі теоретико-методологічні положення, на яких базується дієвий вплив закладів післядипломної освіти на вдосконалення шкільного педагогічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.21 + Ч489.514(4Укр)78
Шифр НБУВ: РА308373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Соколовська С.Ф. 
Ефект очуження як теоретико-літературна категорія: генезис, поетика (на матеріалі творчості Б.Брехта): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / С.Ф. Соколовська ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми становлення ефекту очуження як теоретико-літературної категорії, різноманітних форм його побутування у художніх творах та способів його використання для вирішення завдань художнього перевтілення дійсності. Ефект очуження споконвічно притаманний мистецтву, яке не тотожне життю; мистецтву, що грунтується на відносності поділу на реальність і вигадку. Вперше теоретико-літературне обгрунтування ефекту очуження мистецтва було здійснено Бертольдом Брехтом. Актуалізовано проблему втілення у брехтівській теорії численних досягнень науки про мистецтво, доведено життєздатність V-effekt'у на рівні художнього прийому та закону. Ефект очуження розглянуто як нерозривну художню цілісність, будь-який елемент якої важко піддається виокремленню, внаслідок того, що повністю розкривається лише у всій сукупності внутрішніх зв'язків. Проаналізовано "очужучу" поетику художнього образу й основних рис очужучої сюжетобудови Брехта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401 + Ш5(4ГЕР)-4 Брехт Б. 534
Шифр НБУВ: РА307822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Соколовська С.В. 
Особистісно орієнтований підхід у навчанні іноземної мови дітей шостого року життя: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / С.В. Соколовська ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено педагогічні засади особистісно орієнтованого навчання іноземної мови дошкільників, визначено його зміст та особливості організації у дошкільних навчальних закладах. Проаналізовано основні освітні тенденції, що зумовлюють специфіку формування у дошкільників мовленнєвої діяльності іноземною мовою. З'ясовано вікові можливості дітей шостого року життя, рівень їх мовленнєвого розвитку як передумови готовності до оволодіння іноземною мовою. Даний період визначено як сприятливий в оволодінні іноземним спілкуванням. Розроблено напрями інтеграції іноземної мови у дитячі види діяльності з урахуванням специфіки особистісно орієнтованого підходу до навчання. Створено розвивальне середовище у дошкільному закладі, обгрунтовано методи та прийоми особистісно орієнтованого навчання та експериментально перевірено ефективність запропонованої дидактичної системи як засобу розвитку у дошкільників мовленнєвої діяльності та їх особистісних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382.5 + Ш12-910 +
Шифр НБУВ: РА334563

Рубрики:

      
7.

Соколовська А.М. 
Податкова система держави: теорія та практика становлення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / А.М. Соколовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти становлення податкових систем, які розглянуто як продукт еволюції оподаткування, обумовленої зміною основ економічного життя, розвитком державного устрою, фіскальних інститутів, техніки оподаткування. Проаналізовано об'єктивні закони функціонування та закономірності розвитку податкових систем. Визначено особливості становлення податкових систем постсоціалістичних країн та основні тенденції формування податкової системи України, розкрито причини її низької фіскальної та регулювальної ефективності. Висвітлено напрямки вдосконалення податкової системи України, що відповідають меті побудови держави з соціально орієнтованою ринковою економікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА320083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Соколовська М.В. 
Порівняльна характеристика методів радіомодифікації пухлини при променевому лікуванні хворих на рак слизової оболонки ротової порожнини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / М.В. Соколовська ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи та здійснено підвищення ефективності традиційної променевої терапії (ПТ) хворих на рак слизової оболонки ротової порожнини (РСОРП) шляхом застосування методів радіомодифікації, а саме: локальної гіпертермії, внутрішньопухлинного введення метронідазолу, термохіміорадіомодифікації, радіосенсибілізації малими дозами іонізувального випромінення залежно від розташування та стадії патологічного процесу. Доведено, що застосування досліджених методів радіомодифікації за променевої терапії хворих на РСОРП дає змогу покращити безпосередні та віддалені результати лікування. Показано, що використання радіомодифікаторів дозволяє збільшити частоту повної регресії пухлини на 16 - 27 %, а також покращити показники трирічної загальної виживаності на 12 - 32 %, безрецидивної виживаності - на 17 - 36 % (залежно від методу лікування) у порівнянні з традиційним променевим лікуванням. За цього збільшується частота й інтенсивність місцевих променевих реакцій, променеві зміни легше піддаються купіруванню медикаментозними засобами, а їх прояви закінчуються раніше на 1 - 2 тижні. Найефективнішим серед досліджуваних методів радіомодифікації виявлено метод сенсибілізації пухлини малими дозами іонізувального випромінення. Установлено, що ефективними є методи локальної гіпертермії та внутрішньопухлинного введення метронідазолу. Найменшу ефективність і найбільшу травматичність серед застосованих методів спостережено у разі термохіміорадіомодифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.432.2-5 +
Шифр НБУВ: РА354710

Рубрики:

      
9.

Соколовська Т.А. 
Профілактика перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Соколовська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості преморбідного фону, клінічного перебігу вагітності, пологів, функціонального стану фетоплацентарної системи, перинатальних наслідків розродження та стану новонароджених у жінок за наявності міоми матки. На підставі одержаних результатів розроблено, запропоновано та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення частоти та ступеня важкості перинатальної захворюваності, згідно з якими є необхідним диференційоване призначення відповідної медикаментозної терапії вагітним з міомою матки залежно від особливостей локалізації міоматозних вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1-3 +
Шифр НБУВ: РА336628

Рубрики:

      
10.

Соколовська І.П. 
Процес капіталотворення в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.П. Соколовська ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню сутності процесу капіталотворення в умовах трансформаційної економіки. Розкрито макроекономічний аспект процесу капіталотворення на базі аналізу структури, динаміки національних заощаджень та можливостей їх інвестиційного використання. Встановлено, що забезпечення умов для активізації заощаджувально-інвестиційних процесів є необхідним чинником подолання трансформаційного спаду. Обгрунтовано ведучу роль банківської системи в акумуляції заощаджених ресурсів. Розроблено систему пропозицій, спрямованих на зростання національних заощаджень, розвиток інвестиційних операцій банків та вдосконалення методів державного впливу на процес капіталотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444

Рубрики:

      
11.

Соколовська О.О. 
Психологічні аспекти ефективності антигіпертензивної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.О. Соколовська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 21 с. — укp.

За результатами добового моніторування артеріального тиску (АТ) в 154 пацієнтів виявлено артеріальну гіпертензію в 127 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) зі значною дисгармонічністю психологічного стану з переважанням невротичних рис, ригідності та аутичності. Встановлено, що позитивна динаміка показників добового моніторування АТ на тлі антигіпертензивної терапії еналаприлом, або його поєднанням з гідрохлортіазидом і (або) атенололом у 85,1 % випадків супроводжувалась покращанням психологічного стану з послабленням тривожно-депресивних, іпохондричних, психастенічних розладів, замкнутості та афективної ригідності. Відзначено, що психокоригувальний вплив лікування проявляється незалежно від присутності антигіпертензивного ефекту, а незадовільним результатам антигіпертензивної терапії сприяють вихідні зміни психологічного статусу з характерним зниженням оптимізму та труднощами під час міжособистісних контактів. Визначено, що імовірність відмови від постійної антигіпертензивної терапії підвищується у хворих з психологічними особливостями, які відображають порушення соціально-психологічної адаптації, та молодих пацієнтів з більш легким перебігом захворювання. У 17,5 % пацієнтів з підвищеним АТ за результатами добового моніторування АТ виявлено "гіпертензію білого халата", визначено підвищення іпохондричної фіксації, тривожно-помисливі та істероїдні риси. У 32,3 % хворих на ГХ відзначено реакцію "білого халата", яка супроводжувалась значними явищами невротизації особистості у вигляді іпохондричних, тривожно-депресивних, істероїдних і психастенічних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА322157

Рубрики:

      
12.

Соколовська О.Г. 
Реакція фотосинтезу і фотодихання у сортів пшениці на грунтову посуху: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.Г. Соколовська ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-275.92,022

Рубрики:

      
13.

Соколовська І. С. 
Розробка науково-методичних засад удосконалення системи нормативних документів в галузі електроенергетики України: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / І. С. Соколовська ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено новий підхід до вирішення завдань комплексної стандартизації (КС) в електроенергетиці на підставі застосування концепції систем енергетичних технічних (СЕТ), який дозволяє врахувати технічні, економічні, екологічні та соціальні аспекти функціонування галузі. Удосконалено структурну модель галузі електроенергетики для умов України на підставі системного підходу щодо СЕТ і запропоновано ієрархічний підхід до побудови масиву нормативних документів (НД), які забезпечують надійну й ефективну роботу галузі. Вперше на підставі концепції СЕТ запропоновано узагальнену класифікацію завдань стандартизації та на її основі розроблено універсальну модель КС у галузях паливно-енергетичного комплексу. Розроблено модель КС у галузі електроенергетики та на її базі визначено перелік напрямів стандартизації та розроблено науково-методичні основи оцінювання пріоритетності цих напрямів, що сприятиме створенню ефективних програм комплексної стандартизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З1,0 ц4
Шифр НБУВ: РА381265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Соколовська І.Є. 
Розробка технологічного обладнання і розвиток теоретичних основ виробництва високоефективних теплоізоляційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.Є. Соколовська ; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. — Дніпродзержинськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічні та теоретичні основи створення пористого теплоізоляційного матеріалу у вихровому апараті. Визначено оптимальні режими його виробництва. Створено вихровий апарат для виробництва гранульованого пористого теплоізоляційного матеріалу, який забезпечує ефективний теплообмін у процесі спучування та можливість контролю процесу даного виробництва. Визначено функціональний взаємозв'язок структурних характеристик пористого матеріалу з його теплофізичними властивостями, що дозволяє їх прогнозувати на стадії виробництва. Установлено теплофізичні властивості нового пористого теплоізоляційного матеріалу та проведено порівняльний аналіз за різними показниками з іншими, близькими за складом, пористими матеріалами. Створено теоретичні основи процесу термообробки нового пористого теплоізоляційного матеріалу у вихоровому шарі у тривимірній постановці. Експериментально визначено залежність між теплофізичними, міцнісними характеристиками готового продукту та термічними режимами його виробництва. Одержано оптимізаційну модель процесу термообробки сировини для даного виробництва, а також математичну модель динаміки потоку газу усередині апарату, на підставі якої розраховано значення поля швидкостей у горизонтальних і вертикальних перетинах апарату. Ця модель дозволяє визначати оптимальні геометричні параметри вихрового апарату та його вузлів, необхідні для конкретного режиму виробництва. Одержано математичну модель витання частинки матеріалу з урахуванням зміни її розмірів залежно від температури у тривимірній постановці для умов сушки у вихровому апараті. Проведено лабораторні дослідження одержаного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.5-5 + Н307.6 +
Шифр НБУВ: РА360870

Рубрики:

      
15.

Соколовська І.А. 
Стан ліпідного обміну і тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання статевих органів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / І.А. Соколовська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено характер зрушень обміну ліпідів (ЛП), тромбоцитів (Тр) ланки гемостазу та неспецифічної реактивності у хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання статевих органів (ХНЗЗ СО). Здійснено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання наукового завдання, спрямованого на виявлення особливостей взаємозв'язку показників обміну ЛП, Тр ланки гемостазу та неспецифічної реактивності у хворих на ХНЗЗ СО. Виявлено, що запальний процес супроводжується змінами показників ЛП, зростанням частоти визначення дисліпопротеїнемії (ДЛП), зокрема ДЛП з високою атерогенністю, відповідно до збільшення віку хворих. Установлено підвищення показників адгезивно-агрегаційних функцій Тр і зниження рівня фактора фон Вілебранда у плазмі крові хворих. На підставі сумарного аналізу зрушень інтегративних показників лейкограми та швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) периферичної крові індексу зрушення лейкоцитів, індексу співвідношення лейкоцитів і ШОЕ, лімфоцитарно-гранулоцитарного індексу, загального індексу, індексу співвідношення нейтрофілів і лімфоцитів (ІСНЛ), індексу співвідношення нейтрофілів і моноцитів (ІСНМ), ІСЛМ, ІСЛЕ, а також цитохімічних показників функціональної активності лейкоцитів хворих установлено порушення неспецифічних захисних механізмів, перевагу макрофагального компоненту у механізмах фагоцитозу, а також клітинних механізмів специфічного захисту, схильність до аутоінтоксикації та реакції гіперчутливості негайного типу. На підставі даних кореляційного аналізу зроблено припущення, що зростання атерогенних властивостей плазми крові хворих на ХНЗЗ СО відбувається відповідно до зростання тромбогенного потенціалу та пошкодження судинного ендотелію. Ці зрушення відбуваються за умов переваги моноцито-макрофагальної ланки системи фагоцитозу на фоні зниженої фагоцитарної активності циркулюючих поліморфноядерних лейкоцитів та переваги клітинного механізму специфічного захисту, а також розвитку ендогенної інтоксикації. Найбільший ризик атерогенезу та пошкодження судинного ендотелію виявлено у хворих на хламідіоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-2 + Р696.6-2 +
Шифр НБУВ: РА354841

Рубрики:

      
16.

Соколовська Т.Г. 
Українська термінологія з генетики: походження, структура, системність (лінгвістична проблематика): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.Г. Соколовська ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено аналізу української термінології з генетики, що розглядаєтся як цілісний об'єкт в аспектах формування, структурно-системних зв'язків та функціонування. Досліджуєтся проблематика дефініції терміна і терміносистеми в сучасному мовознавстві, визначаються теоретичні засади аналізу галузевих термінологій. Зазначається, що українська термінологія з генетики є ієрархічною єдністю, яка складалась протягом століть у Західній Європі і лише на початку ХХ ст. (як інтернаціональна за походженням система) була перенесена в українське мовне середовище. Висвітлюється питання аналізу тезаурусних та структурних функцій, що є формами вияву зв'язків та відношень термінів у галузі генетики. У Додатку подаються пробні статті "Словника-тезасуруса українських термінів з генетики".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Е

      
17.

Соколовська Н. І. 
Комплексний механізм взаємодії органів публічної влади щодо енергетичної безпеки регіонів / Н. І. Соколовська. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційному дослідженні розроблено систему щорічного моніторингу індикаторів енергетичної безпеки регіонів та держави, яка спрямована на підвищення рівня енергетичної безпеки, систематизацію та взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування для її практичного впровадження.Із застосуванням методу експертних оцінок ( методу Дельфі ) визначено граничні значення запропонованих 18 показників енергетичної безпеки для здійснення прогнозних оцінок рівня енергетичної безпеки регіонів та держави. Що дало можливість за результатами проведеного дослідження розробити методологію моделювання з визначенням рівня використання потенціалу енергетичної безпеки, що є на регіональному та місцевому рівнях з використанням ієрархічного методу для проведення класифікації регіонів України. Проведено оцінку подібності між регіонами за рівнем використання потенціалу енергетичної безпеки, що є на регіональному та місцевому рівнях, визначено однорідні кластері. Створено умови кількісного наповнення та відповідно практичного застосування системи щорічного моніторингу індикаторів енергетичної безпеки регіонів та держави і оцінювання рівня необхідності удосконалення механізмів взаємодії центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в забезпеченні енергетичної безпеки регіонів.Визначено та рекомендовано використання методу аналізу ієрархій для кластеризації регіонів за рівнем використання потенціалу енергетичної безпеки, що є на регіональному та місцевому рівнях за правилом об'єднання – повного зв'язку і вибраним методом близькості – евклідова відстань.Встановлено, що подальше дослідження використання методу аналізу ієрархій для кластеризації регіонів з метою визначення рівнів енергетичної безпеки регіонів може застосовуватись в разі збільшення індикаторів енергетичної безпеки при більш детальному врахуванні особливостей енергозабезпечення як регіонів так і держави.Ключові слова: механізм державного управління, енергетична безпека, регіональний розвиток, комплексний, структура, класифікація, європейський досвід, регіон, мета, критерій, рівень, оцінка.^UBased on the results of the evaluation of the annual monitoring system of energy security indicators of the state and the region in Ukraine, a system of annual monitoring of energy security indicators of regions and the state has been developed. Using the method of expert assessments (Delphi method), the limit values of the proposed 18 energy security indicators for forecast assessments of the level of energy security of regions and the state were determined. According to the results of the study, it was possible to develop a modeling methodology to determine the level of use of energy security potential at the regional and local levels using a hierarchical method for classifying the regions of Ukraine. The similarity between the regions was assessed according to the level of use of energy security potential at the regional and local levels, homogeneous clusters were identified. Conditions for quantitative content and, accordingly, practical application of the system of annual monitoring of energy security indicators of regions and the state and assessment of the level of need to improve the mechanisms of interaction between central executive bodies and local governments in ensuring energy security of regions.The use of the method of hierarchy analysis for clustering regions by the level of use of energy security potential, which is available at the regional and local levels according to the rule of integration - full communication and the chosen method of proximity - Euclidean distance. It is established that further research on the use of the method of hierarchy analysis for clustering of regions to determine the levels of energy security of regions can be used in case of increasing energy security indicators with more detailed consideration of energy supply of both regions and the state.Keywords: mechanism of public administration, energy security, regional development, complex, structure, classification, European experience, region, purpose, criterion, level, assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лінгур Л. М. 
Корпоративна соціальна відповідальність малого та середнього бізнесу в умовах діджиталізації економіки / Л. М. Лінгур. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процеси інтегрування інформаційних систем з елементами корпоративної соціальної відповідальності в умовах діджиталізації економіки для підприємств малого та середнього бізнесу; мета – формування методичних положень щодо інтеграції інформаційних моделей в бізнес-архітектуру підприємств; методи – абстрактно-логічного узагальнення, таксономічного та статистичного аналізу, емпіричного дослідження, експертних оцінок, структурно- та системно-логічного аналізу і синтезу, узагальнення, систематизації, компаративний; новизна – полягає у розробленні рекомендації щодо інтеграції інформаційних моделей корпоративної соціальної відповідальності в бізнес-архітектуру підприємств малого та середнього бізнесу; результати – методично-завершені рекомендації моделей інформаційних систем корпоративної соціальної відповідальності для підприємств малого та середнього бізнесу в умовах діджиталізації економіки; впроваджено ТОВ «Телекард-Прилад» (довідка № 233 від 05.11.2020 р.), ТОВ «Крафт-Бюро» (довідка № 16/145 від 10.12.2020 р.), ТОВ «Вірамакс Груп» (довідка № 29 від 14.01.2021 р.), ПП «Стоянова Г.В.» (довідка № 8 від 16.12.2020 р.); в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України при підготовці навчальних програм і навчально-методичних матеріалів з дисциплін: «Прогнозування соціально-економічних процесів», «Інформаційні технології в управлінні інвестиціями», «Економіка організації та планування виробництва», «Економіка і бізнес», (довідка № 2375/67-06 від 18.12.2020 р.).^UObject - refers to the processes of forming the information systems, containing elements of corporate social responsibility in the context of economy digitalization, for small and medium-sized businesses; goal – the creation of methodological grounds eligible to integrate the information models business architecture of enterprises; methods – abstract-logical generalization, taxonomic and statistical analysis, empirical research, expert assessments, structural- and system-logical analysis and synthesis, generalization, systematization, comparative; novelty - is to develop recommendations for the integration of information models of corporate social responsibility in the business architecture of small and medium enterprises; results –methodically completed recommendations of models of information systems of corporate social responsibility for small and medium business enterprises in the conditions of economy digitalization; LLC Telecard-Pribor was introduced (reference № № 233 dated November 05, 2020); LLC Kraft-buro (reference № 16/145 dated December 10, 2020); LLC Viramax Group (reference № 29 dated January 14, 2021); PE Stoyanova G.V. (reference № 8 dated December 16, 2020); in the educational process of Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine in the preparation of curricula and teaching materials in the disciplines: "Forecasting of socio-economic processes", "Information technologies in investment management", "Economics of organization and production planning", "Economics and business"(implementation act № 2375/67-06 from 18.12.2020.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Капустян І. В. 
Інформаційно-аналітичні інструменти формування рекламних стратегій та маркетингових комунікацій фармацевтичних підприємств. / І. В. Капустян. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процеси формування рекламних стратегій та маркетингових комунікацій фармацевтичних підприємств; мета – полягає в розробці та обґрунтуванні методичних підходів та інформаційно-аналітичних інструментів формування оптимальних рекламних стратегій фармацевтичних підприємств з урахуванням специфіки галузі; методи – абстрактно-логічного узагальнення, статистичного аналізу, нормативний, структурно-логічного аналізу, параметричний, оптимізаційний (за вбудованими алгоритмами), імітаційного моделювання, графічний; новизна – полягає в створенні інформаційно-аналітичного інструментарію визначення оптимальних рекламних стратегій і ефективних маркетингових комунікацій, що забезпечує формування аналітичної бази прийняття управлінських рішень щодо рекламної діяльності фармацевтичних підприємств; результати – розробка науково-обґрунтованого інформаційно-аналітичного інструментарію формування рекламних стратегій та маркетингових комунікацій і методичних рекомендацій щодо їх використання фармацевтичними підприємствами та установами; впроваджено ФОП «Феняк І.М.» (довідка від 15.12.2020 р.); ФОП «Романюк Н.Ф.» (довідка від 20.01.2021 р.); ФОП «Мовчанюк В.Б.» (довідка від 04.02.2021 р.); Колективне сільськогосподарське сервісне підприємство «Вознесенська ветеринарна аптека» (довідка від 08.02.2021 р.); в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України при підготовці навчальних програм і навчально-методичних матеріалів з дисциплін: «Економіко-математичні методи і моделі», «Інформаційні та комунікаційні технології в економіці», «Моделі економічної динаміки», «Прогнозування соціально-економічних процесів», «Імітаційне моделювання економічних процесів», «Комп'ютерне моделювання складних економічних систем» (довідка № 2457/67-07 від 31.12.2020 р.).^UObject - the processes of formation of advertising strategies and marketing communications of pharmaceutical companies; goal - is to develop and substantiate methodological approaches and information-analytical tools for the formation of optimal advertising strategies of pharmaceutical companies, taking into account the specifics of the industry; methods - abstract-logical generalization, statistical analysis, normative, structural-logical analysis, parametric, optimization (according to built-in algorithms), simulation modeling, graphic; novelty - is to create information and analytical tools to determine the optimal advertising strategies and effective marketing communications, which provides the formation of an analytical basis for management decisions on advertising activities of pharmaceutical companies; results - development of scientifically-based information-analytical tools for the formation of advertising strategies and marketing communications and guidelines for their use by pharmaceutical companies and institutions; FOP "Fenyak IM" was introduced (certificate dated 15.12.2020); FOP "Romanyuk NF" (reference dated January 20, 2021); Private individual "Movchanyuk VB" (reference dated 04.02.2021); Collective agricultural service enterprise "Voznesenskaya veterinary pharmacy" (reference from 08.022.2021); in the educational process of Odessa National Polytechnic University of MES of Ukraine in the preparation of curricula and teaching materials in the disciplines: "Economic and mathematical methods and models", "Information and communication technologies in economics", "Models of economic dynamics", "Forecasting of socio-economic processes","Simulation of economic processes","Computer modeling of complex economic systems" (reference № 2457 / 67-07 from 31.12.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Дудник О. О. 
Інноваційні технології в управлінні портфелем проєктів IT-компаній: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / О. О. Дудник. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено застосуванню інноваційних технологій в процесі управління аутсорсингових IT-компаній в якості інструментально-аналітичного забезпечення ефективного управління IT-проєктами та обґрунтування економічних рішень на основі їх експертної оцінки.?У розділі 1 розглянуто теоретичні засади управління IT-проєктами та їх портфелями. Демонструється важливість економічних показників та метрик успішності проєкту для досягнення успіху у проєктному менеджменті. Акцентується увага на важливості врахування не лише технічних, але й бізнес-аспектів IT-проєкту.?Проведено аналіз основних трендів інформаційної економіки. Встановлено, що світовими трендами є зростання обсягу даних, розвиток технологій штучного інтелекту та інтернету речей. Україна не є винятком і також активно розвивається в галузі IT. Роль інформаційної економіки в Україні є дуже важливою, оскільки ця галузь є джерелом збільшення ВВП та прискорення економічного розвитку. Напруження на глобальній арені, зокрема Російсько-Українська війна та пандемія COVID-19, також мають значний вплив на інформаційну економіку України. Це стало причиною серйозних викликів для бізнесу, зокрема для IT-компаній. ?Визначено основні проблеми та ризики управління проєктами в IT- компаніях. Управління портфелем IT-проєктів вимагає розуміння досить великої кількості факторів, які впливають на ефективність проєктування та розробки програмного забезпечення. Інструментально-аналітичне забезпечення є надзвичайно важливим інструментом управління IT-проєктами. Використання апарату нечіткої логіки дає змогу враховувати нечіткість даних та знань, що має важливе значення в умовах нестабільності процесу управління та значного ступеня невизначеності у взаємодії між учасниками проєкту.У зв'язку з цим у розділі 2 запропонована концептуальна модель обґрунтування й прийняття економічних рішень з управління проєктами в умовах невизначеного середовища і неточної інформації. Розглянуто основні теоретичні засади нечіткої логіки як математичного апарату, призначеного для роботи з нечіткими, неоднозначними, частковими та неповними даними. Розглянуто поняття нечіткої множини, функцій належності та нечіткого оператору. Виділено основні переваги нечітких інтелектуальних систем, реалізованих на основі математичного апарату нечіткої логіки.Прикладна інструментально-аналітична база реалізації моделі обґрунтування й прийняття економічних рішень – нечітка експертна система FuzzyKIDE: авторська програмна оболонка, реалізована на основі нечіткої логіки. В основі архітектури FuzzyKIDE лежить фазифікація даних, що дозволяє представити кожен елемент в базі даних у вигляді функції належності до деякої множини з бази знань. У порівнянні з іншими нечіткими експертними системами FuzzyKIDE використовує оптимізовану модель бази знань. Знання системи відносно об’єкту функціонування, що досліджується, описуються за допомогою нечітких правил виводу, лінгвістичних змінних та функцій належності. Кожна функція описує, наскільки елемент відповідає певній характеристиці, тобто описує ступінь належності до деякої нечіткої множини. Нечіткі правила визначають зв'язки між вхідними та вихідними лінгвістичними змінними. Такий підхід дає змогу легко модифікувати базу знань, додавати нові правила або вносити зміни в існуючі.?Запропоновано модифікацію Agile Stage-Gate фреймворку з використанням нечітких систем, що дозволяє врахувати особливості IT-проєктів в цілому та особливості сучасних ітеративних циклів розробки. Особливістю запропонованої схеми є використання систем нечіткої логіки при переході від брам до наступних етапів.?Працездатність розробленої інструментально-аналітичної бази прийняття рішень продемонстрована в розділі 3 на результатах, отриманих в ході розв’язання типових задач управління ІТ-проєктами в аутсорсингових компаніях: пошук проєктів та формування складу й структури портфоліо; моніторинг поточного статусу проєктів; стратегічної орієнтації ІТ-компанії (професійного спрямування та максимізації прибутку). Проведений порівняльний аналіз наявних історичних даних та даних, отриманих в результаті експлуатації програмної оболонки FuzzyKIDE, реалізованої в контурі модифікованого Agile Stage-Gate фреймворку, довів ефективність запропонованого підходу. Порівняння показало, що використання програмної оболонки значно підвищує ефективність процесу прийняття рішень і призводить до якісного покращення абсолютних та відносних економічних показників діяльності аутсорсингової IT-компанії. Подальша експлуатація розробленого математичного апарату призведе до збагачення баз знань та даних, що сприятиме розвитку інформаційного забезпечення процесів підтримки прийняття обґрунтованих економічних рішень щодо управління ІТ-проєктами/ портфоліо проєктів.^UThe dissertation is devoted to the application of innovative technologies in the process of managing outsourcing IT companies as instrumental and analytical support for effective management of IT projects and justification of economic decisions based on their expert assessment.Chapter 1 deals with the theoretical principles of managing IT projects and their portfolios. The importance of economic indicators and project success metrics for achieving success in project management is demonstrated. Attention is focused on the importance of taking into account not only technical, but also business aspects of the IT project.An analysis of the main trends of the information economy was carried out. It has been established that the global trends are the growth of the volume of data, the development of artificial intelligence technologies and the Internet of Things. Ukraine is no exception and is also actively developing in the field of IT. The role of the information economy in Ukraine is very important, as this industry is a source of increasing GDP and accelerating economic development. Tensions on the global stage, including the Russian-Ukrainian war and the COVID-19 pandemic, also have a significant impact on Ukraine's information economy. The main problems and risks of project management in IT companies have been identified. Managing a portfolio of IT projects requires understanding a fairly large number of factors that affect the effectiveness of software design and development. Instrumental and analytical support is an extremely important tool for managing IT projects. Using the apparatus of fuzzy logic makes it possible to take into account the vagueness of data and knowledge, which is important in conditions of instability of the management process and a significant degree of uncertainty in the interaction between project participants.In this regard, chapter 2 offers a conceptual model of substantiation and making of economic decisions on project management in the conditions of an uncertain environment and inaccurate information. The main theoretical foundations of fuzzy logic as a mathematical apparatus designed for working with vague, ambiguous, partial and incomplete data are considered. The concepts of fuzzy set, membership functions and fuzzy operator are considered. The main advantages of fuzzy intelligent systems implemented on the basis of the mathematical apparatus of fuzzy logic are highlighted.The applied instrumental and analytical basis for the implementation of the economic decision-making model is the FuzzyKIDE fuzzy expert system: the author's software shell, implemented on the basis of fuzzy logic. FuzzyKIDE architecture is based on data fuzzification, which allows representing each element in the database as a function of belonging to some set from the knowledge base. The system's knowledge about the object of functioning under investigation is described by fuzzy inference rules, linguistic variables, and membership functions. Each function describes to what extent an element corresponds to a certain characteristic, that is, it describes the degree of belonging to some fuzzy set. Fuzzy rules define relationships between input and output linguistic variables. This approach makes it possible to easily modify the knowledge base, add new rules or make changes to existing ones.A modification of the Agile Stage-Gate framework using fuzzy systems is proposed, which allows taking into account the features of IT projects as a whole and the features of modern iterative development cycles. A feature of the proposed scheme is the use of fuzzy logic systems when moving from the gates to the next stages.The efficiency of the developed instrumental and analytical decision-making base is demonstrated in chapter 3 on the results obtained during the solution of typical tasks of IT project management in outsourcing companies: project search and formation of the composition and structure of the portfolio; monitoring of the current status of projects; strategic orientation of the IT company (professional orientation and profit maximization). A comparative analysis of available historical data and data obtained as a result of the operation of the FuzzyKIDE software shell, implemented in the outline of the modified Agile Stage-Gate framework, proved the effectiveness of the proposed approach. The comparison showed that the use of the software shell significantly increases the efficiency of the decision-making process and leads to a qualitative improvement of the absolute and relative economic indicators of the activity of the outsourcing IT company.Further exploitation of the developed mathematical apparatus will lead to the enrichment of knowledge and data bases, which will contribute to the development of information support for the processes of supporting the adoption of sound economic decisions regarding the management of IT projects/portfolio.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського