Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (620)Книжкові видання та компакт-диски (629)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=Романова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романова О.А. 
Відновлення кісткового мозку як органу імунітету у реципієнтів лімфомієлотрансплантату: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.А. Романова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено закономірності відновлення кістковомозкового мієлопоезу, лімфопоезу та імуногенезу після лімфомієлотрансплантації. Визначено роль клітинних і гуморальних факторів у регуляції реконституційних процесів у кістковому мозку під впливом трансплантації лімфогемопоетичних клітин. Показано, що збагачення мієлотрансплантату лімфоїдними клітинами сприяє підвищенню динаміки відновлення основних кількісних, функціональних і метаболічних параметрів кісткового мозку та створює умови для повноцінної реалізації гемопоетичних властвостей трансплантату. Встановлено, що реставрація абсолютного вмісту лейкоцитів периферичної крові, їх клітинного складу, фагоцитарної та бактерицидної активності у реципієнтів лімфомієлотрансплантату випереджає відновлення даних показників у тварин, що одержали лише мієлокаріоцити. Відзначено, що в реципієнтів лімфомієлотрансплантату активно відбувається відновлення лімфоїдного компартменту кісткового мозку, а у разі застосування мієлокаріоцитів per se реконституція даної складової протікає уповільнено. Протягом 1-го післятрансплантаційного місяця як найбільш інтенсивного періоду відновлення кількісних показників кісткового мозку виявлено переважний вплив на даний процес кістковомозкових Т-лімфоцитів, які сприяють активізації гемопоетичних клітин. Протягом 2-го післятрансплантаційного місяця у кістковому мозку відзначено появу лімфоцитів з супресорними властивостями, які мають фенотип нуль- та В-лімфоцитів і впливають на інгібітизацію активно проліферуючих клітин. Зазначено, що у даний період в сироваці з'являються фактори імунної та неімунної природи з супресорними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.999 +
Шифр НБУВ: РА334421

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Романова Г. В. 
Вплив атмосферних процесів Північної Атлантики на синоптичну ситуацію над Україною: автореф. дис. ... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Г. В. Романова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методику, яка грунтується на спільному використанні компонентного та вейвлет-аналізу з поєднанням спроможності виявлення просторових особливостей першого та часових - другого. Досліджено, що зміни синоптичної ситуації над Північною Атлантикою (ПА) та Східною Європою відбуваються когерентно під час інтенсивних синоптичних процесів над даними регіонами. Встановлено, що наявність блокуючого процесу над ПА спричиняє його відсутність над Україною; у випадку розташування блокуючого антициклону над північно-східною Україною - найбільша мінливість у поле індексу вологості спостерігалася поблизу території України; найчастіше небезпечні штормові нагони на Азовському морі відбуваються за умов блокування циклону над Чорним і Азовським морями. Доведено визначальну роль Північноатлантичного коливання у просторово-часовій мінливості загального вмісту озону над Європою на синоптичному масштабі часу та простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.111
Шифр НБУВ: РА380841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Романова С. А. 
Вплив довготривалого застосування різних систем удобрення на гумусовий стан та агрохімічні показники дерново-підзолистого грунту Західного Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / С. А. Романова ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано зміну гумусового стану й агрохімічних показників дерново-підзолистого супіщаного грунту за довготривалого (35 років) застосування різних систем удобрення. Запропоновано системи удобрення, які забезпечують високу продуктивність і відтворення родючості грунту. Показано, що довготривале застосування гною та мінеральних добрив спричинило зміни не тільки вмісту гумусу, але й його якісного складу. Визначено вплив добрив на фізико-хімічні показники та зміну поживного режиму грунту та міграцію основних елементів живлення за грунтовим профілем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13 + П040.171
Шифр НБУВ: РА375548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Романова В. І. 
Динаміка фізичної підготовленості студенток старших курсів вищих навчальних закладів на основі різних режимів рухової активності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / В. І. Романова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на контингенті студенток старших курсів ВНЗ з низьким рівнем фізичної підготовленості доведено ефективність впливу засобів і методів різних режимів рухової активності на підвищення рівня показників фізичної підготовленості. Одержано нові дані про структуру та зміст фізичної підготовленості та рухову активність студенток старших курсів. Вперше розроблено модельні характеристики фізичної підготовленості та рухової активності студенток старших курсів ВНЗ. Конкретизовано методи дозування фізичного навантаження з урахуванням психофізичних особливостей студенток старших курсів. Вперше розроблено міжгрупові таблиці морфофункціонального стану, фізичної підготовленості, рухової активності та фізичної працездатності студенток 18 - 22-х років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.483
Шифр НБУВ: РА375324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Романова І.В. 
Діагностика, корекція та профілактика порушень психічного та статевого розвитку підлітків, які зазнали закритої черепно-мозкової травми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.В. Романова ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження соціально-психологічних чинників ризику розвитку наслідків закритої черепно-мозкової травми (ЗЧМТ) і порушень статевого дозрівання, психічних змін і розладів у підлітків із наслідками ЗЧМТ та порушеннями статевого розвитку (1-а група), які перебували під наглядом у психіатричному стаціонарі й школі-інтернаті санаторного типу, а також соціально адаптованих старшокласників, які зазнали ЗЧМТ без порушень статевого та психічного розвитку (2-а група). Розглянуто відмінності їх особистості, рівень конфліктності за різними напрямками. Проведено статистичний і кореляційний аналіз здобутих даних із виявленням кількісних та якісних змін кореляційних зв'язків, характерних для підлітків із посттравматичною хворобою, що формується, і наростанням наслідків ЗЧМТ, порушенням темпів статевого дозрівання, а також асинхронією статевого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7
Шифр НБУВ: РА308299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Романова Н.С. 
Дослідження структуроутворення силумінів, розробка і освоєння технології виробництва зносостійких дизельних поршнів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Н.С. Романова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено структуроутворення у вискокремнистих складнолегованих силумінах у ході твердіння за високих швидкостей охолоджування. Розроблено новий гранульований поршневий сплав "Альрезист", який містить кремній (до 40 мас. %) та легуючий комплекс, що складається з Cu та перехідних металів Fe, Ni, Cr, Ti, Zr.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + О354-061/069
Шифр НБУВ: РА316366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Романова 
Екзистенціалістські мотиви в романістиці Івана Багряного: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ірина Василівна Романова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)-4 Багряний, І. 534 + Ш5(411.4=4НІМ)-4 Багряний, І. 534
Шифр НБУВ: РА359096

Рубрики:

      
8.

Романова О.М. 
Електрична нестабільність та електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих на прогресуючу стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Романова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки електричної нестабільності шлуночків та електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих у різні періоди прогресуючої стенокардії відповідно до виразності ішемії, морфофункціонального стану серця, показників ЕКГ, а також варіабельності серцевого ритму. Проаналізовано динаміку даних ознак, а також відокремлені чинники, що визначають ознаки електричної нестабільності шлуночків. Покращення динаміки підтвердило нормалізацію балансів симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА309556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Романова А.С. 
Естетична культура юриста: філософсько-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / А.С. Романова ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено наукове узагальнення філософсько-правових засад формування та розвитку естетичної культури юриста. Сформульовано дефініції та здіснено всебічний аналіз поняття, принципів, функцій, методів і категорій даної культури як однієї з основних складових у формуванні особи правника у контексті сучасних підходів. Побудовано філософсько-правову концепцію естетичної культури юриста з урахуванням сучасних вимог, нових ідей і потреб здійснення юридичної діяльності юристом-професіоналом. Результати дослідження мають практичне значення щодо формування зазначеної культури юриста, філософсько-правового розгляду цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03:Ю8 + Х817.1 +
Шифр НБУВ: РА356904

Рубрики:

      
10.

Романова Т.В. 
Ефективність комбінованого методу хірургічного лікування вроджених катаракт у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Т.В. Романова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності хірургічного лікування вроджених катаракт шляхом інтраопераційної профілактики розвитку вторинної катаракти з використанням диференційованого підходу до задньої капсули кришталика у разі факоаспірації з ендокапсулярною імплантацією гнучких ІОЛ Acrysof у дітей. Незалежно від методу втручання на задній капсулі кришталика частота розвитку вторинної катаракти в цілому становить 21,3 % через рік після втручання та швидко прогресує через 2 роки і становить 43,5 %. Вторинна катаракта у дітей старшого віку (7 - 15 років) розвивається рідше (23,4 %), у дітей молодшої вікової групи - наявна у 2,4 рази частіше (56,4 %), що доводить про різну вікову проліферативну активність епітеліальних клітин кришталика. Установлено відносну ефективність інтраопераційних методів профілактики вторинної катаракти шляхом втручань на задній капсулі кришталика під час проведення первинного видалення вродженої катаракти з імплантацією гнучких ІОЛ. Установлено, що розтин задньої капсули з використанням методу заднього капсулорексису не впливає на частоту вторинних катаракт (55,4 %) у порівнянні зі збереженням задньої капсули інтактною (48,9 %), поєднання останнього з передньою вітректомією суттєво зменшує частоту вторинної катаракти до 28 %, водночас провокує розвиток інших післяопераційних ускладнень (помутніння склоподібного тіла, внутрішньокапсульної децентрації ІОЛ). Установлено, що у зоні видаленої задньої капсули на псевдофакічних очах дітей формується "хибна вторинна катаракта", спричинена наявністю патологічно змінених епітеліальних клітин кришталика та сполучнотканинних структур скловидного тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.675.637.04 +
Шифр НБУВ: РА355732

Рубрики:

      
11.

Романова О.О. 
Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Романова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено місце єгипетського жрецтва в суспільній та адміністративній структурі Єгипту доби Давнього Царства. Розглянуто особливості виникнення, організації та функціонування в суспільній структурі різних видів єгипетських жерців. Доведено, що більшість жерців у Давньому Царстві служили культу царя, який займав чільне місце в релігійній системі. На підставі аналізу чиновницьких титулатур та інших видів джерел охарактеризовано категорії жерців семів, херігебів, гему-нечер, уабів та гему-ка. Показано, що жрецтво Єгипту доби Давнього Царства ще не сформувалось як єдиний суспільний прошарок, кожна з даних категорій мала свою історію походження та займала певну нішу в адміністративній структурі та соціумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)310.2
Шифр НБУВ: РА310272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Романова 
Задачі евклідової комбінаторної оптимізації на поліпереставленнях та методи їх розв'язування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Наталія Гавриілівна Романова ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1,0
Шифр НБУВ: РА353744

Рубрики:

      
13.

Романова Т.Є. 
Засоби побудови математичних моделей оптимізаційних задач розміщення геометричних об'єктів та їх застосування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Т.Є. Романова ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Побудовано математичну модель основної оптимізаційної задачі геометричного проектування з обмеженнями на мінімально і максимально припустимі відстані між об'єктами та з урахуванням похибок вихідних даних. Створено відповідне програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 + З970.631 +
Шифр НБУВ: РА326291

Рубрики:

      
14.

Романова О.В. 
Зовнішньополітичні стратегії Франції, Німеччини та Великобританії у контексті розвитку й імплементації СЗБП ЄС: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Романова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне багаторівневе дослідження зовнішньополітичних стратегій Франції, Німеччини та Великобританії у контексті розвитку й імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики (СЗБП) ЄС. Узагальнено теоретико-концептуальну базу дослідження зовнішньо-політичних підходів провідних учасників процесу європейської інтеграції (Франції, Німеччини та Великобританії) щодо проблеми формування СЗБП. Проаналізовано процес нормативно-правового забезпечення й інституціонального становлення СЗБП у контексті національних інтересів даних країн та трансатлантичного фактора. Виявлено можливі географічні райони застосування СЗБП ЄС та засоби її здійснення стосовно цих районів. Визначено місце та роль України в концепції регіональних пріоритетів імплементації СЗБП та проаналізовано перспективи співробітництва України в ЄС у військово-політичній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4)64 +
Шифр НБУВ: РА360381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Романова 
Індивідуально-типологічні та дидактичні чинники результативності самостійної роботи студентів економічних університетів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.М. Романова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто питання підвищення результативності самостійної роботи студентів, яка виступає важливою складовою якості професійної освіти. Розкрито сутність понять "результативність навчальної діяльності", "результативна самостійна робота". Запропоновано модель самостійної роботи студентів, проаналізовано типологічний підхід до особистості суб'єктів навчання. Науково обгрунтовано взаємозв'язок індивідуально-типологічних особливостей студентів та дидактичних умов навчання, а також вплив цього взаємозв'язку на результативність самостійної роботи. Розроблено та впроваджено комплексну методику дослідження індивідуально-типологічних та дидактичних чинників результативності самостійноі роботи студентів. Викладено методику аналізу типологічного розподілу в навчальних групах. Проаналізовано прояв типологічних особливостей студентів у самостійній роботі. Доведено взаємозв'язок індивідуально-типологічних особливостей студентів та дидактичних умов їх самостійної навчальної діяльності, систематизовано та узагальнено дані щодо впливу визначеного взаємозв'язку на результативність самостійної роботи. Обгрунтовано та експериментально перевірено систему організації самостійної роботи на основі взаємозв'язку індивідуально-типологічних особливостей студентів і дидактичних умов навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267 + У.р3(4УКР)-267 +
Шифр НБУВ: РА326531

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Романова О.В. 
Кіноромани Алена Роб-Грійє: генеза, структура, синтез мистецтв: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.В. Романова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено творчість А.Роб-Грійє, зокрема жанр кінороману, у контексті літературного процесу другої половини XX - початку XXI ст. у Франції. Вивчено генетичні, структурні та синтетичні елементи кінороману митця, в якому відображені певні художні традиції, притаманні літературі та кінематографу XX ст. (С.Ейзенштейна, В.Шкловського, О.Довженка, А.Хічкока). Кінороман розглянуто як стильову варіацію жанру нового роману. Висвітлено взаємозв'язки письменника з модерними та постмодерними традиціями, що мають прояв у поетичній формі та стильовому довершенні кінороманів А.Роб-Грійє "Минулого року в Марієнбаді", "Безсмертна", "Поступове проникнення в насолоду", "Вас кличе Градіва".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Роб-Грійє, А. 534 +
Шифр НБУВ: РА355725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Романова І.В. 
Комплексні сполуки титану (IV) та цирконію (IV) з ортофосфатною та оксиетилідендифосфоновою кислотами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Романова ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45
Шифр НБУВ: РА307926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Романова Н.В. 
Лексико-семантична група слів з просторовим значенням у німецькій мові (діахронічне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Романова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід до вивчення розвитку семантики та форм німецьких слів з просторовим значенням з метою виявлення їх первісної мотивації. Досліджено семантичні характеристики та функціонування словоформ: Raum 'простір', Mark 'межа кордон', Mitte 'середина, центр', nahe 'близько', fern 'далеко', hier 'тут', da 'там', hin 'туди', her 'сюди', ab 'із, з, від', an 'біля, поряд, у, на, до, по' у різні періоди розвитку німецької мови. Зауважено, що аналіз здійснено з використанням давньо-, середньо-, ранньо- та нововерхньонімецьких текстів, загальний обсяг яких складає 900 000 слововживань) та даних лексикографічних праць німецької мови. Установлено, що позначення простору виникли завдяки усвідомленню вихідного протиставлення у даних народів понять 'свій / чужий, інший'. З'ясовано хронологію зародження позначень простору у давньонімецькій мові. Визначено й висвітлено особливості розвитку семантики досліджених одиниць у діахронічному аспекті. Проведено лінгвістичну реконструкцію праформ та виявлено первісну мотивацію номінативних одиниць. Виявлено, що механізмами словотворення сучасних німецьких слів з просторовим значенням слугують лінгвокогнітивні операції розгортання денотативного первісного значення лексем і модифікації характеру зчеплення афіксальних морфем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-31 +
Шифр НБУВ: РА334949

Рубрики:

      
19.

Романова Н.В. 
Механізм управління якістю трудового життя: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Н.В. Романова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, науково-методичні, організаційно-економічні засади механізму управління якістю трудового життя в Україні. Висвітлено основні підходи до інтерпретації категорії, визначено її особливості за сучасних умов розвитку, розроблено заходи щодо адаптації зарубіжного досвіду до умов України. Удосконалено методичне забезпечення оцінки рівня якості трудового життя. З використанням розробленої методики виявлено та систематизовано негативні тенденції якості трудового життя в Україні, регіонах, промисловості, на підприємствах. Запропоновано механізм управління нею, який базується на принципах організаційної єдності ієрархічних рівнів управління, реалізує притаманні його функції на основі моніторингу та контролю з використанням методичних принципів управління. Удосконалено правове й інформаційне забезпечення реалізації механізму управління якістю трудового життя в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240-07-21 +
Шифр НБУВ: РА347963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Романова Т.А. 
Насіннєва продуктивність капусти білоголової пізньостиглої при використанні добрив в умовах лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Т.А. Романова ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування якості та високого рівня врожайності насіння капусти білоголової пізньостиглої. Розроблено метод збільшення виходу насіння з одиниці площі та збереження його високої якості на базі застосування локального способу внесення мінеральних добрив, підживлення рослин у фазу відростання квітконосіїв та використання біодобрива "Байкал ЕМ-IУ". Досліджено типи галуження насінників капусти білоголової. Доведено вплив архітектоніки куща на продуктивність насіннєвих рослин і якість насіння. Для програмування врожайності встановлено оптимальні дози внесення поживних речовин і коефіцієнти їх використання насінниками капусти. Доведено позитивний вплив біодобрива "Байкал ЕМ-IУ" на ріст, розвиток, продуктивність насіннєвих рослин і якість насіння капусти білоголової. Виявлено збереженість сортових та основних господарсько-цінних ознак рослинами капусти білоголової у разі використання насіння, одержаного з застосуванням запропонованих добрив. Розраховано енергетичну й економічну ефективність внесення добрив під насінники капусти білоголової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350873

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського