Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Рауцкіс П.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Рауцкіс П.А. 
Структурно-функціональна гетерогенність епітелію глоткового мигдалика в нормі і патології: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.А. Рауцкіс ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 18 с. — укp.

З використанням результатів гістологічних досліджень 300-т препаратів з тканини глоткових мигдаликів, видалених у дітей віком 2 - 14 років установлено, що епітелій глоткового мигдалика характеризується структурно-функціональною гетерогенністю. У ранньому віці переважним є багаторядний миготливим епітелій, який має властивість метаплазувати у багатошаровий плоский незроговілий чи зроговілий. У старших дітей (віком 8 - 15 років) більшу частку становить багатошаровий плоский епітелій. Іноді формуються некласифіковані (проміжні) види епітелію з ознаками дистрофії, апоптозу. У глотковому мигдалику виявлено вікові відмінності ультраструктурної організації епітелію. Зокрема, в дітей віком 2 - 3 роки він представлений війчастими, мікроворсинчастими, келиховидними, M-клітинами та лімфоцитами, розміщеними між ними, а в дітей віком 10 - 14 років келиховидні клітини відсутні, війчасті метаплазують у клітини багатошарового плоского епітелію, збільшується кількість M-клітин, зокрема таких, які мають ознаки диференціювання у мірокворсинчасті клітини. З використанням морфометричних методів виявлено вірогідне зменшення об'ємної щільності лімфоцитів в епітелії глоткового мигдалика у старших дітей віком 8 - 14 років. У процесі вікової інволюції глоткового мигдалика відбувається зміна співвідношення лімфоїдної та епітеліальної складових тканини органу, а саме - збільшення епітелію. Глотковий мигдалик тісно анатомічно пов'язаний з прилеглими залозами слизової оболонки глотки завдяки впаданню протоків залоз у крипти глоткового мигдалика. Вміст п'яти есенційних мікроелементів (Mg, Fe, Zn, Mn, Cu) у тканині глоткових мигдаликів надзвичайно варіабельний і залежить від віку, статі дітей і різних патологічних чинників. Уперше у 8,0 % випадків у глотковому мигдалику виявлено колонізацію різними видами грибів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.17 + Р733.682.54 +
Шифр НБУВ: РА358792

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського