Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>A=Перетятко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Перетятко Ю. В. 
Вплив рентгенівського випромінювання на NO-залежні механізми регуляції морфо-функціонального стану імунокомпетентних клітин крові: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Ю. В. Перетятко ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Показано, що в основі біохімічних порушень, які зумовлюють зміни структурно-функціонального стану лейкоцитів за умов хронічного рентгенівського опромінення, лежить значне зростання продукції оксиду азоту (NO), викликане зміною співвідношення інтенсивності окисного та неокисного шляхів обміну L-аргініну за рахунок зростання активності NO-синтази на фоні інгібування аргінази. Активація апоптозу в імунокомпетентних клітинах крові за умов опромінення пов'язана з гіцерпродукцією NO. Зміни у структурі та кількості вуглеводних детермінант глікопротеїнів, експонованих на мембранах лейкоцитів на фоні впливу радіаційного чинника, є провідними механізмами, що зумовлюють зміни морфо-функціонального стану цих клітин. Виявлено, що L-NAME як неселективний інгібітор NOS є чинником, що має здатність запобігати генетично запрограмованій загибелі клітин імунної системи через інгібування токсичної та проапоптичної дії оксиду азоту за умов рентгенівського опромінення. Запропоновано на основі L-NAME проводити пошук і розробку препаратів, які запобігатимуть розвиткові або коригуватимуть ускладнення, що опосередковуються лейкоцитами периферичної крові за умов тривалого рентгенівського опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242-638.1 + Е60*743.3-638.1
Шифр НБУВ: РА377193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Перетятко 
Гетерогенність за факторами патогенності та антибіотикочутливості мікроорганізмів роду Enterococcus, вилучених з різних екотопів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Олена Георгіївна Перетятко ; Державна установа "Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 + Р264.921.2 + Е422.249.9
Шифр НБУВ: РА368653

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Перетятко Т.Б. 
Екологічне значення сульфатвідновлювальних бактерій штучних водойм (на прикладі Яворівського родовища сірки): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.Б. Перетятко ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше проведено екологічний моніторинг сульфатвідновлювальних бактерій у водоймі, що знаходиться на території сіркових родовищ Прикарпаття. Установлено, що їх кількість у водоймі сірковидобувного регіону у десятки тисяч разів перевищує їх чисельність в озерах Шацького національного природного парку й озер заповідника "Розточчя". Із водойми Яворівського сіркового родовища виділено культури бактерій, які ефективно здійснюють дисиміляційне відновлення сульфатів. Виділені бактерії ідентифіковано як Desulfovibrio desulfuricans. Установлено оптимальні умови для росту D. desulfuricans Ya-II. Вивчено динаміку використання виділеними культурами сульфатів і перетворення їх у сірководень. Найбільш ефективне його утворення спостережено у штаму D. desulfuricans Ya-II. Максимальне утворення сульфіду мало місце за концентрації сульфату 16,3 мМ. Великі концентрації сірководню виявляють інгібувальну дію на ріст D. desulfuricans Ya-II. Досліджено АФС-редуктазну активність D. desulfuricans Ya-II. Понад 80 % активності ферменту виявлено у розчинній фракції. АФС-редуктазна активність клітин у процесі росту регулюється концентрацією сульфату у середовищі та залежить від наявності АМФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.362*820*801 +
Шифр НБУВ: РА352233

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Перетятко Є.Є. 
Стохастичні ефекти в процесах міграції радіонуклідів у навколишньому середовищі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Є.Є. Перетятко ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено стохастичний підхід до оцінювання ступеня забрудненості радіонуклідами сільськогосподарської продукції та ризику мешкання населення на радіоактивно забрудненій території. Наведено метод для визначення та аналізу вкладу критичних екосистем до загального радіаційного навантаження на населення Волині та Житомищини. З використанням запропонованого підходу побудовано математичну модель обігу радіонуклідів у приватному господарстві з урахуванням особливостей його ведення на території Українського Полісся. Наведена модель дає змогу приймати адекватні управлінські рішення щодо ведення господарства за умов радіоактивного забруднення та розробки стратегії поведінки населення у разі мешкання на радіоактивно забрудненій території з застосуванням моделі міграції радіонуклідів. Показано існування антропогенного горизонтального переносу радіоактивного забруднення та наведено оцінку радіоекологічного стану за умов взаємодії людини зі стандартною та лісовою агроекосистемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152 +
Шифр НБУВ: РА355867

Рубрики:

      
5.

Перетятко Л. А. 
Фінансові стратегії антикризового управління лізинговими компаніями України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. А. Перетятко ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади формування фінансових стратегій лізингових компаній як основи їх антикризового розвитку за умов макроекономічної кризи. Узагальнено теоретичні підходи до трактування змісту й економічної сутності лізингу, уточнено його особливості як виду підприємницької діяльності лізингових компаній, виявлено його роль в антикризовому розвитку економіки України. Наведено пропозиції з удосконалення чинної нормативно-правової бази лізингу в Україні та державного регулювання й підтримки лізингової галузі в кризовий і посткризовий періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.7
Шифр НБУВ: РА373379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Перетятко Ю.В. 
Чисельний розрахунок тривимірних електричних полів в полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / Ю.В. Перетятко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено нові математичні моделі та методики для числового розрахунку тривимірних електричних полів (ЕП) у полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів з урахуванням наявності гетерогенності близько розташованих мікронеоднорідностей (поверхневих і об'ємних, провідних і діелектричних) та просторового розташування провідників у трифазній лінії електропередачі. Визначено узагальнювальний критерій збільшення напруженості ЕП у зі зшитою поліетиленовою ізоляцією (ЗПЕІ) самоутримних ізольованих проводів (СІП) та в її діелектричних включеннях, який враховує змінення розмірів і електричних параметрів мікронеоднорідностей, відстаней між ними та розмірів дендритів на їх поверхні. Цей критерій використано для підвищення точності розрахунків напруженості ЕП та визначення локальних об'ємів в ізоляції з недопустимою напруженістю. Розроблено нові методики розрахунку неоднорідних тривимірних ЕП в СІП з урахуванням сукупності різних гетерогенних мікродефектів у ЗПЕІ. Методики є ефективними для уточнення технологічних режимів промислового виробництва СІП, що підтверджується їх впровадженням на ЗАТ "Завод "Південкабель" (м.Харків) за освоєння промислового виробництва СІП з характеристиками на рівні кращих світових зразків. Використання СІП виключає короткі замикання між проводами ліній електропередачі (ЛЕП) у разі ожеледі, сильного вітру, снігопаду та інших стихій, зменшує падіння напруги та втрати потужності, а також підвищує надійність, безпеку й енергоефективність повітряних ЛЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.332.3 +
Шифр НБУВ: РА355175

Рубрики:

      
7.

Верхоляк Н. С. 
Екологічне значення сульфатвідновлювальних бактерій в очищенні водного середовища від полютантів / Н. С. Верхоляк. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі розкрито значення сульфатвідновлювальних бактерій у процесах очищення водного середовища від полютантів. Досліджено вплив різних абіотичних факторів на ріст і розвиток бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11, зокрема, органічних сполук (пірогалолу, гідрохінону, толуену, ксилену, п-амінобензойної кислоти), показано здатність використовувати ці речовини як єдине джерело карбону й енергії, відповідно знижуючи їхній вміст у забрудненому середовищі. З'ясовано здатність бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11 рости у сульфатовмісних середовищах за підвищених концентрацій сульфат-йонів. Досліджено вплив різних умов культивування на ріст бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 і D. desulfuricans Ya-11 та їхню сульфідогенну активність. Виявлено інгібувальний вплив ароматичних сполук, перхлорат-йонів і йонів важких металів на сульфідогенну активність досліджуваних бактерій. Встановлено здатність бактерій осаджувати йони важких металів, зокрема, Cu2+ та Cd2+, у вигляді нетоксичних сульфідів металів продукованим унаслідок дисиміляційної сульфатредукції гідроген сульфідом. Виявлено здатність бактерій вилучати перхлорат-йони зі середовища, використовуючи їх як акцептори електронів. Проведено іммобілізацію клітин бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11 з подальшим застосуванням іммобілізованих клітин у процесах очищення модельного розчину від ClO4-. Встановлено, що використання перхлорат-йонів ефективніше відбувається іммобілізованими клітинами бактерій, ніж суспензійними. Показано перспективність використання досліджуваних бактерій у процесах біоремедіації водного середовища.^UThe paper clarifies the importance of microorganisms in the processes of the aquatic environment purification from pollutants. It is known from the literature about a significant role of sulfate-reducing bacteria in the purification of environment. A strain was isolated from Lviv wastewater as a potential pollutant destructor, which was identified as Desulfotomaculum sp. AR1. The effects of various abiotic factors on the growth and development of bacteria Desulfotomaculum sp. AR1 and D. desulfuricans Ya-11, in particular, organic compounds – pyrogallol, hydroquinone, toluene, xylene, p-aminobenzoic acid is studied, the ability to utilize these substances as the sole source of carbon and energy, respectively reducing their content in the contaminated environment, is shown. Positive effect of fumarate on biomass accumulation by bacteria during the growth in medium with aromatic hydrocarbons is shown. The best growth of the studied bacteria is found at the presence of aromatic compound, fumarate and sulfate ion in the medium. Studied bacteria are capable for growth at the presence of amino acids in the medium – leucine, isoleucine and valine, utilizing them as the sole carbon source. Studied bacteria may be used in the development of technologies of wastewater purification from nitrogen-containing organic compounds, particularly, valine, leucine and isoleucine, produced under the anaerobic conditions in the process of protein-containing substrates destruction. The ability of Desulfotomaculum sp. AR1 and D. desulfuricans Ya-11 bacteria to grow in media with different sulfate ion concentrations is studied, their ability to grow at SO42- concentrations that highly exceed highest permissible concentration (HPC) is shown. Effects of abiotic factors on the growth of studied bacteria and their sulfidogenic activity under different cultivation conditions is studied. Inhibitory effects of toluene, xylene and p-aminobenzoic acid on the sulfidogenic activity of Desulfotomaculum sp. AR1 and D. desulfuricans Ya-11 is found. Not considerable amount of hydrogen sulfide, which is in 7 times lower than in the control medium, is found at these conditions, which enables the regulation of toxic hydrogen sulfide content in the environment. The ability of bacteria to grow in the medium with sodium lactate or aromatic hydrocarbons under the influence of heavy metal ions is shown. Addition of Cr(VI) to the medium with sodium lactate or toluene inhibits Desulfotomaculum sp. AR1 growth. The most expressed inhibitory effect on biomass accumulation by Desulfotomaculum sp. AR1 and D. desulfuricans Ya-11 is found under the synergic influence of Cu2+ and Cd2+.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського