Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Никифоренко І.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Никифоренко І.В. 
Просодична організація висловлювань з модальними частками в німецькій мові (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі діалогічного мовлення): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Никифоренко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено просодію висловлювань з модальними частками (МЧ) у німецькому діалогічному мовленні. На прикладі висловлювань з найчастотнішими у сучасній німецькій мові МЧ, зокрема, auch, denn, doch, eben, eigentlich, einfach, ja, mal, schon, wohl, визначено диференційні ознаки просодії висловлювань залежно від їх комунікативного типу (оповіді, спонукання, питання), місцерозташування частки та її комунікативно-прагматичних функцій у складі діалогічних єдностей (ДЄ). На підставі результатів дослідження показано, що просодія є найважливішим механізмом фонаційного оформлення висловлювання німецького діалога. Акустичними ознаками, які диференціюють висловлювання з МЧ, визначено: частоту основного тону (ЧОТ), тональний контур завершення, характер руху тону, інтенсивність, середньоскладову тривалість. Одержані результати характерні для чоловічих і жіночих голосів, що доводить про позагендерну лінгвістичну значимість виокремлених закономірностей. МЧ є інформативними елементами висловлювань діалогічного мовлення. Під час виконання їх специфічних функцій у процесі комунікації МЧ корелюють за цього виразність мовлення. Оскільки МЧ мають комунікативну заданість та є орієнтирами мовленнєвої поведінки, вони містять значну прагматичну інформацію. Впливаючи на просодичну організацію висловлювань і прагматичний бік спілкування, МЧ характеризують німецьку мовленнєву культуру у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.76*227.4 +
Шифр НБУВ: РА352310

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського