Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Настишин Ю.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Настишин Ю.А. 
Оптична анізотропія деформованих та дефектних структур в рідких кристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.А. Настишин ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2006. — 37 с. — укp.

Розроблено метод вимірювання кута переднахилу, виявлено гібридну деформацію в нематику за допомогою оптичної коноскопії в магнітному полі, алгоритм для аналітичного комп'ютерного моделювання коноскопічних картин деформованих нематиків. Розкрито причини часткового неузгодження результатів сучасних теоретичних моделей з експериментальними залежностями оптичної фазової затримки R в нематиках як функції прикладеної напруги V вищої від переходу Фредерікса. Описано механізми нефізичних (вольт-залежних та від'ємних) значень коефіцієнта зенітального зчеплення W під час вимірювання методом високого поля. Розглянуто метод вимірювання коефіцієнта зенітального зчеплення за даними залежності R(V) без вимірювання залежності електроємності від прикладеної напруги. Проаналізовано температуру передперехідних флуктуацій в ізотропній фазі хромонематика методами статичного та динамічного розсіяння світла за умов фазового переходу в нематичну фазу для визначення температурної залежності довжини хромонічних агрегатів та узгодження експериментальних даних з теорією Ландау-де-Жена для розсіяння світла в ізотропній фазі термотропного рідкого кристалу. Досліджено оптичну анізотропію в фрустрованих рідкокристалічних фазах, зокрема, блакитних, передперехідній області ізотропної фази холестеричних рідких кристалів та смектика Q. Доведено трансформацію дефектів холестерика під час переходу до TGBA фази та розглянуто механізми даних перетворень за допомогою поляризаційної мікроскопії, наведено топологічну класифікацію індукованих дефектів у зазначеній фазі, розроблено метод її ідентифікації за дефектами з поляризаційного мікроскопа.Визначено структуру гелікоїдних стрижнів у процесі переходу з ізотропної фази в B7 фазу в нехіральних бананоподібних рідких кристалах, викладено рекомендації для ідентифікування банано-фаз за їх поляризаційно-мікроскопічними текстурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35в641.0,022 + В343в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА343048
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського