Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мішина Л.Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Мішина Л.Г. 
Фізико-хімічне обгрунтування складу та стандартизація очних крапель на основі високодисперсного кремнезему: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Л.Г. Мішина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Запропоновано оригінальні лікарські засоби на основі наносупресії силіксу - комбіновані очні краплі "Офтасил" з вмістом силіксу - 2 %, левоміцетину - 0,25 %, глюкози - 5 % й "Офтасил C" з вмістом силіксу - 2 %, ципрофлоксацину - 0,3 %, глюкози - 5 %. На очні краплі "Офтасил" розроблено проект АНД методики ідентифікації, визначення розміру частинок, випробування на чистоту, кількісного визначення та визначення адсорбційної активності. Установлено, що їх термічна стерилізація не впливає на результати фармацевтичного аналізу. Проведено адсорбційні дослідження та встановлено взаємодію левоміцетину та ципрофлоксацину з силіксом у складі досліджених крапель. Показано, що за умов фізико-хімічної рівноваги дані субстанції переважно перебувають у неадсорбованому стані. Силікс зберігає високу білосорбційну активність (280 мг/г за желатиною), що забезпечує дезінтоксикаційний ефект. За результатами проведеної лазерної кореляційної спектроскопії встановлено, що середній розмір частинок в індивідуальній суспензії силіксу не перещує 100 нм. Додавання глюкози та левоміцетину, а також термічна стерилізація не призводять до втрати коагуляційної стабільності дослідженої суспензії протягом двох тижнів. Виявлено, що дослідні зразки очних крапель характеризуються високою антимікробною активністю відносно певних музейних і клінічних штамів мікроорганізмів. Установлено, що силікс підсилює антимікробну дію ципрофлоксацину, термічна стерилізація не призводить до інактивації левоміцетину та ципрофлоксацину у складі суспензії. Створені очні краплі "Офтасил" і "Офтасил C" більш ефективно діють на регенеративний процес у передньому епітелії рогівки, ніж індивідуальні розчини левоміцетину та ципрофлоксацину. Установлено, що нові комбіновані очні краплі "Офтасил" і "Офтасил C" мають комплексну антимікробну та дезінтоксикаційну дію, безпечні та дешеві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Р67-52 +
Шифр НБУВ: РА361909

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського