Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мороз О.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Мороз О.М. 
Медико-соціальна експертиза та реабілітація хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Мороз ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічних, функціональних, спондилографічних, нейровізуалізаційних, нейропсихологічних особливостей у хворих з неврологічними проявами поперокового остеохондрозу з'ясовано, а також удосконалено критерії медико-соціальної експертизи обмеження життєдіяльності. Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання проблеми щодо комплексного визначення клініко-реабілітаційних груп, реабілітаційного потенціалу та прогнозу у хворих з вертеброгенними ураженнями нервової системи. Показано роль стандартизованих оціночних бальних шкал для визначення виду та ступеня обмеження життєдіяльності за наявності певних морфофункціональних змін у випадку неврологічних проявів поперекового остеохондрозу, які мають значення для встановлення групи інвалідності та організації реабілітаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-5 +
Шифр НБУВ: РА337478

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мороз О.М. 
Окислювальна конверсія етанолу в ацетальдегід клітинами метилотрофних дріжджів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.М. Мороз ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено модельну систему процесу біотехнологічного продукування оцтового альдегіду шляхом конверсії екзогенного етанолу в ацетальдегід алкогольоксидазою клітин мутантів метилотрофних дріжджів Hansenula polymorpha. Вивчено вплив мутацій, які блокують активності ферментів метаболізму ацетальдегіду, порушують глюкозну катаболітну репресію синтезу алкогольоксидази, а також призводять до підвищення активності фермента, на ефективність біотрансформації етанолу в оцтовий альдегід клітинами мутантних штамів H. polymorpha. Зазначено, що клітини регуляторного мутанта з підвищеною активністю алкогольоксидази виявилися найбільш ефективними біокаталізаторами процесу. Розроблено метод одержання мутантів метилотрофних дріжджів з підвищеною активністю алкогольоксидази. Ізольовано мутант H. polymorpha 7-4А з активністю фермента до 6,8 Од/мг білка після культивування клітин у середовищі з глюкозою. Запропоновано умови культивування клітин штаму для одержання високого виходу біомаси. Оптимізовано умови проведення біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами штаму 7-4А. Доведено, що мутації, які призводять до пошкодження етанольної катаболітної інактивації алкогольоксидази, підвищують ефективність біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами мутантів Pichia methanolica з блоком ацетил-КоЛ синтетази та ізоцитратліази. Розроблено схему біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами штаму 7-4А (після спеціальної обробки), у яких стабілізація активності алкогольоксидази за інактивуючих умов (пошкодження селективної автофагії пероксисом) досягнуто завдяки специфічній дії хімічних реагентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1 Sac*871 +
Шифр НБУВ: РА323244

Рубрики:

      
3.

Мороз О.М. 
Утворення нових територіально-виробничих форм оптимізації господарства регіону: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / О.М. Мороз ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2009. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення наукової проблеми утворення нових територіально-виробничих форм оптимізації господарства регіону на підставі теоретичних узагальнень, емпіричної перевірки та методичного забезпечення поступального розвитку окремого регіону. Визначено роль, місце та сутність утворення нових територіально-виробничих форм організації господарства регіону на підставі урахування трансформаційних змін територіально-виробничих комплексів та інтеграції малого та середнього підприємництва. Удосконалено типологізацію кластерів на підставі виокремлення факторів потенційної привабливості окремих напрямів. Узагальнено концепцію утворення нових територіально-виробничих форм оптимізації господарства регіону на базі формування кластерних систем. Запропоновано визначення поняття "адаптивний кластер" з урахуванням положень парадигми оптимізації регіонального господарства. Розглянуто методи моделювання регіонального управління на базі кластеризації підприємницької діяльності у регіоні. Класифіковано критерії оптимізації господарства регіону на підставі виділення пріоритетів його розвитку. Удосконалено механізм оцінювання показників економічного та соціального розвитку регіону. Поглиблено систему узагальнень пріоритетного вибору напрямів розвитку підприємництва шляхом інтеграції малих і середніх підприємств на певній території. Запропоновано парадигму розвитку малого та середнього підприємництва на підставі вибору системи потенційних резервів регіонального відтворення. Удосконалено структуру інтелектуального забезпечення розвитку малого та середнього підприємництва у регіоні. Уточнено парадигму соціального результату у сфері підприємництва шляхом розвитку соціальної відповідальності й етики підприємництва. Розроблено концепцію оптимізації господарства регіону, що базується на запроваженні механізму організаційно-економічного регулювання підприємницької діяльності. Удосконалено систему оцінювання динаміки рівня взаємозв'язку та сполучення елементів кластерів, в якій враховано кількість малих і середніх підприємств, обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) та одержаний прибуток. Запропоновано модель адаптивного регіонального кластеру на підставі концепції семи "І" (ініціатива, інновації, інформація, інтеграція, інтерес, інфраструктура, інвестиції), орієнтовану на конкурентоспроможність внутрішніх ресурсів, пріоритетні напрями економічної діяльності регіону та визначення векторів розвитку інфраструктурного забезпечення з метою підвищення рівня життя населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.919 +
Шифр НБУВ: РА367325

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського