Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Морозовська Г.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Морозовська Г.М. 
Локальні полярно-активні властивості сегнетоелектриків та утворення їх нанодоменної структури: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.М. Морозовська ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Розвинуто феноменологічний опис локальних полярно-активних властивостей сегнетоелектриків. Побудовано термодинамічну теорію утворення нанодоменних структур за дії неоднорідних електричних полів. Розроблено аналітичну теорію локального п'єзоелектричного відгуку сегнетоелектрика на збудження електричним полем зовнішнього нанорозмірного джерела. Зіставлено результати теоретичних і експериментальних досліджень полярно-активних властивостей сегнетоелектриків і показано можливості самоузгодженого аналізу експериментальних даних. З застосуванням розробленого теоретичного підходу описано вплив електричних полів дефектів, розмірних ефектів і екранування зв'язаного заряду на реверсування поляризації у нанорозмірних областях сегнетоелектриків, локальний п'єзо-, піро- та діелектричний відгук полярно-активних матеріалів і процес утворення штучної доменої структрури в сегнетоелектриках. Зазначено, що результати проведених досліджень доцільно використовувати для самоузгодженого кількісного аналізу експериментальних даних сканувальної п'єзоелектричної силової мікроскопії, петель сегнето- та піроелектричного гістерезису у полярно-активних матеріалах, що має практичне значення для мініатюризації приладів наноелектроніки, які містять функціональні нелінійні сегнетоелектричні елементи. Використання аналітичних результатів дозволяє визначити оптимальні умови експерименту для формування масивів стабільних нанодоменів і адресного реверсування поляризації їх елементів за допомогою неоднорідного електричного поля зовнішнього нанорозмірного джерела (голки зона силового мікроскопа або дискового електрода), що може бути використане для розробки та вдосконалення енергозалежних комірок сегнетоелектричної пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В372.236,022 +
Шифр НБУВ: РА363908

Рубрики:

      
2.

Морозовська Г.М. 
Фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення в сегнетоелектриках: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.М. Морозовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто динамічні нелінійно-оптичні процеси у фоторефрактивних матеріалах без центру інверсії за умови їх стаціонарного опромінення лазерним світлом. Запропоновано аналітичний опис періодичного та нестаціонарного аксіально-симетричного фотоіндукованого розсіювання світла у фоторефрактивних кристалах. З використанням термінів теорії зв'язаних хвиль пояснено характерні риси даних ефектів: конічну просторову структуру та імпульсну часову поведінку, враховуючи не тільки поздовжній, але й поперечний фотогальванічний струм, поперечну нестійкість взаємодіючих пучків та ізотропний розподіл об'ємних флуктуацій діелектричної проникності. Досліджено процес утворення мікродоменів у сегнетоелектриках під впливом лазерного опромінення. Встановлено, що фото-мікродоменоутворення відбувається поблизу заряджених кластерів на межі освітленої області. Виявлено, що просторовий заряд локалізується на них завдяки фотогальванічному ефекту. За умови наближення густини заряду кластера до критичної, поздовжній розмір мікродомена значно перевищує поперечний, який визначається розміром кластера, в результаті мікродомен набуває голкоподібної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В379.371.4,022 + В343.43,022 +
Шифр НБУВ: РА327947

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського