Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (1266)Книжкові видання та компакт-диски (1274)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>A=Морозов$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Морозова Н. І. 
Адаптивний розвиток підприємств аптечної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Морозова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано імітаційну модель прогнозування інтенсивності потоку клієнтів на основі методів системної динаміки, яка, на відміну від існуючих, дозволяє покращити адаптивні характеристики аптечної мережі. Удосконалено методичні підходи щодо оцінювання результатів формування системи взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку шляхом виділення часового та порівняльного напрямків дослідження. Розроблено діагностичний інструментарій оцінювання політики розвитку аптечної мережі на основі оцінювання кількісних індикаторів функціонування фармацевтичного ринку. Розвинуто структурно-ієрархічний метод прогнозування конкурентоспроможності аптечної мережі шляхом використовування методу аналізу ієрархій, який передбачає ієрархію сфер взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку (акторів). Розглянуто категорію "суб'єкт ринкової взаємодії" як специфічний елемент ринкової системи, що у своїй діяльності постійно впливає на стратегію розвитку інших суб'єктів. Запропоновано методологію адаптивного маркетингу як системи стратегічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1
Шифр НБУВ: РА381822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Морозова В.О. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення проти громадської моралі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Морозова ; Держ. податк. адмін. України. Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз загальнотеоретичних проблем адміністративної відповідальності за посягання на громадську мораль, розкрито поняття та суть даної моралі як об'єкта адміністративно-правової охорони, а також визначено коло правопорушень, що посягають на неї. Вивчено діяльність органів внутрішніх справ як суб'єкта адміністративної діяльності у досліджуваній сфері. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства, у тому числі відомчих нормативних актів, що встановлюють відповідальність за правопорушення проти громадської моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА323397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Морозова О.Г. 
Біоенергетичні зміни при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Г. Морозова ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 33 с. — укp.

На підставі комплексного експериментального, клінічного, біохімічного та інструментального дослідження доведено, що провідною ланкою патогенезу хронічної мозкової дисциркуляції є енергетичний дефіцит, який виникає внаслідок ішемії, тканинної гіпоксії, зниження активності мітохондріальних ферментів і сполучається з мембранною патологією, змінами в оксидантно-антиоксидантній системі та співвідношенні нейромедіаторних амінокислот. Встановлені взаємозв'язки між типом вегетативної регуляції, біоенергетичними, нейрогуморальними показниками та розвитком варіанту церебральної дисциркуляції. Виявлено адаптивні та дезадаптивні щодо розвитку і прогресування хронічної дисциркуляції варіанти вегетативно-біоенергетичних співвідношень. Доведена можливість прогнозування хронічних порушень мозкового кровообігу. Обгрунтована нейропротекторна роль терапії, спрямованої на покращення біоенергетичного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-43

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Морозов А. В. 
Вдосконалення методів оптимізації кільцевих маршрутів на транспортній мережі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / А. В. Морозов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено математичні моделі для розв'язання (ГЗСЛ) і (КЗСЛ) - гамільтонової та кільцевої задач про сільського листоношу, які розширюють клас задач про листоношу. Модифіковано класичий метод Літтла, запропоновано правила розгалуження та спосіб пошуку нижньої оцінки, які дають можливість застосовувати метод для розв'язання КЗСЛ та інших задач маршрутизації. Вперше запропоновано метод розв'язання КЗСЛ, який розвиває класичний метод Літтла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О380.221 с11
Шифр НБУВ: РА377713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Морозов М.О. 
Виховання віруючих військовослужбовців Прикордонних військ України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / М.О. Морозов ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано форми і методи виховання віруючих військовослужбовців. Виявлено рівні сформованості вміння командирів підрозділів організовувати виховний процес із віруючими військовослужбовцями. Науково обгрунтовано структурну модель даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4Укр)1-42 + Э29(4УКР)-115.4
Шифр НБУВ: РА310660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Морозов 
Вплив митної політики на соціально-економічний розвиток українських губерній у складі Російської імперії наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Олег Вікторович Морозов ; Запорізький держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 + Х214РОС)52-621.112.038
Шифр НБУВ: РА322864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Морозов Д.М. 
Геометричне моделювання та дискретизація плоских і просторових об'єктів складної форми з використанням R-функцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Д.М. Морозов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 16 с.: рис. — укp.

Розвинуто метод опису геометричних областей складної форми з застосуванням апарату R-функцій, що спрощує побудову та візуалізацію дискретних моделей для геометричних об'єктів некласичної форми. Запропоновано клас простих каркасних геометричних моделей, що поєднується двома основними ознаками, а саме: єдиним формальним описом і автоматичною дискретизацією. Це дозволяє використовувати R-функції як основу в аналітичному конструюванні складних геометричних об'єктів каркасного типу з простих каркасних моделей даного класу, визначених у роботі як "предикатні форми". Розроблено принцип використання предикатних форм для застосування алгебри логіки у каркасних моделях на базі теорії R-функції. Наведено метод використання теорії R-функції для побудови складних геометричних об'єктів з предикатних форм, представлених каркасом. Створено нову програмну систему аналітичного конструювання складних геометричних дискретних моделей, представлених каркасом на базі теорії R-функції для застосування в інженерних розрахунках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 + Ж2 с116 +
Шифр НБУВ: РА345133

Рубрики:

      
8.

Морозова Г. В. 
Геометричне моделювання траєкторії переміщення фігури на площині серед перешкод з використанням R-функцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / Г. В. Морозова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше розроблено спосіб опису прямокутників рівняннями у неявному вигляді за координатами вузлових точок, розташованих на площині в околах їх боків. Подано спосіб розрахунку форми кривої на площині, яка коротким шляхом з'єднала б дві задані точки цієї площини та проходила б поміж фігур-перешкод. Розглянуто спосіб побудови спеціального виду віртуальних потенціальних функцій і знаходження проміжних точок ітерації в процесі руху точки уваги до мінімуму. Запропоновано новий підхід щодо застосування узагальненої віртуальної потенціальної функції до визначення смуги переміщення до заданої точки мобільного робота серед прямокутних перешкод з урахуванням його габаритного кола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941
Шифр НБУВ: РА384568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Морозов Ю.О. 
Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.О. Морозов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено двом актуальним проблемам: механіці крихкого руйнування тіл з наявними в них тріщинами і проблемі діагностики наявності таких в тілах. Розроблено новий підхід до дослідження тривимірних динамічних задач концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях, оснований на використанні розривних розв'язків. Побудовано розривний розв'язок тривимірних динамічних задач теорії пружності для областей, що містять циліндричні дефекти. Це дозволило задачі концентрації пружних напружень біля циліндричних дефектів зводити до інтегро-диференціальних рівнянь, що було продемонстроване на задачі кручення. Отримано ефективний наближений розв'язок задачі дифракції хвилі кручення на скінченній циліндричній тріщині, а також вказано шлях до її розв'язання в разі напівнескінченної тріщини. Використання неінтегрованих розв'язків і залучення апарату регуляризації розбіжних інтегралів, дозволило розв'язати її статичний аналог. Отримано асимптотичний розв'язок задачі концентрації напружень біля краю напівнескінченної циліндричної тріщини за ударного завантаження її берегів. Побудовано розривний розв'язок тривимірних динамічних задач теорії пружності для півпростору, що містить циліндричні дефекти. Отримано ефективний наближений розв'язок задачі концентрації напружень біля кінцевої циліндричної тріщини, що виходить на межу півпростору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.8-8-7,022 + В251.104.03-8-7,022

Рубрики:

      
10.

Морозова М.М. 
Дослідження ефективності використання дискретного перетворення Фур'є в фазометрії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.05 / М.М. Морозова ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вимоги, виконання яких дозволяє мінімізувати вплив процедур дискретизації в часі та квантування за рівнем і точність оцінки інформативних параметрів сигналів з використанням методу дискретного перетворення Фур'є (ДПФ). Досліджено вплив гауссової завади на точність вимірювання інформативних параметрів з застосуванням методу ДПФ. Розглянуто механізм субдискретизації гармонічного сигналу для розширення частотного діапазону вимірювань і сформульовано умови його ефективного використання, реалізація яких дозволяє вимірювати малі фазові зсуви сигналів з високою точністю за рахунок множення початкових фаз. Розроблено структури засобів вимірювань, в яких реалізуються методи фазових вимірювань з використанням ДПФ і віртуальний лабораторний практикум, що складається з комплексу робіт для дистанційного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.6
Шифр НБУВ: РА371472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Морозова С.А. 
Екологічний вимір землеробства в Україні (60 - 80-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.А. Морозова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення певних джерел здійснено всебічний аналіз комплексу питань, взаємопов'язаних зі швидким підвищенням техногенного тиску на сільськогосподарські угіддя, насамперед на орні землі за процесу інтенсифікації сільського господарства УРСР у 1960 - 1980-ті рр. Зазначено, що розвиток негативних процесів, які знижували природні відтворювальні можливості грунту та загострювали соціоекологічні проблеми села, були наслідком волюнтаристських рішень вищих органів влади. Розглянуто характер застосування хімічних добрив і пестицидів. Показано негативний вплив безсистемного внесення великих доз хімічних добрив на природні якості грунту. Проаналізовано руйнування структури грунту внаслідок дії на нього надто важких сільгоспмашин. Розкрито характер і процес реалізації гучної кампанії з меліорації. За умов осушення перезволожених земель та у разі будівництва зрошувальних систем продуктивність сільськогосподарських угідь, незважаючи на величезні втрати, не зростала, а навпаки зменшувалась. Показано причини цього явища. Відзначено, що одночасна дія декілько негативних техногенних чинників значною мірою посилює їх деструктивний вплив на природні якості грунтів і здоров'я працюючих на них людей. Наголошено, що сформована за радянських умов суто технократична стратегія розвитку аграрного сектору економіки була принципово непридатною для регулювання складного комплексу економічних, соціальних, екологічних чинників, які виникають у процесі використання природних ресурсів, на чому базується сільське господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-232 +
Шифр НБУВ: РА350452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Морозова О.А. 
Економічний механізм регулювання ринку праці молодих спеціалістів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.А. Морозова ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтувано засади формування та розвитку ринку праці молодих спеціалістів і розроблено сучасні форми, методи та механізми його регулювання, для оптимізації державних витрат на підготовку об'єктивно зумовленої кількості спеціалістів різних напрямків, залученню їх у виробництво на ранніх стадіях навчання, створення передумов підвищення соціальних гарантій зайнятості молоді після закінчення вищих навчальних закладів. Запропоновано класифікацію та проаналізовано структуру регіональних молодіжних ринків праці за територіальними і галузевими ознаками, критерієм розподілу зайнятої молоді на підприємствах з різною формою власності. Розроблено нову модель інтегрованого механізму регулювання ринку праці молодих спеціалістів за участю держави, закладів вищої освіти, підприємств і фінансових установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523.3
Шифр НБУВ: РА318617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Морозова Г. С. 
Економічний механізм сталого розвитку сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. С. Морозова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено тлумачення сутності та співвідношення господарського механізму функціонування сільськогосподарських підприємств (СГП), центральною ланкою якого є економічний механізм. Обгрунтовано необхідність переходу сільськогосподарського виробництва на модель сталого розвитку. Досліджено сталість розвитку різних категорій господарств, здійснено оцінку рівня сталості розвитку СГП Харківщини. Визначено вплив фінансової стійкості підприємств на тенденції їх розвитку. Запропоновано шляхи нівелювання негативного впливу ринкового механізму на сталість розвитку СГП. Розроблено й обгрунтовано заходи щодо підвищення сталості розвитку СГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)321-96
Шифр НБУВ: РА377716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Морозова А.В. 
Єврейське населення Лівобережної України (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Морозова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правове становище єврейського населення Лівобережної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Відзначено дискримінаційну політику царського уряду щодо місця проживання, пересування та занять окремими видами діяльності та позитивні зрушення у галузі освіти та віросповідання. Проаналізовано демографічні процеси, з'ясовано вплив на них соціальних та економічних факторів. Встановлено причини та проаналізовано наслідки еміграції євреїв. Визначено особливості та основні напрямки інтеграції єврейського населення в економіку регіону - промисловість, торгівлю та сільське господарство. Розглянуто історію утворення, діяльності та занепаду єврейських землеробних колоній Лівобережної України. Висвітлено питання розвитку національно-релігійної, загальної початкової та середньої освіти єврейським загалом регіону. Проаналізовано вплив держави на релігійно-духовне життя євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5 +
Шифр НБУВ: РА340435

Рубрики:

      
15.

Морозов А.І. 
Зниження пожежонебезпечності в системах пилоприготування вугільного палива: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / А.І. Морозов ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіял. — Л., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено оцінку фізико-хімічних змін органічних речовин вугілля під дією механічної енергії та використано її для розробки методів зниження пожежної небезпеки за експлуатації помольних установок вугільного палива. Визначено максимальні розміри молольних тіл і частинок вугілля з позицій пожежонебезпечності. Встановлено тиски, які виникають у зоні подрібнювання, що дозволяє оптимізувати розмір і швидкість молольних тіл з метою зниження виходу летких речовин і зменшення можливості їх загоряння у млині. Одержано значенння параметрів, що визначають пожежонебезпечість помелу вугілля. Визначено температури самозагоряння та тління для різних фракцій пісного вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524
Шифр НБУВ: РА371473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Морозов М.Г. 
Інфекційні кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.Г. Морозов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що масові кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Одещини спричиняють рекетсії (72,3 %), хламідії (33,8 %), диплобацила Моракса (8,0 %) та рідко вірус інфекційного ринотрахеїту (1,4 %). Вивчено мікрофлору кон'юнктивального мішка хворих на кератокон'юнктивіти тварин. Доведено, що до інфекційних кератокон'юнктивітів, які спричиняються рикетсіями, хламідіями та моракселами, на півдні України сприятлива велика рогата худоба усіх вікових груп, але частіше уражується молодняк віком від двох тижнів до одного року. Показано терапевтичну ефективність комплексного лікування телят, хворих на рикетсіозний кератокон'юнктивіт (РК) з використанням ін'єкційного антибіотика егоцину L.A., ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим і місцевого застосування тетрациклінової очної мазі, а також телят, хворих на РК на стадії виразки рогівки, з використанням ін'єкційних антибіотиків окситетрацикліну-200, егоцину L.A., енроксилу та біостимуляторів - екстракту алоє та мареполіміелу, ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим та місцевого застосування окситетрациклінової очної мазі. Встановлено, що РК супроводжується чітко вираженою імуносупресією. Доведено доцільність використання біостимуляторів і безпосередньо мареполіміелу для комплексного лікування телят, хворих на РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.33 +
Шифр НБУВ: РА322688

Рубрики:

      
17.

Морозов А.М. 
Клініко-епідеміологічні особливості гострої черепно-мозкової травми і підвищення ефективності спеціалізованої нейрохірургічної допомоги в Україні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / А.М. Морозов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Робота присвячена вирішенню на сучасному рівні проблеми гострої черепно-мозкової травми. В 6 великих, типових для України міських і сільських регіонах із загальною чисельністю населення близько 4 мільйонів чоловік в період з 1983 року по 1998 рік досліджені клініко-епідеміологічні особливості і динаміка черепно-мозкової травми. Встановлено, що на протязі останніх 10-15 років частота гострої черепно-мозкової травми збільшилася майже в 2 рази і складає, в середньому, 4,0-4,2%, зросла її тяжкість. В сільській місцевості показники летальності при тяжкій черепно-мозковій травмі подекуди досягли 71,9%. Здійснено новий підхід до широкомасштабного вирішення проблеми шляхом розробки і впровадження стандартів діагностично-лікувального процесу та комп'ютерних експертних технологій. Ефективність розробок підтверджена суттєво позитивною динамікою узагальнених показників лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.77

Рубрики:

      
18.

Морозова Н.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування профілактики метастазування раку гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Н.О. Морозова ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено клінічну, біохімічну, імунологічну та морфогістологічну семіотику порушень у системі гомеостазу як ключових ланок механізму метастазування раку гортані (МРГ) у процесі комбінованого лікування, що дозволяє розробити патогенетично обгрунтовану системну та регіональну антиметастатичну профілактику метастазування для покращання головних показників ефективності комплексного лікування. Системну профілактику МРГ складено з призначення антиоксидантних, імуномоделювальних, цитокінетичних і детоксикаційних препаратів з використанням як імунокоректора - нового вітчизняного препарата "Тіотриазоліну". Регіональну профілактику МРГ проведено із застосуванням оптимізованої функціональної шийної лімфодисекції зі збереженням лімфовідтоку з черепа. Розроблено антиметастатичний лікувально-профілактичний комплекс, що дозволяє привести показники гомеостазу організму до фізіологічних параметрів, уникнути значного стресового впливу на стан мікросудинного русла, покращує стан протипухлинного захисту та у кінцевому результаті знижує на 6,7 % частоту появи регіонарного метастазування та на 7,6 % віддаленого метастазування, яке на 10,8 % підвищує показник п'ятирічного виживання у хворих на рак гортані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.582.6-4 +
Шифр НБУВ: РА322248

      
19.

Морозова І.І. 
Комунікативні стратегії ввічливості у стереотипній мовленнєвій поведінці вікторіанської жінки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.І. Морозова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше у вітчизняній лінгвістиці проведено комплексний аналіз мовленнєвої поведінки вікторіанської жінки, визначено прагмалінгвістичні особливості її дискурсу та набір типових для нього комунікативних ситуацій-стереотипів. Встановлено, що вікторіанська жінка як особистість є представником середніх/вищих класів, виразником вікторіанської ментальності, соціокультурних норм, носієм мовного стандарту епохи. Зазначено, що стереотипна мовленнєва поведінка вікторіанської жінки здійснюється у її дискурсі, де домінує принцип ввічливості: переважає позитивна ввічливість з пріоритетною стратегією стимулювання спільності інтересів; з негативних найбільш вживаною є стратегія запитання та ухильності. Визначено, що дискурс вікторіанської жінки включає ситуації: виявлення почуттів, світську бесіду, дискусії, плітки, флірт, розпорядження та повчання. Виявлено, що в екзостереотипі її мовленнєвої поведінки гендерний параметр має відносну значущість: позитивна ввічливість домінує в ситуаціях виявлення почуттів, світської бесіди і флірту; в інших випадках варіативність за ситуативним критерієм нейтралізується і залежить від моногендерного чи кросгендерного контексту спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-73 + С5*423.21 + С5*681*332 +
Шифр НБУВ: РА330055

Рубрики:

      
20.

Морозова О.І. 
Лінгвальні аспекти неправди як когнітивно-комунікативного утворення (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / О.І. Морозова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано інтегративний підхід щодо вивчення лінгвальних аспектів неправди на базі когнітивно-дискурсивної парадигми лінгвістичного знання. Неправду розглянуто як когнітивно-комунікативне утворення, що існує у мовному та дискурсивному просторах. Встановлено, що екзистенційні простори неправди пов'язані між собою концептом "неправда", що тлумачиться як подія наділення мовного знака смислом. Розкрито сутність концепту "неправда" як єдності статичних (класифікаційного та структураційного) та динамічного (ідентифікаційного) модусів. Виокремлено й охарактеризовано одиницю дискрусної реалізації неправди (дискурсему неправди), здійснено моделювання концепту "неправда" у вигляді фреймової та прототипної структур, розкрито принципи організації поняттєвої категорії неправди. Побудовано фазову модель ситуації неправди та конфігураційну модель неправдивого висловлення, на базі якої визначено внутрішню форму, когнітивний і комунікативний зміст неправдивих висловлень. Здійснено моделювання дискурсної реалізації неправди у вигляді ризоми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА355965

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського