Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайловська$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Михайловська Н.С. 
Динаміка порушень структури та функції серця у хворих на великовогнищевий інфаркт міокарда під впливом лікування еналаприлом та симвастатином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.С. Михайловська ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Методом доплер-ехокардіографії встановлено, що у хворих на Q-інфаркт міокарда у гострому періоді виникають порушення систолічної функції лівого шлуночка та формується діастолічна дисфункція лівого та правого шлуночків серця. Доведено, що раннє включення еналаприлу до комплексного лікування хворих на Q-інфаркт міокарда попереджує процес патологічного ремоделювання серця. У разі застосування симвастатину у комплексній терапії хворих на Q-інфаркт міокарда спостерігається гіполіпідемічний та антиоксидантний ефекти, відзначається сприятлива дія на показники систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА308561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Михайловська Н.А. 
Екзистенційний характер української філософської думки як відображення специфіки національної ментальності: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / Н.А. Михайловська ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 34 с. — укp.

Розкрито концепцію екзистенційного характеру української філософської думки на підставі аналізу спадщини ряду видатних українських мислителів XVIII - першої половини XX ст. Обгрунтовується роль української національної ментальності як підложжя цього феномену. Розроблено новий напрямок в галузі історії української філософії - екзистенційне філософування у вітчизняній літературі. Встановлена подібність і визначена специфіка відповідних періодів розвитку європейської і української екзистенційної філософської думки. Проведене дослідження дозволило створити цілісну картину розвитку української філософії в істинній гармонії, джерелом якої виступає Святе Письмо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)-663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михайловська М.В. 
Знешкодження екологічно небезпечних рідких відходів коксохімічних виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 21.06.01 / М.В. Михайловська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію знешкодження екологічно-небезпечних рідких відходів коксохімічних виробництв (КВ). Проаналізовано особливості проходження процесів нейтралізації та біологічної очистки даних відходів. Доведено ефективність застосування нейтралізації як першої стадії знешкодження рідких токсичних відходів (РТВ) для зниження надзвичайно високих концентрацій аміаку, фенолів, піридину, солевмісту в РТВ, а також ефективність застосування біологічної доочистки для видалення амонію як другої стадії комплексної технології. Досліджено динаміку вмісту основних забруднювальних речовин та осадження продуктів реакцій залежно від зміни pH. Встановлено Anammox-процес в активних мулах очисних споруд України. Визначено оптимальні технологічні умови проходження даного процесу в РТВ КВ та ефективність його застосування для очистки РТВ від амонію. Доведено, що використання текстурованого волокнистого носія "ВІЯ" інтенсифікує Anammox-процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094
Шифр НБУВ: РА370637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайловська 
Інституціоналізація громадянського суспільства в умовах політичної модернізації в сучасній Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Оксана Георгіївна Михайловська ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА365331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Михайловська Н. С. 
Інфаркт міокарда у хворих з метаболічним синдромом: особливості перебігу, гуморальні фактори, терапевтичні та прогностичні аспекти: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / Н. С. Михайловська ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу, зміни гуморальних факторів, функціональний стан серцево-судинної системи, визначено критерії прогнозу та обгрунтовано оптимальні схеми лікування Q-інфаркту міокарда у хворих з метаболічним синдромом. Встановлено, що у цих хворих в гострому періоді спостерігається збільшення летальності й ускладнень, дезадаптивний характер післяінфарктного ремоделювання, зниження часових і спектральних показників варіабельності серцевого ритму, порушення циркадного ритму артеріального тиску, метабілічні та гуморальні зміни. Доведено існування взаємозв'язків між компонентами метаболічного синдрому та перебігом захворювання, гуморальними факторами, показниками функціонального стану серцево-судинної системи. Обгрунтовано схеми відновлювального лікування за допомогою комбінованої гіполіпідемічної, метаболічної, антиагрегатної та цукрознижуючої терапії. Встановлено предиктори фатальних і нефатальних коронарних подій впродовж п'яти років спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р415.2
Шифр НБУВ: РА383013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайловська О. В. 
Інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Михайловська ; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2010. — 33 с.. — 33 с.: a-рис. — укp.

Проаналізовано й узагальнено сутність інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності. Визначено зміст поняття "інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності". Досліджено вплив глобалізації. Запропоновано науково-методичні підходи щодо формування стратегії входження України в глобальне інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності.Дисертаційна робота присвячена розробці та обгрунтуванню науково-методологічних засад становлення та розвитку інформаційного середовища інноваційно-інвестиційної діяльності в умовах глобалізації та його інтеграцію у відповідні сегменти світового інформаційного простору. Проведено аналіз та узагальнення сутності інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності, визначено зміст поняття лінформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності», досліджено вплив глобалізації. Пропонуються науково-методичні підходи до формування стратегії входження України в глобальне інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності. Ключові слова: глобалізація, інформація, інвестиції, інновації, оорганізація, інформаційний простір, глобальне інформаційне середовище

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 ф + У580-56 ф +
Шифр НБУВ: РА372241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Михайловська Т.В. 
Математичне моделювання металургійних процесів з фазовими перетвореннями на основі клітинних автоматів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.В. Михайловська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нову клітино-автоматичну математичну модель опису металургійних процесів з фазовими перетвореннями, яка відрізняється від існуючих коректним врахуванням термодинамічних властивостей. Вперше сформульовано та впроваджено у практику клітинно-автоматні правила для опису фазового перетворення в сплавах з рухомим фронтом кристалізації, в бінарних квазірівноважних сплавах і сплавах зі складною структурою фазового перетворення. Побудовано нову клітинно-автоматну модель процесу модифікації металевої поверхні електронним газорозрядним пучком. Розроблено клітинно-автоматну термодинамічну модель твердіння прокатного валка з високоміцного чавуну, обгрунтовано правила для клітинних автоматів, що дозволяють визначити структурний склад литого виробу із чавуну з підвищеними міцнісними властивостями. Достовірність запропонованих наукових розробок підтверджено коректністю математичної постановки задачі у межах прийнятих фізичних припущень, а також всебічним тестуванням програмної реалізації та порівняльним аналізом одержаних розрахунків з експериментальними даними та відомими теоретичними і практичними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3 + К303-1 +
Шифр НБУВ: РА358459

Рубрики:

      
8.

Михайловська К.В. 
Місцеве самоврядування як форма народовладдя: особливості інституційної моделі в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.В. Михайловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми дослідження інституту місцевого самоврядування як форми народовладдя. Виявлено особливості, які впливають на функціональну спроможність і дієвість даного інституту в Україні. Здійснено когнітивну редукцію емпіричної бази з існування різноманітних систем самоврядування та виокремлення їх базових моделей. Запроваджено категорії "система-образ" (модель) і "прообраз" (реальна система самоврядування), визначено та запропоновано класифікацію гібридних систем місцевого самоврядування, введено поняття та надано визначення "моделеутворювальної системи". Показано, що трансформаційні процеси систем місцевого самоврядування, які охопили країни Європи, призвели до значної втрати самобутності й оригінальності власних систем. Зазначено, що такі держави, як Іспанія, Італія, Ізраїль, Скандинавські країни, Лівія сформували свої власні традиції, установивши особливі системи взаємовідносин з державними інститутами. Розглянуто процеси формування місцевого самоврядування в Україні з часів Київської Русі до сьогодення. За результатами аналізу вітчизняної законодавчої бази, яка регулює систему місцевого самоврядування, висвітлено проблеми неузгодженості дій і дублювання повноважень між різними гілками влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2,0 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА370043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Михайловська О. В. 
Регулювання ресурсного забезпечення видавничо-поліграфічної галузі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. В. Михайловська ; Черніг. держ. ін-т економіки і упр. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми ресурсного забезпечення видавничо-поліграфічної галузі України. Розглянуто теоретико-методичні засади державного регулювання видавничо-поліграфічної галузі в цілому та ресурсного забезпечення, зокрема, визначено основні напрями його вдосконалення. На основі аналізу розвитку видавничо-поліграфічної галузі, принципів, інструментів і цілей державного регулювання ресурсного забезпечення визначено центри докладання зусиль, розроблено та запропоновано систему ресурсно-інформаційного забезпечення галузі. Проаналізовано проблему розвитку сучасної видавничо-поліграфічної сфери, стан забезпеченості ресурсами, можливість використання ресурсного потенціалу з визначенням основних факторів негативного впливу та напрямів їх усунення. Визначено перспективи розвитку видавничої справи та поліграфічної діяльності в Україні за рахунок вдосконалення ресурсного забезпечення з урахуванням пріоритетних напрямів розвитку національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051-571
Шифр НБУВ: РА383563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Михайловська Г.О. 
Теорія і практика формування комунікативно-мовленнєвих умінь в учнів 5 - 9 класів у процесі вивчення російської мови: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Г.О. Михайловська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 36 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання формування комунікативно-мовленнєвих умінь у процесі вивчення російської мови. Розвинуто новий напрям, який базується на концепції комунікативної спрямованості у процесі навчання мови. Охарактеризовано систему формування комунікативно-мовленнєвих умінь в учнів 5 - 9 класів шкіл з російською мовою навчання, високу ефективність якої обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Результати дослідження використано під час проектування програм з російської мови для шкіл з російською мовою викладання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-912.33
Шифр НБУВ: РА314179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Михайловська О. А. 
Удосконалення конструкції дитячого спеціального взуття для спортивних танців: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / О. А. Михайловська ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено загальну класифікацію спеціального взуття для спортивних танців і виділено типові конструкції верху та низу й їх характерні недоліки. Наведено комплекс вимог до взуття та напрями вдосконалення його конструкції. Одержано антропометричні та біомеханічні характеристики стоп дітей-танцюристів, виявлено характер розподілу тиску взуття на стопу та зміни кровоплину в судинах стоп під час виконання танцювальних рухів. Встановлено раціональну внутрішню форму дитячого спеціального взуття для спортивних танців. Вдосконалено конструкції верху та низу дитячого спеціального взуття для занять спортивними танцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М553.6-2 + М557.5-2
Шифр НБУВ: РА376689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Михайловська Л. О. 
«Удосконалення методів профілактики та лікування дистальногоприкусу у дітей з порушенням функції змикання губ»: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Л. О. Михайловська. — Б.м., 2023 — укp.

«Удосконалення методів профілактики та лікування дистальногоприкусу у дітей з порушенням функції змикання губ»Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії в галузі знань 022«Охорона здоров'я», за спеціальністю 221 «Стоматологія».Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. ШупикаМОЗ України, Київ, 2023.В дисертаційній роботі проведено клініко-лабораторне вирішенняактуального питання сучасної клінічної стоматології - підвищення ефективностіортодонтичного лікування раннього змінного дистального прикусу припорушеній функції змикання губ шляхом обґрунтування, розробки тавпровадження запропонованої лікувально-профілактичної схеми ізвикористанням власне розробленого міофункційного ортодонтичного апарату.Наукова новизна роботи полягає у вивчені особливості клінічних,антропометричних та функціональних показників зубо-щелепної системи тафункціональних показників дихання у дітей із дистальним прикусом припорушеній функції змикання губ в періоді раннього змінного прикусу, щодасть можливість комплексно підійти до вибору методу лікування.В ході обстеження 86 дітей віком 6-9 років із дистальним прикусом тапорушенням функції змикання губ ротовий тип дихання діагностовано у 40,6%,а змішаний - у 59,4% осіб. Пацієнти були розділені на дві основні групи: до І-оїгрупи увійшли діти, у яких визначений ротовий тип дихання (47 осіб), до ІІ-ої -зі змішаним типом дихання (39 осіб).^U"Improving the methods of prevention and treatment of distal bite in childrenwith impaired lip closing function"Dissertation for obtaining the degree of Doctor of Philosophy in the field ofknowledge 022 "Health care", specialty 221 "Dentistry".National University of Health Care of Ukraine named after P.L. Shupyka of theMinistry of Health of Ukraine, Kyiv, 2023.In the dissertation, a clinical and laboratory solution to the current issue ofmodern clinical dentistry was carried out - increasing the effectiveness of orthodontictreatment of early variable distal occlusion with impaired lip closing function bysubstantiating, developing and implementing the proposed treatment and preventionscheme using a self-developed myofunctional orthodontic equipment.The scientific novelty of the work consists in the studied features of clinical,anthropometric and functional indicators of the maxillofacial system and functionalindicators of breathing in children with a distal occlusion with impaired lip closingfunction in the period of early variable bite, which will make it possible tocomprehensively approach the choice of treatment method.During the examination of 86 children aged 6-9 years with a distal bite and aviolation of the function of closing the lips, 40.6% and 59.4% of them were diagnosedwith a mixed type of breathing. The patients were divided into two main groups: the1st group included children with an oral type of breathing (47 people), and the 2ndgroup included children with a mixed type of breathing (39 people).10According to the chosen method of orthodontic treatment, the experimentalgroups were further divided into 2 subgroups. Subgroup 1 of both groups includedchildren who were treated according to the proposed method, and subgroup 2 -according to the standard method. The control group consisted of 15 children of asimilar age without orthodontic pathology and a violation of the function of closing thelips with a physiological type of breathing.To increase the efficiency of patient treatment, the proposed method of usingremovable mechanically acting orthodontic equipment, a complex of myogymasticexercises, and a self-developed myofunctional vestibular plate of LykhotaMykhailovska (utility model patent No. 152016) is scientifically substantiated. Thecomplex of myogymnastics proposed by the author for children with a distal bite withdisorders of the function of closing the lips, which includes exercises aimed atnormalizing the function of the maxillofacial system as a whole. The standard methodof treatment included the use of Myobrace myofunctional devices and a complex ofmyogymnastic exercises.According to the results of the analysis of the obtained results, a number ofextremely important facts were established, and a number of important factors thatinfluence the formation of the distal bite in children 6-9 years old were determined.The ENT examination of children showed adenotonsillar hypertrophy in 62.8%,narrowing of the nasal passages in 22.1% and curvature of the nasal septum in 20.9%of people, hypertrophy of the lower nasal concha in 15.1%.In all children with oral breathing, a constantly open mouth was observed,tongue sticking between the teeth - in 10.6%, hyperactivity of the chin muscle - in14.9%, infantile swallowing - in 36.2% of people. 78.9% of patients of the 1st groupand 63.8% of children of the 2nd group showed significant impairment of the functionof the orbicularis oris muscle.Index assessment (GI - 1.98 ± 0.33 and 1.2 ± 0.22; РМА - 40.2 ± 0.19 % and26.4 ± 0.19 % (р≤0.05); SBI - 12.11 ± 0.02 and 10.25 ± 0.04; PI - 2.3 ± 0.12 and0.98+0.4, respectively, in the 1st and 2nd groups) confirmed the presence of moderate11gingivitis in children degree without violating the integrity of the tooth epithelialattachment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Руденко М. В. 
Управління економічною безпекою будівельних підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / М. В. Руденко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних та практичних засад управління економічною безпекою будівельних підприємств в Україні, її реалізація дозволить підвищити ефективність управління рівнем економічної безпеки будівельних підприємств в сучасних умовах господарювання.У першому розділі «Теоретичні основи забезпечення економічної безпеки будівельних підприємств» наведено наукові підходи до розуміння сутності, принципів, функцій та особливостей функціонування будівельних підприємств як суб’єктів управління власною економічною безпекою; визначено поняттєво-категорійний апарат, пов'язаний із системою економічної безпеки будівельних підприємств; обґрунтована концептуальна та організаційна модель управління економічною безпекою будівельного підприємства; сформована узагальнена схема процесу прийняття рішення про впровадження стратегії безпечного розвитку; розкрито значущість будівельних підприємств як елементу критичної інфраструктури національної економіки.Сформовано авторське визначення поняття «система економічної безпеки будівельного підприємства», в якому враховано особливості функціонування будівельних підприємств. Визначено, що управління економічною безпекою будівельних підприємств базується на основі здійснення моніторингу та діагностики рівня економічної безпеки з метою своєчасного виявлення, мінімізації та запобігання внутрішнім та зовнішнім загрозам. Підкреслена необхідність ідентифікації загроз та ризиків економічній безпеці будівельного підприємства, їх оцінка та ранжування. Запропонована схема конкурентної розвідки будівельного підприємства.На основі проведеного узагальнення існуючих підходів до визначення термінів «критична інфраструктура» та «об’єкти критичної інфраструктури» у наукових працях вітчизняних та закордонних авторів та нормативних документах України та інших країн запропоновано авторське визначення об’єктів критичної інфраструктури, розроблено класифікацію об’єктів критичної інфраструктури національної економіки за виділеними класифікаційними ознаками та виявлено «критичні точки» будівельного підприємства з точки зору вразливості його як об’єкта критичної інфраструктури.На основі проведеного аналізу виникнення надзвичайних ситуацій в Україні, у тому числі надзвичайних ситуацій техногенного характеру, запропоновано проведення профілактичних заходів як на рівні держави так і на рівні окремого будівельного підприємства з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та аварій в діяльності будівельного підприємства, як об’єкта критичної інфраструктури.У другому розділі «Методичні положення та інструментарій оцінювання рівня економічної безпеки будівельних підприємств» проведено аналіз сучасного стану та оцінка перспектив розвитку будівельних підприємств в Україні; проаналізовано та запропоновано методичний інструментарій дослідження загроз економічній безпеці будівельних підприємств; удосконалено методичний підхід до оцінки та прогнозування рівня економічної безпеки будівельних підприємств.Запропоновано удосконалення методичного підходу до оцінки та прогнозування рівня економічної безпеки будівельних підприємств, в рамках якого визначена функціональна залежність інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства від рівнів функціональних складових. Сформовані етапи дослідження стану економічної безпеки будівельного підприємства та запропонований алгоритм та математичний апарат для отримання кількісного та якісного значень інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства та визначених функціональних складових. Визначено, що основною метою управлінням економічною безпекою будівельного підприємства є забезпечення доходності його основного капіталу. Складено схему оцінка рівня економічної безпеки будівельного підприємства у контексті збалансованої системи показників. Сформовано алгоритм прогнозування рівня економічної безпеки будівельного підприємстваУ третьому розділі «Реалізація методичного підходу до управління процесом забезпечення економічної безпеки будівельних підприємств» розроблено методичний підхід до управління економічною безпекою будівельних підприємств та сформовано стратегії безпечного розвитку будівельних підприємств з урахуванням їх умов діяльності. При розробці методичного підходу до управління економічною безпекою будівельних підприємств запропоновано систему одиничних показників, формули для розрахунку їх кількісних значень та граничні значення, що дозволило отримати систему індикаторів для визначення кількісних значень функціональних складових та інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства. При формуванні системи індикаторів (одиничних показників) запропоновано привести всі результати розрахунків кількісних значень одиничних показників до єдиного виміру шляхом нормування. Якісні значення рівня функціональних складових та інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства запропоновано отримувати відповідно до теорії Харрінгтона.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical and practical principles of economic security management of construction companies in Ukraine, its implementation will increase the efficiency of managing the level of economic security of construction companies in modern economic conditions.The first section "Theoretical foundations of economic security of construction companies" presents scientific approaches to understanding the nature, principles, functions and features of the functioning of construction companies as subjects of management of their own economic security; the conceptual and categorical apparatus connected with the system of economic security of construction enterprises is determined; substantiated conceptual and organizational model of economic security management of a construction company; the generalized scheme of the decision- making process on the implementation of the strategy of safe development is formed; the significance of construction enterprises as an element of critical infrastructure of the national economy is revealed.The author's definition of the concept "system of economic security of the construction enterprise" in which features of functioning of the construction enterprises are considered is formed. It is determined that the management of economic security of construction companies is based on monitoring and diagnosing the level of economic security in order to timely identify, minimize and prevent internal and external threats. The need to identify threats and risks to the economic security of the construction company, their assessment and ranking is emphasized. The scheme of competitive intelligence of the construction enterprise is offered.Based on the generalization of existing approaches to the definition of the terms "critical infrastructure" and "critical infrastructure" in the scientific works of domestic and foreign authors and regulations of Ukraine and other countries proposed author's definition of critical infrastructure, developed a classification of critical infrastructure of the national economy according to the selected classification features and identified "critical points" of the construction company in terms of its vulnerability as an object of critical infrastructure.In the second section "Methodological provisions and tools for assessing the level of economic security of construction enterprises" analysis of the current state and assessment of prospects for the development of construction enterprises in Ukraine; the methodical tools of research of threats to economic safety of the construction enterprises are analyzed and offered; the methodical approach to the assessment and forecasting of the level of economic security of construction enterprises has been improved.The improvement of the methodological approach to the assessment and forecasting of the level of economic security of construction enterprises is proposed, within which the functional dependence of the integrated indicator of the level of economic security of a construction enterprise on the levels of functional components is determined. Stages of research of a condition of economic safety of the building enterprise are formed and the algorithm and the mathematical device for reception of quantitative and qualitative values of an integral indicator of level of economic safety of the building enterprise and certain functional components are offered. It is determined that the main purpose of managing the economic security of a construction company is to ensure the return on its fixed capital. The scheme of estimation of a level of economic safety of the building enterprise in the context of the balanced system of indicators is made. An algorithm for forecasting the level of economic security of a construction company has been formedIn the third section "Implementation of the methodological approach to managing the process of economic security of construction companies" developed a methodological approach to managing the economic security of construction companies and formed strategies for safe development of construction companies taking into account their operating conditions. When developing a methodological approach to managing the economic security of construction companies, a system of unit indicators, formulas for calculating their quantitative values and limit values was proposed, which allowed to obtain a system of indicators to determine quantitative values of functional components and integrated indicator of economic security. When forming a system of indicators (unit indicators), it is proposed to bring all the results of calculations of quantitative values of unit indicators to a single measurement by rationing. Qualitative values of the level of functional components and the integrated indicator of the level of economic security of the construction company are proposed to be obtained in accordance with Harrington's theory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського