Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник Т.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Мельник Т.М. 
Проміжна та заключна стадії сегрегації домішок на межах і в порах твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Мельник ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням кінетики сегрегації домішок на зовнішніх і внутрішніх поверхнях розподілу, а також у порах твердих тіл. Розглянуто особливості сегрегації домішок у бінарних і потрійних сплавах на проміжних і заключній стадіях процесу (затримка темпу та немонотонний хід сегрегації, формування проміжних довгоживучих нерівноважних сегрегацій), причиною яких є латеральна взаємодія та боротьба за місця домішок у межі. Проаналізовано вплив розмірів зерен на темп і результат сегрегації. На прикладі виділення метану з вугілля розглянуто процес виділення з пористого твердого тіла молекул газу, акумульованих раніше в твердому розчині та порах. Результати досліджень дозволяють прогнозувати темпи накопичення домішок на міжзеренних межах і зовнішніх поверхнях конструкційних матеріалів, визначати час зростання відпускної крихкості, а також оцінювати рівень газоносності вугільної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022
Шифр НБУВ: РА311010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мельник Т.М. 
Розвиток національної регуляторної політики в процесі становлення глобальної торговельної системи: автореф.дис ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Т.М. Мельник ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування національної регуляторної політики за умов посилення глобалізації. Обгрунтовано стратегічні напрями розвитку експортного потенціалу України. Досліджено теоретичні засади реалізації національних економічних інтересів як науково-методологічної основи розробки національної регуляторної політики. Розкрито суть поняття національних економічних інтересів у зовнішньоторговельній сфері й удосконалено концепцію їх формування та захисту. Досліджено еволюцію систем регулювання торговельних потоків, роль інституціональних регуляторів і джерела конкурентних переваг у сучасній і постіндустріальній економіці. Розроблено парадигму зовнішньоторговельної політики у контесті реалізації національних економічних інтересів. Проаналізовано сучасний стан розвитку багатостороннього міждержавного регулювання зовнішньоторговельних відносин, можливості забезпечення національних економічних інтересів, а також вплив базових угод СОТ на діяльність українських підприємств різної галузевої належності. Визначено напрями забезпечення їх конкурентоспроможності на внутрішньому та світових ринках. Удосконалено методи та заходи регуляторної політики України у сфері зовнішньої торгівлі за умов посилення глобалізації. Досліджено галузеву сегментацію міжнародних товарних ринків у контексті українських пріоритетів. Обгрунтовано методологічні підходи до оцінювання експортного потенціалу та стратегічні напрями розвитку українського експорту у межах кластерної моделі за ціловою спрямованістю забезпечення переходу до вищих за рівнем душового ВВП кластерів за допомогою математичного апарату нейронних мереж на підставі порівняння товарної структури експорту кластерів і України за критерієм відносних компаративних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-18 + У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА366563

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мельник Т.М. 
Церебральна гемодинаміка та функціональний стан головного мозку у хворих на гіпотиреоз (удосконалення діагностики і лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.М. Мельник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості ураження центральної нервової системи, формування цереброваскулярної патології та функціонального стану головного мозку у хворих на гіпотиреоз різного ступеня важкості. Обстежено 208 хворих на первинний гіпотиреоз, яких було розподілено на групи залежно від ступеня важкості цієї хвороби. З застосуванням комплексу клініко-неврологічних, нейропсихологічних (нейропсихологічних особливостей особи, показників якості життя), електрофізіологічних (варіабельності ритму серця, спектрального аналізу варібельності ритму серця, реоенцефалографії, електроенцефалографії, акустичних стовбурових викликаних потенціалів, зорових викликаних потенціалів), сонографічних (ультразвукової доплерографії) та біохімічних (показників ліпідного обміну, оксидантно-антиоксидантної системи рівнів гормонів щитовидної залози й тиреотропного гормону) методів проведено дослідження з метою виявлення порушень церебральної гемодинаміки та функціонального стану головного мозку та розробки ефективних схем діагностики та лікування. Основними механізмами формування цереброваскулярної патології та змін функціонального стану головного мозку у хворих на гіпотиреоз є зниження рівня тиреоїдних гормонів і взаємопов'язані з ними порушення ліпідного обміну, оксидантно-антиоксидантної системи, регуляції судинного тонусу. Зміни церебральної гемодинаміки спостережено за легкого ступеня тяжкості гіпотиреозу. Виявлено характерні зміни функціонування центральних ланок зорового та слухового аналізаторів. Це робить можливим використання зорових викликаних потенціалів і акустичних стовбурових викликаних потенціалів для ранньої доклінічної діагностики уражень головного мозку у хворих на гіпотиреоз, оцінки ступеня тяжкості гіпотиреозу й ефективності лікування. Розроблено схему курсового патогенетично адекватного лікування неврологічних синдромів у хворих на гіпотиреоз з енцефалопатією з використанням комплексу інстенон+ентеросорбент і показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-37 + Р627-4 +
Шифр НБУВ: РА344786

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського