Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник М.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Мельник М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза бджолиного меду в сучасних екологічних умовах України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Мельник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено якість і безпеку бджолиного меду за сучасних екологічних умов України. Встановлено, що діастазна активність меду з таких медоносів, як біла акація, плодові дерева, не стійка і протягом одного року зберігання може знизитися до нуля, а вміст інвертованого цукру - до 40 %. Активна кислотність медів України коливається від 3,5 до 4,5 (pH). Буферна ємність меду, ймовірно, залежить від хімічного складу грунтів, на яких ростуть медоноси. Антибіотики у меді здатні тривалий час зберігатися та виявляються у ньому навіть через 18 місяців зберігання. Доведено, що вміст нітратів у меді дуже незначний (від 4,1 до 11 мг / кг), а нітритів зовсім не виявлено. Забрудненість меду пестицидами пов'язана не стільки з видовими особливостями рослин медоносів, скільки з рівнем забрудненості грунтів певними пестицидами, зокрема їх здатністю тривалий час зберігатися. Рівень забрудненості меду у порівнянні з нектаром, більший у два - три рази. Накопичення ізотопів цезію у рослинах пов'язано з їх видовими особливостями. Вміст радіонуклідів у тілі зимуючих бджіл, більший у 10 разів, ніж у літніх бджіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мельник М.В. 
Відновлення функції колінного суглоба у хворих з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.В. Мельник ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано бальну систему оцінювання функціонального стану, яка дозволяє об'єктивізувати процеси діагностики та результати лікування ортопедичних деформацій і розладів функції нижніх кінцівок у хворих з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). Створено систему комплексного лікування патології нижніх кінцівок у хворих на ДЦП з порушенням функції колінного суглоба. Розроблено рентгенологічний метод визначення рівня стояння надколінка. Базуючись на математичній моделі колінного суглоба, установлено пряму лінійну залежність сили плеча від рівня стояння надколінка, з урахуванням якої обгрунтовано важливість даного фактора у виборі методу лікування. Використання вдосконаленої технології оперативного визведення надколінка дозволяє за рахунок стабільної фіксації уникнути втрати інтраопераційної корекції, скоротити терміни іммобілізації та реабілітації пацієнтів. Запропоновано проводити модифіковану міотенопластичну операцію дозованого подовження згиначів гомілки, що дозволяє зменшити їх спастичність. Це підтверджено результатами аналізу часового параметра м'язового скорочення, що визначається інтерференційною електроміографією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354157

Рубрики:

      
3.

Мельник М.В. 
Літературний портрет Романа Купчинського: жанрові та художньо-стильові аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.В. Мельник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено творчу спадщину відомого українського письменника Р.Купчинського (1894 - 1976), визначено вплив романтизму, символізму та імпресіонізму на його творчу діяльність. На підставі вивчення науково-методологічного досвіду українського та зарубіжного літературознавства проаналізовано генезу творчого дискурсу й індивідуального стилю митця, проявом якого є своєрідний екзистенційно-естетичний імператив. Наведено результати літературознавчого дослідження художніх творів Р.Купчинського різних жанрів (драми, повісті, поеми, ліричного вірша, пісні), які засвідчують творчий авторський універсум. Зроблено типологічне зіставлення поетичної візії Р.Купчинського у просторі української літературної традиції, розглянуто процес його національного самопізнання та історіософський підхід щодо сприйняття дійсності. Визначено особливості індивідуального стилю поезій і пісенних творів Р.Купчинського на стрілецьку тематику, розкрито специфічні особливості їх фольклоризму, символізму й імпресіонізму. Простежено характерні прояви документалізму великої прози письменника. Вперше розглянуто доробок митця у жанрі епіграми, фейлетону та малої прози. До наукового обігу введено архівний матеріал з поетично-прозової й епістолярної спадщини Р.Купчинського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=УК)-4 Купчинський,Р.Г.4,0 + Ш5(УК=7СПО)-4 Купчинський,Р.Г.4,0 +
Шифр НБУВ: РА358467

Рубрики:

      
4.

Мельник М.В. 
Формування професійних знань учнів професійних училищ у процесі позаурочної роботи з природничо-математичних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.В. Мельник ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено дидактичні засади формування професійних знань учнів у процесі позаурочної роботи (ПР) з природничо-математичних дисциплін (ПМД), що є необхідною передумовою зростання інтелектуального рівня та професійної культури майбутнього робітника. Теоретично обгрунтовано доцільність проведення ПР з ПМД у професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ) з урахуванням національних традицій та досягнень педагогічної науки. Удосконалено методику формування професійних знань даних учнів завдяки використанню індивідуальних, групових і масових форм ПР. Розвинуто методи та форми підготовки учнів ПТНЗ до оволодіння майбутньою професією у позаурочній роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)23-3,022 +
Шифр НБУВ: РА337994

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського