Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник Л.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мельник Л.М. 
Економічні аспекти сталого розвитку і територіальної організації сільського господарства Поділля (на прикладі Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.М. Мельник ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто систему кількісних та якісних показників, які характеризують продуктивні сили сільського господарства, обгрунтовано схеми (прогноз) системного розвитку агропромислового комплексу. Розроблено методику регіональних досліджень відтворювальних систем у сільському господарстві, яку апробовано на обласному рівні. Обгрунтовано концептуальні положення щодо вдосконалення територіальної організації сільського господарства виробництва за умов перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР38)320-451 + У9(4УКР-4ВІН)320-451
Шифр НБУВ: РА309255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Мельник Л.М. 
Ідеї національної еліти в історії української політичної думки другої половини XIX ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.М. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу праць українських класиків установлено, що існувало дві основні політичні позиції мислителів зазначеного історичного проміжку часу, а саме: визнання безелітності нації як бази її перспективного розвитку; усвідомлення необхідності формування національної еліти як запоруки української державності. Розкрито особливості уявлення мислителів егалітариського напрямку щодо суспільно-політичної організації за умов безелітності нації за принципами безкласового суспільства. Основою такої організації має бути громада. На думку цих мислителів громада - це добровільне об'єднання людей, над якими немає інституту політичної влади. Рішення будь-якого характеру приймає сам народ, тобто громада поєднує всі гілки влади й організовує власне життя за принципами безпосередньої демократії, а отже не потребує виокремленої частини суспільства, що спеціалізується у галузі політичного управління - політичної еліти. Розкрито зміст принципів формування бажаних рис і ролі національної еліти у політичних поглядах українських мислителів елітистського напряму другої половини XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)51 +
Шифр НБУВ: РА353156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мельник Л.М. 
Наукове обгрунтування і розробка технології адсорбційного очищення та зневоднення спиртових розчинів природними сорбентами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.07 / Л.М. Мельник ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 42 с. — укp.

Комплексно вирішено проблему удосконалення та розробки високоефективних і ресурсоощадних технологій очищення та зневоднення спиртових розчинів вітчизняними природними сорбентами. Представлено результати теоретичних і експериментальних досліджень адсобційного очищення спиртових розчинів від шкідливих домішок. Науково обгрунтовано механізм адсорбції домішок природними глинистими мінералами. Підібрано найефективніші глинисті мінерали, їх фракційнійсть, технологічні параметри адсорбції домішок, регенерації адсорбентів. Доведено екологічну безпеку використання мінералів. Розроблено технологію адсобційного очищення спиртових розчинів палигорськітом і комбінованими сорбентами, обгрунтовано їх економічну ефективність. Розглянуто доцільність використання природних адсорбентів-цеолітів для зневоднення спиртових розчинів. Проаналізовано механізм адсорбції моди з рідинної та парової фаз спиртових розчинів. Розроблено математичні моделі та програму розрахунку технологічних параметрів зневоднення спиртових розчинів морденітом, що дозволяє здійснювати цей процес в оптимальному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.07 +
Шифр НБУВ: РА345978

Рубрики:

      
4.

Мельник Л.М. 
Розробка технології виготовлення в'язаних еластичних виробів кулірних переплетень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Л.М. Мельник ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено структуру подвійного кулірного еластичного трикотажу, розроблено технології його в'язання. Встановлено математичні залежності для проектування основних параметрів петельної структури еластичного трикотажу необхідних властивостей. На підставі теоретичного аналізу структури трикотажу переплетення ластик 1 + 1 з еластомерною ниткою, закріпленою у вигляді утоку, виявлено, що надійність закріплення еластомерної нитки підвищується за умови одержання максимально-щільного трикотажу. Встановлено математичні залежності для визначення умови одержання даного трикотажу та проектування параметрів його структури. Виявлено, що під час пров'язування еластомерної нитки в петлі згідно рапорту за умови окремої подачі її та нееластомерних ниток відбувається відновлення попередніх розмірів еластомерної нитки до вигляду утокових протяжок і додаткового закріплення в структурі трикотажу. Визначено умови даного процесу. Доведено, що виготовлення еластичного кулірного трикотажу за одночасної подачі еластомерної та нееластомерної ниток можливе у разі їх сумісного пров'язування у петлі. Встановлено математичні залежності параметрів структури та показників фізико-механічинх властивостей еластичного трикотажу від основних технологічних режимів процесу в'язання. Розроблено програму, що дозволяє в автоматичному режимі спроектувати трикотаж з необхідними параметрами та властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 + М387.2 +
Шифр НБУВ: РА357049

Рубрики:

      
5.

Мельник Л.М. 
Українознавчий контекст науково-педагогічної та видавничої діяльності Осипа Бодянського: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Л.М. Мельник ; НДІ українознав. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази досліджено українознавчий контекст науково-педагогічної та видавничої діяльності О. Бодянського в XIX ст. Визначено чинники, що вплинули на формування його українознавчого світогляду та становлення громадянської позиції. Висвітлено основні етапи діяльності О. Бодянського у контексті українознавства. Увагу приділено фольклористичній, викладацькій і видавничій діяльності, а також питанню створення ним за роки роботи в Московському університеті школи славістики. Розкрито значущість різних наукових і літературних контактів ученого, його знань у галузях джерелознавства й етнографії слов'ян, здобутих під час закордонного відрядження до слов'янських країн. Оцінено його громадську діяльність, зв'язки з науковою та творчою українською та російською елітою в середині XIX ст. і значущість співпраці з Т. Шевченком, П. Кулішем, М. Гоголем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР)5 + Ч617.1(4УКР)5-8 Бодянський, О. +
Шифр НБУВ: РА363649

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського