Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (201)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Матяш$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Матяш І.Б. 
Архівна наука і освіта в Україні 1917-го - 1930-х років: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.Б. Матяш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 33 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел визначено тенденції та напрями наукових досліджень у галузі архівної справи, висвітлено форму та зміст підготовки кадрів для архівних установ, особливості науково-методичного забезпечення архівної освіти. Проаналізовано науково-організаційну діяльність державних органів управління архівною справою, проекти архівної реформи в Україні, роботу Київського й Одеського археологічних інститутів, Археографічної комісії та Кабінету архівознавства - першої науково-дослідної установи у галузі архівної справи в Україні. З'ясовано функції архівної аспірантури, руху архівних кореспондентів. Розглянуто персональний внесок видатних українських істориків у розвиток архівістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА315034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Матяш В.О. 
Вдосконалення методики організації та визначення дислокації пунктів комплексного діагностування магістральних тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.О. Матяш ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності експлуатації магістральних тепловозів шляхом вдосконалення технології їх обслуговування та ремонту з діагностуванням. Виконано розробки типових сполучень додаткових робіт на ділянках технічного обслуговування (ТО-3) та поточного ремонту (ПР-1) магістральних тепловозів із діагностуванням. Проведено моделювання раціональної організації робіт на ділянках ТО і ПР тепловозів та отримано залежності програми обслуговувань і ремонтів від впливу експлуатаційних факторів. Розроблено методику та проведено розрахунки щодо визначення дислокації пунктів комплексного діагностування (ПКД), а також технічні вимоги з метою створення й оснащення ПКД магістральних тепловозів. Визначено основні параметри функціонування ПКД. Наведено приклади практичної реалізації результатів досліджень щодо організації роботи ПКД і оснащення його стаціонарними і пересувними засобами. Запропоновано методику оцінки економічної ефективності з визначенням прогнозованих термінів окупності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-08-6
Шифр НБУВ: РА308480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Матяш В.І. 
Екстремальні стани при лептоспірозі та їх корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.І. Матяш ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено роль та характер екстремальних процесів та станів у патогенезі лептоспірозу в залежності від рівня порушень гомеостазу та компенсаторних можливостей організму, які покращують рівень їх діагностики та об'єктивної оцінки. Отримано нові інформативні дані щодо стану гемодинаміки, серцевої та легеневої діяльності у хворих на лептоспіроз за ультразвуковим дослідженням діяльності серця та спірографії. Проаналізовано домінуючі патологічні механізми екстремальних процесів при лептоспірозі (дисволемії, дизелектролітії, гемодинамічних, гемокоагуляційних, мікроциркуляторних розладів), їх детермінуючу роль у розвитку екстремальних станів. Вивчено клініко-патогенетичні прояви екстремальних станів лептоспірозу (інфекційно-токсичного шоку, серцевої, дихальної, ниркової, печінкової недостатності, церебральних уражень) і можливість їх системної дезінтеграції та взаємозв'язку. Розроблено детермінантно-інтегративні принципи та методи невідкладної аферентно-еферентної корекції екстремальних порушень гомеостазу (дисволемії, інтоксикації, артеріальної гіпотензії, дисемінованого внутрісудинного згортання) при лептоспірозі. Встановлено доцільність застосування фармакотерапевтично обгрунтованих нових лікарських препаратів (волокнистих ентеросорбентів (білосорб, увесорб), делігандизуючих гемосорбентів (ГСГД, амінокислот (глутаргін), дицукридів (лактульоза). Досліджено селективні терапевтичні механізми еферентної корекції (плазмаферезу, плазмосорбції, ультрафільтрації) при органній і поліорганній недостатності у хворих на лептоспіроз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3
Шифр НБУВ: РА307140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Матяш А.М. 
Корекція клімактеричних порушень у жінок, які мешкають на території з високим рівнем радіонуклідного забруднення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.М. Матяш ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено порівняльні аспекти клінічного перебігу клімактеричного синдрому в жінок, які мешкають на територіях з різним рівнем радіонуклідного забруднення. Розкрито роль психосоціальних факторів у генезі клімактеричних порушень. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, психосоціальними, ендокринологічними та гемостазіологічними порушеннями в жінок з клімактеричним синдромом. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти та ступеня тяжкості клімактеричних порушень у жінок, які мешкають на території з високим рівнем радіонуклідного забруднення з використанням замісної гормональної корекції та комплексних фітопрепаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.59-5
Шифр НБУВ: РА320612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Матяш 
Наукове обгрунтування системи прийняття рішень в платному водокористуванні при зрошенні: автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / Тетяна Віталіївна Матяш ; УААН; Інститут гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062 + У9(4УКР)452-322
Шифр НБУВ: РА365732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Матяш І.Є. 
Плеохроїзм оптичних та фотоелектричних явищ у кубічних кристалах з індукованою анізотропією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Є. Матяш ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено ефект лінійного плеохроїзму у напівпровідникових кристалах кубічної сингонії з індукованою анізотропією діелектричних властивостей з використанням методу, який базується на модуляції поляризації та характеризується високою чутливістю до величини анізотропії. Показано, що одержані сигнали поляризаційної різниці містять похідну функції за коефіцієнтом поглинання та поляризаційну різницю коефіцієнта поглинання. У зразках одновісно деформованого нелегованого кремнію у межах пружної деформації досліджено ефект лінійного дихроїзму у пропусканні. У спектральних залежностях дихроїзму виявлено особливості, що дають інформацію про зонний енергетичний спектр кристалів та вперше виявлено фононну компоненту дихроїзму. Досліджено лінійний плеохроїзм у деяких фотоелектричних явищах (фотопровідності в одновісно деформованих монокристалах германію та вентильної фотоерс в одновісно деформованих кремнієвих p - n переходах). Виявлено явище дихроїзму за дифузною довжиною нерівноважних носіїв заряду у спектрах плеохроїзму та фотопровідності, додатково у спектрах плеохроїзму вентильної фотоерс за товщиною просторового заряду. Показано, що аналіз спектральних характеристик плеохроїзму дає змогу одержати інформацію про фізико-технологічні особливості напівропідникових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.61 +
Шифр НБУВ: РА338609

Рубрики:

      
7.

Матяш-Заяц Л.П. 
Соціально-психологічні чинники виникнення міжособистісних конфліктів у ранньому юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.П. Матяш-Заяц ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування й емпіричне вивчення соціально-психологічних чинників виникнення міжособистісних конфліктів у ранньому юнацькому віці. Розроблено й впроваджено тренінгову програму формування конфліктної компетентності сучасної молоді. Виявлено, що основний вплив на виникнення міжособистісних конфліктів у ранньому юнацькому віці має властивий особистості індивідуальний стиль спілкування, а також рівень конфліктності, взаємопов'язаний з іншими індивідуально-психологічними особливостями, та соціальний статус особистості у групі. Доведено, що значна кількість юнаків проявляє схильність до авторитарного стилю спілкування, прагне домінування, схильна до вибору компромісного стилю поведінки за конфліктних ситуацій, має недостатньо розвинені комунікативні й організаторські уміння, низький рівень саморегуляції у процесі спілкування, середній рівень конфліктності та високий рівень тривожності. Зазначено, що найбільш властивою формою агресивних реакцій є вербальна агресія. Більшість юнаків і дівчат мають низький соціальний статус у групі. Виявлено психолого-педагогічні умови запобігання й успішного розв'язання міжособистісних конфліктів у ранньому юнацькому віці, а саме: підвищення конфліктної компетентності особистості, оволодіння системою знань про закономірності сприймання людьми один одного у процесі спілкування, формування уміння адекватно виражати власні емоції та почуття, гнучкості у міжособистісній взаємодії, розширення самоусвідомлення. Розроблено й апробовано тренінгову програму формування конфліктної компетентності молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю983.402.3 + Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА340642

Рубрики:

      
8.

Матяш М.І. 
Характеристики радіаційних центрів мінералів органічного і неорганічного походження стосовно ретроспективної дозиметрії: Автореф. дис... канд. геол.-мінерал. наук: 21.00.08 / М.І. Матяш ; Держ. наук. центр радіогеохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням застосування радіаційних дефектів у мінералах органічного та неорганічного походження для ретроспективної дозиметрії. На основі детального дослідження радіаційних парамагнітних центрів таких біомінералів, як емаль зубів, шкаралупа яєць і черепашки молюсків методом ЕПР отримано нові дані про їх властивості та природу. Обгрунтовано перспективність цих біомінералів, які можуть застосовуватись для комплексного радіоекологічного моніторингу місцевості і відновлення радіаційної історії індивідуальних об'єктів. При відновленні доз радіаційного випромінювання запропоновано врахувати морфологічні зміни у зубах і використовувати для ретроспективної дозиметрії нові об'єкти: шкаралупу яєць і черепашки молюсків виду Dreissena polymorpha, перспективного для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.194.3

      
9.

Матяшовська Р. Ю. 
Гарантії прав осіб дошкільного віку в глобалізаційному суспільстві / Р. Ю. Матяшовська. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації комплексно висвітлено гарантії прав осіб дошкільного віку в глобалізованому суспільстві через дослідження цілісної системи політичних, соціально-економічних, ідеологічних і правових гарантій прав досліджуваної категорії суб'єктів права та встановлення сутності їх трансформації під впливом глобалізаційних чинників в окремих сферах суспільних відносин. У дослідженні критикується виключність юридичного закріплення класифікації статусу дітей за критерієм дієздатності, тому, враховуючи особливості прав та можливості їх реалізації, зростання особистості, різновекторність її інтересів у малолітньому віці, пропонується класифікація статусу дітей за рівнем соціалізації: діти дошкільного віку, молодшого шкільного та старшого шкільного віку. Запропоновано авторське визначення законних інтересів особи дошкільного віку: це суб'єктивно зумовлена потреба дитини від народження до початку шкільного віку у сприятливих умовах її існування та розвитку, що забезпечується з боку батьків, суспільства, держави та має домінантне значення перед інтересами інших соціальних груп. Встановлено, що парадигма правового забезпечення дитинства змінюється під впливом глобальних чинників, з-поміж яких: трансформація сім'ї; науково-технічний прогрес, який проявляється у всіх сферах та змінює зміст, предмет і сутність всієї науки; загрози інформаційного суспільства; глобальні екологічні загрози. Наголошено на потребі оновленого підходу до державного гарантування прав дітей, що вимагає вироблення і прийняття до реалізації концепції, яка ґрунтується на визнанні самоцінності дитинства, на відповідальності дорослих. Удосконалено класифікацію соціальних гарантій дітей дошкільного віку. Виокремлено структуру соціальних гарантій дітей дошкільного віку: загальні соціальні гарантії, якими користуються діти як члени суспільства та громадяни держави на основі принципу рівності й соціальної справедливості; спеціальні соціальні гарантії для дітей дошкільного віку, які націлені на створення умов для зростання та розвитку осіб цієї вікової групи відповідно до їхніх потреб; видові спеціальні гарантії, які є необхідними для забезпечення дітей, що мають додаткові індивідуальні потреби через певні обставини, в яких вони опинилися. Запропоновано доповнити понятійно-категоріальний апарат загальнотеоретичної юриспруденції дефініцією правових гарантій прав осіб дошкільного віку: під такими гарантіями слід розуміти закріплені в джерелах права норми, які визначають сукупність умов і регламентують порядок реалізації прав дітей цієї вікової групи, а також визначають особливості охорони, захисту цих прав та їх відновлення у разі порушення. Окреслено структуру правових гарантії прав осіб дошкільного віку, до якої входять нормативні (міжнародні, національні) та інституційні гарантії. Узагальнено низку правових проблем у сфері суспільних відносин, пов'язаних із нетрадиційними сім'ями. Доведено прямий їхній вплив на особу дошкільного віку, яка перебуває в такій сім'ї. Констатовано факти дискримінації таких дітей, зокрема їх неприйняття, знущання або дискримінації від однолітків, вихователів та представників органів влади.^UThe thesis deals with the guarantees of the rights of preschool children in a globalized society through the study of the holistic system of political, socioeconomic, ideological and legal guarantees of the rights of the investigated category of subjects of law and establishing the essence of their transformation under the influence of globalization factors in certain field of public relations. The study criticizes the exclusivity of the legal fixation of the classification of the status of children by the criterion of capacity, therefore, taking into account the peculiarities of rights and possibilities of their realization, personality growth, diversity of its interests at a young age, proposes the classification of the status of children by the level of socialization: children of preschool age, junior school and senior school age. It is proved that the need for increased care of an infant is due to a number of specific characteristics of him, including defenselessness, helplessness, lack of life experience, vulnerability and inclination to imitate, lack of a balanced position, etc.The author's definition of the legitimate interests of the preschool age is proposed: it is a subjectively conditioned need of the child from birth to the beginning of school age in favorable conditions of his (her) existence and development, which is provided by the parents, society, the state and has a dominant importance over the interests of other social groups. It has been found that the paradigm of childhood legal support is changing under the influence of global factors, including: family transformation; scientific and technological progress that manifests itself in all spheres and changes the content, subject matter and essence of all science; threats to the information society; global environmental threats. The need for a renewed approach to the state guarantee of children's rights, which requires the development and adoption of a concept based on the recognition of the self-worth of childhood, on the responsibility of adults for the fate of each child, is emphasized. The classification of social guarantees of preschool children has been improved: by the level of formation of guarantees; by sources of financing; by the duration of the provision (permanent, temporary, one-off); by form of payment (cash, subsidies, free services, compensation, benefits); by the child's social status. The structure of social guarantees of preschool children is distinguished: general social guarantees used by children as members of society and citizens of the state on the basis of the principle of equality and social justice; special social guarantees for preschool children aimed at creating conditions for the growth and development of persons of this age group in accordance with their needs; the kind of special guarantees that are necessary to provide children with additional individual needs because of the particular circumstances in which they find themselves. It is suggested to supplement the conceptual and categorical apparatus of general theoretical jurisprudence with the definition of legal guarantees of rights of preschoolers: such safeguards should be understood as enshrined in the sources of law, which determine the set of conditions and regulate the exercise of rights of children of this age group, determine the features of security, protection of these rights and their restoration in case of violation. The structure of legal guarantees of the rights of preschool children, which includes normative (international, national) and procedural guarantees, is outlined. A number of legal issues in the field of public relations related to nontraditional families are generalized. Their direct impact on the preschooler who is in such a family has been proved. The facts of discrimination against such children, including their rejection, abuse or discrimination by peers, caregivers and representatives of the authorities, were stated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського