Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Марущенко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Марущенко 
Аналіз процесів заморожування дріжджоподібних грибів Saccharomyces cerevisiae з урахуванням розкиду умов охолодження в зразку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Володимир Васильович Марущенко ; НАН України; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*716-636-601.2 с8
Шифр НБУВ: РА367776

Рубрики:

      
2.

Марущенко Л.Л. 
Діагностика та хірургічне лікування прогресуючої гідроцефалії у дітей, зумовленої перинатальними пошкодженнями головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.Л. Марущенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено причини розвитку, особливості перебігу та клінічні прояви гідроцефалії, зумовленої перинатальними пошкодженнями головного мозку. Встановлено високу інформативність нейросонографії до та після хірургічного лікування постгеморагічної гідроцефалії. Визначено алгоритм обстеження, який дозволяє підвищити діагностичні можливості сонографії. Розроблено та застосовано раціональну хірургічну тактику під час прогресуючій гідроцефалії, яка сприяє зниженню частоти дисфункції лікворошунтувальних систем, інфекційно-запальних ускладнень, летальності. Запропоновано програмний комплекс для прогнозування перебігу гідроцефалії, ускладненого внаслідок перинатальних пошкоджень, кількісно оцінено прогностичні фактори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.42
Шифр НБУВ: РА315496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Марущенко М.О. 
Морфо-імунологічні співвідношення при кріодеструкції структур головного мозку (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.О. Марущенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Проаналізовано співвідношення між динамікою репаративних процесів та порушеннями імунного статусу дослідних тварин після локальної кріодеструкції структур головного мозку у порівнянні з відповідними структурними та імунологічними змінами після електро- та механічної деструкції. Досліджено, що особливістю кріовпливу на мозкову речовину щурів є наявність незначних дистрофічних змін у нейронах і клітинах глії на фоні стійкого порушення мікроциркуляторного кровообігу та вираженого вазогенного набряку мозкової речовини, які утримуються до 30-ти діб після кріодеструкції та свідчать про порушення структури та функції гематоенцефалічного бар'єру. Виявлено структурні зміни, які зумовлюють посилення клітинної нейросенсибілізації до антигенів мозку та наростання гуморальних аутоімунних реакцій на 60-ту добу дослідження. Відзначено, що досить виражені структурні зміни у корі головного мозку після локальної електродеструкції не супроводжуються розвитком стійких аутоімунних реакцій, їх виникнення на 30-ту добу дослідження є компенсаторним, спрямованим на нейтралізацію нейроспецифічних антигенів. Доведено, що локальне механічне пошкодження кори головного мозку призводить до найменших структурних змін у мозковій речовині, виявлені порушення клітинної та гуморальної ланок імунітету регресують впродовж 30-ти діб після хірургічного втручання. Визначено значний вплив локальної кріодеструкції кори головного мозку на імунний статус дослідних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.77 +
Шифр НБУВ: РА336158

Рубрики:

      
4.

Марущенко О.А. 
Становлення інноваційної освіти в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.А. Марущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та систематизації різних інтенцій категорії "інновація" запропоновано інтерпретацію поняття "інноваційна освіта", сутність якої розкривається шляхом характеристик масштабних і дифузних змін її базових основ. Поглиблено соціологічне уявлення про освіту як особливе "поле" (в аспекті конструктивістсько-структуралістського підходу П.Бурдьє). Вперше здійснено комплексне соціологічне дослідження поля шкільної освіти у незалежній Україні. Обгрунтовано, що основними напрямками інноваційної діяльності є демократизація, гуманізація та раціональна організація, у межах яких визначено найбільш значущі інновації. Досліджено процес демократизації шкільної освіти, встановлено особливості проведення децентралізації та перспективи залучення громадськості до управління освітою. Проаналізовано проблему взаємозв'язку доступності освіти та процесу диференціації шкіл. Визначено особливості гуманізації шкільної освіти у контексті аналізу міжособистісно-педагогічного співробітництва учителя та учня. Вперше у межах соціології освіти здійснено (на базі методології П.Бурдьє) сутнісне трактування габітусу шкільного вчителя та виділено специфічні протиріччя його соціально-професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)01 + Ч311,01 + С5*674 + С5*328.933 +
Шифр НБУВ: РА332082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського